دانشگاه شمال شرقی آمریکادانشگاه شمال شرقی آمریکا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه Northeastern که در سال 1898 تأسیس شد، یک دانشگاه خصوصی با رتبه برتر است که طیف وسیعی از مدارک و گواهینامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را از 9 کالج و مدرسه به دانشجویان ارائه می دهد. دانشگاه شمال شرقی یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو R1 با 60 مرکز و مؤسسه تحقیقاتی است که فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در کنار محققان با تجربه در صنایع مختلف کار کنند.

دانش‌آموزان دانشگاه شمال شرقی که در سطح جهانی به عنوان پیشرو در آموزش مشارکتی شناخته می‌شوند، رزومه حرفه‌ای و شبکه خود را با کسب مدرک خود ایجاد می‌کنند و به آنها در هنگام ورود به نیروی کار برتری متمایز می‌دهند. دانشجویان بیش از یک مدرک در دانشگاه Northeastern کسب می کنند. آنها با تجربه دنیای واقعی فارغ التحصیل می شوند که باعث موفقیت مادام العمر می شود.

دانش‌آموزان دانشگاه شمال شرقی از جای جای جهانبه این دانشگاه می‌آیند و با هم درک مؤسسه از جهان را تقویت می‌کنند و تفکر آن را به چالش می‌کشند. یک موسسه متنوع با بیش از 20000 دانشجو، یکی از بزرگترین جوامع دانشجویی بین المللی در ایالات متحده را دارد.

این دانشکده که در بین 50 دانشگاه برتر آمریکا (نسخه US News 2021 بهترین دانشگاه های ملی) رتبه بندی شده است، دارای دانش پژوهان، پزشکان و متخصصان صنعت با کیفیت بالا است. با نسبت معلم به دانشجو 14:1، دانشجویان توسط اساتید متخصص و همچنین مربیان حرفه ای و آکادمیک حمایت می شوند.

خدمات شغلی این دانشگاه برای 14 سال متوالی در بین دانشگاه های آمریکایی در پنج رتبه برتر قرار گرفته است (Princeton Review).

دانسگاه Northeastern به عنوان یک دانشگاه جهانی، دارای 9 پردیس در سراسر جهان است. پردیس اصلی آن در بوستون مستقر است، اما دانشجویان همچنین می توانند در شارلوت، کارولینای شمالی، سیاتل، واشنگتن، سن خوزه و سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، پورتلند، مین، لندن، انگلستان یا در یکی از پردیس های کانادایی دانشگاه در تورنتو یا ونکوور تحصیل کنند.

دانش آموزان می توانند در طیف وسیعی از باشگاه ها و جوامع، برنامه های جوانان و ورزش های داخلی و خارجی شرکت کنند.

رتبه بندی دانشگاه شمال شرقی آمریکارتبه بندی دانشگاه شمال شرقی آمریکا

رتبه بندی Academic Ranking of World Universities

 • 2021 : 201
 • 2020 : 201

رتبه بندی QS

 • 2024 : 375
 • 2023 : 386
 • 2022 : 342

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 168
 • 2022 : 168
 • 2021 : 176

همیشه چیزی جدید در  دانشگاه Northeastern

سرمایه گذاری در پردیس

در طی چند سال گذشته، چندین سرمایه‌گذاری برجسته در تأسیسات مختلف در دانشگاه شمال شرقی انجام شده است. این شامل مجتمع علوم و مهندسی میان رشته ای (ISEC)، یک مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی است. این فضای دانشگاهی جدید که در ژانویه 2020 افتتاح شد، بر کشف دارو، رباتیک و تحقیقات امنیتی تمرکز دارد.

تامین مالی برای تحقیق

50 میلیون دلار دیگر از بودجه به موسسه هوش مصنوعی تجربی اختصاص یافت. این مرکز که در اواخر سال 2019 راه اندازی شد، متخصصان علوم انسانی، حقوق، سیاست های عمومی، یادگیری ماشین، سلامت، امنیت و پایداری را گرد هم می آورد تا راه حل هایی برای چالش های جهانی ایجاد کند.

برنامه‌هایی برای ایجاد تسهیلات تحقیقاتی بیشتر برای کار Northeastern در مورد وسایل نقلیه خودران، پهپادها و روبات‌ها وجود دارد که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه شمال شرقی آمریکا چقدر است ؟

شهریه متوسط در سال

 • مقطع کارشناسی : 56500 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 36140 دلار

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 18840 دلار
 • هزینه های زندگی در دانشگاه : 9807 دلار

واجد شرایط بودنواجد شرایط بودن

شرایط ورود

با توجه به ماهیت شدید برنامه های دانشگاهی، همه متقاضیان، صرف نظر از شهروندی، باید مدرکی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی ارائه دهند.

متقاضیان شرایط مهارت انگلیسی را از قبل برآورده خواهند کرد که:

 • انگلیسی زبان مادری آنهاست
 • آنها در ایالات متحده یا یکی دیگر از کشورهای انگلیسی زبان زندگی کرده اند و چهار سال تحصیلی متوالی را پشت سر گذاشته اند
 • آزمون مهارت زبان انگلیسی با نمرات مناسب به طور مستقیم از یک آژانس آزمون ارسال می شود. حداقل نمرات آزمون بین برنامه ها و بخش ها متفاوت است.

برای دانش‌آموزانی که سطح مهارت انگلیسی لازم را ندارند، دانشگاه شمال شرقی یک برنامه مسیرهای جهانی را اجرا می‌کند. کمک به دانش آموزان برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی، اعتبارات تحصیلی و شرایط پیشرفت پس از اتمام برنامه اعطا می شود.

متقاضیان بین المللی همچنین باید یک اعلامیه و گواهی مالی (DCF) ارائه دهند تا ثابت کنند که از حمایت مالی کافی برخوردار هستند و می توانند هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش دهند. پس از ثبت نام، دانشجویان بین المللی باید فرم درخواست I-20 و همچنین کپی پاسپورت یا کارت اقامت دائم خود را ارسال کنند.

شرایط ورود خاص را می توان در لیست دوره برای هر رشته / گرایش ترکیبی در وب سایت دانشگاه Northeastern یافت. حداقل انتظار می رود دانش آموزان چهار سال زبان انگلیسی، دو سال سابقه، دو سال زبان خارجی مشابه، سه سال علوم و سه سال ریاضی را گذرانده باشند.

سایر کالج ها نیز به مطالعه بیشتر نیاز دارند، مانند متقاضیان کالج مهندسی، که باید فیزیک، شیمی و پیش حساب را گذرانده باشند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه شمال شرقی در هفت سال گذشته به طور مداوم به عنوان 50 دانشگاه برتر ایالات متحده توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education رتبه بندی شده است.

دانشگاهی که تمرکز زیادی بر یادگیری تجربی دارد، دانشجویان را با دنیای اطراف خود درگیر می کند. این امر از طریق آمیختن یادگیری آکادمیک با کار حرفه‌ای، و همچنین تحقیق و قرار دادن در مکان‌های مختلف در سراسر جهان به دست می‌آید.

با یادگیری مشارکتی، دانش‌آموزان روی مفاهیم و نظریه‌ها در یک محیط کلاس درس تمرکز می‌کنند و سپس از آن دانش در یک محیط واقعی در کنار آن استفاده می‌کنند. عناصر دنیای واقعی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا به راحتی یادگیری تئوری را درک کنند، در حالی که یادگیری آکادمیک می‌تواند به سرعت در تنظیمات دنیای واقعی زمانی که بین این دو جابجا می‌شوند اعمال شود.

دانشجویان دانشگاه Northeastern از طریق برنامه های همکاری جهانی، دوره های کارآموزی و یادگیری تجربی فرصت های منحصر به فردی در 148 کشور دارند. این دانشگاه همچنین دارای 3300 شرکت شریک در سراسر جهان است که فرصت های شغلی بیشتری را فراهم می کند. این دسترسی به شرکت‌های مختلف در سرتاسر جهان به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌هایی را توسعه دهند که می‌توان از آنها در محل کار استفاده کرد. این شامل یادگیری نحوه برخورد فرهنگ های دیگر با موضوعات مختلف و افزایش مهارت های زبانی است.

دانش‌آموزان توسط دانشگاهیان با نفوذ تدریس می‌شوند، و بیش از 500 نفر از اعضای هیئت علمی در پنج سال گذشته به‌طور رسمی یا تحت نظارت قرار گرفته‌اند. این باعث شده است که این دانشگاه جوایز متعددی را برای تحقیقات هیئت علمی خود دریافت کند.

دانشگاه Northeasternساختار بخش

دانشگاه شمال شرقی طیف گسترده ای از دوره های مختلف را در 9 مدرسه و کالج ارائه می دهد.

دانشکده های زیر برای مقطع کارشناسی در دسترس هستند:

 • دانشکده هنر، رسانه و طراحی
 • کالج علوم بهداشتی بووه
 • مدرسه تجارت D’Amore-McKim
 • دانشکده علوم کامپیوتر خوری
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 • دانشکده حقوق

این دانشگاه بیش از 250 گزینه اصلی و بیش از 150 رشته ترکیبی را ارائه می دهد. دانش آموزان می توانند یک رشته واحد، یک رشته ترکیبی از داخل همان مدرسه یا یک رشته ترکیبی را در دو مدرسه مختلف دنبال کنند. بیش از نیمی از دانش‌آموزان شمال شرقی در رشته ترکیبی تحصیل می‌کنند و به آنها اجازه می‌دهد علایق و فعالیت‌های خود را دنبال کنند.

همچنین چندین برنامه پیش حرفه ای و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شمال شرقی دسترس است. این شامل پیش قانون، پیش پزشکی، علوم پیش دامپزشکی و پیش از دندانپزشکی است.

امکانات

دانشگاه Northeastern طیف وسیعی از امکانات با کلاس بالا را در مکان های متعدد خود از جمله فضاهای تحقیقاتی، کتابخانه ها و کلاس های درس ارائه می دهد. بودجه زیادی برای تسهیلات خاص در کالج‌های مختلف سرمایه‌گذاری شده است، از جمله مجتمع تحقیقاتی و آزمایشگاهی به ارزش 225 میلیون دلار که اخیرا افتتاح شده است.

پردیس اصلی بوستون دارای کلاس های درس با فناوری پیشرفته و 30 مرکز تحقیقاتی است. این یکی از تنها 12 موسسه دارای مراکز عالی است که توسط وزارت امنیت داخلی تمویل می شود. سایر امکانات دانشگاهی در این پردیس شاخص شامل آزمایشگاه های سه بعدی، یک مرکز علوم دریایی که در حال توسعه فناوری رباتیک است و کتابخانه مدرن اسنل آن است.

برای کمک به دانشجویان برای استفاده حداکثری از تحصیل در محوطه دانشگاه، مناطق مطالعه آرام، انفرادی و گروهی زیادی از جمله فضاهای همکاری اختصاصی وجود دارد.

این دانشگاه طیف متنوعی از امکانات تفریحی را در پردیس های مختلف خود فراهم می کند. این شامل اداره بیش از 400 باشگاه و سازمان، از جمله بیش از 50 انجمن ورزشی است، بنابراین گزینه‌های زیادی برای انتخاب دانش‌آموزان وجود دارد.

در پردیس بوستون دانشگاه شمال شرقی ، مرکز تفریحی مارینو، جلسات آموزشی شخصی، فعالیت‌های تناسب اندام گروهی، ورزش‌های الکترونیکی و مسابقات، فعالیت‌های آبی و همچنین فضاهایی برای باشگاه‌های ورزشی فراهم می‌کند.

امکانات ورزشی اضافی را می توان در تاسیسات SquashBusters یافت که دارای چشم اندازهای باورنکردنی از خط افق بوستون است. این هتل که اخیراً بازسازی شده است، دارای 8 زمین اسکواش، سونای خشک، 52 ایستگاه تمرین و یک اتاق چند منظوره است. دانش‌آموزان همچنین می‌توانند به مرکز تربیت بدنی Cabot دسترسی داشته باشند که شامل زمین‌های راکتبال، یک مسیر سرپوشیده، تانک‌های قایقرانی، یک اتاق قلب و عروق، و یک استخر شنا به اندازه المپیک است.

امکانات غذاخوری طیف وسیعی از گزینه های آشپزی را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهد. دانش‌آموزان می‌توانند غذای آماده در بازار یا یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اطراف تهیه کنند یا در چندین کافه و رستوران در محوطه دانشگاه غذا بخورند. دانشجویان همچنین می توانند برای برنامه های غذایی نامحدود در هر ترم با هزینه ای تعیین شده پرداخت کنند.

دانشگاه شمال شرقیپشتیبانی دانشجویی

دانشگاه Northeastern چندین خدمات پشتیبانی اختصاصی دارد تا به دانشجویان کمک کند از زمان خود در دانشگاه بیشترین بهره را ببرند.

پس از ورود، دانش آموزان با یک مشاور تحصیلی در رشته تحصیلی خود جفت می شوند. این دانشگاه همچنین در آغاز سال تحصیلی یک هفته جهت یابی و خوش آمد گویی برگزار می کند و به دانشجویان کمک می کند تا در محیط دانشگاه مستقر شوند.

سایر منابع پشتیبانی دانشگاهی شامل تدریس خصوصی، مرکز نویسندگی و کتابفروشی تخصصی است.

خدمات مشاوره و بهداشت دانشگاه شمال شرقی بر سلامت جسمی و روانی تمرکز دارد. چندین خدمات حیاتی را ارائه می دهد، از جمله:

 • خدمات مراقبت های اولیه
 • ویزیت های پزشکی فوری
 • ارجاع به منابع مراقبت بالینی در جامعه
 • حمایت از سلامت روان از طریق Find@Northeastern
 • تست های آزمایشگاهی
 • ارزیابی و درمان آلرژی
 • برنامه های ویژه برای حمایت از دانش آموزان ورزشکار

دانش‌آموزان می‌توانند از طریق تلفن، تماس تصویری مجازی یا حضوری به این خدمات دسترسی داشته باشند، اگرچه این امر در حال حاضر فقط با قرار قبلی است.

پشتیبانی بهداشت روان 24/7 از طریق ابتکار Find@Northeastern در دسترس است و به دانش آموزان کمک فوری از یک متخصص بهداشت روان دارای مجوز در منطقه محلی ارائه می دهد. تیم اختصاصی آن به دانش آموزان در مکان یابی و برنامه ریزی حمایت از سلامت روان کمک می کند و پنج جلسه مشاوره رایگان در هر ترم پاییز و بهار ارائه می دهد.

مرکز منابع معلولیت دانشگاه شمال شرقی به دانش‌آموزان معلول کمک می‌کند و تضمین می‌کند که در طول مدتی که در شمال شرقی هستند از آنها حمایت می‌شود. تیم آن می تواند در مورد انواع نیازها و ناتوانی ها، از جمله:

 • بیش فعالی
 • سندرم آسپرگر (و اختلالات مرتبط با آن)
 • مسائل مزمن و دژنراتیو
 • از دست دادن شنوایی
 • ناتوانی های یادگیری
 • اختلالات حرکتی
 • اختلالات روانی
 • آسیب مغزی تروماتیک یا اکتسابی
 • اختلالات بینایی

سایر منابع پشتیبانی از دانشجویان در محوطه دانشگاه عبارتند از: مسکن و زندگی مسکونی، دفتر حقوق و دستمزد دانشگاه، WeCare، و دفتر تنوع و شمول نهادی.

منبع : www.northeastern.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]