دانشگاه آریزونا آمریکا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه آریزونا آمریکادانشگاه آریزونا که در سال 1885 تأسیس شد، محل زندگی نزدیک به 50000 دانشجو از بیش از 120 کشور است. UArizona واقعاً یک دانشگاه بین المللی است که دانشجویان را برای رویارویی با چالش های دنیای واقعی آماده می کند.

دانشگاه آریزونا شامل 19 کالج به همراه بیش از 65 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه است. دانشجویان می توانند از بین بیش از 150 مدرک کارشناسی، 210 برنامه تحصیلات تکمیلی و 100 برنامه دکترا در رشته های موضوعی از هنر و نجوم گرفته تا کارآفرینی، مهندسی و علوم اجتماعی انتخاب کنند.

دانشگاه آریزونا تجربه کالج تمام آمریکایی را ارائه می دهد. 4 منطقه مسکونی در محوطه دانشگاه وجود دارد که شامل 23 خوابگاه منحصر به فرد می شود. دانش آموزان این فرصت را دارند که به یک یا چند مورد از صدها باشگاه و سازمان دانشجویی بپیوندند که همه چیز را از سرگرمی ها گرفته تا گروه های حرفه ای و حرفه ای را پوشش می دهد.

UArizona در 1 درصد برتر دانشگاه‌های سراسر جهان قرار دارد (مرکز رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی 2022)، با هزینه‌های تحقیق و توسعه در 4 درصد برتر تمام دانشگاه‌های ایالات متحده (بنیاد ملی علوم، 2022). دانش‌آموزان اینجا از کیفیت تدریس واقعاً برجسته بر اساس آخرین اطلاعات و پیشرفت‌های تحقیقاتی بهره می‌برند.

هیچ کمبودی برای فعالیت در محوطه دانشگاه وجود ندارد، با دو امکانات تفریحی و ورزشی، استادیوم های متعدد، زمین های ورزشی و مجموعه وسیعی از مراکز غذایی و رستوران ها برای انتخاب.

فراتر از کلاس درس، از دانش‌آموزان حمایت می‌شود تا در رشته انتخابی و شغل‌های آینده خود موفق شوند. بسیاری از مدارک تحصیلی شامل دوره های کارآموزی هستند و دانشجویان سال اول تشویق می شوند تا در تحقیقات پیشگامانه شرکت کنند. همه دانش آموزان این فرصت را دارند که از دفتر مشارکت و توسعه شغلی دانشجویان حمایت و راهنمایی شغلی کسب کنند.

رتبه بندی دانشگاه آریزونا

رتبه بندی QS

 • 2024 : 285
 • 2023 : 262
 • 2022 : 268

رتبه بندی times

 • 2022 : 150
 • 2021 : 124

نتایج فارغ التحصیلان

دانشگاه آریزونا متعهد است اطمینان حاصل کند که هر دانشجویی با تجربه دنیای واقعی فارغ التحصیل می شود تا لیست دستاوردهای خود را تکمیل کند. دانشجویان از طریق تجربیات عملی و عملی، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنند، در تحقیقات همکاری می‌کنند، در پروژه‌های آموزشی خدماتی و دوره‌های کارآموزی شرکت می‌کنند و در دفاتر یا آزمایشگاه‌ها در داخل و خارج از دانشگاه کار می‌کنند.

دانشجویان در پروژه‌های دانشکده شرکت می‌کنند که منجر به مشاغلی با شرکت‌هایی از جمله اپل، مایکروسافت، تسلا، سیسکو، ارنست اند یانگ، آدیداس، نستله، خدمات مشاوره تاتا، تگزاس اینسترومنت، سونی پیکچرز اینترتینمنت، آمازون، گوگل و بسیاری دیگر می‌شود. بسیاری از دانشجویانی که حرفه آموزشی خود را به عنوان دانشجوی سال اول در دانشگاه آریزونا شروع می کنند، ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت را در اینجا یا سایر دانشگاه های برتر در سراسر جهان انتخاب می کنند.

دانشجویان منتخبی که استعداد و اراده استثنایی از خود نشان می‌دهند، می‌توانند تنها در پنج سال با برنامه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه، هم مدرک لیسانس و هم مدرک کارشناسی ارشد را کسب کنند.

چه خبر از تازه ها ؟

دانشگاه آریزونا که در بین 20 دانشگاه برتر تحقیقاتی دولتی در ایالات متحده قرار دارد، همچنان به کمک به ایجاد تغییرات جهانی از طریق نوآوری، همکاری و اکتشافات جدید قابل توجه کمک می کند و به اطلاع رسانی احتمالات انقلاب صنعتی چهارم کمک می کند. نوآوری‌های این دانشگاه به بازارها، محصولات و روش‌های جدید عملیاتی اشاره دارد که اقتصاد قرن بیست و یکم را شکل می‌دهد. UArizona راه‌حل‌های بالقوه را ابداع و اثبات می‌کند و تصور می‌کند که چگونه فناوری نوظهور و متحول کننده می‌تواند به نفع بشریت به کار گرفته شود.

ساخت و ساز ساختمان جدید تحقیقاتی 99 میلیون دلاری دانشگاه آریزونا در حال انجام است که دارای آزمایشگاه‌ها و فضای تحقیقاتی انعطاف‌پذیر برای برنامه‌های بین رشته‌ای بین دانشگاهی است که برای تحقیقات و اکتشافات پیشرفته در اپتیک، محاسبات کوانتومی، ارتباطات پیشرفته و فناوری های زیست پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد .

این دانشگاه به طور مداوم در حال توسعه گروه‌های بین‌رشته‌ای قوی از اساتید، دانشجویان، و پروژه‌ها در سراسر محوطه دانشگاه است تا راه را در رسیدگی به مسائل پیرامون محیط زیست و تغییرات آب و هوایی رهبری کند. کار این دانشگاه امکان رونق زندگی در شرایط خشک را با موفقیت نه تنها به آریزونا بلکه در سراسر جهان نشان داده است.

دانشگاه آریزونا سابقه بی نظیری در مشارکت در ماموریت های فضایی دارد. دانشمندان و مهندسان این دانشگاه ابزارهایی را برای سه تلسکوپ ناسا ساخته اند، دو ماموریت فضایی عمیق را هدایت کرده اند و از طریق کمک به توسعه تلسکوپ فضایی جیمز وب، امکان دیدن دورتر در فضا و زمان را بیش از گذشته فراهم کرده اند.

در زمینه مطالعات بهداشتی، پزشکی شخصی، درمان‌های بهبودیافته و فناوری‌های بهداشتی بهتر به لطف تحقیقات دانشگاه در زیرساخت‌های علوم زیستی، تحقیقات و مشارکت صنعت در حال پیشرفت هستند. UArizona دانش آموزان کلاس جهانی را برای حل چالش های پیچیده بیماری، گرسنگی، کمبود و کیفیت آب، ناامنی غذایی، حفظ منابع و آب و هوا جذب می کند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه آریزونا چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 41474 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 36160 دلار

زندگی متوسط سالانه

 • زندگی خارج از دانشگاه : 17100 دلار
 • زندگی درون دانشگاه : 9610 دلار

بورسیه و فاند

Undergraduate

جایزه جهانی گربه وحشی یک بورس تحصیلی رقابتی و چند ساله است که به دانشجویان سال اول و انتقالی که عملکرد تحصیلی برجسته ای از خود نشان می دهند اعطا می شود. گربه وحشی جهانی به طور خودکار در زمان پذیرش به متقاضیان واجد شرایط بر اساس معدل تجمعی مجدد آنها اعطا می شود، با مقدار جایزه متفاوت است. برای سال تحصیلی 2024/25، از 5000 تا 23000 دلار متغیر است.

Postgraduate

تصمیمات تامین مالی برای دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه آریزونا اساساً در داخل برنامه تحصیلی اتخاذ می شود و معمولاً ترکیبی از کمک هزینه تحصیلی، دستیار، همکاری و/یا کمک هزینه است. پیشنهادات تامین مالی معمولا در نقطه پذیرش ارائه می شود.

این دانشگاه همچنین دارای یک پورتال بورسیه شناخته شده بین المللی به نام Scholarship Universe است که دانشجویان UA را با بودجه بالقوه موجود در سراسر دانشگاه مطابقت می دهد.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

دانشجویان می توانند با مراجعه به لیست رشته های کارشناسی و کاتالوگ فارغ التحصیلان، گزینه های برنامه تحصیلی موجود در دانشگاه آریزونا را مشاهده کنند. شرایط ورود بین برنامه ها متفاوت است اما دستورالعمل های کلی برای پذیرش وجود دارد. اطلاعات دقیق در مورد درخواست UArizona به عنوان یک دانشجوی بین المللی را می توان در Everywhere مشاهده کرد.

Undergraduate

دانش آموزان سال اول
 • معدل 3.00 (GPA) (“B” یا بهتر که “A” = 4.00) از یک مدرسه متوسطه داشته باشید.
  • لطفا توجه داشته باشید: محاسبه مجدد معدل در طول فرآیند ارزیابی پذیرش انجام می شود.
 • سه سال دوره دبیرستان را به پایان رسانده باشد.
  • لطفاً توجه داشته باشید: برای دانش‌آموزانی که در حال حاضر در دبیرستان هستند، دانشگاه باید کار کلاس 9 تا 11 را ببیند. فارغ التحصیلان دبیرستان باید نمرات 10-12 را ارسال کنند.
 • الزامات مهارت انگلیسی را برآورده کنید
انتقال دانش آموزان
 • 12 یا بیشتر اعتبار کالج قابل انتقال را پس از دبیرستان از یک کالج یا دانشگاه معتبر کسب کرده باشید.
 • حداقل معدل 2.50 (“C+” یا بهتر که “A” = 4.00) از کالج یا دانشگاه داشته باشید.
  • لطفا توجه داشته باشید: محاسبه مجدد معدل در طول فرآیند ارزیابی پذیرش انجام می شود.
 • دیپلم یا گواهینامه تکمیل شده دبیرستان را داشته باشد و ارائه دهد.
 • الزامات مهارت انگلیسی را برآورده کنید

برنامه های رقابتی ممکن است به معدل بالاتر و نمره مهارت انگلیسی نیاز داشته باشند.

Graduate

دانشجویان فارغ التحصیل می توانند از طریق GradApp در دانشگاه آریزونا برای پذیرش اقدام کنند. به طور کلی، همه متقاضیان فارغ التحصیل باید برای موارد زیر آماده شوند:

 • حداقل معدل 3.0 (A “B” یا بهتر که “A” = 4.00) از کالج یا دانشگاه داشته باشید.
 • دارای مدرک معادل لیسانس و ارائه آن.
  • الزامات مدرک بین المللی را مرور کنید.
 • 1-3 توصیه نامه داشته باشید
 • بیانیه هدف را تهیه کنید
 • رزومه تحصیلی تهیه کنید
 • الزامات مهارت انگلیسی را برآورده کنید
 • هر گونه الزامات برنامه اضافی را همانطور که در کاتالوگ فارغ التحصیل آمده است تکمیل کنید

دانشجویان تشویق می شوند برای کسب اطلاعات خاص در مورد شرایط پذیرش و مهلت درخواست از کاتالوگ فارغ التحصیل بازدید کنند.

حمایت دانشجویی دانشگاه آریزونا

یوآریزونا از طریق مشاوره دانشگاهی و هیئت علمی، خدمات تدریس خصوصی، مسکن پردیس و خدمات دانشجویی بین‌المللی، از دانشجویان پشتیبانی می‌کند.

خدمات دانشجویی بین‌المللی (ISS) طیف وسیعی از منابع را در داخل و خارج از محوطه دانشگاه ارائه می‌کند و پشتیبانی آکادمیک و شخصی را برای دانشجویان در طول مدت حضورشان در دانشگاه ارائه می‌کند. برخی از خدمات شامل مهاجرت و پشتیبانی تحصیلی، گرایش دانشجویان بین المللی، رویدادهایی برای ارتباط با دانشجویان دیگر، و فرصت های رهبری است. هر آنچه دانش آموزان نیاز داشته باشند، تیم برای کمک حضوری یا از طریق تلفن یا ایمیل در دسترس است.

علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌های رهبری را در بیش از 600 سازمان دانشجویی بیاموزند، بر سلامتی و تناسب اندام در مرکز تفریحی دانشجویی یا سلامت پردیس تمرکز کنند، و دانشجویان ورزشکار را در حالی که در 21 برنامه ورزشی NCAA Division 1 رقابت می‌کنند، تشویق کنند.

امکانات

دانشگاه آریزونا همه امکاناتی را که دانش‌آموزان می‌توانند برای لذت بردن از یک تجربه آموزشی کامل به آن نیاز داشته باشند، ارائه می‌دهد، از جمله فضاهای کلاسی نوآورانه و مکان‌هایی که گروه‌ها و جوامع می‌توانند با هم یاد بگیرند.

هنگامی که دانش آموزان به طور مستقل مطالعه می کنند، کتابخانه های مجهز با هزاران کتاب فیزیکی همراه با منابع دیجیتالی موجود است، در حالی که دانش آموزان می توانند از زمان استراحت ارائه شده توسط مرکز تفریحی کلاس جهانی نیز لذت ببرند. تحصیل در UArizona چیزی بیش از تجربه آکادمیک است که در بیش از 600 باشگاهی که دانش آموزان می توانند به آنها بپیوندند منعکس شده است.

فراتر از خود پردیس، منطقه اطراف توسان همه امکانات یک شهر بزرگ را ارائه می دهد که دانشجویان می توانند امیدوار باشند از آن لذت ببرند، از جمله موسیقی زنده، موزه های درجه یک، خرید عالی و موارد دیگر. همچنین برای دانش آموزان فعالی که به دنبال شرکت در فعالیت های مختلف در فضای باز هستند، با میانگین 350 روز آفتابی در هر سال خوب است.

منبع : www.arizona.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]