داده های DAAD نشان دهنده افزایش دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در دانشگاه های آلمان است

افزایش دانشجویان بین المللی آلمانسرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) تخمین می زند که بین 355000 تا 365000 دانشجوی بین المللی در سال تحصیلی 2021/22 در دانشگاه های سراسر آلمان ثبت نام کرده اند که  بر این اساس افزایش دانشجویان بین المللی نسبت به سال قبل دو و چهار درصد بوده است .

طبق گزارش  DAAD، در مجموع ، نزدیک به سه میلیون دانشجو در موسسات آموزش عالی آلمان تحصیل می کنند، Studying-in-Germany.org گزارش می دهد .

جویبراتو موکرجی ، رئیس DAAD ، ضمن اظهار نظر در مورد این ارقام ، گفت : « این ارقام بار دیگر ثابت می ‌کند که دانشگاه‌ های آلمان برای دانشجویان بین‌المللی بسیار جذاب هستند .

وی تاکید کرد که این کشور اکنون در رتبه چهارم محبوب ترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان در سراسر جهان قرار دارد . داده ها نشان می دهد که آلمان اکنون تنها پس از ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا به عنوان محبوب ترین کشور در بین دانشجویان بین المللی قرار دارد . که یکی از نتایج افزایش دانشجویان بین المللی در این کشور است .

بتینا استارک واتزینگر ، وزیر آموزش فدرال ، گفت : ” مقام چهارم مستقیماً پس از کشورهای میزبان کلاسیک ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا بسیار خوشحال کننده و در عین حال انگیزه ای برای آینده است . ”

DAAD در گزارش خود با عنوان “Wissenschaft weltoffen 2022  ” اشاره می کند که در ترم زمستانی 2021/22 ، دانشگاه های آلمان از رکورد تعداد دانشجویان بین المللی استقبال کرده اند ، افزایش هشت درصدی یا نزدیک به 25000 دانشجوی بیشتر در مقایسه با مدت مشابه در سال 2020. /21 .

افزایش دانشجویان بین المللی در آلمان

همین موضوع نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان سال اول بین‌المللی نیز در سال 2021 دوباره شروع به افزایش کرد و پس از کاهش در سال 2020 به حدود 102500 نفر رسید .

در ترم زمستانی 2020/21، آسیا و اقیانوسیه بیشترین تعداد دانشجو را به آلمان فرستادند که آلمان 31 درصد از کل دانشجویان بین المللی در این کشور را تشکیل می دهد و پس از آن دانشجویان شمال آفریقا و خاورمیانه با 20 درصد قرار دارند . و اروپای غربی با 17 درصد .

طبق آمار، تعداد دانشجویانی از شمال آفریقا و خاورمیانه که در دانشگاه‌های آلمان تحصیل می‌ کنند در سه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است که در مقایسه با سایر مناطق افزایش چشمگیری داشته است .

افزایش دانشجویان بین المللی در آلمان

اکثر دانشجویان بین‌المللی در آلمان به ترتیب از چین و هند ، 40100 و نزدیک به 28500 نفر می‌آیند ، در حالی که تعداد دانشجویانی از سوریه که آلمان را به عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب کرده‌اند در سه سال گذشته به شدت 96 درصد افزایش یافته است .

>> دانشجویان هندی بیشتر آلمان را به عنوان مقصد تحصیلی خود با وجود تاخیر در صدور ویزا انتخاب می کنند

داده های یونسکو نشان می دهد که حدود 6.1 میلیون دانشجو در دانشگاه های خارج از کشور خود در سال 2019 ثبت نام کرده اند ، به این معنی که 382000 دانشجوی بین المللی بیشتر یا هفت درصد افزایش نسبت به سال قبل داشته است .

برخلاف دانشجویان سایر کشورها ، دانشجویان بین المللی که از جنگ در اوکراین فرار کرده اند ، علاقه چندانی به تحصیل در آلمان نشان نداده اند ، اگرچه مقامات آلمانی آماده استقبال از تعداد بیشتری از دانشجویان هستند .

منبع : www.studying-in-germany.org

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]