اعزام دانشجو به تمامی نقاط دنیا

اعزام دانشجویکی از انواع مهاجرت ها مهاجرت تحصیلی می باشد . در سالهای اخیر مهاجرت تحصیلی یا اعزام دانشجو به خارج از کشور بسیار متداول شده است . در دنیای امروز نوجوانان و جوانان پس از گذراندن دوره ابتدایی و متوسطه با قبولی در دانشگاه ها و کالج ها به دنبال ارتقاء سطح دانش و کسب تجربه های مختلف هستند . عده ای از افراد اقدام به مهاجرت به آمریکا ، استرالیا ، کانادا و اروپا می نمایند تا از سطح بالاتر تحصیلات برخوردار شوند و بعنوان یک دانشجو بین المللی از تجربیات بیشتر و متفاوت تری بهره مند گردند . عده ای دیگر نیز به علت مواجه شدن با سد کنکور در مقاطع مختلف مهاجرت تحصیلی و اعزام به خارج از کشور را انتخاب می کنند . استرس و سختی قبولی در کنکور کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، تحصیل رایگان در اروپا ، بورسیه های تحصیلی و غیره از جمله مواردی هستند که کلمه اعزام دانشجو را به ذهن دانشجویان می اندازد .

البته با توجه به اینکه تحصیل در خارج از ایران مزایای فراوانی دارد و می تواند به بالا بردن سطح علمی دانشجویان کمک کند گاهی اوقات به خاطر هزینه بالای تحصیل در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان ، دانشجویانی که قدم در این مسیر می گذارند ممکن است دلسرد شوند و از رویاهای خود دست بکشند . البته گاه اعزام دانشجو به کشور های اروپایی در این راستا مورد توجه قرار می گیرد چرا که هزینه تحصیل وزندگی در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان ، اتریش ، ایتالیا و نروژ به مراتب کمتر از هزینه زندگی و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان نظیر  کشور استرالیا ، کشور آمریکا ، کشور انگلیس ، کشور کانادا می باشد .

چگونگی اعزام دانشجو به خارج

مراحل مسیر تحصیل در خارج از کشور چیست ؟ چه مدارکی برای آن لازم است ؟ هزینه اعزام دانشجو ، هزینه تحصیل و زندگی در خارج چقدر است ؟ چه قوانینی برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد ، مثلا قوانین مربوط به نظام وظیفه یا ارز دانشجویی و … اینها سوالاتی است که فکر علاقه مندان تحصیل در خارج را به خود مشغول می کند .

چگونگی اعزام دانشجو همواره پیچیدگی ها و ابهامات خاصی به همراه دارد . قوانین و مقررات موجود در کشورهای مختلف نیز با هم متفاوت است و آشنایی با این قوانین ، مستلزم صرف وقت زیادی از سوی دانشجویان است .

مؤسسات اعزام دانشجو ، با بهره گیری از دانش واطلاعات ، تجربه و آشنایی به قوانین کشور مقصد ، روند این مهم را تسهیل و تسریع می کنند .

موسسه Studyunique به عنوان موسسه ای خبره و مورد اعتماد با تجریه فراوان در زمینه کشورهای مختلف آماده کمک به شما متقاضیان برای تسهیل در روند این مهم و رسیدن شما به اهدافتان می باشد .

لذا در صورت تمایل به کسب اطلاعات در مورد هر یک از کشورها ، با ما تماس بگیرید .

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 30 Average: 4.9]