دانشگاه ایالتی اوکلاهاما-استیل واتر

دانشگاه ایالتی اوکلاهاما-استیل واتردر مورد این دانشگاه

یک موسسه پنج پردیسی، دانشگاه ایالتی اوکلاهاما ( دانشگاه OSU ) یک دانشگاه دولتی برتر است که بیش از 300 برنامه را هم در محوطه دانشگاه و هم به صورت آنلاین ارائه می دهد.

بیش از 35000 دانش آموز از بیش از 100 کشور در OSU ثبت نام می کنند و یک محیط یادگیری پر جنب و جوش و فراگیر ایجاد می کنند.

این موسسه به دلیل فعالیت های آموزشی، پژوهشی و پایداری خود مشهور است. اخیراً توسط رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمز در سال 2021، رتبه هشتم را در ایالات متحده کسب کرده است که پیشرفت‌های انجام شده در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل را ارزیابی می‌کند.

دانشگاه ایالتی اوکلاهاما که در سال 1890 تأسیس شد، یک موسسه اعطای زمین مستقر و درجه یک است. دسترسی به آموزش یک تمرکز اولیه برای دانشگاه OSU است، بنابراین نسبت دانش آموز به معلم 20:1 است، بنابراین پشتیبانی تحصیلی به راحتی در دسترس و با شخصیت است.

در بین پنج بهترین مدرسه آموزش آنلاین در ایالات متحده رتبه بندی شده است (Newsweek 2022)، امکانات جامع و مدرنی را در سراسر پردیس های متعدد خود ارائه می دهد. این شامل کتابخانه Edmon Low است که یکی از 100 کتابخانه برتر تحقیقاتی دانشگاهی در ایالات متحده است.

این دانشگاه دارای یک شبکه بزرگ فارغ التحصیلان با بیش از 264000 عضو است. فارغ التحصیلان موفق OSU عبارتند از: خواننده کانتری، گارث بروکس، وکیل مشهور آنیتا هیل، و بازیکن NFL بری سندرز.

خارج از آموزش آکادمیک، دانشگاه ایالتی اوکلاهاما دارای جامع ترین اتحادیه دانشجویی در کشور است که شامل هتل، پارکینگ، فروشگاه، غذاخوری، خدمات دانشجویی و غیره می باشد. در مقابل. دانش آموزان می توانند در بیش از 500 سازمان دانشجویی شرکت کنند و از رویدادهای ورزشی دانشگاه OSU برای 14 ورزش مردانه و زنانه لذت ببرند.

پردیس اصلی در Stillwater است که در شمال مرکزی اوکلاهاما قرار دارد. Stillwater یک مکان محبوب، یکی از 50 بهترین شهر کالج در آمریکا (MSN 2021) قرار گرفت.

این پردیس که یکی از بهترین شهرهای کالج برای شروع شغل است، تنها 60 مایل از شهر اوکلاهاما و تولسا فاصله دارد. رفت و آمد بین شهر و دانشگاه با استفاده از اتوبوس های محلی و حمل و نقل برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه OSU رایگان است. فرودگاه منطقه ای استیل واتر تنها شش دقیقه با محوطه دانشگاه فاصله دارد و پروازهای رفت و برگشت روزانه به دالاس/فوت را ارائه می دهد.

رتبه بندی دانشگاه ایالتی اوکلاهاما

رتبه بندی دانشگاه ایالتی اوکلاهامارتبه بندی QS

 • 2024 : 851
 • 2023 : 801
 • 2022 : 801

چه خبر از تازه ها

رتبه بندی

دانشگاه ایالتی اوکلاهاما اخیراً توسط رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمز در سال 2021 در رتبه هشتم ایالات متحده قرار گرفته است. همچنین رتبه 85 از بین 1115 موسسه در سراسر جهان را دارد، این به رسمیت شناختن جهانی است که دانشگاه با موفقیت بر روی اهداف توسعه پایدار تعیین شده توسط سازمان ملل کار می کند.

مرکز علوم بهداشتی آن به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در ایالات متحده شناخته شده است (اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی 2021). قرار گرفتن در 10 مدرسه برتر برای خدمت رسانی به نیازمندان پزشکی و مناطق روستایی، رتبه های آن عبارتند از:

 • رتبه هفتم برای مناطق کمبود متخصص بهداشت
 • رتبه دهم برای مراقبت روستایی
 • سیزدهمین رتبه در تنوع

چندین برنامه آنلاین آن نیز در رتبه بندی بهترین برنامه های آنلاین US News و World Report در سال 2021 در بین بهترین های کشور شناخته شده اند. این شامل دانشکده مهندسی، معماری و فناوری و دانشکده آموزش و علوم انسانی است.

گسترش کتابخانه

مشارکت دانشگاه با یک دانشگاه خصوصی، یک سرویس امانت بین کتابخانه ای جدید ایجاد کرده است.

ایالت اوکلاهاما و دانشگاه محبوب Autonoma del Estado de Puebla، یک موسسه خصوصی در مکزیک، چندین سال است که تبادل دانشجو، برنامه‌های مدرک دوگانه و همکاری اساتید را به اشتراک گذاشته‌اند.

خدمات وام جدید بدین معناست که کارکنان و دانشجویان هر دو دانشگاه می توانند منابع دیجیتالی را از یکدیگر قرض بگیرند.

سلامت روان

برای بهبود منابع بهداشت روان در محوطه دانشگاه، دانشگاه با بنیاد JED پیوسته است. یک مشارکت چهار ساله، به OSU کمک می کند تا برنامه ها، سیاست ها و خدمات سلامت روان خود را توسعه دهد.

مرکز دانشگاه OSU برای دپارتمان سلامتی علوم بهداشتی نیز ابتکار جدیدی را برای سلامت روان راه اندازی کرده است. پلتفرم آنلاین منابع، ماژول های خودیاری را به اشتراک می گذارد و خدمات بهداشت روانی را برای دانش آموزان در داخل و خارج از دانشگاه گسترش داده است.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی اوکلاهاما چقدر است ؟

هزینه تحصیل در دانشگاه OSU چقدر است ؟متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 29440 دلار

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • زندگی بیرون از پردیس دانشگاه : 17340 دلار
 • زندگی درون دانشگاهی : 9804 دلار

بورسیه و فاند

هزینه های تحصیل و هزینه های عمومی در ایالت اوکلاهاما 69 درصد از میانگین ملی برای مؤسسات اعطای زمین است و هزینه حضور 78 درصد از میانگین ملی است. از سال 2000، این دانشگاه به طور مداوم در لیست مالی شخصی کیپلینگر برای بهترین ارزش کالج قرار گرفته است.

طیف وسیعی از بورسیه ها و بودجه ارائه شده توسط دانشگاه کمک می کند تا آن را به موسسه ای مقرون به صرفه برای حضور دانشجویان تبدیل کند. تقریبا 50 درصد از دانشجویان بدون بدهی فارغ التحصیل می شوند و میانگین بدهی آن 22591 دلار است که کمتر از میانگین کشوری است.

دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای طیف وسیعی از بورسیه ها هستند که بین 4000 تا 10000 دلار در هر سال تحصیلی متغیر است. هیچ درخواست اضافی برای بورسیه مورد نیاز نیست، زیرا دانشجویان بین المللی به طور خودکار هنگام درخواست پذیرش در OSU در نظر گرفته می شوند.

بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی اوکلاهاما شامل بورسیه تحصیلی سال اول موفقیت بین المللی و بورسیه دستاوردهای انتقال بین المللی است. هر دو بر اساس نمرات آزمون زبان انگلیسی، نمرات SAT و نمرات GPA، و دریافت کنندگان جوایز با معافیت جزئی از هزینه تحصیل هستند.

بورسیه تحصیلی میراث فارغ التحصیلان بر این اساس است که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان از دانشگاه OSU فارغ التحصیل شده اند و معافیت جزئی از شهریه اعطا می کنند. دانشجویان باید فرمی را برای واجد شرایط بودن برای این بورسیه ارسال کنند.

دانشجویان همچنین برای چندین بورسیه تحصیلی رقابتی در نظر گرفته می شوند. جوایز و الزامات برای هر کالج دانشگاهی منحصربه‌فرد است و معمولاً بر اساس نتایج آزمون‌های آکادمیک، مشارکت جامعه، پاسخ‌های مقاله، مصاحبه‌ها و استماع ارزیابی می‌شوند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

هر برنامه در ایالت اوکلاهاما شرایط ورود منحصر به فردی دارد.

از آنجایی که دوره های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود، متقاضیان بین المللی باید شرایط خاص مهارت زبان انگلیسی را داشته باشند. این دانشگاه آزمون iBT تافل و آیلتس را با حداقل نمرات زیر می پذیرد:

 • iBT TOEFL – 61 یا بالاتر
 • آیلتس – 5.5 یا بالاتر

علاوه بر این نمرات آزمون، دانشجویان بین المللی باید موارد زیر را به عنوان بخشی از درخواست خود به OSU ارسال کنند:

 • هزینه درخواست 90 دلار
 • رونوشت کالج از هر موسسه (اگر اعتبار کالج به دست آمده باشد)
 • درخواست آنلاین تکمیل شده است
 • کپی صفحه شناسایی گذرنامه
 • ریز نمرات رسمی دبیرستان با معدل حداقل 3.0 (یا معادل آن)

سند ضمانت مالی

تمام رونوشت های ارسالی باید به زبان اصلی موسسه ای باشد که آن را اعطا کرده است و همچنین به انگلیسی ترجمه شده باشد.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کیفیت تدریس دانشگاه ایالتی اوکلاهاما در سطح بین المللی در چندین رتبه بندی معتبر شناخته شده است. این شامل:

 • 100 مدرسه دولتی برتر (S. News and World Report 2021)
 • کالج برتر در اوکلاهاما (کالج های برتر: کالج های آنلاین)
 • 50 بهترین مدرسه تحصیلات تکمیلی (S. News and World Report 2021)
 • رتبه 8 در ایالات متحده و 85 در سراسر جهان برای رتبه بندی تاثیر (Times Higher Education’s 2021)
 • 25 بهترین کالج آنلاین در ایالات متحده (com 2020)

US News and World Report 2021  ، دانشگاه OSU را در بین 100 رتبه برتر بهترین رتبه بندی کالج خود قرار داده است. همچنین این موسسه را در رده های بهترین برنامه های بازرگانی در مقطع کارشناسی، بهترین برنامه های مهندسی در مقطع کارشناسی و مدارس دولتی برتر به رسمیت شناخت. همچنین مرکز علوم بهداشت دانشگاه را به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی کشور رتبه بندی کرد.

تیم آموزشی متنوع دانشگاه متشکل از 70 دانشجو، هیئت علمی و سازمان کارکنان است. نسبت دانشجو به استادان مؤسسه 20:1 است، بنابراین یادگیری و پشتیبانی شخصی، عملی و مرتبط با اهداف شغلی دانشجویان است و آنها را برای موفقیت آماده می کند.

دوره هایی که توسط رهبران صنعت پرشور تدریس می شود، برای آموزش و توسعه طیف وسیعی از مهارت ها از جمله تجزیه و تحلیل، ارتباطات، تفکر انتقادی و رهبری طراحی شده اند. از همان سال اول، دانش‌آموزان می‌توانند در فرصت‌های تحقیقاتی عملی برای کسب تجربه بیشتر، افزایش مهارت‌ها و کشف علایق جدید شرکت کنند.

ساختار بخش

دانشگاه OSU یک موسسه درجه یک، دارای پنج کالج دانشگاهی، یک دانشکده دامپزشکی و یک دانشکده پزشکی استئوپاتیک است. بیش از 200 برنامه کارشناسی و همچنین بیش از 200 برنامه مدرک کارشناسی ارشد، دکترا و فارغ التحصیل را هم در محوطه دانشگاه و هم به صورت آنلاین ارائه می دهد.

کالج کشاورزی فرگوسن

این کالج فرصت های یادگیری و تحقیق عملی را در مناطق مختلف کشاورزی فراهم می کند.

چندین برنامه آن از جمله آموزش کشاورزی، جنگلداری، معماری منظر و مدیریت منظر به صورت حرفه ای معتبر هستند.

دانشکده علوم و هنر دانشگاه ایالتی اوکلاهاما

بزرگترین و متنوع ترین کالج، دارای 24 بخش دانشگاهی و بیش از 100 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد است. بر حوزه های هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، ریاضیات و علوم طبیعی تمرکز دارد. این کالج با آماده سازی دانشجویان برای محل کار، فرصت های تحصیل در خارج از کشور و فرصت های کارآموزی را نیز ارائه می دهد.

دانشکده تعلیم و تربیت و علوم انسانی

این کالج جدید برنامه های آموزش، بهداشت، هوانوردی و علوم انسانی را ترکیب می کند. بیش از 100 برنامه ارائه می دهد و 22 مرکز، کلینیک و آزمایشگاه را برای یادگیری عملی در خود جای داده است.

دانشکده مهندسی، معماری و فناوری دانشگاه OSU

بزرگترین کالج در نوع خود در ایالت، برنامه های شناخته شده ملی را تدریس می کند. امکانات مدرن در این کالج شامل آزمایشگاه Endeavor است که در آن دانشجویان می توانند تئوری کلاس درس را تمرین و به کار ببرند.

دانشکده بازرگانی اسپیرز

اسپیرز با داشتن طیف وسیعی از مراکز و موسسات، فرصت های منحصر به فردی را برای کار در کنار اساتید در یک محیط عملی فراهم می کند.

برنامه های آن توسط AACSB International، بالاترین استاندارد برای کیفیت در آموزش کسب و کار، معتبر است. این مدرسه همچنین در پنج درصد برتر مؤسسات جهانی ارائه دهنده مدارک تجاری قرار دارد. علاوه بر این، 94 درصد از دانشجویان در مدت سه ماه پس از فارغ التحصیلی شاغل یا در حال تحصیل هستند.

دانشکده مطالعات جهانی و مشارکت دانشگاه ایالتی اوکلاهاما

این مدرسه یک مرکز استراتژیک و اداری برای تعامل جهانی دانشگاه، اطلاعات، پشتیبانی و توسعه پروژه‌های بین‌المللی را برای کارکنان و دانشجویان دانشگاه OSU فراهم می‌کند.

امکانات

ایالت اوکلاهاما چندین کتابخانه در محوطه دانشگاه دارد، از جمله شاخه های موضوعی خاص. این شامل:

 • کتابخانه معماری
 • کتابخانه دانشکده دامپزشکی
 • کتابخانه آموزش و پرورش

کتابخانه اصلی دانشگاه Edmon Low که به عنوان یکی از 100 کتابخانه برتر تحقیقاتی دانشگاهی در ایالات متحده رتبه بندی شده است، مجموعه گسترده ای از منابع و چندین خدمات پشتیبانی را در خود جای داده است. با کارکنان کتابداران موضوعی خاص، امکانات آن عبارتند از:

 • پرینترهای سه بعدی
 • مرکز منابع یادگیری ریاضی
 • مناطق آرام
 • راهنمای تحقیق و موضوع
 • اتاق های مطالعه برای افراد و گروه ها
 • کارگاه های آموزشی
 • مرکز نویسندگی

بیش از 30 سالن و محله مسکونی در محوطه دانشگاه ایالتی اوکلاهاما وجود دارد و گزینه های اقامتی شامل سالن، سوئیت، سوئیت لوکس و آپارتمان می باشد. دانش‌آموزان می‌توانند با همسالان خود در همان دوره یا با علایق مشابه زندگی کنند.

خارج از سخنرانی ها، دانشجویان بیش از 500 باشگاه و سازمان در طیف گسترده ای از علایق و موضوعات برای انتخاب دارند، از جمله بیش از 35 باشگاه ورزشی.

30 گزینه غذاخوری در محوطه دانشگاه وجود دارد، با طیف وسیعی از غذاهای موجود در یک برنامه غذایی انعطاف پذیر. غذاخوری‌ها شامل کافه‌تریا، فروشگاه‌های رفاه، حق رای دادن، و رستوران‌هایی هستند که انواع نیازهای غذایی را برآورده می‌کنند.

این دانشگاه به دلیل امکانات باکیفیت تناسب اندام و همچنین خدمات پزشکی و سلامت روان (Greatist.com) در فهرست 26 دانشگاه ملی قرار گرفته است. مرکز تفریحی Colvin آن اخیراً تحت یک سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری قرار گرفته است و دارای 240000 متر مربع است. فوت امکانات تفریحی این شامل:

 • 10 زمین بسکتبال
 • دو اتاق کاردیو تئاتر
 • دو استودیو رقص
 • مسیر سرپوشیده
 • سه اتاق تناسب اندام چند منظوره
 • قرار دادن سبز و دو شبیه ساز گلف
 • هشت زمین توپ راکت
 • دیوار صخره نوردی
 • Weight areas

امکانات بهداشتی و رفاهی بیشتری را می‌توانید در مرکز سلامتی Seretean دانشگاه ایالتی اوکلاهاما پیدا کنید. این یک آشپزخانه کامل برای کلاس های آشپزی، جلسات آموزشی شخصی، اتاق های ماساژ درمانی، اتاق های تناسب اندام گروهی، اتاق های کاردیو، اتاق های مشاوره، و همچنین یک مرکز آموزش و تست دارد.

دپارتمان سلامتی همچنین امکانات باکیفیت از جمله مراکز تناسب اندام، اتاق های بازی و زمین والیبال شنی را فراهم می کند.

منبع : go.okstate.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]