دانشجویان بین المللی انگلستان یک سال پس از فارغ التحصیلی می توانند در آن بمانند

طرح جدید ویزای دانشجویی انگلستان با هدف گسترش زمان مجاز دانشجویان بین المللی انگلستان برای ادامه تحصیل در آن تا یک سال پس از فارغ التحصیلی در جهت افزایش جذابیت کشور در بازار آموزش عالی بین المللی برقرار شده است .

براساس آخرین آمار به دست آمده در سال تحصیلی 2017/18 ، بریتانیا دومین دومین مقصد تحصیلی محبوب جهان است که شمار بیش از 458،000 دانشجوی بین المللی را در اختیار دارد . با این حال ، متخصصان آموزش عالی اغلب نگران عدم موفقیت دانشگاه های بریتانیا برای ادامه رقابت شدید جهانی ، به خصوص پس از جنبش های سیاسی چون Brexit می باشند .

به همین دلیل و بنا بر فشار وارده از سمت موسسات آموزش عالی بریتانیا در نهایت ، دولت به نشانه هایی از تعهد خود برای حفاظت از شهرت خود در بازار آموزش عالی بین المللی و جذب دانشجویان بین المللی در آینده پرداخته است .

در اعلامیه عمومی منتشر شده در تاریخ 16 مارس ، وزارت آموزش و پرورش در انگلیس طرح خود را برای افزایش نرخ ثبت نام بین المللی ارائه کرد .

بر اساس اعلام DfE ، برنامه بر روی اقدامات زیر تمرکز خواهد کرد

  • ایجاد یک قهرمان جدید آموزش بین المللی برای توسعه روابط بین المللی با دانشگاه های خارجی و سایر احزاب مرتبط .
  • تشویق گروه های مختلف درگیر در بخش آموزش عالی برای سرمایه گذاری 5 میلیون پوندی در چالش بزرگ GREAT برای کمک به گسترش دانشگاه های انگلستان در بازار جهانی .
  • افزایش مدت اقامت دانشجویان بین المللی انگلستان به یک سال پس از فارغ التحصیلی . علاوه بر این بهبود روند روادید دانشجویی و کمک به دانشجویان بین المللی در یافتن اشتغال نیز در دست اقدام قرار خواهد گرفت .
  • همکاری نزدیک بین ادارات دولتی در سیاست های آموزش بین المللی .

همانطور که در بالا نشان داده شده است ، یکی از اقداماتی که برای رسیدن به اهداف تعیین شده در این طرح صورت می گیرد ، بهبود ویزای دانشجویی است که دانشجویان بین المللی انگلستان را پس از فارغ التحصیلی خود در انگلستان ماندگار می کند .

بر اساس این طرح ویزای تحصیلی انگلستان دانشجویان خارجی تنها می توانند در انگلستان تا 4 ماه پس از فارغ التحصیلی اقامت داشته باشند که به اندازه کافی برای پیدا کردن کار و کسب تجربه کار با ارزش است .

از سوی دیگر، طرح روادید جدید به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه خواهد داد به مدت شش ماه و دانشجویان دکترای بین المللی حداکثر یک سال به دلیل تکمیل مطالعات خود در انگلستان اقامت کنند .

افزون بر این ، این برنامه همچنین برای راهنمایی و کمک های حرفه ای بسیار مورد نیاز برای فارغ التحصیلان بین المللی ، امکان انتخاب گزینه های کاری را فراهم می کند .

همانطور که گزارش می گوید ، هدف نهایی دولت بریتانیا افزایش تعداد دانشجویان بین المللی انگلستان تا سال 2030 به میزان 30 درصد است که درآمد 35 میلیارد پوند را در اقتصاد ملی ایجاد می کند و انگلستان را در میان مهمترین مقاصد تحصیلی در جهان قرار می دهد .

در حدود 460،000 دانشجوی بین المللی فعلی که در رشته های مختلف مشغول به تحصیل در انگلستان هستند و یا از طریق تحصیلات فراملی در محل های مختلف دانشگاهی که در جای دیگر قرار دارند ، به 20 میلیارد پوند از بودجه کشور کمک می کنند . با توجه به این که آموزش عالی ثروتمندترین بخش صادرات کشور است و مقامات امیدوارند که برنامه عملیاتی آن ها در آینده به آن ها کمک کند .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studying-in-uk.org

آخرین مطالب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]