دانشگاه ایالتی آیووا آمریکادانشگاه ایالتی آیووا آمریکا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه ایالتی آیووا ( دانشگاه ISU ) که در محوطه ای جذاب و غرق در تاریخ واقع شده است، تجربه تحصیلی الهام بخشی را به دانشجویان ارائه می دهد.

با ریشه هایی که به سال 1858 برمی گردد، ایالت آیووا امروزه دارای بیش از 33000 دانشجوی ثبت نام شده، 6000 عضو هیئت علمی و یک شبکه جهانی فارغ التحصیلان با بیش از 248000 نفر در 150 کشور است.

دانشگاه ایالتی آیووا در سطح جهانی به دلیل برتری در کشف و نوآوری شناخته شده است. هشت کالج مجزا با بیش از 300 برنامه وجود دارد که در آن اساتید پرشور برخی از مبرم ترین مسائل جهان را به چالش می کشند. بسیاری از اعضا برنده جایزه و دانش پژوهان شناخته شده بین المللی هستند.

شرکت تحقیقاتی ایالت آیووا متشکل از تقریباً 100 مرکز و مؤسسه در سطح جهانی است. این دانشگاه برای اولین‌های دنیا از جمله اولین کامپیوتر دیجیتال الکترونیکی و اولین شبیه‌ ساز گردباد متحرک شناخته شده است. علاوه بر این، یک مرکز نوآوری دانشجویی جدید در سال 2020 افتتاح می شود که تجربه آموزشی را برای دانش آموزان ارتقا می دهد.

ایالت آیووا در رتبه اول در آیووا و در 12 درصد برتر در ایالات متحده برای بهترین ارزش دانشگاهی توسط مجله پول قرار دارد. طبق گزارش US News & World در سال 2019، این دانشگاه رتبه دوم را برای دوره های کارشناسی ارشد و سوم را برای برنامه های کارشناسی مهندسی کشاورزی و بیوسیستم ها کسب کرد. همچنین دارای 25 برنامه برتر تحصیلات تکمیلی در رتبه بندی است.

می توان دانشگاه ایالتی آیووا را در 1900 هکتار در ایمز، آیووا، که 30 دقیقه در شمال مرکز ایالت Des Moines قرار دارد، یافت. علاوه بر پردیس زیبا، دانشجویان می توانند از موقعیت های کارآموزی بی شماری، فرصت های رهبری و جوامع یادگیری لذت ببرند. همچنین بسیاری از فعالیت های هیجان انگیز توسط دانش آموزان، مانند 900 سازمان، جشنواره، رژه و غیره وجود دارد.

در ایالت آیووا، دانش آموزان این فرصت را دارند که بخشی از یک جامعه منحصر به فرد باشند: تجربه مترقی و مبتکر Cyclone.

رتبه بندی دانشگاه ایالتی آیووا آمریکارتبه بندی دانشگاه ایالتی آیووا آمریکا

رتبه بندی Academic Ranking of World Universities

 • 2022 : 501
 • 2021 : 301
 • 2020 : 201

رتبه بندی QS

 • 2024 : 400
 • 2023 : 481
 • 2022 : 494

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 401
 • 2022 : 401
 • 2021 : 401

چه خبر از تازه ها

مرکز نوآوری دانشجویی که بهار 2020 افتتاح می شود

مرکز نوآوری دانش‌آموزی جدید و هیجان‌انگیز قرار است در سال 2020 افتتاح شود، جایی که دانش‌آموزان مرکز الهام‌بخشی برای ایده‌ها، آزمایش‌ها و همکاری‌های بین‌رشته‌ای خواهند یافت. این ساختمان 84 میلیون دلاری فضایی فراگیر را ارائه می دهد که طیف متنوعی از دانشجویان، اساتید و شرکای خارجی را گرد هم می آورد.

فضاها و امکانات منحصربه‌فرد و قابل انعطافی در دانشگاه ISU وجود خواهد داشت که متناسب با انواع فعالیت‌های درسی، برنامه‌های مشترک و فوق برنامه باشد. این به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا از طریق پروژه‌های آزمایشی و یادگیری بدون نسخه با دیگران از رشته‌های مختلف درگیر شوند. آن‌ها می‌توانند مهارت‌های رهبری و تیم‌سازی را توسعه دهند، و همچنین تجربه عملی به دست آورند که به طیف وسیعی از مسیرهای شغلی منتفع خواهد شد.

ویژگی های مرکز نوآوری دانشجویی دانشگاه ایالتی آیووا جدید عبارتند از:

 • پنج طبقه به مساحت 140000 فوت مربع
 • اتاق های برک آوت و پروژه
 • کلاس های آموزشی آنلاین
 • مناطق غیررسمی
 • فضاهای ساخت
 • پرینت سه بعدی
 • کافه و کافی شاپ دانشجویی

مالیمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی آیووا چقدر است ؟

شهریه متوسط در سال

 • مقطع کارشناسی : 26930 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 28544 دلار

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 15583 دلار
 • هزینه های زندگی در دانشگاه : 5655 دلار

بورسیه ها و فاند

بورسیه های بین المللی شایستگی دانشجوی سال اول

ایالت آیووا به دانشجویان بین المللی سال اول برای برتری علمی پاداش می دهد. دانشجویان واجد شرایط ممکن است جایزه ای بین 2000 تا 10000 دلار در سال برای حداکثر هشت ترم دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن، به دانشجویان بین المللی باید مکانی برای تحصیل پیشنهاد شود و نمرات SAT یا ACT بالایی را ارائه کرده باشند. هیچ درخواستی لازم نیست، زیرا دانش آموزانی که نمرات خود را تا 15 ژانویه ارسال می کنند به طور خودکار در نظر گرفته می شوند.

بورسیه های شایستگی انتقال بین المللی دانشگاه ISU

ایالت آیووا به دانشجویان انتقال بین المللی برای برتری تحصیلی یا موفقیت برجسته پاداش می دهد. دانشجویان واجد شرایط ممکن است جایزه ای بین 4000 تا 8000 دلار در سال برای حداکثر پنج ترم دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن، دانشجویان بین المللی نباید بیش از 65 واحد ترم قابل انتقال، معدل تجمعی حداقل 3.0 از 4.0، رزومه یا CV، توصیه نامه و مقاله 500 کلمه ای داشته باشند.

دانش آموزان دانشگاه ایالتی آیووا به شدت تشویق می شوند تا شرایط در دسترس بودن و واجد شرایط بودن هر جایزه را بررسی کنند.

گروه و دانشکده

ساختار بخش

گزینه های تحصیل در کالج های زیر ارائه می شود:

دانشکده کشاورزی و علوم زیستی

این کالج با 160 سال تجربه، رهبری در علم، آموزش و پژوهش را ارائه می دهد.

کالج بازرگانی

دانش‌آموزان می‌توانند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا، در کالجی تحصیل کنند که در آن اساتید محترم تحصیلات تجاری بی‌نظیری ارائه می‌دهند.

دانشکده طراحی دانشگاه ایالتی آیووا

کسانی که به دنبال طراح، برنامه ریز، هنرمند، دانش پژوه و غیره هستند می توانند برنامه هایی را در کالج طراحی بیابند که در جهت بهبود کیفیت زندگی برای جامعه کار می کنند.

دانشکده مهندسی

این کالج به رهبران آینده آموزش می دهد که از طریق تحقیقات و فناوری نوآورانه جهان را به مکانی بهتر تبدیل می کنند.

کالج تحصیلات تکمیلی

دانش آموزانی که به دنبال پیشرفت تحصیلی خود هستند می توانند جامعه ای از ذهن های نوآور را پیدا کنند که در آن از طریق تحقیق و کشف رشد می کنند.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه ISU

با تمایل به کمک به دیگران، کالج علوم انسانی زندگی انسان را مطالعه می کند تا راه حل های تحول آفرین پیدا کند.

کالج علوم و هنرهای لیبرال

طیف وسیعی از برنامه های دانشگاهی در علوم، علوم انسانی و علوم اجتماعی برای دانشجویانی که آماده تبدیل شدن به شهروند جهانی هستند ارائه می شود.

دانشکده دامپزشکی

کالج کاملاً معتبر متعهد به بهبود رفاه حیوانات و انسان ها است.

دانشگاه ISUامکانات

بسیاری از امکانات آکادمیک، اجتماعی و شخصی در دانشگاه ایالتی آیووا در دسترس است تا به همه دانشجویان کمک کند از زمان خود در آنجا به بهترین شکل استفاده کنند. این شامل:

محل اقامت

بین‌المللی‌ها بلافاصله می‌توانند با افراد جدید ملاقات کنند و در هنگام زندگی در سالن‌های اقامتی دانشگاه ایالت آیووا، دوستان جدیدی پیدا کنند. محل اقامت در نزدیکی کلاس های درس و سایر امکانات پردیس قرار دارد و شامل گزینه های غذاخوری و امکانات رفاهی می باشد. مشاوران جامعه و مدیران سالن وجود دارند که از همه کسانی که در آنجا زندگی می کنند حمایت زیادی می کنند

کتابخانه دانشگاه ISU

دانش آموزان به منابع دانشگاهی بی شماری در کتابخانه های ایالت آیووا و همچنین مواد دیجیتال و کمک های شخصی دسترسی آسان دارند.

خدمات شغلی

خدمات شغلی دانشگاه ایالتی آیووا یک شبکه گسترده از خدمات پشتیبانی است که در آن دانشجویان می‌توانند به برنامه‌ها و منابع زیادی برای تقویت چشم‌انداز شغلی خود دسترسی داشته باشند. فارغ التحصیلان و کارفرمایان حتی می توانند از این خدمات استفاده کنند.

دولت دانشجویی

نمایندگان بدنه دانشجویی دولت دانشجویی را اداره می‌کنند، که وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که همه صداها در سراسر دانشگاه شنیده می‌شوند و توانمند می‌شوند.

فعالیت ها

دانش‌آموزان می‌توانند با فعالیت‌های زیادی خارج از دوره تحصیلی خود که توسط خدمات تفریحی و مرکز فعالیت‌های دانشجویی هدایت می‌شوند، شرکت کنند. بیش از 900 تشکل دانشجویی برای پیوستن وجود دارد!

غذاخوری دانشگاه ISU

در سراسر محوطه دانشگاه، ISU Dining مجموعه‌ای پر جنب و جوش از فضاهای غذاخوری، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، نانوایی‌ها و موارد دیگر را برای تغذیه جامعه دانشگاه ارائه می‌کند.

ایمنی دانش آموز

در دانشگاه ایالتی آیووا، دپارتمان ایمنی عمومی به طور خستگی ناپذیر تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که پردیس یک منطقه امن و لذت بخش است. این دپارتمان متشکل از یک تیم متعهد از متخصصان مجرب مجری قانون است که همراه با دانشگاه، محیط امن دانشگاه را فراهم و حفظ می کنند.

علاوه بر اقدامات احتیاطی و رویه های ایمنی، ایالت آیووا ابتکارات امنیتی بسیاری مانند سیستم اسکورت ایمنی، SafeRide را اجرا می کند. دانشجویان، کارکنان، اساتید و بازدیدکنندگان می توانند از این خدمات استفاده کنند. اگر آنها اواخر عصر یا خیلی زود در محوطه دانشگاه هستند و کمی احساس ناراحتی می کنند، می توانند با یکی از اعضای تیم دوستانه SafeRide تماس بگیرند که با خوشحالی آنها را تا جایی که باید همراهی کنند.

دانش‌آموزان دانشگاه ایالتی آیووا می‌توانند از امنیت خود در ایالت آیووا خیالشان راحت باشد. آن‌ها می‌توانند به جزئیات مربوط به همه خدمات و روش‌های ایمنی دسترسی داشته باشند، جایی که اطلاعات زیادی در مورد ایمنی شخصی، ایمنی محل کار، خدمات بحران و بسیاری موارد دیگر پیدا خواهند کرد.

منبع : www.iastate.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]