دانشگاه ایالتی اورگان

دانشگاه ایالتی اورگاندر مورد این دانشگاه

دانشگاه ایالتی اورگان باارزش ترین مدرک ساحل غربی را به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه OSU بر علم اکوسیستم های پایدار برای زمین، سلامت و تندرستی، رفاه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی تمرکز می کنند. این شامل نوآوری های فناوری مانند هوش مصنوعی، ربات ها و سیستم های ساختمانی ضد زلزله است. دانش‌آموزان به OSU می‌پیوندند تا تأثیرات واقعی در محوطه دانشگاه و سراسر جهان داشته باشند.

OSU میزبان بیش از 30000 دانشجو، از جمله نزدیک به 3000 دانشجوی بین المللی از 95+ کشور است. صدها باشگاه، انجمن و سازمان برای دانش آموزان وجود دارد که می توانند در آنها مشارکت کنند، و آنها فرصت های خوبی برای لذت بردن از زندگی دانشجویی خارج از کلاس هستند.

بیش از 200 برنامه در مقطع کارشناسی و 80+ برنامه تحصیلات تکمیلی از طریق 11 کالج، دانشکده تحصیلات تکمیلی و کالج Honors ارائه می شود. برنامه های دانشگاه ایالتی اورگان به دانش آموزان امکان یادگیری را می دهد. دانشگاه OSU تنها یک موسسه سخنرانی نیست، بلکه مکانی برای شروع یک حرفه است.

Corvallis به دلیل موقعیت مکانی و سابقه ایمن، مکانی ایده آل برای زندگی برای دانشجویان بین المللی است. OSU با قرار گرفتن در وسط ساحل غربی، جایی که نوآوری در ایالات متحده اتفاق می افتد، تقریباً پنج دهه است که با صنعت فناوری و کامپیوتر همکاری نزدیک داشته است. کوروالیس که به عنوان “شهر کالج” شناخته می شود، فرصتی را ارائه می دهد، اما با هزینه متوسط زندگی و حمل و نقل عمومی رایگان برای همه.

رتبه بندی دانشگاه ایالتی اورگان

رتبه بندی QS

 • 2024 : 505
 • 2023 : 601
 • 2022 : 531

نتایج فارغ التحصیلان موفقیت مسیر

رتبه بندی دانشگاه ایالتی اورگاندانشگاه ایالتی اورگان به دانشجویان خود فرصت های بی نظیری را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که به دنبال تحصیلات عالی در یک موسسه آمریکایی هستند اما در حال حاضر نمی توانند شرایط ورود را برآورده کنند. در سال‌های 2019-2020، 91 درصد از کل دانش‌آموزانی که در برنامه Pathway ثبت نام کردند، برنامه‌های خود را با موفقیت به پایان رساندند و واجد شرایط پیشرفت به تحصیل در سطح درجه در دانشگاه ایالتی اورگان بودند.

تحصیل در دانشگاه OSU

برای پیشرفت به یک برنامه مدرک در OSU هزینه دارد. بر اساس گزارش حقوق و دستمزد کالج PayScale در سال 2021، فارغ التحصیلان این دانشگاه با مدرک لیسانس جزء 20 درصد برتر فارغ التحصیلان حقوق بگیر در آمریکا هستند.

در دوره یک دوره تحصیلی در OSU، دانشجویان می توانند از خدمات مختلف ارتقای شغلی که در دانشگاه ارائه می شود استفاده زیادی کنند. دانش‌آموزان می‌توانند به تجربه کاری عالی و فرصت‌های کارآموزی دسترسی داشته باشند که به آنها امکان می‌دهد در بازار کار رقابتی برجسته شوند.

بیش از 130 شرکت در برنامه کارآموزی OSU شرکت می کنند. MECOP به دانشجویان در دوره های کارآموزی پولی در زمینه هایی مانند مهندسی، فناوری و تجارت با غول های صنعتی مانند بوئینگ، اچ پی، اوراکل و اینتل کمک می کند.

چه خبر از تازه ها ؟

دانشگاه برتر

دانشگاه ایالتی اورگان به عنوان نوآورترین مدرسه شماره 34 در آمریکا و اولین مدرسه شمال غربی توسط US News & World Report 2022 انتخاب شده است. دانشگاه OSU جوایز زیر را نیز کسب کرده است.

 • رتبه #78 در بین مدارس دولتی برتر در ایالات متحده (اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی 2022)
 • 20 درصد فارغ التحصیلان پردرآمد (گزارش حقوق و دستمزد PayScale 2021)
 • شماره 1 بزرگترین برنامه علوم کامپیوتر در ایالات متحده (انجمن آمریکایی برای آموزش مهندسی)
 • #41 دانشگاه برتر تحقیقاتی (بهترین نظرات کالج 2021)
 • نزدیک به نیم میلیارد بودجه تحقیقاتی (دانشگاه داده 2022)

ارائه مدرک آنلاین دانشگاه، Ecampus، در رتبه چهارم بهترین برنامه های کارشناسی آنلاین در ایالات متحده توسط US News & World Report 2022 قرار گرفت.

متعهد به تنوع

دانشگاه ایالتی اورگان به طور مرتب به دلیل تعهد خود به تنوع مورد تحسین قرار می گیرد و برای سومین سال متوالی مورد تقدیر قرار گرفته است. این دانشگاه جایزه تعالی آموزش عالی در تنوع را از مجله INSIGHT Into Diversity دریافت کرد، به دلیل موفقیتش در ارائه یک تجربه جامعه پردیس متنوع و فراگیر به دانشجویان. دانشگاه دانشگاه OSU یکی از دو موسسه در اورگان است که این جایزه را در سال 2021 دریافت کرده است.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی اورگان چقدر است ؟

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی اورگان چقدر است ؟متوسطه سالانه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 39650 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 28460 دلار

زندگی متوسط سالانه

 • زندگی بیرون از دانشگاه : 4467 دلار
 • زندگی درون دانشگاهی : 9804 دلار

بورسیه ها و فاند

OSU طیف قابل توجهی از بورسیه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی با پیشرفت عالی قرار می دهد. این جوایز برای کمک به هزینه های شهریه و سایر عناصر زندگی دانشجویی در دسترس هستند. آنها عبارتند از:

بورسیه های کارشناسی دانشگاه OSU

برای برنامه انتقال مستقیم بین المللی، سال اول بین المللی، برنامه انتقال لیسانس و انتقال دانشجویان:

بورسیه تحصیلی Provost برای تعالی 6000 دلار در سال تا چهار سال ارائه می دهد. هیچ درخواستی برای اعطای بورس تحصیلی با برتری علمی به عنوان معیارهای واجد شرایط لازم نیست.

بورسیه تحصیلی منطقه ای تا سقف 8000 دلار در سال اول. این جایزه یک بار است. هیچ فرآیند درخواستی برای بورس تحصیلی لازم نیست، با این جایزه بستگی به در دسترس بودن برای مناطق خاص دارد.

بورسیه موفقیت مستمر با ارائه 3000 تا 5000 دلار آمریکا تا سه سال. هیچ درخواستی با جایزه بر اساس عملکرد تحصیلی و معدل مورد نیاز نیست.

جوایز منطقه ای برای چندین منطقه در دسترس است. مقدار متفاوت است، اما می تواند تا 16000 باشد. در دسترس بودن و مقدار بستگی به منطقه دارد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به وب سایت دانشگاه ایالتی اورگان مراجعه کنید.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی

برای برنامه مسیر تحصیلات تکمیلی و برنامه های مستقیم بین المللی کارشناسی ارشد:

بورسیه تحصیلی منطقه ای تا سقف 7500 دلار در سال اول. این جایزه یک بار است. هیچ فرآیند درخواستی برای جایزه لازم نیست که به در دسترس بودن برای مناطق خاص بستگی دارد.

بورس تحصیلی موفقیت مستمر با ارائه 3000 تا 5000 دلار آمریکا تا دو سال. هیچ درخواستی با جایزه بر اساس عملکرد تحصیلی و معدل مورد نیاز نیست.

دانشجویانی که مایل به درخواست جایزه هستند باید با بخش مربوطه مدیریت دانشگاه تماس بگیرند تا اطلاعات بیشتری در مورد بورسیه تحصیلی و معیارهای آن بیابند. دانش آموزان باید قبل از دریافت جایزه در یک برنامه در دانشگاه OSU پذیرفته شوند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

برای درخواست برای یک برنامه مسیر در دانشگاه ایالتی اورگان ، دانش آموزان باید شرایط ورود را برآورده کنند که می تواند با توجه به هر برنامه متفاوت باشد:

مقطع کارشناسی سال اول

برای واجد شرایط بودن برای این دوره، دانش آموزان باید مدرک دیپلم دبیرستان را با حداقل معدل 3.0 یا شرایط معادل و برنامه خاص نشان دهند.

حداقل نمره آیلتس 6.0، حداقل نمره تافل 70 یا معادل آن مورد نیاز است.

سال اول بین المللی

متقاضیان باید مدرک دیپلم دبیرستان با حداقل معدل 2.5 یا معادل آن و شرایط خاص برنامه را نشان دهند.

حداقل نمره آیلتس 5.0، حداقل نمره تافل 50 یا معادل آن مورد نیاز است.

برنامه انتقال لیسانس

متقاضیان باید از یک موسسه معتبر با حداقل اعتبار 15 ترم یا 12 ترم و حداقل معدل 2.25 منتقل شوند.

حداقل نمره آیلتس 5.0، حداقل نمره تافل 50 یا معادل آن مورد نیاز است.

فارغ التحصیل ورود مستقیم

مدارک حداقل معدل 3.0، مدرک لیسانس مورد نیاز است (آزمون ها و مواد اضافی ممکن است مورد نیاز باشد).

حداقل نمره آیلتس 7.0، حداقل نمره تافل 91 (حداقل 18 نمره فرعی) یا معادل آن مورد نیاز است.

مسیر تحصیلات تکمیلی

متقاضیان باید نشان دهند که مدرک اول، دیپلم یا معادل آن، معدل معادل 2.5 تا 3.0 و الزامات برنامه خاصی را دارند.

حداقل آیلتس (6.0) و حداقل تافل (70) یا معادل آن مورد نیاز است.

مستقیم بین المللی کارشناسی ارشد دانشگاه ایالتی اورگان

مدرک درجه اول، دیپلم یا معادل آن، با معدل 3.0 و داشتن شرایط برنامه خاص مورد نیاز است.

حداقل آیلتس (6.5 با 5.5 نمرات فرعی) و حداقل تافل (80 با 18 نمره فرعی) مورد نیاز است.

بازدید از برنامه دانشجویان بین المللی

مدرک دیپلم دبیرستان با معدل 3.0 یا اتمام حداقل یک سال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور با حداقل معدل 2.25 مورد نیاز است.

حداقل نمره آیلتس 6.5، حداقل نمره تافل 80 (حداقل 16 نمره فرعی) یا معادل آن مورد نیاز است.

گروه و دانشکده

دانشگاه OSUساختار بخش

دانشجویان می توانند از بین تعدادی از برنامه های مسیر، برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی اورگان انتخاب کنند:

مقطع کارشناسی سال اول

دانش‌آموزان در این برنامه به عنوان دانشجویان جویای مدرک شروع می‌کنند و از حمایتی که برای موفقیت نیاز دارند، از جمله یک برنامه مطالعه فردی و مشاوره و راهنمایی شخصی دریافت می‌کنند.

سال اول بین المللی

دانش‌آموزان در این برنامه در حالی که مهارت‌های آکادمیک و انگلیسی خود را بهبود می‌بخشند، واحدهای مدرک تحصیلی کسب می‌کنند. دانش‌آموزان می‌توانند یک برنامه مسیری را که با سطح مهارت انگلیسی آنها مناسب است، تا چهار ترم تکمیل کنند و در راستای برنامه کارشناسی انتخابی خود کار کنند.

برنامه انتقال لیسانس

دانشجویانی که قبلاً یک دوره کالج یا دانشگاه را گذرانده‌اند و مایل به انتقال به دانشگاه ایالتی اورگان هستند، می‌توانند این برنامه انتقال مقطع کارشناسی را تکمیل کنند، که به دانشجویان اجازه می‌دهد اعتبارات دانشگاهی خود را منتقل کنند.

ورود مستقیم به مقطع تحصیلات تکمیلی

دانشجویانی که حداقل شرایط تحصیلی برای داشتن مدرک لیسانس را در کنار حداقل سطح مهارت زبان انگلیسی دارند، می‌توانند مستقیماً برای ورود به برنامه تحصیلات تکمیلی به OSU درخواست دهند.

برنامه مسیر تحصیلات تکمیلی

این مسیر دانشجویان بین المللی را با مهارت های آکادمیک و زبانی که برای تحصیل موفق در سطح کارشناسی ارشد نیاز دارند، مجهز می کند. در صورت نیاز، آنها همچنین آماده سازی آزمون GMAT/GRE را تکمیل خواهند کرد.

مستقیم بین المللی کارشناسی ارشد

دانش‌آموزان در این برنامه با پشتیبانی، راهنمایی و منابع تخصصی اضافی طراحی شده برای کمک به آنها برای سازگاری مؤثر با تحصیل در ایالات متحده ارائه می‌شوند.

برنامه انگلیسی آکادمیک

این مسیر به توسعه زبان انگلیسی، توانایی های تحصیلی و تفکر انتقادی دانش آموزان اختصاص دارد.

تحصیل در خارج از کشور با زبان انگلیسی

این برنامه به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا دوره‌های انگلیسی آکادمیک را بگذرانند، ضمن کسب اعتبار، تجربه دوره‌های مقطع کارشناسی را نیز کسب کنند. برای انجام این کار، دانشجویان نیازی به ثبت نام در یک برنامه درجه کامل نخواهند داشت.

امکانات

دانشجویان INTO در دانشگاه ایالتی اورگان می توانند از امکانات و منابع عالی که در سراسر محوطه دانشگاه یافت می شود استفاده کنند.

کتابخانه

کتابخانه های چشمگیر OSU 24/7 از طریق چت، ایمیل یا تلفن در دسترس هستند. کتابداران خبره قادر خواهند بود به تمام سوالات دانشجویان پاسخ دهند و به آنها کمک کنند تا به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

ورزش ها

دانشگاه OSU به ارائه طیف قابل توجهی از امکانات ورزشی افتخار می کند. این مکان دارای سالن بدنسازی پردیس، یک استخر 23 متری علاوه بر دیوار کوهنوردی است. دانش آموزان همچنین می توانند به مرکز تفریحی دیکسون دسترسی داشته باشند، جایی که می توانند در یکی از تیم های ورزشی درون مدرسه ای OSU شرکت کنند.

محل اقامت

تالارهای دانشجویی دانشگاه مکانی ایده آل برای دانشجویان بین المللی برای محیطی آرام و اجتماعی است. سالن های دانشگاه در نزدیکی امکانات پردیس مرکزی و کلاس های درس قرار گرفته اند. همه گزینه های اقامتی کاملا مبله، مجهز به آشپزخانه های مدرن و فضاهای اجتماعی هستند و در صورت تمایل، مناطق تک جنسیتی را ارائه می دهند. آنها همچنین از مشاوران مقیم و کارکنان مستقر که می توانند در مورد هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید کمک کنند بهره می برند.

OSU متعهد به سلامت دانشجویان، کارکنان و اساتید خود در طول همه گیری COVID-19 است. دانشگاه از تمام اقدامات بهداشت عمومی، از جمله واکسیناسیون، پوشیدن پوشش صورت، آزمایش و مدیریت تجمعات، فعالیت ها و رویدادهای دانشگاه پیروی می کند. تا 4 ژانویه 2022، 93 درصد از دانشجویان و 94 درصد از کارکنان دانشگاه به طور کامل واکسینه شدند.

تغذیه

پردیس دانشگاه ایالتی اورگان دارای بیش از 30 گزینه غذا و نوشیدنی است که دانش آموزان بین دوره های تحصیلی خود از آن لذت می برند. رستوران‌ها و کافه‌های موجود نیازهای غذایی مختلف را برآورده می‌کنند و تعداد زیادی غذا را در بر می‌گیرند، بنابراین دانش‌آموزان مطمئناً آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا می‌کنند. دانش‌آموزان همچنین می‌توانند از طریق برنامه Starship موجود در اندروید و iOS، غذا سفارش دهند و در زمان صرفه‌جویی در زمان ترک تحصیل برای رفتن به سالن غذاخوری صرفه‌جویی کنند.

منبع : oregonstate.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]