دانشگاه میسوری آمریکا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه میسوری آمریکادانشگاه میسوری (MU) اولین دانشگاه دولتی بود که در غرب رودخانه می سی سی پی تأسیس شد. این دانشگاه که در سال 1839 تأسیس شد، همچنین Mizzou نامیده می شود، اکنون پذیرای بیش از 31000 دانشجو از 50 ایالت ایالات متحده و بیش از 110 کشور مختلف در سراسر جهان است. استعداد و جایگاه دانشگاهی Mizzou با عضویت آن در انجمن معتبر دانشگاه های آمریکا (AAU) که برای اولین بار در سال 1908 دعوت نامه دریافت شد، نمونه است.

دانشگاه میسوری متشکل از 13 مدرسه و کالج است که از طریق آنها بیش از 300 برنامه ارائه می دهد. هیئت علمی موفق این دانشگاه حدود 70 درصد از درآمد ایالت را برای تحقیقات در دانشگاه های دولتی جذب می کند. هیئت علمی دانشگاه MU که شامل یک برنده جایزه نوبل و 12 عضو آکادمی ملی علوم است، هر سال حدود 430 میلیون دلار برای تحقیقات علمی هزینه می کند. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور برای مشارکت دانشجویان کارشناسی در تحقیقات در نظر گرفته می شود.

پردیس اصلی در 1262 هکتار قرار دارد و دانشگاه دارای چندین ساختمان در محوطه دانشگاه است که به دلیل اهمیت تاریخی خود شناخته شده اند. کتابخانه‌ها، موزه‌ها و گالری‌های مختلف با موضوع خاص وجود دارند که تاریخ غنی میسوری را به نمایش می‌گذارند. اسکان دانشجویان بین المللی در قالب سالن های اقامت و مسکن به سبک آپارتمان در دسترس است. دانشگاه میسوری فرهنگ دو و میدانی بسیار فعالی دارد و دانشگاه امکانات پیشرفته ای را برای حمایت از دانشجویان ورزشی ارائه می دهد.

دانشجویان بین المللی به انواع بورسیه ها، همراه با فرصت های کاری مختلف در دانشگاه دسترسی دارند. دانش‌آموزان می‌توانند به یکی از 600 سازمان دانشجویی بپیوندند، از روزنامه دانشجویی گرفته تا ورزش. منابع شغلی Mizzou به دانشجویان کمک می کند تا در طول مدت تحصیل و پس از اتمام کار پیدا کنند.

از سفیران بین‌المللی دانشجویی که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند و از طریق مرکز بین‌المللی و مرکز شغلی، پشتیبانی برای دانش‌آموزان در دسترس است تا به آنها کمک کند تا با زندگی در محوطه دانشگاه سازگار شوند، معاشرت کنند و گزینه‌های کاری را کشف کنند.

رتبه بندی دانشگاه میسوری آمریکا

رتبه بندی دانشگاه میسوری آمریکارتبه بندی Academic

 • 2022 : 201
 • 2021 : 201
 • 2020 : 151

رتبه بندی QS

 • 2024 : 587
 • 2023 : 511
 • 2022 : 467

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 601
 • 2022 : 501

چه خبر از تازه ها ؟

مرکز سلامت NextGen Precision جدیدترین مرکز تحقیقاتی دانشگاه میسوری است. این مجموعه پیشرفته با مساحت 24000 متر مربع، محققان و پزشکان متخصص سلامت را در زیر یک سقف گرد هم می آورد تا راه حل هایی برای بزرگترین چالش های بهداشتی در جهان پیدا کنند. این ساختمان امکانات و منابع مورد نیاز برای ادغام فضای آزمایشگاهی چند رشته ای با ابزار دقیق تحلیلی پیشرفته، پردازش محاسباتی، و تولید در مقیاس آزمایشی را برای ایجاد یک خط لوله تحقیقاتی بهداشتی دقیق و جامع فراهم می کند.

با شروع ترم پاییز 2023، Mizzou در حال اجرای یک مدل شهریه جدید، صاف و مسطح برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. این مدل شهریه جدید هزینه‌های آموزشی را شفاف‌تر، قابل پیش‌بینی‌تر می‌کند و همچنین صورتحساب‌های دانشجویان را ساده‌تر می‌کند. دانشجویان مقطع کارشناسی برای بارهای درسی از 12 تا 18 واحد در هر ترم، نرخ شهریه ثابتی را با توجه به برنامه تحصیلی خود پرداخت خواهند کرد. نرخ ثابت به دانشجویان مقطع کارشناسی این امکان را می دهد که واحدهای اضافی را بدون هزینه اضافی دریافت کنند، و این فرصت را فراهم می کند که سریعتر فارغ التحصیل شوند و/یا سایر زمینه های مورد علاقه دانشگاهی را بدون کاهش زمان تکمیل مدرک کاوش کنند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه میسوری چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 23116 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 20404 دلار

متوسط سالانه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 16890 دلار
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 12690 دلار

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه میسوری چقدر است ؟دانشگاه میسوری دارای چندین بورسیه برای دانشجویان بین المللی است، از جمله:

بورسیه شایستگی بین المللی

در دسترس برخی از ساکنان غیر آمریکایی و غیر میسوری که برای ترم اول تحصیلی خود پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در دانشگاه ثبت نام می کنند. برای واجد شرایط بودن، دانش آموزان باید نمره SAT ترکیبی 1260 یا بالاتر یا نمره ترکیبی ACT 27 یا بالاتر داشته باشند. متقاضیان موفق جایزه سالانه 5000 دلار دریافت می کنند که می تواند تا چهار سال تمدید شود.

بورسیه افتخارات بین المللی

در دسترس برخی از ساکنان غیر آمریکایی و غیر میسوری که برای ترم اول تحصیلی خود پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در دانشگاه ثبت نام می کنند. برای واجد شرایط بودن، دانش آموزان باید نمره SAT ترکیبی 1330 یا بالاتر یا نمره ترکیبی ACT 29 یا بالاتر داشته باشند. متقاضیان موفق سالانه 10000 دلار جایزه دریافت می کنند که تا چهار سال قابل تمدید است.

جایزه دانش پژوهان تمبر

از دانشجویان برتری که حداقل شرایط معدل هسته ای 3.5 و 32 ACT یا 1420 SAT را برآورده می کنند، دعوت می شوند تا درخواستی را برای بورسیه تحصیلی کامل چهار ساله ارائه دهند که شامل کمک هزینه 16000 دلاری نیز می شود که دانش آموزان می توانند از آن برای ارتقاء تجربه تحصیلی خود استفاده کنند. میزو.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

دانشجویانی که در برنامه های کارشناسی دانشگاه میسوری پذیرش می کنند باید چندین شرایط ورود را داشته باشند، از جمله:

الزامات تحصیلی

نمرات دروس اصلی باید دارای:

 • معدل 2.5 یا بالاتر در مقیاس 4.0 ایالات متحده
 • معدل 3.5 یا بالاتر در مقیاس 5.0 ایالات متحده
 • میانگین نمرات 80 یا بالاتر در مقیاس 100 امتیازی
 • میانگین نمرات 8 یا بالاتر در مقیاس 10 درجه ای

الزامات زبان انگلیسی

برای دانشجویان بین المللی، مهارت زبان انگلیسی باید ایجاد شود. دانش آموزان باید یکی از نمرات زیر را کسب کنند تا برای پذیرش در نظر گرفته شوند:

 • تافل : IBT – نمره کلی 79 بدون نمره بخش زیر 17
 • آیلتس : امتیاز کلی 6.5 بدون باند زیر 6.0
 • آزمون انگلیسی Duolingo (DET) : 110 با نمره 3 از 4 بخش در 100 یا بالاتر

دانشگاه میسوری روش‌های دیگر نشان دادن مهارت انگلیسی را می‌پذیرد و امتیازات مورد نیاز برای دوره‌های خاص می‌تواند بالاتر باشد، بنابراین دانشجویان باید شرایط خاص را در وب‌سایت دانشگاه بررسی کنند. علاوه بر این، Mizzou برنامه Academic Integration @ Mizzou یا AIM را برای دانش‌آموزانی که نمرات مهارت انگلیسی را درست پایین‌تر از الزامات منتشر شده دانشگاه دارند، ارائه می‌کند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کیفیت تدریسدانشگاه میسوری تدریس با کیفیت بالایی را ارائه می‌کند و با نسبت دانشجو به استاد 17:1، دانشجویان می‌توانند در طول تحصیل توجه فردی زیادی را به خود جلب کنند. دانشکده های متنوع و با تجربه در میسوری تجربیات آکادمیک و حرفه ای فراوانی را ارائه می دهند که به دانشجویان منتقل می شود و تجربه آموزشی کاملی را برای آنها فراهم می کند. در واقع، 93.1 درصد از اعضای هیئت علمی تمام وقت MU در سال 1963 دارای بالاترین مدرک موجود در رشته خود هستند.

همه واحدهای دانشگاهی در پردیس از “روش میسوری” آموزش استفاده می کنند که بر فرصت های یادگیری تجربی تاکید دارد. این فلسفه آموزشی از مدرسه روزنامه‌نگاری میسوری در سال 1908 سرچشمه گرفت و یادگیری عملی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند که با دانش‌آموزان طنین‌انداز می‌شود و آنها را برای شغل آینده‌شان آماده می‌کند.

دانشگاه میسوری شناخته شده است که دسترسی به منابع استثنایی را دور از کلاس درس فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که آموزش عالی با پشتیبانی اضافی در صورت لزوم تکمیل می شود. دانش آموزان به مرکز موفقیت دانشجویان دانشگاه MU برای تدریس خصوصی و جلسات مطالعه رایگان و همچنین مرکز نوشتن دسترسی دارند.

ساختار بخش

این دانشگاه دارای 13 مدرسه و کالج است که بیش از 300 برنامه تحصیلی مختلف را ارائه می دهند. این شامل:

رابرت جی ترولاسکه پدر، کالج تجارت

دانش آموزان را برای فرصت های حرفه ای در بخش خصوصی و دولتی آموزش می دهد. شامل اولین دانشکده حسابداری است که در یک دانشگاه دولتی بزرگ و همچنین بخش های مالی، مدیریت و بازاریابی تاسیس شده است. طیف گسترده ای از برنامه های مرتبط با کسب و کار را ارائه می دهد.

دانشکده مهندسی

برنامه های مدرک معتبر ABET را در مهندسی بیولوژیکی، زیست پزشکی، شیمیایی، عمران، کامپیوتر، برق، صنعتی، مکانیک و مهندسی هوافضا و همچنین علوم کامپیوتر ارائه می دهد. مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در همه رشته ها به اضافه مدرک لیسانس در فناوری اطلاعات ارائه می شود.

مدرسه روزنامه نگاری میسوری

خود را در روش میسوری غوطه ور کنید، تکنیک اصلی یادگیری عملی که توسط اولین مدرسه روزنامه نگاری در ایالات متحده پیشگام شد.

دانشکده هنر و علم

قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مدرسه آکادمیک در دانشگاه که اکثریت دانشجویان کارشناسی را ثبت‌نام می‌کند و برنامه‌هایی را در رشته‌های علوم انسانی، هنرهای زیبا و نمایشی، و علوم اجتماعی، رفتاری و طبیعی ارائه می‌دهد.

امکانات

پردیس پر جنب و جوش دانشگاه میسوری دارای امکانات درجه یک برای تحصیل و معاشرت دانشجویان است. امکانات مختلف در میسوری شامل کتابخانه، مرکز تفریحی، آزمایشگاه‌های فناوری و سازمان‌های دانشجویی مختلف است که علاقه‌های گسترده را پوشش می‌دهند. دانش آموزان می توانند دوستی مادام العمر را در هر یک از گزینه های درون دیواری و باشگاهی ایجاد کنند.

کلمبیا یک شهر دانشگاهی پرجنب‌وجوش است که ورزش نقش مهمی در آن ایفا می‌کند، از جمله تیم فوتبال معروف Mizzou Tigers. این پردیس درست در کنار مرکز شهر کلمبیا واقع شده است، در فاصله چند قدمی امکانات متعددی از جمله موسیقی، جشنواره های تابستانی، سینما و سایر فعالیت های فرهنگی. همچنین دارای یک منطقه خرید شلوغ، رستوران‌های دانشجویی مناسب با انتخاب‌های فراوان و تعدادی پارک شهری است.

برخی از امکانات اصلی برای دانش آموزان برای لذت بردن از فعالیت های فوق برنامه در محوطه دانشگاه عبارتند از:

مجتمع Rec

دپارتمانی در بخش امور دانشجویی که تجارب باکیفیت اوقات فراغت را به همه اعضای جامعه دانشگاه ارائه می کند. دارای امکانات برنده جوایز و برنامه های شناخته شده ملی است زیرا دانشگاه در تلاش برای ایجاد محیطی است که یک سبک زندگی سالم و فعال را ترویج می کند.

اتحادیه های میزو

اتحادیه های دانشجویی میسوری به عنوان مراکز اجتماعی در محوطه دانشگاه میسوری خدمت می کنند. آنها امکانات و خدمات با کیفیتی را برای همه دانشجویان، اساتید، کارکنان و مهمانان دانشگاه فراهم می کنند. اتحادیه های دانشجویی میسوری به عنوان مراکز برنامه نویسی و رویداد، محیطی دلپذیر برای ملاقات، معاشرت، یادگیری و توسعه هستند.

کانون دانشجویی و اتحادیه یادبود، مکان‌های راحت و دعوت‌کننده‌ای برای معاشرت و استراحت با دوستان، مطالعه، خوردن قهوه و غذا، خرید و ارتباط با سازمان‌های دانشجویی هستند. اتحادیه های دانشجویی میسوری همچنین رزرو فضا را برای سازمان های دانشجویی و استفاده از دپارتمان ارائه می دهد.

منبع : missouri.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]