دانشگاه کلارکسون آمریکا

در مورد این دانشگاه

دانشگاه کلارکسون آمریکادانشگاه کلارکسون یک موسسه معتبر مستقر در ایالت نیویورک است. سه پردیس اصلی وجود دارد – پوتسدام، پردیس اصلی که نزدیک به 4000 دانشجو را در خود جای داده است.

این دانشگاه انتخاب گسترده ای از مسیرهای تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. از مهندسی و تجارت گرفته تا علم و مراقبت های بهداشتی، دانشگاه برنامه های جامعی را ارائه می دهد که برای آماده سازی دانشجویان برای مشاغل انتخابی خود طراحی شده است.

کیفیت تدریس بسیار مورد توجه است، با اعضای هیئت علمی اختصاصی که تخصص و تجربه دنیای واقعی را به کلاس درس می آورند. دانش‌آموزان از کلاس‌های کوچک بهره می‌برند و از توجه شخصی و تجربیات یادگیری تعاملی اطمینان می‌دهند. دانشگاه کلارکسون از نظر موفقیت در رتبه بالایی قرار دارد، به طوری که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از مشاغل مورد علاقه خود با دستمزد متوسط بالا لذت می برند.

این دانشگاه خدمات پشتیبانی جامعی از جمله مشاوره تحصیلی، مشاوره، خدمات شغلی و خدمات بهداشتی ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی راهنمایی و کمک دریافت می کنند تا با زندگی دانشگاهی سازگار شوند، قوانین مهاجرت را دنبال کنند و از سفر تحصیلی خود نهایت استفاده را ببرند.

این دانشگاه همچنین دارای امکانات پیشرفته ای است که تجربه یادگیری را افزایش می دهد و منابع مورد نیاز دانش آموزان را برای موفقیت فراهم می کند. از آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی پیشرفته گرفته تا کتابخانه‌های مدرن و فضاهای مشارکتی، دانشگاه محیطی مساعد برای نوآوری دانشگاهی ارائه می‌دهد.

جامعه دانشجویان بین المللی در دانشگاه کلارکسون پر جنب و جوش و متنوع است. با دانشجویانی از سراسر جهان، دانشگاه محیطی دلپذیر و فراگیر را ایجاد می کند که فرهنگ ها و دیدگاه های مختلف را گرامی می دارد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مختلف شرکت کنند، ارتباطات مادام‌العمر ایجاد کنند و تجربه دانشگاهی خود را غنی کنند.

رتبه بندی دانشگاه کلارکسون

رتبه بندی QS

 • 2024 :791
 • 2023 : 801
 • 2022 : 751

آخرین خبرها

رتبه بندی دانشگاه کلارکسوندانشگاه کلارکسون دانشگاهی است که دارای یک جامعه دانشجویی پر رونق است و همچنین شهرت فوق العاده ای در ایالات متحده و سراسر جهان دارد. همیشه چیزی در دانشگاه در جریان است، از جمله اینکه بسیاری از دانشجویان به صورت جداگانه در برنامه خود یا توسط نهادهای خارجی پاداش می گیرند. به دانشجویان بالقوه توصیه می شود برای مرور صدها داستان موفقیت، از جمله دانشجویانی که کمک هزینه های تحقیقاتی بزرگ دریافت می کنند و نمایندگی دانشگاه در رویدادهای ملی، از وب سایت دانشگاه بازدید کنند.

این دانشگاه اخیراً در فهرست استاکر از 100 کالج که بیشترین درآمد را در آینده شغلی خود دارند، رتبه بندی شد و در بین 40 کالج برتر قرار گرفت. میانگین دستمزد اولیه برای فارغ التحصیلان از کلارکسون 70700 دلار آمریکا است در حالی که میانگین دستمزد میان دوره های شغلی تقریباً دو برابر آن است. 139900 دلار آمریکا.

این دانشگاه همچنین در فهرست بهترین کالج های با ارزش برای سال 2023 در پرینستون ریویو شناخته شده است. این نشان دهنده توانایی دانشگاه برای ارائه آموزش عالی با قیمت نسبتا مقرون به صرفه است.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه کلارکسون چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 57950 دلار
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 26730 دلار

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • زندگی درون دانشگاه : 7622 دلار
 • زندگی خارج از محوطه دانشگاه : 17791 دلار

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه کلارکسون چقدر است ؟هزینه پذیرش پاییز 2023 برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه کلارکسون 75741 دلار در سال است. این هزینه شهریه و هزینه (57950 دلار آمریکا) و همچنین هزینه های زندگی (17791 دلار آمریکا) را پوشش می دهد. این هزینه ها هر سال به طور فزاینده ای افزایش می یابد.

بورسیه هایی برای جبران برخی از این هزینه ها وجود دارد. همه دانشجویان بین المللی برای بورسیه تحصیلی بین المللی از 5000 تا 30000 دلار در نظر گرفته می شوند. نیازی به درخواست جداگانه برای این بورسیه نیست.

بورسیه های دیگر شامل بورسیه تحصیلی “You Are Welcome Here” است که به دو دانشجو با مشخصات علمی قوی با پوشش حداقل 50 درصد شهریه پاداش می دهد و برنامه Honors که 2000 دلار در سال ارائه می دهد و بسیار رقابتی است.

دانشگاه همچنین می تواند به دانشجویان برای یافتن کار در داخل و خارج از دانشگاه کمک کند. اولویت برای مشاغل با شهروندان ایالات متحده و مقیم دائم است و فقط برخی از مشاغل برای دانشجویان با ویزای بین المللی باز است، اما برای مشاوره به دانشجویان علاقه مند کمک خواهد شد.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

شرایط ورود به دانشگاه کلارکسون عبارتند از:

سطح لیسانس

 • کارنامه رسمی دبیرستان، برگه های نمره یا نمرات آزمون سراسری
 • دو توصیه نامه از منابع معتبر (به عنوان مثال، مدیر مدرسه، مدیر، مشاور مدرسه)
 • امتیازات SAT یا ACT در صورت وجود (اختیاری، غیر ضروری)
  • امتحانات موضوع SAT الزامی نیست.
  • کلارکسون SAT کد 2085
  • Clarkson ACT Code 2698
 • نمرات رسمی مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز است مگر اینکه دانش آموزان از کشوری با معافیت از آزمون انگلیسی درخواست دهند. حداقل امتیازات:
  • تافل: 80
  • آیلتس: 6.5
  • Duolingo: 115
  • PTE: 56

سطح تحصیلات تکمیلی

 • همه ریز نمرات پس از دوره متوسطه
 • بسته به برنامه تحصیلی دو یا سه توصیه نامه
 • یک رزومه کامل و بیانیه/مقاله شخصی
 • نمرات رسمی مهارت زبان انگلیسی حداقل امتیازات:
  • تافل: 80
  • آیلتس: 6.5
  • Duolingo: 115
  • PTE: 56

ممکن است در طول درخواست ویزا، مدرک مالی مورد نیاز باشد. دانش‌آموزان حمایت‌شده نیز باید نامه‌ای تأیید شده از حامیان مالی خود ارائه دهند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

گروه و دانشکدهدانش آموزانی که تصمیم می گیرند دانشگاه کلارکسون را به عنوان خانه خود برای تحصیلات عالی خود انتخاب کنند، از آموزش عالی بهره مند خواهند شد که توسط معلمانی هدایت می شود که همگی در زمینه های مربوطه خود متخصص هستند. بسیاری از آنها چندین سال در حوزه تخصصی خود کار کرده اند و هنوز هم با نهادهای حرفه ای ارتباط دارند.

اما آنها چیزی بیش از رهبران حوزه خود نیستند – آنها همچنین مربیان خوبی هستند و تجربه کافی در به اشتراک گذاشتن دانش خود با نسل بعدی رهبران از طریق برنامه های مطالعاتی جذاب دارند.

دانش‌آموزان همچنین می‌توانند از حمایت علمی برخوردار شوند تا اطمینان حاصل کنند که می‌توانند بهترین حساب را از خود ارائه دهند. این شامل برنامه های راهنمایی، تدریس خصوصی، کمک به نوشتن یا خدمات فناوری اطلاعات و موارد دیگر است.

بسیاری از دوره‌ها به همان اندازه که تئوری بر روی کار عملی تمرکز دارند، با دانشجویان درگیر سناریوها و پروژه‌هایی هستند که منعکس کننده سناریوها و پروژه‌هایی هستند که در آینده شغلی روی آنها کار خواهند کرد. دانش‌آموزان همچنین از آخرین تحقیقات بهره‌مند خواهند شد، زیرا برنامه‌های مطالعاتی برای بازتاب یادگیری‌های معاصر اقتباس شده‌اند.

ساختار بخش

این دانشگاه به 8 مکان و مدرسه تقسیم شده است که هر کدام دارای اساتید و منابع تخصصی هستند.

موسسه بیکن برای رودخانه ها و مصب ها

این مدرسه که در دره هادسون واقع شده است، برنامه های سطوح مختلف مرتبط با علوم اجتماعی را ارائه می دهد.

دانشکده مهندسی والاس اچ کولتر دانشگاه کلارکسون

برنامه‌های این مدرسه طیف گسترده‌ای از موضوعات مهندسی را با پروژه‌های عملی که دانش‌آموزان همیشه در یک محیط تیمی کار خواهند کرد، پوشش می‌دهند.

موسسه آموزش STEM

این مدرسه طیف وسیعی از مدارک تحصیلی را در موضوعات اصلی علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات ارائه می دهد.

موسسه محیط زیست پایدار

برنامه های کارشناسی در علوم بهداشت محیط، و همچنین علوم و سیاست های زیست محیطی، همراه با برنامه های تحصیلات تکمیلی مشابه در اینجا ارائه می شود.

Earl R. and Barbara D. Lewis School of Health Sciences

دانشجویان علاقه مند به رشته های پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و درمانی) دوره ای متناسب با نیاز خود در اینجا پیدا می کنند.

دانشکده بازرگانی دیوید دی

این مدرسه طیف گسترده ای از برنامه های مرتبط با کسب و کار را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با رشته های مختلف تجاری تحت پوشش ارائه می دهد.

دانشکده هنر و علوم

یکی از بزرگترین مدارس در دانشگاه از نظر گزینه های رشته، دانش آموزان اینجا می توانند مدرک تحصیلی در زمینه های مختلف از ادبیات و تاریخ گرفته تا شیمی یا روانشناسی کسب کنند.

مدرسه تحصیلات تکمیلی

این مدرسه خانه برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه است که گزینه های تحصیل از راه دور حضوری و ترکیبی را ارائه می دهد.

امکانات

امکانات در دانشگاه کلارکسون واقعاً در سطح جهانی است – دانشجویان در کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های مدرن، مجهز به تمام تجهیزات ضروری مورد نیاز برای انجام مطالعات خود در بالاترین سطوح، یاد خواهند گرفت. دانش‌آموزان در دوره‌های مبتنی بر عملی‌تر از ابزارها و نرم‌افزارهای حرفه‌ای استفاده می‌کنند و پس از فارغ‌التحصیلی، انتقال به دنیای کار را کاملاً بدون مشکل می‌سازند.

این دانشگاه همچنین محل اقامت راحت و امنی را ارائه می دهد که در صورت تمایل، دانشجویان در تمام مدت زمان خود در دانشگاه کلارکسون مستقر خواهند شد. تعدادی از خانه های مسکونی دارای اتاق خواب های مشترک، آپارتمان ها و سوئیت های مستقل هستند که همه آنها ملزومات مورد نیاز دانشجویان برای زندگی و تحصیل را ارائه می دهند.

این دانشگاه دارای کتابخانه های مجهزی است که منابع چاپی و الکترونیکی را به همراه فضاهای مطالعه برای کارهای فردی و گروهی ارائه می دهد. مکان‌های غذاخوری پردیس مختلفی نیز وجود دارد، و مجموعه‌ای از برنامه‌های غذاخوری برای آسان کردن پیش پرداخت برای غذا. و برای آرامش، دانشگاه بیش از 250 باشگاه و سازمان برای پیوستن دارد، از جمله بیش از 30 باشگاه ورزشی.

منبع : www.clarkson.edu

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]