آشنایی با اصطلاحات و تعاریف دانشگاه آمریکایی

آشنایی با اصطلاحات و تعاریف دانشگاه آمریکاییآیا در مورد اصطلاحات و عبارات مختلف استفاده شده توسط دانشگاه های آمریکا سردرگم هستید ؟ در اینجا راهنمای عبارات رایج و روزمره مربوط به ارزیابی ها ، دوره ها و افراد وجود دارد .

زندگی دانشگاهی در ایالات متحده با توجه به هر پردیس دانشگاهی متفاوت است . برای دانشجویان بین المللی شانس تحصیل در خارج از کشور در آمریکا یک بار در طول عمر خاطرات ، فرصت ها و تجربه ها را ارائه می دهد . اگرچه هر دانشگاه به نوع خود خاص است ، اما مجموعه ای از کلمات وجود دارد که منحصر به محیط آموزش عالی است .

اصطلاحات فصل‌ها و رویدادها

بستگی به دانشگاه دارد ، اما یک سال تحصیلی به یکی از سه روش زیر تشکیل خواهد شد :

  • چهار “ربع” Four ‘Quarters’ – پاییز ، زمستان ، بهار و تابستان . فصل تابستان اختیاری و با هزینه اضافی است .
  • “سه ماهه” Three ‘Trimesters’ – پاییز ، زمستان و بهار . ترم تابستان اختیاری و با هزینه اضافی است .
  • دو ترم ، Two ‘Semesters’ – پاییز و بهار . طول semester تابستانی متفاوت است ، اختیاری است و هزینه اضافی دارد .

Quarter ، ربع – طول ترم 12 هفته

Semester ، ترم – طول ترم 16-18 هفته

Trimester ، سه ماهه – طول دوره 14-16 هفته

Finals, Final or Finals Week ( هفته پایانی ، پایانی یا پایانی ) – معمولاً یک هفته قبل از پایان ترم ، که در آن امتحانات نهایی گرفته می شود و مقالات نهایی باید انجام شود .

Winter Break ( تعطیلات زمستانی ) – یک استراحت دو تا سه هفته ای پس از پایان ترم پاییز ، که در طول کریسمس و سال نو می باشد .

Spring Break ( تعطیلات بهاری ) – یک هفته استراحت پس از پایان ترم زمستانی و قبل از شروع ترم بهار . همچنین به عنوان زمان مهمانی برای بسیاری از دانش آموزان ، که برای انجام این کار به استراحتگاه های ساحلی سفر می کنند ، قبل از بازگشت به موسسه برای امتحانات پایان سال شناخته شده است .

Homecoming ( بازگشت به خانه ) – جشنی در پایان ترم اول که معمولاً با یک بازی فوتبال آمریکایی بین رقبای محلی انجام می شود . زمانی است که فارغ التحصیلان برگردند و « روزهای دانشگاه » خود را به یاد بیاورند .

اصطلاحات امتحانات ، تکالیف و شرایط نمره دهی

G.P.A. – میانگین امتیاز ، شکل استاندارد درجه ‌بندی که در ایالات متحده آمریکا با استفاده از مقیاس 0.0 تا 4.0 استفاده می‌شود ، با 4.0 که بالاترین امتیاز است .

Paper/Term paper ( مقاله/مقاله ترم ) – عبارت صحیح برای « essay »

E – کمترین نمره ممکن کسب شده ، 0.0 در G.P.A. مقیاس ، هیچ اعتبار علمی کسب نمی شود .

Students and faculty terms ( اصطلاحات دانشجویان و اساتید )

Freshman ( دانشجوی سال اول ) – دانشجوی سال اول تحصیل

Sophomore ( سال دوم ) – دانشجوی سال دوم تحصیلی

Junior ( جونیور ) – دانش آموزی در سال سوم تحصیلی خود

Senior ( ارشد ) – دانش آموزی در سال چهارم یا آخر تحصیل

Professor ( پروفسور ) – یک معلم علمی که مطالب درسی را در کلاس / سخنرانی ها تدریس می کند

Advisor ( مشاور ) – یک متخصص واجد شرایط که به دانش آموزان در مورد اینکه چه رشته ای را انتخاب کنند ، کجا زندگی کنند ، چه کلاس هایی را باید بگذرانند و هر سؤال دیگری مشاوره می دهد . آنها را می توان در بخش های اصلی ، مالی و بین المللی یافت .

T.A. – یک دستیار آموزشی معمولاً یک دانشجوی کارشناسی ارشد است که در حال حاضر برای مدرک کارشناسی ارشد خود تحصیل می کند . آنها می توانند کلاس های خود را رهبری کنند و همچنین در طول کلاس های خود از یک استاد پشتیبانی کنند .

اصطلاحات دوره

Class ( کلاس ) – اصطلاحی است که برای توصیف یک « سخنرانی » استفاده می شود که معمولاً توسط یک پروفسور، T.A. یا استاد مدعو انجام می شود .

Syllabus ( برنامه درسی ) – طرح کلی از تکالیف ، تاریخ آزمون و انتظارات برای یک کلاس . هر کلاس برنامه درسی مخصوص به خود را خواهد داشت که توسط T.A یا پروفسور تعیین شده است .

Prerequisite ( پیش نیاز ) – یک کلاس مورد نیاز است که باید با یک نمره خاص گذرانده شود تا به طور رسمی برای پذیرش در یک رشته درخواست دهید . پیش نیازها بسته به دانشگاه متفاوت است و قبل از اعلام رشته ، برخی از آنها لازم است . همه باید با نمرات قابل قبول برای فارغ التحصیلی گذرانده شود .

Major – تمرکز آکادمیک تحصیل مدرک برای مقطع undergraduate . دانشجو باید به طور رسمی با درخواست برای ورود به موضوع متعهد باشد و با تکمیل موفقیت‌آمیز دوره، مدرک کارشناسی را دریافت کند .

Double Major – یک برنامه دوئل که در آن دانش آموز به طور رسمی به دو محور تحصیلی متعهد می شود .

Minor – یک تمرکز ثانویه مطالعه که به طور رسمی اعلام شده است که معمولاً برای تکمیل آن زمان و ساعات کمتری طول می کشد .

اصطلاحات صلاحیت ( Qualification terms )

Associate’s degree ( مدرک کاردانی ) – یک مدرک دانشگاهی که دو سال طول می کشد و در حین حضور در کالج محلی به دست می آید .

Bachelor’s degree ( مدرک لیسانس ) – مدرک تحصیلی که چهار سال طول می کشد و در حین تحصیل در کالج یا دانشگاه به دست می آید .

Master’s degree ( مدرک کارشناسی ارشد ) – مدرک تحصیلی که دو تا چهار سال طول می کشد (بسته به موضوع) و در حین تحصیل در کالج یا دانشگاه به دست می آید .

PhD ( دکترا ) – دکترا ، مدرک دانشگاهی تحقیقاتی مستقل که در حین تحصیل در کالج یا دانشگاه به دست می آید . مدت زمان بر اساس موضوع و موسسه بالاتر متفاوت است .

اصطلاحات دانشگاهی

Community college ( کالج اجتماعی ) – جایگزین مقرون به صرفه تر برای تحصیلات دانشگاهی ، کالج های محلی (همچنین به عنوان کالج های جوان شناخته می شوند) دوره های دو ساله را ارائه می دهند که در پایان آن ، دانش آموزان دیپلم ، گواهی یا مدرک associate دریافت می کنند . فارغ التحصیلان ممکن است پس از آن برای تکمیل مدرک Bachelor خود ، دانشگاه را دنبال کنند . کالج های اجتماعی جایگزین های عالی برای کسانی هستند که نمی توانند از خانه دور شوند یا برای بزرگسالانی که پس از سال ها به تحصیل باز می گردند . موضوعات ممکن است حرفه ای تر باشند .

College/school ( کالج/مدرسه ) – هر دو اصطلاح که اصطلاحات پرکاربرد برای « دانشگاه » هستند ، معمولاً بیشتر از خود « دانشگاه » استفاده می‌شوند که معمولاً برای مراجعه به یک مؤسسه خاص ذخیره می‌ شود .

سایر اصطلاحات

Resume ( رزومه ) – سندی که تجربه ، مهارت ها و دستاوردهای یک فرد را برای زمانی که برای شغل درخواست می کند (که به عنوان CV نیز شناخته می شود) فهرست می کند .

Social security number ( شماره تامین اجتماعی ) – این یک شماره شناسایی شخصی است . هر شهروند آمریکایی به دلایل مالیاتی ملزم به داشتن یکی از آنها است . دانشجویان بین المللی می توانند برای کار یک شماره موقت درخواست کنند .

Sorority – یک سازمان اجتماعی برای دانشجویان دختر در مقطع کارشناسی ، که ممکن است با هم در یک اقامتگاه بزرگ با هم زندگی کنند . معمولاً نوعی شروع برای عضویت وجود دارد .

Fraternity ( برادری ) – یک سازمان اجتماعی برای دانشجویان پسر در مقطع کارشناسی ، که ممکن است با هم در یک اقامتگاه بزرگ با هم زندگی کنند.  معمولاً نوعی شروع برای عضویت وجود دارد .

Honor Society – یک سازمان تحصیلی که دانش‌آموزان با G.P.A بالا را به رسمیت می‌شناسد .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

آخرین مطالب وب سایت

  • بورسیه دکتری و شرایط اخذ آن

بورسیه دکتری و شرایط اخذ آن

مارس 28th, 2023|دیدگاه‌ها برای بورسیه دکتری و شرایط اخذ آن بسته هستند

بورسیه دکتری و شرایط اخذ آن بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج [...]

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 2 Average: 5]