دانشگاه ایالتی وین آمریکا

دانشگاه ایالتی وین آمریکادر مورد این دانشگاه

دانشگاه ایالتی وین در دیترویت، میشیگان، ایالات متحده، یک موسسه تحقیقاتی شهری برتر است که در سال 1868 تأسیس شد. این دانشگاه یکی از 50 دانشگاه بزرگ دولتی در ایالات متحده است و با نزدیک به 350 رشته تحصیلی، طیف برنامه های آن متناسب با علایق و اهداف حرفه ای بسیاری از دانشگاهیان است.

برتری دانشگاهی، تحقیقات پیشگامانه و نوآوری دلایل اصلی انتخاب دانشجویان برای حضور در ایالت وین است. بسیاری از 13 مدرسه و کالج دانشگاه ایالتی وین برنامه هایی را ارائه می دهند که در سطح ملی رتبه بندی شده اند و اساتید در رشته خود پیشرو هستند.

صرف نظر از برنامه، دانش آموزان با تحصیلات وین ایالت پایه محکمی برای راه اندازی یک حرفه موفق دارند. بیش از 1200 دانشجوی بین المللی از 80 کشور جهان در این دانشگاه حضور دارند که 60 درصد از نظر جنسیت دانشجویی زن و 40 درصد مرد است. از آنجایی که دانشجویان ایالت وین از طیف گسترده ای از فرهنگ ها و پس زمینه های اجتماعی-اقتصادی می آیند، متنوع ترین جامعه پردیس میشیگان در نظر گرفته می شود. شبکه جهانی فارغ التحصیلان آن با 290000 نفر به سرتاسر جهان می رسد.

دانش‌آموزان می‌توانند در یکی از بیش از 500 سازمان، از جمله سیستم برادری یونانی و گروه‌های بین‌المللی متعدد شرکت کنند. خواه به دنبال گسترش شبکه خود، ارتباط با سایر دانشجویان در رشته خود، یا عضویت در سازمانی باشد که بر سرگرمی ها متمرکز است، ریاست دفتر دانشجویان به دانشجویان کمک می کند تا راه هایی برای تعامل و کشف این فرصت ها در سراسر محوطه دانشگاه پیدا کنند.

دستور کار آموزشی در دانشگاه ایالتی وین ، یادگیری تجربی را در اولویت قرار می دهد، فرصت هایی مانند کارآموزی، فرصت های یادگیری خدمات، دستیاران پژوهشی و طیف وسیعی از گزینه های تجربه عملی دیگر را برای همه دانش آموزان ارائه می دهد.

برخی از معتبرترین شرکت های جهان از جمله Ford Motor Co.، General Motors، Stellantis، Sakthi Automotive، Quicken Loans، Ally Financial و DTE Energy در نزدیکی محوطه دانشگاه قرار دارند و به دانشجویان کمک می کند تا رزومه خود را از طریق دوره های کارآموزی و تمرین در دانشگاه تقویت کنند.

رتبه بندی دانشگاه ایالتی وین

رتبه بندی دانشگاه ایالتی وینرتبه بندی Academic Ranaking of World Universities

 • 2022 : 501
 • 2021 : 401
 • 2020 : 501

رتبه بندی QS

 • 2024 : 751
 • 2023 : 601
 • 2022 : 511

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 501
 • 2022 : 401
 • 2021 : 351

چه خبر از تازه ها

دانشگاه ایالتی وین به «موسسه آموزش عالی پردیس درختی» وضعیت اعطا کرد

این دانشگاه مفتخر است که اخیراً وضعیت جدید پردیس درختی را برای اختصاص داده شده به جنگل‌داری شهری تضمین کرده است و مکانی پایدار، زیبا و سالم برای یادگیری و تحقیق ایجاد کرده است. ایالت وین به دانشجویان این فرصت را می دهد که در محوطه پردیس 200 هکتاری خود، واقع در مرکز میدتاون، جایی که بیش از 1300 درخت منفرد را می توان یافت، مطالعه کنند.

علاوه بر ایجاد سایه و بهبود زیبایی شناسی دانشگاه، نشان داده شده است که آنها سلامت شناختی دانشجویان را بهبود می بخشند و هزینه های انرژی را کاهش می دهند – آنها را به یک مکان ایده آل برای هر سایت دانشگاهی برجسته تبدیل می کند.

بازسازی ساختمان نمادین تالار دولتی

از پاییز 2023، دانش‌آموزان در ایالت وین از تحصیل در یک ساختمان مرکزی به روز که در آن کلاس‌های مدرن و فضاهای اجتماعی با فضاهای پشتیبانی پیشرفته و امکانات فراگیر گرد هم می‌آیند، لذت خواهند برد. در اصل در سال 1947 ساخته شد، تالار ایالتی دانشگاه را تعریف می کند. اکنون، پس از اصلاح صورت 70 میلیون دلاری، آماده است تا همچنان مرکز الهام بخشی و آموزش نسل‌های آینده باشد.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی وین چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 33470 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 29340 دلار

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • زندگی بیرون از پردیس دانشگاه : 19446 دلار
 • زندگی درون دانشگاهی : 7340 دلار

بورسیه و فاند

بورسیه و فاندوین استیت یک دانشگاه متنوع و فراگیر است که متعهد به ارائه دسترسی عادلانه به برنامه درسی و خدمات عالی خود است.

شهریه برای اکثر برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی از 28000 تا 35000 دلار آمریکا برای کل سال و شهریه در اکثر برنامه های مقطع تحصیلات تکمیلی از 27000 تا 32000 دلار برای کل سال متغیر است.

دانشجویان همچنین می توانند انتظار داشته باشند که بین 20000 تا 22000 دلار در سال تحصیلی برای هزینه های زندگی مانند مسکن، غذا و آب و برق بپردازند.

دانشگاه ایالتی وین هر سال بیش از 350 میلیون دلار کمک مالی و بورسیه ارائه می دهد و دانشجویان بین المللی سال اول (لیسانس) واجد شرایط برای برخی از جوایز شایستگی و دپارتمان هستند. بسیاری از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی نیاز به درخواست جداگانه ای ندارند. اینها شامل جایزه جنگجو، به ارزش 6000 دلار در سال به مدت چهار سال است. جایزه طلایی به ارزش 4000 دلار در سال به مدت چهار سال؛ و جایزه سبز، به ارزش 2500 دلار در سال به مدت چهار سال.

دانشجویان ورودی سال اول می توانند برای بورسیه #YouAreWelcomeHere درخواست دهند، که به دریافت کنندگان اجازه می دهد تا با نرخ شهریه ایالتی در WSU تحصیل کنند که بیش از 17000 دلار نسبت به نرخ دانشجوی بین المللی صرفه جویی می کند. این بورس تحصیلی برای دانشجویان در تمام رشته‌ها و رشته‌های تحصیلی آزاد است و افرادی را که چشم‌انداز رهبری و تقویت درک بین فرهنگی دارند، شناسایی می‌کند. درخواست برای این بورسیه تحصیلی 15 فوریه برای سال تحصیلی آینده است.

دانشجویان بین المللی اغلب واجد شرایط دریافت جوایز شایستگی از مدارس، کالج ها و بخش های دانشگاهی و همچنین سازمان های خارجی هستند.

تعداد محدودی از graduate assistantships به دانشجویانی که در یک برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا ثبت نام کرده اند ارائه می شود. آنها حقوق و کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهند و بسیار رقابتی هستند. هر جایزه به صلاحدید برنامه انجام می شود.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

شرایط ورود برای پذیرش در یک دوره در دانشگاه ایالتی وین ، بر اساس دوره خاص و همچنین سطح تحصیل، به طور قابل توجهی متفاوت است. با بیش از 350 دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دسترس است، تنوع زیادی وجود دارد، و دانشجویان آینده نگر تشویق می شوند برای مشاهده جزئیات کامل به وب سایت دانشگاه مراجعه کنند.

صرف نظر از رشته مورد درخواست، دانشجویان برای پذیرش باید شرایط زیر را برای مهارت انگلیسی دانشگاه داشته باشند:

 • تافل iBT و آیلتس: حداقل نمره 79-80 تافل iBT و آیلتس 6.5 مورد نیاز است.
 • آزمون انگلیسی Duolingo: حداقل نمره 110 در مقطع کارشناسی.

دانش آموزانی که حداقل سطح مهارت انگلیسی را برای پذیرش ندارند، اما سایر شرایط پذیرش را دارند، واجد شرایط پذیرش مشروط WSU از طریق موسسه زبان انگلیسی (ELI) هستند.

مؤسسه زبان انگلیسی با بخش‌های دانشگاه همکاری می‌کند تا تعیین کند که آیا سایر شرایط پذیرش انجام شده است یا خیر. در صورت برآورده شدن آنها، دانشجویان می توانند در کلاس های ELI ثبت نام کنند که در آن به طور تمام وقت تحصیل می کنند تا زمانی که الزامات مهارت انگلیسی دانشگاه را برآورده کنند.

دانش آموزانی که به طور رضایت بخشی تمام دوره های ELI سطح 5 را تکمیل می کنند یا حداقل نمره لازم را در آزمون مهارت زبان انگلیسی کسب می کنند، شرایط عمومی برای پذیرش در WSU را برآورده می کنند و در برنامه درجه علمی مورد نظر پذیرش می شوند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه ایالتی وین به دلیل کیفیت برنامه درسی تدریس شده‌اش که با همکاری سازمان‌های دانشگاهی منطقه‌ای و ملی و شرکای حرفه‌ای دانشگاه طراحی شده است، به خوبی شناخته شده است تا اطمینان حاصل شود که محتوا مترقی، به‌روز و مرتبط با نیازهای صنعت است.

دوره ها توسط هیئت علمی آموزشی متخصص دانشگاه ارائه می شود، که تیمی بسیار ماهر و با تجربه از محققان، پزشکان و مربیان هستند که با موفقیت دانشجویان خود به عنوان بالاترین اولویت کار می کنند. این دانشگاه به حفظ شهرت خود برای برتری اختصاص دارد و یک برنامه راهبردی روشن برای بازنگری و بهبود روش‌های تدریس، ارتقای خدمات مربیگری خود تنظیم کرده است. و از روش‌های مبتنی بر داده برای توزیع منابع دانشگاهی در جایی که بیشتر مورد نیاز است استفاده کنید.

مرکز ملی آمار آموزش دریافت که میانگین نسبت دانشجو به استاد برای دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا 18:1 است و ایالت وین با نسبت 16:1 این نسبت را بهبود می‌بخشد. این به معنای اندازه کلاس های کوچکتر و محیط یادگیری شخصی تر با زمان تماس زیاد با اساتید و معلمان است.

ساختار بخش

دانشگاه ایالتی وین طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد – در مجموع بیش از 360 برنامه شامل 126 برنامه کارشناسی، 139 برنامه کارشناسی ارشد، 60 برنامه مدرک دکترا و 30 مدرک، برنامه های تخصصی و حرفه ای.

برنامه ها شامل فرصت های زیادی برای تحقیق و تجربه کاری عملی است و توسط یک تیم بین المللی از کارشناسان دانشکده که در 13 مدرسه و کالج دانشگاه کار می کنند تا کیفیت و کمیت عالی برنامه ریزی آموزشی را ارائه دهند، تدریس می شوند:

 • مدرسه تجارت مایک ایلیچ
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا، نمایش و ارتباطات
 • مدرسه تحصیلات تکمیلی
 • کالج اروین دی. رید
 • دانشکده علوم اطلاعات
 • دانشکده حقوق
 • کالج علوم و هنرهای لیبرال
 • مدرسه پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • کالج داروسازی و علوم بهداشتی یوجین اپلبام
 • دانشکده مددکاری اجتماعی

هر دانشکده دارای اخلاق و رویکرد متمایز به تدریس است، در حالی که به طور همزمان به عنوان یک واحد دانشگاهی کار می کند. همکاری متقابل تشویق می شود و دانشگاه نگرش نوآورانه و بین رشته ای نسبت به تحقیق دارد.

امکانات دانشگاه ایالتی وین

محوطه دانشگاه میدتاون دیترویت 260 هکتار با بیش از 100 ساختمان را پوشش می دهد. بیش از 300 آزمایشگاه در چندین رشته برای تحقیق در دسترس است، و ایالت وین به طور مداوم در حال ارتقا و گسترش فضاهای آموزشی و یادگیری است.

مرکز یادگیری نوآوری STEM (SILC)، یک مرکز دانشگاهی پیشرفته با تمرکز بر STEM است که در نزدیکی ساختمان های شیمی، زیست شناسی، مهندسی و فیزیک ایالت وین واقع شده است. این برای ارائه یک محیط یادگیری تعاملی و مبتنی بر فناوری، با انواع فضاهای پیشرفته برای آزمایش، ارائه دوره و همکاری طراحی شده است. این مرکز دارای تقریباً 100000 فوت مربع فضای کلاسی قابل انطباق، آزمایشگاه‌های کامپیوتری کاملاً مدرن، فضای سازنده و امکانات چاپ سه‌بعدی است.

مرکز علوم زیستی یکپارچه با مساحت 200000 فوت مربع، تیم‌های تحقیقاتی چند رشته‌ای هماهنگ و ابتکارات برنامه‌ای شامل محورهای ترجمه‌ای متمرکز بر پاتوفیزیولوژی‌ها و عوامل استرس‌زای انباشته مؤثر بر سلامت در محیط‌های شهری در حال تکامل را در خود جای داده است.

مرکز تفریحی و تناسب اندام مورت هریس برای همه دانش آموزانی که وضعیت خوبی دارند رایگان است. این شامل یک مسیر پیاده روی و دویدن، وزنه های آزاد، استودیوی تناسب اندام گروهی اسپینینگ، دوچرخه های ثابت، دوچرخه های دراز کشیده، ماشین های قایقرانی، زمین های چند منظوره برای بسکتبال، والیبال و بدمینتون، تنیس روی میز و یک دیوار کوهنوردی 30 فوتی است. مرکز تناسب اندام دارای اتاق های رختکن مردانه و زنانه و تنها محل تمرین بانوان است.

منبع : wayne.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]