دانشگاه ایالتی رایت آمریکا

دانشگاه ایالتی رایت آمریکادر مورد این دانشگاه

در دانشگاه ایالتی رایت، متقاضیان برنامه‌های منحصر به فردی را پیدا می‌کنند که برای دانشجویان مشتاقی که می‌خواهند اثر خود را در جهان بگذارند مناسب است. چه دانش آموزی بخواهد یک دانشمند، هنرمند، مهندس، دکتر یا رهبر تجاری باشد، یک برنامه علمی برجسته برای هر یادگیرنده وجود دارد.

دانشگاه ایالتی رایت به افتخار برادران رایت، دو پیشگام هوانوردی که پرواز با موتور را اختراع کردند، نامگذاری شده است. آنها از طریق شجاعت و اراده، جهان را تغییر دادند. حالا نوبت نسل بعدی است. دانش و ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت را از طریق یکی از 315 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، حرفه ای یا دکترا دریافت کنید.

در حال حاضر، بیش از 12000 زبان آموز از 57 کشور، دانشگاه ایالتی رایت را خانه می دانند. پردیس دیتون، واقع در نزدیکی مرکز شهر دیتون، و پردیس دریاچه، واقع در سلینا، اوهایو، جوامع امن و خوش‌آمدگویی را ارائه می‌دهند که شکست دادن آنها سخت است. دیتون یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای آمریکا است که هزینه زندگی پایینی را ارائه می دهد و در عین حال سطح درآمد و فرصت های خوبی برای فارغ التحصیلان دارد.

اساتید و کارکنان آگاه در کلاس جهانی رایت استیت از دانشجویان در هر مرحله از سفرشان پشتیبانی خواهند کرد. دانش‌آموزان می‌توانند افراد و منابعی را بیابند تا به آنها در رسیدن به رویاهایشان کمک کنند. از خدمات تخصصی پشتیبانی دانشگاهی و دانشجویی گرفته تا کمک شغلی، دانشجویان می توانند همه چیز را در اینجا پیدا کنند.

دانشجویان می توانند از تجربیات دانشگاهی خود نهایت استفاده را ببرند. ضمن استفاده از فرصت های زندگی پردیس، یک آموزش با کیفیت بالا و معتبر دریافت کنید. به یک باشگاه بپیوندید، یک رویداد ورزشی را تماشا کنید یا منتظر اجرای یک تئاتر باشید. در ایالت رایت کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. همچنین فعالیت های زیادی در جوامع اطراف برای لذت بردن وجود دارد، از قایق رانی و اسکیت روی یخ گرفته تا رویدادهای فرهنگی و جشن ها.

چه خبر از تازه ها

مدرسه کسب و کار برتر

کالج بازرگانی راج سوین دانشگاه ایالتی رایت توسط چندین رتبه بندی معتبر ملی به رسمیت شناخته شده است. جوایز و تقدیرنامه عبارتند از:

 • یکی از برجسته ترین مدارس کسب و کار – پرینستون بررسی، بهترین مدارس کسب و کار 2021
 • 50 برنامه برتر MBA آنلاین – مرکز آموزش فورچون، مجله فورچون
 • یکی از بهترین کالج ها برای برنامه های کارشناسی ارشد کسب و کار آنلاین – US News & World Report 2021

این جوایز گواهی بر کیفیت آموزش موجود در کالج تجارت راج سوین است. این رتبه‌بندی به قدرت برنامه‌ها، نحوه مشارکت کالج‌ها در تحقیقات عمیق و نحوه خروج فارغ‌التحصیلان مجهز به مهارت‌های مورد نیاز در دنیای کسب‌وکار رقابتی می‌پردازد.

سایر رتبه بندی ها

این دانشگاه همچنین در بین بسیاری از رشته های دیگر رتبه خوبی دارد. به عنوان مثال، US News & World Report اخیراً به برتری دانشگاه در برنامه هایی مانند:

 • مهندسی عوامل صنعتی و انسانی
 • سیستم های اطلاعاتی
 • لجستیک و مدیریت زنجیره تامین

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی رایت آمریکا چقدر است ؟

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی رایت آمریکا چقدر است ؟متوسط هزینه تحصیل ​​در سال

 • مقطع کارشناسی : 20232 دلار
 • مقطع تحصیلی تکمیلی : 13500 دلار

متوسط هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 10964 دلار
 • هزینه های زندگی در دانشگاه : 7092 دلار

بورسیه و فاند

برنامه بورسیه بین المللی جوایز مالی را بر اساس شایستگی علمی به دانشجویان بین المللی ارائه می کند. قیمت ها از 4000 دلار می باشد. جوایز دوره کارشناسی حداکثر تا سه سال قابل تمدید هستند.

بورسیه شایستگی در مقطع کارشناسی

تمامی دانشجویان بین المللی جدید در مقطع کارشناسی در هنگام پذیرش در دانشگاه برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می شوند. هیچ برنامه اضافی مورد نیاز نیست. دانش آموزان واجد شرایط باید حداقل شرایط مورد نیاز نمره معدل را داشته باشند.

بورسیه تحصیلی #YouAreWelcomeHere

بورسیه تحصیلی قابل تجدید به مبلغ 10000 دلار در سال برای دانشجویان بین المللی جدید در مقطع کارشناسی که علاقه مندی به درک و تبادل بین فرهنگی نشان می دهند در دسترس است.

بورسیه تحصیلات تکمیلی شایستگی

دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل برجسته ممکن است واجد شرایط دریافت جایزه تا 5000 دلار آمریکا باشند که برای یک سال قابل تمدید است. دانشجویان هنگام پذیرش در دانشگاه برای بورس تحصیلی در نظر گرفته می شوند. هیچ اپلیکیشن اضافی مورد نیاز نیست.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

الزامات آکادمیک

دانشگاه ایالتی رایت از درخواست های دانشجویان از سراسر جهان استقبال می کند. این به ویژه مراقب کسانی است که دارای مدرک لیسانس هستند.

برای درخواست، دانش‌آموزان به گواهینامه نیاز دارند که نشان دهد دوره متوسطه را به پایان رسانده‌اند، جایی که باید دروس ریاضی و علوم را خوانده باشند. آنها به نمره معدل تجمعی 2.5 (در مقیاس 4.0) نیاز دارند.

الزامات زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی

انگلیسی زبانان غیر بومی نیز باید مهارت زبان انگلیسی را از طریق یکی از حداقل نمرات آزمون زیر یا معادل آن نشان دهند:

 • تافل – در کل 61
 • آیلتس – به طور کلی 5.5، بدون بخش زیر 5.0
 • Pearson PTE – به طور کلی 51.

در طول همه‌گیری COVID-19، دانشگاه آزمون انگلیسی Duolingo را نیز می‌پذیرد. دانش آموزان به نمره کلی حداقل 110 نیاز دارند.

شرایط ورود تحصیلات تکمیلی

دانش آموزانی که دارای مدرک لیسانس سه یا چهار ساله هستند باید ریز نمرات مورد نیاز را از مدرسه یا موسسه ای که از آن فارغ التحصیل شده اند ارائه دهند تا برای برنامه تحصیلات تکمیلی درخواست دهند. برنامه های سه ساله مورد مطالعه باید با استانداردهای معتبر منطقه ای برنامه های درجه چهار ساله در ایالات متحده مطابقت داشته باشد.

دانشجویان بین المللی که زبان اول آنها انگلیسی نیست، باید شرایط زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی را داشته باشند:

 • تافل – در مجموع 79
 • مسیر معافیت تافل سطح 4 LEAP
 • آیلتس – به طور کلی 6 یا بالاتر
 • Pearson PTE – به طور کلی 57
 • Duolingo 115 یا بالاتر

برخی از برنامه های دانشگاه ایالتی رایت ممکن است شرایط ورودی اضافی داشته باشند و به سطوح بالاتری از مهارت زبان انگلیسی نیاز داشته باشند.

در حال حاضر، نمرات آزمون استاندارد برای GRE/MAT برای برخی از برنامه‌ها، از جمله برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا در مهندسی و علوم کامپیوتر، لغو می‌شود. بهداشت، آموزش و خدمات انسانی؛ و علوم محیطی لیست کامل در صفحه پذیرش فارغ التحصیلان موجود است.

گروه و دانشکده

دانشگاه ایالتی رایتکیفیت تدریس

از نسبت دانشجو به استاد 14:1 و توجه شخصی و نزدیک کارکنان آموزشی لذت ببرید. اعضای هیئت علمی متخصصان برجسته در زمینه های خود هستند. بسیاری به طور فعال در تحقیقات پیشرفته شرکت دارند. کلاس های آنها جذاب است و اطلاعاتی در مورد آخرین روندها و یافته های تحقیقاتی ارائه می دهد.

یادگیری تجربی

بسیاری از دوره ها فرصت هایی را برای تجربیات عملی ارزشمند فراهم می کنند. این تجربیات به دانش آموزان اجازه می دهد تا مهارت های خود را توسعه دهند و درک کنند که دنیای حرفه ای چگونه خواهد بود. فرصت ها شامل داوطلبی، آموزش خدمات، مشارکت رهبری و دانشگاه، اشتغال، پروژه های تحقیقاتی، تحصیل در خارج از کشور، کارآموزی و سایر تجربیات کاری است.

اعتبارنامه ها

دانشگاه ایالتی رایت دارای اعتبار از کمیسیون آموزش عالی است که به طور مرتب کیفیت برنامه ها و فرآیندهای دانشگاه را بررسی می کند. چندین دپارتمان و مدرسه اعتبارنامه های اضافی نیز دارند. به عنوان مثال، کالج بازرگانی راج سوین دارای اعتبار AACSB و ABET است.

ساختار بخش

این دانشگاه خانه پنج کالج و دو مدرسه است که هر کدام طیف متنوعی از برنامه های الهام بخش را ارائه می دهند.

پیشنهادات برنامه دانشگاهی

 • کالج بازرگانی راج سوین – برنامه ها شامل حسابداری، اقتصاد، خدمات مالی، بازاریابی، خدمات اطلاعات مدیریت و تجارت بین المللی است.
 • مهندسی و علوم کامپیوتر – برنامه ها شامل مهندسی زیست پزشکی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، فناوری اطلاعات و امنیت سایبری و مهندسی مواد می باشد.
 • بهداشت، آموزش و خدمات انسانی – برنامه‌ها شامل آموزش معلمان، پرستاری، رهبری سازمانی، آموزش بهداشت عمومی، خدمات توانبخشی و مددکاری اجتماعی است.
 • هنرهای لیبرال – برنامه ها شامل هنر، ارتباطات، زبان، تاریخ، موسیقی، فلسفه و جامعه شناسی است.
 • دانشکده پزشکی Boonshoft – برنامه ها شامل بیوشیمی، پزشکی اورژانس، نورولوژی، زیست شناسی سلولی، اطفال، روانپزشکی و جراحی است.
 • علوم و ریاضیات – برنامه ها شامل بیوشیمی، علوم محیطی، ریاضیات، علوم اعصاب، فیزیک، روانشناسی و بهداشت عمومی است.

امکانات

دانشگاه ایالتی رایت در محوطه ای به مساحت 651 جریب شامل مسیرهای طبیعی و حیات وحش گسترده شده است. امکانات شامل ساختمان‌های آموزشی و دانشگاهی، کتابخانه‌ها، اقامتگاه‌های دانشجویی و یک مکان تفریحی و ورزشی است. تقریباً تمام ساختمان‌های دانشگاهی توسط تونل‌های زیرزمینی به هم متصل می‌شوند که مسیرهای ایمن و خشک را برای دانش‌آموزان در شرایط نامساعد جوی فراهم می‌کنند. اینها برای دانش آموزان معلول قابل دسترسی است.

سایر امکانات عبارتند از:

 • مرکز موفقیت دانش آموزی
 • مرکز هنرهای خلاق
 • مرکز تام هنکس برای فیلم های سینمایی
 • ساختمان همکاری مهندسی علوم اعصاب

محل اقامت

خوابگاه های دانشجویی راحت و راحت است. سه اجتماع سالن اقامت و چهار مجتمع آپارتمانی در محوطه دانشگاه وجود دارد که مقرون به صرفه، جادار و فراگیر هستند. از یک پیاده روی کوتاه به کلاس ها و رویدادها لذت ببرید و دوستانی پیدا کنید که تا آخر عمر باقی خواهند ماند. دانش‌آموزان می‌توانند با انتخاب گزینه‌های مسکن، غذاخوری، و پارکینگ متناسب با نیاز خود، اتاق و سفره خود را سفارشی کنند. ساکنان محل اقامت در محوطه دانشگاه از اینترنت پرسرعت، گرمایش و تهویه مطبوع و امکانات خشک‌شویی لذت می‌برند.

منبع : www.wright.edu

جستجوی کاربران برای این مطلب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]