دانشگاه فنی تگزاس آمریکا ( دانشگاه TTU )

در مورد این دانشگاه

دانشگاه فنی تگزاس آمریکا ( دانشگاه TTU )دانشگاه فنی تگزاس ( دانشگاه TTU ) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در لوبوک، تگزاس، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1923 به عنوان کالج فناوری تگزاس تأسیس شد و از آن زمان به یکی از بزرگترین دانشگاه های تگزاس تبدیل شده است.

دانشگاه فنی تگزاس بیش از 250 برنامه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در 13 کالج و مدرسه، از جمله کشاورزی، معماری، هنر و علوم، تجارت، آموزش، مهندسی، علوم انسانی، حقوق، رسانه و ارتباطات، پزشکی، پرستاری، داروسازی و بصری ارائه می دهد. و هنرهای نمایشی

این دانشگاه به دلیل برنامه های تحقیقاتی قوی خود به ویژه در زمینه هایی مانند انرژی باد، فناوری نانو، علوم بهداشتی و علوم کشاورزی شناخته شده است. دانشگاه TTU یکی از اعضای انجمن معتبر دانشگاه های آمریکا (AAU) است و توسط طبقه بندی مؤسسات آموزش عالی کارنگی به عنوان «دانشگاه دکترا: فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا» طبقه بندی شده است.

دانشگاه فنی تگزاس دارای یک بدنه دانشجویی متنوع است، با دانشجویانی از 50 ایالت و بیش از 100 کشور. این دانشگاه متعهد به ارائه یک محیط یادگیری حمایتی و فراگیر به دانشجویان است و طیف وسیعی از منابع و خدمات را برای کمک به موفقیت دانشجویان ارائه می دهد.

به طور کلی، دانشگاه فناوری تگزاس یک موسسه آموزش عالی معتبر و مورد توجه است که تجربه تحصیلی دقیقی را برای دانشجویان فراهم می کند و آنها را برای موفقیت در زمینه های انتخابی خود آماده می کند.

رتبه بندی دانشگاه فنی تگزاس

رتبه بندی QS

 • 2024 : 801
 • 2023 : 1001
 • 2022 : 801

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 801
 • 2022 : 601
 • 2021 : 601

فرصت های تامین مالی دانشگاه TTU

رتبه بندی دانشگاه فنی تگزاسدانشگاه فنی تگزاس طیف وسیعی از فرصت های مالی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. دانش آموزان تشویق می شوند برای دریافت بودجه با مدرسه تحصیلات تکمیلی و برنامه تحصیلی خود مشورت کنند.

دستیاری در دپارتمان های دانشگاهی در دسترس است و این موقعیت ها ممکن است دانشجویان را واجد شرایط کمک شهریه کند. حمایت مالی اضافی ممکن است توسط بخش های جداگانه ارائه شود. دانش آموزان باید برای جزئیات بیشتر با بخش مربوطه تماس بگیرند.

فرصت های تامین مالی استخدام شامل بورسیه های استخدامی و کمک های دانشجوی فارغ التحصیل ممتاز از طریق مدرسه تحصیلات تکمیلی است.

دانشکده تحصیلات تکمیلی دارای انواع برنامه های بورسیه است و دانش آموزان می توانند از طریق یک درخواست کمک هزینه عمومی درخواست دهند. این دانشگاه بین 250 تا 300 بورسیه به دانشجویان جدید و فعلی اعطا می کند. دانشجویان تمام وقت و پاره وقت برای متقاضیان موفق واجد شرایط جوایزی بین 3000 تا 5000 دلار هستند.

بورسیه های رقابتی ارائه شده توسط دانشکده تحصیلات تکمیلی بسته به بودجه در دسترس هستند. در نظر گرفتن بر اساس درخواست پذیرش است

دانشجویان دکترا که به پایان تحصیلات خود در تگزاس فناوری نزدیک می شوند ممکن است برای کمک هزینه تحصیلی تکمیل پایان نامه دکترا نامزد شوند که به آنها امکان می دهد بر تحقیقات پایان نامه خود تمرکز کنند و مدرک خود را تکمیل کنند.

نتایج فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان دانشگاه فنی تگزاس (TTU) دارای طیف وسیعی از نتایج هستند که نشان دهنده تعهد دانشگاه به تعالی آکادمیک، یادگیری عملی و مشارکت جامعه است. برخی از نتایج کلیدی فارغ التحصیل TTU عبارتند از:

 • موفقیت شغلی: فارغ التحصیلان دانشگاه TTU در صنایع مختلف بسیار مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرند و بسیاری از مشاغل در رشته تحصیلی خود در مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی تضمین می شوند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر، بیش از 90 درصد از فارغ التحصیلان TTU در مدت شش ماه پس از فارغ التحصیلی شاغل یا ادامه تحصیل می دهند.
 • شبکه فارغ التحصیلان قوی: TTU دارای یک شبکه فارغ التحصیلان قوی با بیش از 200000 عضو در سراسر جهان است که به فارغ التحصیلان امکان دسترسی به طیف وسیعی از فرصت ها و منابع شبکه را می دهد.
 • تأثیر مثبت بر جامعه: فارغ التحصیلان TTU به دلیل ایجاد تأثیر مثبت بر جامعه از طریق فعالیت در زمینه های مختلف از جمله مراقبت های بهداشتی، آموزش، تجارت و دولت شناخته شده اند.
 • یادگیری مادام العمر: فارغ التحصیلان دانشگاه TTU به لطف تمرکز دانشگاه بر یادگیری عملی، فرصت های تحقیقاتی و مشارکت جامعه، به خوبی برای ادامه یادگیری در طول زندگی خود مجهز هستند.

اینها تنها تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی تگزاس هستند که کارهای خارق العاده ای انجام داده اند.

 • لورو فرد کاوازوس جونیور، دکترا: اولین و تنها رئیس اسپانیایی تبار دانشگاه فناوری تگزاس و اولین عضو اسپانیایی تبار کابینه ایالات متحده بود که به عنوان چهارمین وزیر آموزش ایالات متحده خدمت می کرد.
 • سوزان گراهام: یک میزانسن موفق، که در اپراهای سراسر جهان اجرا کرده است.
 • جوزف Acaba، M.Ed.: مربی، هیدروژئولوژیست، و فضانورد ناسا.
 • ریک شوهر: یکی از سه فارغ التحصیل که فضانورد شدند.
 • جینجر کریک: اولین زن اسپانیایی تبار مدیر پرواز ناسا.
 • اد ویتاکر: تنها فردی که دو شرکت برتر فورچون را رهبری می کند.

به طور کلی، نتایج فارغ التحصیل شدن از دانشگاه فناوری تگزاس نشان دهنده تعهد دانشگاه به ارائه آموزش با کیفیت بالا است. در TTU، دانش آموزان برای مشاغل و زندگی موفق و موفق آماده می شوند.

چه خبر از تازه ها ؟

چه خبر از تازه ها ؟مدرسه Graduate تمام گواهی های تحصیلات تکمیلی، برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه فناوری تگزاس اعطا می کند.

دانشگاه فنی تگزاس برنامه های توسعه حرفه ای و حرفه ای جامعی را برای دانشجویان در داخل و خارج از دانشگاه ارائه می کند. فارغ التحصیلان مدرسه را با دانش تخصصی و مهارت های حل مسئله ترک می کنند و آنها را به سرمایه ای برای کارفرمایان آینده و ایجاد مشاغل موفق تبدیل می کند. این دانشگاه در بین 25 مؤسسه برتر ایالات متحده برای تولید فارغ التحصیلانی که بیشتر مورد توجه کارفرمایان هستند، رتبه بندی شده است.

دستاوردهای چشمگیر بیشتر عبارتند از:

 • رتبه بندی در 3 درصد برتر دانشگاه های جهان (مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی، 2022).
 • در 100 برنامه برتر در کشور برای برنامه های فارغ التحصیل مهندسی و بازرگانی (US News & World Report، 2021).
 • بنیاد ملی علوم (NSF) به دانشگاه 26 میلیون دلار برای ایجاد مرکز تحقیقات مهندسی NSF برای پیشبرد تولید کودهای پایدار و توزیع شده کمک کرد.
 • با ورود به سال مالی 2022-23، دانشگاه فناوری تگزاس به یکی از اهداف بلندمدت خود دست یافته است – بیش از 43 میلیون دلار در هزینه های تحقیقاتی فدرال – و انتظار می رود به حدود 212 میلیون دلار در کل هزینه های تحقیقاتی برسد.
 • تکزاس تک به عنوان یک دانشگاه با فعالیت های تحقیقاتی بسیار بالا “سطح یک” توسط به روز رسانی طبقه بندی کارنگی در سال 2021 شناخته شده است و وضعیت دانشگاه را به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی برتر تأیید می کند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی تگزاس چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 17418 دلار

متوسط سالانه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 10615 دلار
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 6694 دلار

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

برای در نظر گرفتن پذیرش در دانشگاه فناوری تگزاس، متقاضیان بین المللی باید مدرکی دال بر مهارت انگلیسی خود ارائه دهند.

حداقل نمرات مهارت انگلیسی مورد نیاز عبارتند از:

 • آیلتس: 6.5 در نسخه آکادمیک
 • تافل IBT: 79
 • Duolingo: 100
 • PTE آکادمیک: 60
 • CPE کمبریج: 180 یا بالاتر
 • Cambridge CAE: 175 یا بالاتر

متقاضیان دانشگاه فنی تگزاس باید یکی از این نمرات آزمون را ارسال کنند یا فارغ التحصیل دانشگاهی در یک کشور معاف از مهارت انگلیسی باشند.

درخواست برای دوره کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی که قبلاً مدرک کارشناسی را به پایان رسانده اند، می توانند برای برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه TTU در رشته(های) انتخابی خود درخواست دهند. دفتر پذیرش فارغ التحصیلان این درخواست ها را دریافت و ارزیابی می کند و تمام اطلاعات مورد نیاز را می توان در درخواست پذیرش آنلاین یافت.

امکانات

دانشگاه فنی تگزاسدانشگاه فنی تگزاس امکانات تحقیقاتی متنوعی را ارائه می‌کند، که برای فراهم کردن فرصت‌هایی برای دانش‌آموزان برای مشارکت در تحقیقات پیشرفته و کسب تجربه عملی در زمینه‌های مربوطه طراحی شده‌اند. در اینجا برخی از امکانات تحقیقاتی که دانشگاه فناوری تگزاس ارائه می دهد آورده شده است:

موسسه ملی باد در دانشگاه فناوری تگزاس یک مرکز تحقیقاتی است که بر مطالعه علم، مهندسی و انرژی باد متمرکز است. NWI دارای چندین مرکز تحقیقاتی از جمله مرکز فناوری ریس است که یک مرکز آزمایش توربین بادی است و مرکز ملی منابع بادی که تحقیقاتی را در مورد ارزیابی و پیش‌بینی منابع بادی انجام می‌دهد.

مرکز بین المللی تعالی صنایع غذایی یک مرکز تحقیقاتی است که بر مطالعه علوم و فناوری مواد غذایی تمرکز دارد. ICFIE دارای چندین مرکز تحقیقاتی است، از جمله مرکز ایمنی و کیفیت غذا، که تحقیقاتی را در مورد ایمنی و کیفیت مواد غذایی انجام می دهد، و مرکز نوآوری در توسعه و ساخت پیشرفته، که بر توسعه فرآیندهای تولید مواد غذایی پیشرفته تمرکز دارد.

مرکز محاسبات پیشرفته یک مرکز تحقیقاتی است که بر مطالعه محاسبات با کارایی بالا تمرکز دارد. ACC دارای چندین مرکز تحقیقاتی از جمله مرکز محاسبات با کارایی بالا است که دسترسی به ابررایانه ها و سایر منابع محاسباتی با کارایی بالا را فراهم می کند و مرکز علوم داده که تحقیقاتی را در زمینه علم داده و یادگیری ماشین انجام می دهد.

موسسه بهداشت محیط و انسان یک مرکز تحقیقاتی است که بر روی مطالعه سلامت محیط زیست و انسان تمرکز دارد. چندین مرکز تحقیقاتی، از جمله آزمایشگاه تحقیقات سم شناسی محیطی، که تحقیقاتی را در مورد اثرات آلاینده های محیطی بر سلامت انسان انجام می دهد، و مرکز مطالعات تشعشعات محیطی، که بر مطالعه اثرات تشعشعات بر سلامت انسان متمرکز است، در خود جای داده است.

اینها تنها چند نمونه از امکانات تحقیقاتی در دسترس دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فنی تگزاس است.

ایمنی دانش آموزان دانشگاه TTU

دانشگاه فناوری تگزاس امنیت دانشجویان و جامعه دانشگاهی خود را از طریق اقدامات و ابتکارات مختلف در اولویت قرار می دهد. در اینجا مروری بر ایمنی دانشجویان در پردیس دانشگاه فناوری تگزاس است:

 • پلیس فناوری تگزاس: اداره پلیس دانشگاه فناوری تگزاس یک سازمان مجری قانون با خدمات کامل است که خدمات گشت زنی 24 ساعته، برنامه های پیشگیری از جرم، واکنش اضطراری و تحقیقات را ارائه می دهد. پلیس پردیس از نزدیک با اداره پلیس Lubbock و سایر سازمان های مجری قانون برای حفظ یک محیط امن برای دانش آموزان همکاری می کند.
 • تلفن های آبی: در مکان های استراتژیک در سراسر دانشگاه قرار می گیرند. این تلفن ها خطوط مستقیم به اداره پلیس فناوری تگزاس هستند. تلفن های آبی موجود در پارکینگ ها را می توان به راحتی تشخیص داد.
 • تگزاس Tech Clery Compliance: قانون Clery یک قانون حمایت از مصرف کننده است که به طور فدرال تمام مؤسسات آموزش عالی را که در برنامه کمک مالی دانشجویان فدرال شرکت می کنند موظف می کند تا آمار جرائم دانشگاه و سایر اطلاعات امنیتی را برای جامعه دانشگاه و عموم مردم افشا کنند.
 • اتوبوس شاتل: سیتی‌باس از سال 1968 به دانشجویان تگزاس فناوری خدمات ارائه می‌دهد. شاتل های خارج از دانشگاه خدماتی را از مجتمع های آپارتمانی مجاور به داخل محوطه دانشگاه ارائه می دهند.
 • سیستم هشدار اضطراری: این دانشگاه دارای یک سیستم هشدار اضطراری است که از طریق پیامک، تماس تلفنی و ایمیل، دانشجویان، اساتید و کارکنان را از هر موقعیت اضطراری در محوطه دانشگاه مطلع می کند. این سیستم در مواقع اضطراری مانند آب و هوای سخت، موقعیت های تیراندازی فعال یا سایر حوادث بحرانی ارتباط سریعی را فراهم می کند.
 • ابتکارات ایمنی پردیس: دانشگاه فنی تگزاس چندین طرح ایمنی را برای ارتقای ایمنی دانشجویان در محوطه دانشگاه اجرا کرده است. این طرح‌ها شامل برنامه‌های آموزشی ایمنی در سطح دانشگاه، برنامه‌های پیشگیری و آگاهی از تجاوز جنسی، و کمپین‌های آموزشی در مورد سوء مصرف الکل و مواد مخدر است.

منبع : www.ttu.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]