تحصیلات تکمیلی در آمریکا ، بهترین موسسات

تحصیلات تکمیلی در آمریکا ، بهترین موسساتاگر تا به حال به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا فکر کرده‌اید و نمی‌دانید که کدام مؤسسات رتبه‌ بندی را بالاتر می‌ برند، ما تجزیه و تحلیل عمیقی از بهترین دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی در این کشور دریافت کرده‌ایم.

تصمیم به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا می تواند با انگیزه های مختلفی باشد. ممکن است علاقه مند به دنبال کردن موضوعی باشید که به دلیل علاقه برای تحقیق در این زمینه یا استفاده از دانشی که در سناریوهای دنیای واقعی به دست می آورید. شاید قصد دارید چشم‌انداز شغلی و درآمد خود را بهبود بخشید یا می‌خواهید مدرکی را که برای ورود به حرفه مورد نظر شما ضروری است، اخذ کنید.

انگیزه شما هرچه که باشد، طبیعتاً به دنبال موسسه ای خواهید بود که آموزش و یادگیری عالی و همچنین نتایج مطلوب فارغ التحصیلان را ارائه دهد. اینجاست که رتبه بندی دانشگاه ها می تواند به تصمیم گیری شما کمک کند.

برنامه های تحصیلات تکمیلی در آمریکا و رتبه بندی دانشگاه های آن برای سال 2021 چگونه است؟

با توجه به اینکه آمریکا میزبان برخی از دانشگاه‌ها و مدارس عالی رتبه برتر در جهان است، مکان خوبی برای جستجوی یک موسسه آینده نگر است. با در نظر گرفتن این موضوع، ما تصمیم گرفتیم نگاهی بیندازیم و به بررسی و تجزیه و تحلیل بهترین مدارس ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی از U.S. News & World Report برای سال 2021 بپردازیم.

این رتبه‌ بندی انواع مختلف دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، از جمله  محبوب ‌ترین رشته‌ها مانند مهندسی، پرستاری، پزشکی، تجارت، حقوق و آموزش را ارزیابی و رتبه ‌بندی می‌کند. نسخه 2021 همچنین چندین رشته جدید از جمله تخصص های MBA، تخصص های رشته حقوق و تخصص های پزشکی و پرستاری را در رتبه بندی ها گنجانده است.

رتبه بندی دانشگاه ها چگونه کار می کند؟

رتبه‌بندی US News & World Report از دو مجموعه داده مجزا هنگام ارزیابی موسسات مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا استفاده می ‌کند. اولین مورد، نظرات و تحلیل کارشناسان در زمینه های مربوطه را در نظر می گیرد که تعالی تحصیلی یک برنامه را ارزیابی می کنند.

نوع دوم از داده‌های مورد استفاده بر تحقیقات دانشکده تحصیلات تکمیلی یک موسسه، دانشجویان و اساتید متمرکز است. نتایج شغلی و تحصیلی برای دانش آموزان در این ارزیابی نقش اساسی دارد. این رتبه بندی بیش از 2081 برنامه را در سراسر ایالات متحده بررسی می کند که بیش از 24603 شرکت کننده در نظرسنجی در رتبه بندی مشارکت داشته اند.

کدام دانشگاه ها برای برنامه های حقوق در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا امتیاز بالایی دارند؟

رتبه‌ بندی سال 2021 جایگاه برتر برنامه‌های حقوق تمام‌ وقت را که یکی از کالج‌های معتبر Ivy League، یعنی دانشکده حقوق ییل، اشغال کرده است، نشان می‌دهد. رتبه دوم به دانشکده حقوق استنفورد، مستقر در کالیفرنیا، با دانشگاه رتبه سوم، دانشکده حقوق معروف هاروارد، دانشگاه باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، تعلق گرفت.

دانشکده حقوق کلمبیا در نیویورک با یک پله جهش از رده بندی سال 2020 در رتبه چهارم قرار گرفت و دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو پنج رتبه برتر را تکمیل کرد. ده دانشگاه برتر برای تحصیلات تکمیلی حقوق در ایالات متحده عبارتند از :

این رتبه بندی همچنین برنامه های حقوق پاره وقت را ارزیابی می کند و برای سال 2021، مرکز حقوقی دانشگاه جورج تاون به عنوان مؤسسه برتر رتبه بندی می شود.

بالاترین رتبه دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا برای پرستاری چیست؟

اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته پرستاری در ایالات متحده بوده اید، دانشگاه جانز هاپکینز با حفظ جایگاه برتر خود در رتبه بندی سال 2021، برترین موسسه ای است که می توانید در آن شرکت کنید. رتبه دوم را دانشگاه دوک به خود اختصاص داد و دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل در کنار دانشگاه پنسیلوانیا در رتبه سوم قرار گرفت. ده مورد برتر برای برنامه های تحصیلات تکمیلی پرستاری در آمریکا برای سال 2021 عبارت بودند از:

رتبه‌ بندی برنامه‌های پرستاری برتر نیز می ‌تواند با توجه به تخصص‌های برنامه از مدیریت پرستاری تا پرستاری اطفال و مراقبت‌های اولیه اصلاح شود.

کدام موسسات آمریکا برای پزشکی امتیاز بالایی دارند؟

بین رتبه بندی سال های 2020 و 2021 تغییر کمی وجود دارد و بهترین دانشکده های پزشکی در مقطع  تحصیلات تکمیلی در آمریکا بدون تغییر باقی مانده اند. در رتبه اول دانشکده پزشکی هاروارد و پس از آن دانشگاه جان هاپکینز در رتبه دوم قرار دارد. با این حال، ده مورد برتر شاهد تغییراتی بودند و دانشگاه نیویورک از رتبه نهم در سال 2020 به رتبه چهارم در سال 2021 رسید. دانشگاه استنفورد با یک پله سقوط در رتبه بندی رتبه پنجم را به خود اختصاص داد. ده مکان برتر برای تحصیل پزشکی در آمریکا عبارتند از:

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه جان هاپکینز
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه نیویورک
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشکده پزشکی مایو کلینیک
 • دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس
 • دانشگاه کالیفرنیا – سانفرانسیسکو
 • دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

فراموش نکنید که می توانید از رتبه بندی اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده برای بررسی رتبه بندی دانشکده های پزشکی بر اساس تخصص ها از جمله استفاده کنید.

 • پزشکی خانواده
 • داخلی
 • بیهوشی
 • اطفال
 • رادیولوژی
 • روانپزشکی
 • عمل جراحی
 • زنان و زایمان

در مورد برترین دانشگاه های مهندسی در آمریکا چطور؟

اگر شما یک دانشجوی آینده نگر در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا در مهندسی هستید، موسسه فناوری ماساچوست احتمالاً موسسه رویایی شما خواهد بود و بار دیگر در برترین رتبه، رتبه بندی سال 2021 قرار دارد.

رتبه دوم به دانشگاه استنفورد رسید و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، سه مورد برتر را تشکیل می‌دهند. به طور غیر معمول، یک تساوی سه طرفه برای رتبه چهارم بین دانشگاه میشیگان – آن آربور، دانشگاه کارنگی ملون و موسسه فناوری کالیفرنیا وجود داشت.

این رتبه بندی بر اساس تخصص های مهندسی از جمله مهندسی عمران است. مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک; مهندسی هوافضا / هوانوردی؛ مهندسی مواد؛ و مهندسی شیمی ده موسسه برتر برای همه تخصص ها در آمریکا برای سال 2021 عبارتند از:

 1. موسسه فناوری ماساچوست
 2. دانشگاه استنفورد
 3. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

=4. موسسه فناوری کالیفرنیا

=4. دانشگاه کارنگی ملون

=4. دانشگاه میشیگان، آن آربور

 1. دانشگاه پردو – وست لافایت
 2. موسسه فناوری جورجی
 3. دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو
 4. دانشگاه ایلینوی

کدام دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا از نظر برنامه های آموزشی رتبه بالایی دارند؟

برنامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه آموزش همچنان بسیار محبوب هستند، با علاقه شدید دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال اصلاح مهارت های خود و بهبود چشم انداز شغلی خود هستند. تغییر چندانی در جایگاه موسسات برتر برای سال 2021 صورت نگرفته است و رتبه اول به دانشگاه هاروارد و پس از آن در اختیار دانشگاه پنسیلوانیا است.

تغییری در رتبه سوم ایجاد شد و دانشگاه استنفورد یک پله صعود کرد تا جایگاه را از آن خود کند. برخی از تخصص هایی که مورد ارزیابی قرار گرفتند عبارتند از برنامه درسی و آموزش. روانشناسی تربیتی، آموزش ویژه; و آموزش معلمان ابتدایی. ده برنامه برتر آموزش دانشگاهی برای سال 2021 عبارتند از:

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس
 • دانشگاه ویسکانسین، مدیسون
 • دانشگاه واندربیلت
 • دانشگاه نورث وسترن
 • دانشگاه کلمبیا، کالج معلمان
 • دانشگاه میشیگان، آن آربور
 • دانشگاه نیویورک

چرا باید از رتبه بندی دانشگاه ها استفاده کنم؟

رتبه بندی دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا ابزار خوبی برای تحقیق در مورد یک تحصیل آینده نگر در خارج از کشور یا موسسه است. آنها بینش مفیدی در مورد نوع مدرک و برنامه های موجود و آموزش و یادگیری عالی به شما می دهند. رتبه ‌بندی به شما امکان می‌دهد تا مؤسسات را مقایسه و مقایسه کنید و اولویت‌های خود را بسنجید.

به یاد داشته باشید که رتبه بندی ها دستورالعمل های مفیدی هستند تا قوانین و می توانند بخشی از فرآیند تصمیم گیری شما را تشکیل دهند. همچنین باید مواردی مانند بودجه، مدارک تحصیلی، سوابق تحصیلی، سبک زندگی مطلوب، میزان پذیرش دانشگاه و جاه طلبی های شغلی خود را در نظر بگیرید.

ممکن است راهنمای ما در مورد محبوب ترین مقاطع تحصیلات تکمیلی و موضوعات فوق لیسانس مفید باشد.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]