مدارک برتر در آمریکا

مدارک برتر در آمریکاما مدارک و موضوعاتی را که در بین دانشجویان بین‌ المللی در آمریکا و دانشگاه‌های برتر ارائه‌ دهنده آن موضوعات محبوب ‌ترین هستند را برجسته می‌ کنیم. پس با ما در مقاله مدارک برتر در آمریکا همراه باشید .

بیش از یک میلیون دانشجوی بین المللی از سراسر جهان تحصیل در آمریکا را انتخاب می کنند . ما بررسی می کنیم که کدام موضوعات در بین دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی محبوبیت بیشتری دارند . ما امیدواریم که این به شما کمک کند تصمیم بگیرید که در هنگام تحصیل در این کشور بزرگ ، کدام دوره را دنبال کنید .

بهترین رشته ها برای تحصیل در آمریکا کدامند ؟

آمار سال تحصیلی 2021/2022 پنج رشته تحصیلی برتر برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا را در زمینه های زیر نشان می دهد :

 • مهندسی
 • ریاضی و علوم کامپیوتر
 • تجارت و مدیریت
 • علوم اجتماعی
 • علوم فیزیکی و زیستی

مدارک برتر در آمریکا – پزشکی

رشته پزشکی چالش برانگیز اما پر ارزش و موضوعی محبوب در سراسر جهان است . با این حال ، ایالات متحده آمریکا به ویژه برای دوره های پزشکی مطلوب است . زیرا برخی از بهترین برنامه های پزشکی در جهان را در موسسات برتر مانند استنفورد ، هاروارد و دانشگاه ییل دارد . با این حال ، تحصیل پزشکی در آمریکا با سایر کشورها متفاوت است زیرا فقط در مقطع Postgraduate ارائه می شود .

شما باید از قبل یک مدرک لیسانس سه تا چهار ساله را گذرانده باشید . اکثر دانشگاه های آمریکا به مدرک لیسانس مرتبط در رشته های مرتبط مانند زیست شناسی ، شیمی یا علوم زیست پزشکی نیاز دارند . همچنین برای درخواست ، باید آزمون پذیرش کالج پزشکی ( MCAT  ) را بگذرانید . مانند هر درخواست دانشجوی بین المللی برای همه دانشگاه ها ، شما همچنین باید شرایط زبان انگلیسی را برآورده کنید .

دانشکده های پزشکی برتر در آمریکا (QS 2022) :

دندانپزشکی

مدارک برتر در آمریکا – مانند پزشکی ، دانشکده های دندانپزشکی نیز تمایل دارند که دانش آموزان قبل از درخواست پذیرش ، مدرک کارشناسی خود را تکمیل کنند . مجدداً ، معمولاً باید از قبل یک مدرک مرتبط مانند زیست شناسی ، شیمی یا فیزیک را مطالعه کنید . برخی از مدارس دوره های پیش نیاز را برای آماده سازی شما برای دوره دندانپزشکی ارائه می دهند .

قبل از درخواست برای یک دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده ، شما همچنین باید در آزمون پذیرش دندانپزشکی شرکت کنید که دانش علمی و استعداد تحصیلی شما را ارزیابی می کند . این نمره در کنار معدل ( GPA ) ، عملکرد مصاحبه و هر توصیه نامه در نظر گرفته می شود . پس از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی در آمریکا ، دکترای جراحی دندان ( DDS ) یا دکترای پزشکی دندانپزشکی ( DDM ) را دریافت خواهید کرد که برای انجام دندانپزشکی مورد نیاز است .

دانشکده های دندانپزشکی برتر در آمریکا (QS 2022) :

مدارک برتر در آمریکا – زیست شناسی

شما می توانید زیست شناسی را هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه در ایالات متحده آمریکا بخوانید . نکته مهم در مورد مدرک زیست شناسی این است که گسترده است و طیف وسیعی از موضوعات برای انتخاب وجود دارد مانند زیست شناسی دریایی ، جانورشناسی ، بوم شناسی ، بیوشیمی . بنابراین ، می توانید رشته ای را انتخاب کنید که بیشتر از آن لذت می برید .

این موضوع احتمالاً یکی از محبوب ترین ها خواهد بود زیرا به عنوان دوره پیش پزشکی در ایالات متحده پذیرفته شده است . بنابراین ، دانشجویان آینده پزشکی می توانند قبل از درخواست برای پزشکی ، زیست شناسی را به عنوان یک مدرک لیسانس قابل قبول مطالعه کنند .

دانشگاه های برتر زیست شناسی آمریکا (QS 2022) :

مهندسی

مدارک برتر در آمریکا – ایالات متحده آمریکا یک مقصد تحصیلی معتبر در بین دانشجویان بین المللی است و رشته مهندسی یک رشته تحصیلی بسیار مطلوب. فارغ التحصیلی از یک موسسه با مدرک مهندسی از آمریکا شانس استخدام شما را بسیار افزایش می دهد .

رشته های مختلفی در مهندسی مانند مکانیک ، هوافضا ، دریایی ، زیست پزشکی ، برق و مهندسی عمران وجود دارد . هر کدام به مشاغل کاملاً متفاوتی منجر می شوند ، بنابراین مهم است که قبل از درخواست بدانید چه انتظاری دارید .

فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی اغلب به دلیل مهارت‌های تخصصی ‌شان مورد توجه قرار می ‌گیرند و دستمزدها بالاست . بنابراین ، جای تعجب نیست که این یک موضوع محبوب برای تحصیل در ایالات متحده باشد . مهندسی یکی از چهار موضوع STEM است که در ایالات متحده تقاضای زیادی دارد و به این معنی است که بودجه دولت برای تشویق دانشجویان بیشتر به دنبال کردن مشاغل مهندسی است .

دانشگاه های برتر مهندسی در آمریکا (QS 2022):

 • دانشگاه MIT
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی
 • دانشگاه هاروارد
 • موسسه فناوری جورجیا

مدارک برتر در آمریکا  – MBA

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل شهرت جهانی و کیفیت بالای تدریس خود جذب مدارس بازرگانی در آمریکا می شوند . دوره های کسب و کار در دانشگاه های برتر ایالات متحده بسیار رقابتی و چالش برانگیز هستند ، اما می توانند فرصت های شغلی زیادی را ایجاد کنند و پتانسیل کسب درآمد بالا را ایجاد کنند .

ایالات متحده همچنین با بسیاری از شرکت‌های پیشرو و افراد دارای تفکر تجاری ، یک بازیگر اصلی در صحنه تجارت جهانی است . کارفرمایان در سرتاسر جهان تحصیل در یک دوره تجاری آموزش داده شده به زبان انگلیسی نیز بسیار مورد علاقه کارفرمایان هستند و بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده پیوندهای قوی با شرکت های پیشرو در صنعت دارند .

شما می توانید در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی با مدارک بازرگانی که شامل حسابداری ، اقتصاد ، عملیات ، استراتژی و موارد دیگر می شود ، تجارت کنید . کارشناسی ارشد در کسب و کار به طور معمول به عنوان MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) شناخته می شود که یک مدرک معتبر است ، به خصوص اگر از دانشگاهی در ایالت ها کسب شود .

دانشگاه های برتر در تجارت در آمریکا (QS 2022):

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • موسسه تکنولوژی ماساچوست
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

دارایی ، مالی ، سرمایه گذاری

مدارک برتر در آمریکا – در مجموع ده مؤسسه ایالات متحده در بین 20 دانشگاه برتر جهان برای حسابداری و امور مالی قرار دارند (رده بندی دانشگاه برتر QS 2022) . این تسلط در زمینه آموزشی مالی در بخش حرفه ای نیز وجود دارد زیرا ایالات متحده به عنوان بازیگر تأثیرگذار در صنعت در نظر گرفته می شود . این امر ایالات متحده را به کشوری جذاب برای تحصیل در امور مالی تبدیل می‌ کند ، زیرا این برنامه‌ها با کیفیت بالا در نظر گرفته می‌شوند و پیوند بین دانشگاه و صنعت قوی است . بنابراین این بدان معنی است که دانشجویان می توانند فرصت هایی مانند کارآموزی از شرکت های مالی برتر را دریافت کنند و در عین حال مدرکی در سطح جهانی کسب کنند .

به عنوان مثال ، شهر نیویورک ، محل منطقه مالی مشهور جهان وال استریت است که در آن بورس اوراق بهادار نیویورک به همراه سایر بانک ها و شرکت های برتر مستقر است .

دانشگاه های برتر برای امور مالی در آمریکا (QS 2022):

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • موسسه تکنولوژی ماساچوست
 • دانشگاه شیکاگو
 • دانشگاه پنسیلوانیا

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]