بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا

بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکادریابید که کدام دانشگاه ها برای مدرک روانشناسی در ایالات متحده برتر هستند… برای پی بردن به این مهم با ما در مقاله بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا همراه باشید .

بنابراین ، شما می خواهید در رشته روانشناسی تحصیل کنید و آمریکا را برای تحصیل خود در نظر گرفته اید . انتخابی عالی است ! روانشناسی فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا وارد طیف گسترده ای از حرفه ها شوند زیرا درک رفتار انسانی یک مهارت ارزشمند در بسیاری از بخش ها است . ایالات متحده آمریکا خانه بسیاری از مؤسسات پیشرو جهان با سیستم آموزشی عالی و چشم انداز شغلی امیدوارکننده برای دانشجویان بین المللی است . اما کدام دانشگاه برای روانشناسی بهتر است ؟ ما نگاهی به رتبه ‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز 2021 انداخته‌ایم تا موسسات برتر در رتبه‌ بندی را برای این رشته محبوب بررسی کنیم تا به شما در تصمیم‌ گیری آگاهانه کمک کنیم .

 1. دانشگاه استنفورد – بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا

با در اختیار داشتن رتبه اول روانشناسی در ایالات متحده آمریکا و رتبه دوم در جهان ، دانشگاه استنفورد در رتبه بندی این موضوع پیشرو است . این دانشگاه در کالیفرنیا مستقر است و دانشجویان بین المللی می توانند هم از آموزش عالی و هم از زیبایی طبیعی منطقه بهره مند شوند . دانشگاه استنفورد همچنین به طور ایده آل در قلب سیلیکون ولی ، محل استقرار شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و یاهو است . دپارتمان روانشناسی در استنفورد همچنین به دلیل انجام تحقیقات روانشناختی پیشگامانه که تأثیر عمیقی در سراسر جهان داشته است ، شهرت دیرینه ای دارد .

 1. دانشگاه هاروارد

بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا – روانشناسی اولین بار در اواخر دهه 1800 در هاروارد ظهور کرد و از آن زمان به یک موسسه پیشرو در این زمینه تبدیل شده است . اساتید و فارغ التحصیلان قبلی شامل کارشناسان مشهور جهانی مانند گوردون آلپورت ، بی اف اسکینر و جورج میلر بودند که تأثیر زیادی در مطالعه روانشناسی داشتند . این موضوع یک مدرک فوق لیسانس محبوب در هاروارد است و این دپارتمان انتظار دارد که استاندارد بالایی در مورد برنامه های کاربردی داشته باشد .

 1. موسسه فناوری ماساچوست (MIT) – بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا

دپارتمان روانشناسی MIT توسط پروفسور هانس لوکاس تیبر که یکی از بنیانگذاران روانشناسی عصبی بود ، تأسیس شد و بعدها رهبری شد . نظریه او مبنی بر اینکه ذهن و مغز به هم مرتبط هستند در آن زمان انقلابی بود و امروز در این زمینه غالب است .

MIT واقع در شهر کمبریج ، ماساچوست ، در نزدیکی بوستون ، در ساحل شرقی ایالات متحده آمریکا قرار دارد . این دانشگاه همچنین 95 برنده جایزه نوبل ، 77 یاران مک آرتور و 59 برنده مدال ملی علم تولید کرده است که نشان دهنده شهرت معتبر آن است .

به یاد داشته باشید ، شاخه های مختلفی در زمینه روانشناسی مانند روانشناسی کودک ، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی قانونی وجود دارد . کمی تحقیق کنید که کدام حوزه بیشتر به شما علاقه مند است زیرا این امر به شما در طول دوره تحصیلی جهت گیری بیشتری می دهد .

 1. دانشگاه کالیفرنیا برکلی (UCB)

بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا – یک پیشگام بین المللی در تحقیقات روانشناسی ، با سابقه مشارکت در تحقیقات پیشرو ، دانشگاه UCB یکی دیگر از دانشگاه های مشهور روانشناسی در ایالات متحده است . فارغ التحصیلان دکترای روانشناسی در UCB اغلب در دانشگاه ، سلامت ، سیاست و فناوری موفق می شوند .

در سال 2018 ، این بخش به یک ساختمان جدید و پیشرفته نقل مکان کرد که دارای خدمات بالینی عالی و محیطی است که تحقیقات پیشرفته را تشویق می کند . UCB در منطقه خلیج سانفرانسیسکو واقع شده است و تنها 20 دقیقه با ماشین تا مرکز سانفرانسیسکو فاصله دارد و دانشجویان UCB را قادر می سازد تا به شهری پرهیاهو و هیجان انگیز دسترسی داشته باشند .

 1. دانشگاه ییل – بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا

بخش روانشناسی در دانشگاه ییل از پنج برنامه تشکیل شده است : روانشناسی بالینی ، روانشناسی شناختی ، روانشناسی رشد ، علوم اعصاب و روانشناسی اجتماعی/شخصیت . تحقیقات در بخش روانشناسی ، دانشگاه ییل از اهمیت زیادی برخوردار است و دانشجویان و اساتید تشویق می شوند که در آن شرکت کنند .

برنامه روانشناسی تحصیلات تکمیلی تنها 15 دانشجو از حدود 700 متقاضی را هر سال می پذیرد ، زیرا ییل به اندازه کلاس های کوچک و تماس نزدیک بین دانشجویان و اساتید اهمیت می دهد . دانشگاه ییل در نیوهون ، کانکتیکات مستقر است و تنها 90 دقیقه با شهر نیویورک فاصله دارد .

 1. دانشگاه پرینستون

بهترین دانشکده های روانشناسی در آمریکا – دانشگاه پرینستون که در سال 1746 تأسیس شد ، چهارمین مؤسسه قدیمی در ایالات متحده است . فارغ التحصیلان روانشناسی تمایل دارند به مشاغلی در زمینه سیاست عمومی ، تدریس ، تجارت ، حقوق ، پزشکی و روانشناسی بالینی بپردازند . دانش آموزان این فرصت را دارند که در مراحل اولیه تحصیل در پرینستون درگیر تحقیقات شوند و آنها را به مهارت های آزمایشگاهی و تحقیقاتی مجهز کنند .

برنامه لیسانس روانشناسی در پرینستون همچنین دانشجویان را واجد شرایط تحصیلات تکمیلی روانشناسی بالینی پس از دوره کارشناسی خود می کند . برنامه تحصیلات تکمیلی در پرینستون چندین زمینه تخصصی از جمله :

 • علوم اعصاب شناختی
 • یادگیری و حافظه
 • ادراک و شناخت
 • روانشناسی نابرابری
 • علوم اعصاب اجتماعی

اخذ پذیرش در یکی از این دانشگاه ها شما را با فرصت های فراوان و قرار گرفتن در معرض تدریس و تحقیق مشهور جهانی مجهز می کند . با این حال ، روانشناسی یک رشته رقابتی است زیرا یک مدرک مورد تقاضا است . شما به نمرات بالا و شواهدی مبنی بر علاقه و تعهد خود به این رشته نیاز دارید .

اگر نمرات را کسب نکردید یا به هر دلیلی نتوانستید مکانی را حفظ کنید ، نگران نباشید . ایالات متحده آمریکا خانه تقریباً 5300 کالج و دانشگاه است که برنامه های روانشناسی با کیفیت بالا ارائه می دهند . برای الهام گرفتن و بازرسی بیشتر مؤسسات زیر را بررسی کنید :

 • دانشگاه نیواورلئان
 • دانشگاه شمال شرقی
 • دانشگاه آریزونا شمالی
 • موسسه فناوری فلوریدا
 • دانشگاه آلاباما

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]