آیا می توانید با ویزای F1 به صورت پاره وقت کار کنید ؟

ویزای F1کار با ویزای F1 ؟!؟! این راز نیست که هزینه های تحصیل در دانشگاه های آمریکا گران است . هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در دانشگاه های برتر آمریکا می تواند حدود 60000 دلار در سال می باشد . با توجه به این واقعیت ، بسیاری از دانشجویان بین المللی در شرایطی قرار می گیرند که برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود نیاز به کار پاره وقت دارند . البته ، کار پاره وقت نباید صرفاً یک تصمیم مبتنی بر نیاز باشد . این می تواند برای هر دانش آموزی عالی باشد ، زیرا به شما کمک می کند رزومه ای قوی بسازید و در رشته تحصیلی خود تجربه کسب کنید .

اما باید در نظر داشته باشید که دولت آمریکا کار غیرقانونی را بسیار جدی می‌گیرد و نقض قوانین منجر به مشکلاتی می ‌شود که می ‌تواند وضعیت دانشجویی شما را به خطر بیندازد و حتی منجر به اخراج شود . همه اینها به این معنی نیست که شما نمی توانید در طول سال های تحصیل خود کار کنید ، و ما به شما کمک می کنیم تا اصول اولیه فرآیند مجوز کار را بیاموزید .

چه فرصت هایی با ویزای F1 دارید ؟

اگر برای ثبت نام در یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرفته شده اید و تمام مراحل لازم را انجام داده اید ، پس از تایید ویزای دانشجویی F1 می توانید در ایالات متحده تحصیل کنید . دسته F1 برای دانش آموزانی که در دانشگاه ها ، کالج ها ، دبیرستان ها ، برنامه های آموزش زبان و سایر موسسات دانشگاهی ایالات متحده ثبت نام کرده اند ، محفوظ است .

وقتی صحبت از دانشجویان بین المللی شاغل در ایالات متحده می شود ، محدودیت هایی وجود دارد . دانشجویان با ویزای F1 به طور کلی مجاز به کار در محوطه دانشگاه خود تا 20 ساعت در هفته هستند .

همیشه با مسئول مدرسه تعیین شده خود (DSO) صحبت کنید .

اگر تصمیم دارید که می خواهید در طول سال های تحصیل خود به صورت پاره وقت کار کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با مسئول موسسه تعیین شده خود (DSO) صحبت کنید .

تا زمانی که ویزای تحصیلی آمریکا  ( ویزای F1 ) را دارید و از وضعیت علمی خوبی برخوردار هستید ، روند باید به آرامی پیش برود . فقط با DSO خود تماس بگیرید و او مشاغلی را به شما ارائه می دهد که در دسترس هستند و می توانند برای شما مناسب باشند .

دو نوع شغل اصلی وجود دارد که یک دانشجو می تواند انجام دهد : در دانشگاه و خارج از دانشگاه . مورد دوم معمولاً برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در آمریکا می آیند کار نمی کند ، اما در مورد الزامات و محدودیت های هر نوع بحث خواهیم کرد .

استخدام در دانشگاه با ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا ( ویزای F1 ) به شما امکان می دهد تا 20 ساعت در هفته زمانی که مدرسه در حال برگزاری است و به طور تمام وقت در دوره های تعطیلات مدرسه (حداکثر 40 ساعت در هفته) در دانشگاه کار کنید .

استخدام در محوطه دانشگاه به عنوان کاری تعریف می شود که در محوطه دانشگاه یا در مکانی خارج از دانشگاه که وابسته به مدرسه است انجام می شود . این می تواند به معنای کار در یک کتابفروشی دانشگاه ، کافه تریا یا سایر امکانات باشد که دانشجویان می توانند در آن کمک کنند .

برای دریافت این نوع شغل باید حداکثر 30 روز قبل از شروع کلاس ها برای آن اقدام کنید . برای درخواست ، با DSO خود صحبت کنید . در صورت تایید ، DSO شما نامه تاییدیه ای را در اختیار شما قرار می دهد که برای دریافت شماره تامین اجتماعی (SSN) به آن نیاز دارید .

استخدام خارج از دانشگاه با ویزای دانشجویی آمریکا

اگر بخواهید با ویزای F1 خارج از دانشگاه کار کنید ، ممکن است اوضاع کمی پیچیده ‌تر شود ، اما برخی از برنامه ‌های آموزشی وجود دارد که دانش‌آموزان F1 می‌توانند اجازه کار تحت آن را دریافت کنند .

همانطور که انتظار دارید ، استخدام خارج از دانشگاه کاری است که خارج از محوطه مدرسه انجام می شود . دستیابی به آن غیرممکن نیست،  اما فقط برای دانشجویان F1 که حداقل یک سال تحصیلی کامل از برنامه تحصیلی خود را گذرانده اند و دارای مشکلات اقتصادی هستند که واجد شرایط شرایط اضطراری وزارت امنیت داخلی هستند ، در دسترس است .

دو برنامه مخصوصاً برای دانش آموزانی که مایل به کسب تجربه در زمینه تحصیلی خود هستند ایجاد شده است : آموزش عملی اختیاری (OPT) و آموزش عملی درسی (CPT) . برای بررسی اینکه آیا واجد شرایط هستید ، این موارد را با DSO خود در میان بگذارید .

همانطور که می بینید ، فرصت های کاری برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده وجود دارد ( البته با در اختیار داشتن ویزای F1 ) ، اما شما باید مطمئن شوید که تمام قوانین را دنبال می کنید و همیشه موارد را با DSO خود بررسی کنید.

منبع : www.topuniversities.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]