شمال شرقی آمریکا

شمال شرقی آمریکاشمال شرقی آمریکا میزبان برخی از معتبرترین و شناخته شده ترین مؤسسات لیگ آیوی در این سیاره است، از دانشگاه هاروارد گرفته تا دانشگاه ییل. اما، چیزهای بیشتری در این منطقه جالب و متنوع وجود دارد. با ما همراه باشید تا آن ها را بررسی کنیم.

شمال شرقی آمریکا ممکن است کوچک باشد، اما مملو از تاریخ، فرهنگ، مکان‌های توریستی عالی و دانشگاه‌های برتر است. این منطقه با نام‌های «شمال شرقی Northeastern USA » یا «the North» نیز شناخته می‌شود. این کوچکترین منطقه این کشور عظیم است و از 9 ایالت تشکیل شده است:

 • ماساچوست
 • نیوهمپشایر
 • ورمونت
 • مین
 • کانکتیکات
 • رود آیلند
 • نیویورک
 • نیوجرسی
 • پنسیلوانیا

شش مورد اول لیست بالا نیز منطقه ای به نام «نیوانگلند» و «محل تولد آمریکا» را تشکیل می دهند، اما کمی بعد در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم. به سه ایالت آخر بالا، ایالت‌های «آتلانتیک میانی» نیز می‌گویند (اطلاعات بیشتر در مورد آنها در یک راهنمای منطقه جداگانه).

شمال شرقی آمریکا چگونه است؟

موقعیت و جمعیت

شمال شرقی آمریکا

همانطور که در نقشه بالا مشاهده می شود، شمال شرقی در گوشه سمت راست بالای آمریکا است. در اقیانوس اطلس و مرز کانادا قرار دارد. بر اساس آخرین داده‌های سرشماری، جمعیت این منطقه 57159840 نفر است. این بیش از دو برابر کل جمعیت استرالیا است. شمال شرقی آمریکا پرجمعیت ترین منطقه در کل کشور است.

فرهنگ و تاریخ

اولین مهاجران اروپایی از انگلستان بودند و در اوایل دهه 1600 از آزار مذهبی فرار می کردند. مردم بومی با آمدن اروپایی ها زمین، خانه، جوامع و زبان خود را از دست دادند. این امر طی قرن‌های متمادی ادامه یافت و امروزه این جوامع همچنان با سختی و تبعیض مواجه هستند.

مهاجران انگلیسی در جایی که امروز ماساچوست نامیده می شود فرود آمدند. آنها همراه با دیگر اروپاییان در سراسر سرزمین پخش شدند و در جایی که بعدها به نیوانگلند معروف شد ساکن شدند. ایالت های این منطقه از جمله «سیزده مستعمره» اولیه بودند که بعداً در جنگ انقلابی آمریکا از سال 1775 شروع شد و پس از اعلام استقلال از بریتانیا در سال 1776 ایالات متحده آمریکا را تشکیل دادند.

امروزه ایالت های شمال شرقی با پیشنهادات منحصر به فرد خود مراکز چندفرهنگی هستند. پاییز را در نیوهمپشایر و کانکتیکات تجربه کنید. شهرهای ساحلی و شهر کوچک دوستانه در رود آیلند.

چه شهرهایی در شمال شرقی آمریکا قرار دارند؟

بزرگترین شهرهای ایالت های منطقه عبارتند از:

 • بوستون، ماساچوست مرکز فرهنگی و مالی نیوانگلند است. این همچنین مرکز تحقیقات علمی است، با بسیاری از دانشگاه های برتر در شهر.
 • بریج پورت، کانکتیکات – بزرگترین شهر در کانکتیکات به عنوان “شهر پارک” نیز شناخته می شود زیرا تقریباً در هر محله یک پارک دارد.
 • منچستر، نیوهمپشایر – از رستوران معروف پیکان قرمز که 24 ساعت باز است، بازدید کنید.
 • برلینگتون، ورمونت – واقع بین کوه‌های آدیرونداک و دریاچه شامپلین، به‌خاطر صحنه‌های آشپزی، جشنواره‌ها، و مکان‌های تاریخی‌اش معروف است.
 • پورتلند، مین به عنوان یک شهر ساحلی تاریخی توصیف می شود.
 • وارویک، رود آیلند با دو مرکز خرید بزرگ و بسیاری از فروشگاه‌های دیگر در امتداد مسیر ۲، به عنوان «پایتخت خرده‌فروشی رود آیلند» نیز شناخته می‌شود.

هزینه زندگی در شمال شرقی آمریکا چقدر است؟

مانند هر جای دنیا، هزینه زندگی بسته به شهر و انتخاب محل اقامت متفاوت است. برخی از شهرها در شمال شرقی ایالات متحده گرانتر از سایر نقاط این کشور، یعنی بوستون و پراویدنس در رود آیلند هستند. دلیل این امر این است که این شهرها خانه برخی از دانشگاه های برتر جهان مانند دانشگاه هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، هر دو در نزدیکی بوستون و دانشگاه براون در رود آیلند هستند.

به طور متوسط، دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در این منطقه از کشور هستند، باید حدود 19000 تا 20000 دلار آمریکا در سال یا 1580 دلار آمریکا 1665 دلار در ماه بودجه داشته باشند.

چه خدماتی در شمال شرقی آمریکا وجود دارد؟

سفر در اطراف این منطقه عظیم با ماشین بسیار آسان تر است، اما هنوز هم می توانید با قطار و اتوبوس در این منطقه از ایالات متحده کاوش کنید. Amtrak دارای مسیرهای قطار مختلفی در شمال شرقی با ارتباط در سراسر منطقه است.

برای یک گزینه ارزان ‌تر، می‌توانید اتوبوس‌های بین‌ شهری را امتحان کنید، برای مثال، شرکت اتوبوس‌رانی Greyhound می‌تواند شما را از بوستون به نیویورک سیتی در کمتر از ۶ ساعت با هزینه ۳۶ دلار با بلیط یک ‌طرفه ببرد. اگر  Student Advantage Card دارید، می توانید از تخفیف 20 درصدی بلیط اتوبوس و همچنین سایر مزایا در فروشگاه ها و شرکت های مسافرتی بهره مند شوید.

گزینه های بعد از تحصیل چیست؟

برای اقامت پس از فارغ التحصیلی در آمریکا، رعایت قوانین سختگیرانه ویزا بسیار مهم است. استثنائاتی وجود دارد، اما به طور کلی، دانشجویان بین المللی فقط بیش از یک سال فرصت دارند تا نقش مرتبط را پیدا کنند یا به تحصیل خود ادامه دهند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های منطقه شمال شرقی آمریکا فرصت های شغلی بسیار خوبی برای آنها باز است. دانشگاه های این منطقه در بین 20 دانشگاه برتر قرار دارند .

ماساچوست خانه برخی از شرکت‌های چندملیتی مانند Bain & Company، General Electric، Goodwin، Fidelity Investments، Boston Scientific و MAPFRE Insurance است.

در شمال شرقی آمریکا چه دانشگاه هایی وجود دارند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، این منطقه میزبان برخی از دانشگاه های برتر در کل کشور است.

 • موسسه فناوری ماساچوست (MIT) در کمبریج، ماساچوست است و رتبه اول را در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 دارد. دانشگاه هاروارد (کمبریج، MA) در رتبه پنجم توسط QS قرار گرفته است. بیش از 400000 فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد در سراسر جهان وجود دارد.
 • دانشگاه ییل (نیوهیون، کانکتیکات) در رتبه 18 جهان توسط QS قرار دارد. این دانشگاه بیش از 2800 دانشجوی بین المللی از 121 کشور جهان دارد.
 • دانشگاه براون (پراویدنس، رود آیلند) در رتبه 63 توسط QS قرار دارد و در تحقیقات پیشرو در جهان است. این دانشگاه رویکردی دانشجو محور برای یادگیری و تدریس دارد.
 • دانشگاه بوستون (ماساچوست) در رتبه بندی جهانی QS 108 است. این موسسه بیش از 7000 دانشجوی بین المللی از 100 کشور جهان دارد.
 • دانشگاه ماساچوست آمهرست دارای 110 دوره کارشناسی و 127 دوره کارشناسی ارشد است.
 • در دانشگاه تافتز (مدفورد، ماساچوست) 98 درصد از فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی شش ماه پس از فارغ التحصیلی شاغل یا در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

جاذبه های اصلی منطقه شمال شرقی آمریکا کدامند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، این منطقه به دلیل مشارکت در ایجاد ایالات متحده آمریکا مشهور است. برای کشف این تاریخ می توانید مسیر آزادی بوستون را طی کنید. به جز تاریخ، دلایل دیگری نیز برای بازدید از شهر و انتخاب منطقه به عنوان مقصد تحصیلی وجود دارد. اگر هنر مورد علاقه شماست، پس از موزه هنرهای زیبا در بوستون دیدن کنید یا چرا یک مسابقه بیسبال زنده را تجربه نکنید و Boston Red Sox را تماشا نکنید؟

اگر غذاهای دریایی یکی از وعده های غذایی مورد علاقه شماست، پس چرا خرچنگ را در پورتلند، مین امتحان نکنید یا زمستان را در برلینگتون، ورمونت تجربه نکنید؟ برلینگتون به خاطر برف های فصلی اش معروف است و به سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می شود. همچنین یک بستنی در زادگاه بن و جری در همان شهر، امتیاز دارد.

در شمال شرقی آمریکا چه چیزی را باید ببینید؟

در اینجا تعدادی از نقاط ، برجسته است که توصیه می کنیم از دست ندهید.

 • جزیره نانتاکت، کیپ کاد – جزیره کوچکی در نزدیکی کیپ کاد، ماساچوست است. می توانید از موزه نهنگ، ساحل ماداکت دیدن کنید و در Cisco Brewers غذا بخورید و بنوشید.
 • منطقه اسکی مک اینتایر، منچستر، نیوهمپشایر. این پیست اسکی تنها پنج دقیقه با مرکز شهر منچستر فاصله دارد، اما بزرگ‌ترین پیست اسکی در منطقه نیست، اما بسیار مرکزی است و بیش از 50 سال است که کار می ‌کند.
 • پارک ملی آکادیا، مین یکی از 10 پارک ملی پربازدید در کل کشور. این منطقه در تمام فصول به ویژه پاییز (پاییز) و زمستان زیبا است.
 • سالم، ماساچوست : شهرت این شهر به دلیل محاکمه جادوگران در سال 1692 است که در آن 19 فرد بی گناه به اتهام فعالیت جادوگری اعدام شدند.

شمال شرقی آمریکا بخش فوق العاده جالبی از این کشور است. حتی اگر به تاریخ آن علاقه ای ندارید، مطمئناً به آنچه که به عنوان یک توریست و به عنوان یک دانشجوی بین المللی به شما ارائه می دهد علاقه مند خواهید بود.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]