دانشگاه UTA آمریکا

دانشگاه UTA آمریکادر مورد این دانشگاه

دانشگاه تگزاس در آرلینگتون ( دانشگاه UTA ) یک مرکز واقعی برای تعالی دانشگاهی و تحقیقاتی است. این فرصت را به دانش آموزان می دهد تا مهارت های ضروری زندگی خود را در حالی که از برخی از اساتید برتر کشور یاد می گیرند، با استفاده از آخرین فن آوری ها برای ایجاد رهبران فردا، توسعه دهند.

دانشگاه UTA یک سایت بزرگ به مساحت 420 هکتار را پوشش می دهد و برای 60000 دانشجو هم در محوطه دانشگاه و هم به صورت آنلاین در سراسر جهان پذیرایی می کند. در متروپلکس دالاس-فورث ورث، دانش‌آموزان در قلب آینده پر رونق تگزاس هستند و می‌توانند از فعالیت‌های فراوانی در شهرهای همسایه لذت ببرند.

نه این که نیاز داشته باشند، زیرا پردیس مجهز به تمام امکانات لازم برای موفقیت دانشجویان و لذت بردن از زندگی دانشگاهی است. مکان‌های ورزشی بزرگ، تئاترهای عالی، مکان‌های غذاخوری متنوع و آزمایشگاه‌های آموزشی برجسته گرد هم می‌آیند تا مرکز رشدی پر جنب و جوش ایجاد کنند.

دانشگاه UTA یک موسسه آموزشی متنوع است که دانش آموزانی از بیش از 100 کشور در هر زمان ثبت نام می کنند. دانشجویان بین‌المللی پردیسی را پیدا می‌کنند که خوش‌آمد و دوستانه است، با خدمات پشتیبانی در دسترس برای کمک به زبان‌آموزان برای سازگاری سریع با محیط جدیدشان.

هر کسی که به دنبال موفقیت در حرفه خود است، متوجه خواهد شد که دانشگاه تگزاس در آرلینگتون دارای کارکنان و امکانات یادگیری برای کمک به آنها در دستیابی به اهداف خود است. از آنجایی که فارغ التحصیلان به سمت های رهبری در شرکت های بزرگ در ایالت و کل کشور ادامه می دهند، بسیاری از آنها راه را برای دانشجویان UTA هموار کرده اند تا واقعاً در رشته انتخابی خود برتر باشند.

رتبه بندی دانشگاه تگزاس در آرلینگتون

رتبه بندی دانشگاه تگزاس در آرلینگتونرتبه بندی تایمز دانشگاه UTA

 • 2023 : 601
 • 2022 : 601
 • 2021 : 601

چه خبر از تازه ها

دانشگاه تگزاس در آرلینگتون ثابت نمی‌ماند و دائماً در حال بهبود امکانات دانشجویی و نوآوری در روش‌هایی است که به دانشجویان آموزش می‌دهد. به این ترتیب، اغلب پیشرفت های جدیدی وجود دارد که دانشگاه UTA را در خط مقدم ارائه آموزش نگه می دارد.

یکی از این نمونه ها ساختمان جدیدی است که اکنون در حال ساخت است تا امکانات پیشرفته ای را برای دانشکده مددکاری اجتماعی و دانشکده پرستاری و نوآوری سلامت فراهم کند. این پروژه ۷۶ میلیون دلاری، بیمارستان هوشمند جدیدی را در خود جای خواهد داد که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا تجربه باورنکردنی در برخورد با موارد مختلف پزشکی، همراه با اتاق مسکن برای برنامه‌های مددکاری اجتماعی کسب کنند.

داشتن برنامه های بهداشتی و مراقبت اجتماعی در یک فضا نیز با طراحی است تا همکاری بین این حوزه ها را تشویق کند.

علاوه بر تحولات در محل، یک برنامه کارشناسی ارشد دیجیتالی جدید در یادگیری تجزیه و تحلیل در پاییز 2021 راه اندازی می شود. این برنامه مطالعه آنلاین به دانش آموزان این فرصت را می دهد که زبان آموزان را از طریق اندازه گیری و تجزیه و تحلیل داده ها در مورد نحوه یادگیری بهتر درک کنند. یادگیری و محیط آنها دانشجویان از سراسر جهان تشویق می شوند که ثبت نام کنند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه UTA چقدر است ؟

هزینه تحصیل در دانشگاه UTA چقدر است ؟هزینه متوسط در سال

 • مقطع کارشناسی : 28278 دلار
 • مقطع تحصیلی تکمیلی : 20620 دلار

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 13582 دلار
 • هزینه های زندگی در دانشگاه : 6422 دلار

بورسیه و فاند

کل هزینه های دانشجویان بین المللی در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون 28500 دلار در سال برای دوره کارشناسی یا 23122 دلار برای برنامه تحصیلات تکمیلی است. این هزینه ها را می توان از طریق بورسیه ها کاهش داد، که می تواند تا حدی هزینه های تحصیل را برای دانشجویانی که درخواست می کنند و موفق هستند، تامین کند.

بورسیه تحصیلی صرفاً براساس شایستگی اعطا می شود و برای دانشجویان سال اول یا کسانی که از برنامه تحصیلی دیگری منتقل می شوند در دسترس است. آنها در شروع ترم پاییز در دسترس هستند و دانشجویان می توانند از طریق وب سایت دانشگاه UTA درخواست دهند.

بورسیه های تحصیلی دیگری با شرایط متفاوت وجود دارد. اینها شامل بورسیه های تحصیلی مستقیم، کمک هزینه تحصیلی، و موقعیت های مختلف فارغ التحصیل با بودجه برای تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان می توانند مجموعه کامل بورسیه ها و معیارهای مورد نیاز برای درخواست را در وب سایت مشاهده کنند.

دانشجویانی که نیاز به حمایت بیشتری دارند می توانند برای مشاغل درون دانشگاهی درخواست دهند. این نقش‌های پرداخت‌شده در حول مطالعه انعطاف‌پذیر هستند و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند تا بین مسئولیت‌های خود تعادل ایجاد کنند، بدون اینکه کار زیاد انجام شود.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

دانش آموزان هنگام درخواست برای تحصیل در دانشگاه UTA باید اطمینان حاصل کنند که حداقل شرایط ورود را دارند. برای دانش‌آموزان بین‌المللی که قبلاً در دبیرستان در ایالات متحده تحصیل کرده‌اند، این معادل با نمره SAT 980 برای دوره‌های غیرمهندسی یا 1270 برای رشته‌های مهندسی است.

برای دانشجویان انتقالی حداقل معدل مورد نیاز 2.5 است. دانش آموزان کشورهای دیگر باید ریز نمرات دبیرستان و سایر نمرات آزمون ملی مرتبط را ارسال کنند.

علاوه بر رعایت شرایط تحصیلی، دانش‌آموزان باید زبان انگلیسی را به خوبی تسلط داشته باشند و از آنها خواسته می‌شود نمره آزمونی را ارائه کنند که نشان دهنده توانایی آنها باشد. آزمون های مختلف قابل قبول هستند اما به عنوان یک اندازه گیری استاندارد، نمره آیلتس مورد نیاز 6.5 است.

دانشجویانی که مایل به درخواست برای دوره تحصیلات تکمیلی هستند باید بدانند که رقابت زیاد است و انتخاب بستگی به شرایط خاص برای برنامه تحصیلی انتخابی دارد.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریسکیفیت تدریس

کیفیت تدریس در دانشگاه UTA چیزی است که بسیار جدی گرفته می شود. با 6000 عضو هیئت علمی و کارمند، UTA یکی از بزرگترین کارفرمایان منطقه است، اما کیفیت همچنان مهم ترین عامل در تصمیم گیری های استخدام است. نتیجه، شناخت گسترده برتری در برنامه های مطالعاتی ارائه شده توسط دانشگاه تگزاس در آرلینگتون و موفقیت فارغ التحصیلان است.

UTA در تعدادی از مطالعات ملی و بین المللی رتبه بالایی دارد و نه تنها به دلیل تدریس، بلکه به طور قابل توجهی برای فعالیت های تحقیقاتی خود شناخته شده است. همچنین به عنوان یک مدرسه عالی برای گروه های مختلف دانش آموزی از جمله جانبازان و خانواده های آنها، دانش آموزان آفریقایی آمریکایی و دانشجویان بین المللی مورد توجه قرار گرفته است.

دانش‌آموزانی که از UTA فارغ‌التحصیل می‌شوند، با برخورداری از کیفیت آموزشی فوق‌العاده، برخی از موقعیت‌های برجسته را در کسب‌وکارهای جهانی در سراسر ایالات متحده و فراتر از آن اشغال می‌کنند. بسیاری از موقعیت های رهبری در شرکت های برتر در ایالات متحده توسط فارغ التحصیلان دانشگاه UTA در اختیار دارند.

ساختار بخش

این دانشگاه دارای 9 مدرسه و کالج است که طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی را برای دانشجویان و همچنین مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند.

 • برنامه ریزی معماری و امور عمومی – دانشجویان می توانند در دوره هایی با محوریت مدیریت دولتی، معماری منظر و طراحی داخلی و سایر موارد ثبت نام کنند.
 • بازرگانی – برخی از رشته های ارائه شده شامل امور مالی، املاک و مستغلات، حسابداری و اقتصاد است.
 • آموزش – هر کسی که آرزوی تدریس در حرفه خود را دارد می تواند در مورد برنامه درسی و آموزش و همچنین رهبری آموزشی برای مدیران و اساتید آینده بیاموزد.
 • مهندسی – رشته های مختلفی از مطالعات مهندسی در دانشگاه UTA ارائه می شود، از جمله عمران، مکانیک، برق و صنعتی.
 • هنرهای لیبرال – شامل یک برنامه مطالعاتی متنوع، از جمله جرم شناسی، انگلیسی، تئاتر، تاریخ و زبان های مدرن است.
 • پرستاری و نوآوری سلامت – دو رشته اصلی تحصیلی در این دانشکده پرستاری و حرکت شناسی هستند.
 • علوم – موضوعات اصلی علوم مانند زیست شناسی، فیزیک و شیمی در کنار روانشناسی و ریاضیات در اینجا تدریس می شوند.
 • مددکاری اجتماعی – رشته های مختلف مددکاری اجتماعی را در برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد خود پوشش می دهد.
 • موفقیت دانشجویی – موضوعی گسترده تر، این موضوع طیف گسترده ای از موضوعات را با هدف ارائه گزینه های مختلف به دانش آموزان در شغل آینده خود پوشش می دهد.

امکانات

امکانات در دانشگاه UTA فوق العاده است و هر فرصتی را که برای مطالعه، یادگیری و رشد لازم است به دانش آموزان ارائه می دهد. دانش‌آموزان در پردیس غربی می‌توانند از The Commons لذت ببرند، مرکزی برای همه چیزهایی که دانشجویان نیاز دارند، از جمله مکان‌های مختلف غذاخوری، مناطق مطالعه و اتاق‌های جلسه و موارد دیگر.

این دانشگاه همچنین دارای پیشرفته ترین امکانات آموزشی متناسب با رشته های تحصیلی خاص است. بیمارستان هوشمند با اجازه دادن به دانشجویان برای یادگیری تمام جنبه های مراقبت های بهداشتی در یک محیط امن، به جای یادگیری فرصت تصادفی چرخش های بالینی سنتی، به دانشجویان پزشکی خدمت می کند. در همین حال، آزمایشگاه نانوفاب به دانشجویان علوم (و دانشمندان خارج از دانشگاه) جدیدترین تجهیزات تحقیقاتی فناوری نانو را برای استفاده ارائه می دهد.

دانش‌آموزان رشته‌های ورزشی، یا در واقع هر دانش‌آموزی که مایل به انجام فعالیت‌های ورزشی در طول زمان خود در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون باشد، مرکز فعالیت‌های MAC – Maverick را دوست دارد. این مرکز 34.5 میلیون دلاری دارای تجهیزات و فضا برای طیف وسیعی از فعالیت های تناسب اندام است. برای دانشجویانی که ترجیح می دهند تماشا کنند، مرکز کالج پارک میزبان بازی های بسکتبال و والیبال و همچنین کنسرت ها و سخنرانی ها است.

کتابخانه مرکزی مکانی است که دانش آموزان می توانند تمام متون مورد نیاز خود و همچنین فرصت حضور در نمایشگاه ها را پیدا کنند. و افلاک نما دانشگاه یکی از بزرگترین در تگزاس است که به طور منظم رویدادها و نمایش ها را ارائه می دهد.

منبع : www.uta.edu

جستجوی کاربران برای این مطلب

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]