مهندسی الکترونیک در آمریکا

مهندسی الکترونیک در آمریکارویای هر دانش آموزی است که مسیری را دنبال کند که به شغلی مطمئن و محترمانه منتهی شود . هدف آموزش عالی نه تنها ارضای تمایل دانشجویان به یادگیری، بلکه تجهیز آنها به دانش و مهارت های تخصصی است که برای برتری در جنبه عملی کار نیاز دارند . از این حیث ، رشته مهندسی الکترونیک در آمریکا در طول سالیان متمادی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و تقاضا برای افراد ماهر در حوزه موضوعی روز به روز در حال افزایش است .

ایالات متحده به طور خاص به دلیل دانشگاه های معتبرش با امکانات علمی و تحقیقاتی گسترده به عنوان مکانی برای تعالی در آموزش شناخته شده است . آمریکا دارای موسسات توسعه یافته ای است که دوره هایی را در تمام سطوح تحصیلی در زمینه مهندسی الکترونیک در آمریکا با 6 موسسه در 10 رتبه بندی برتر جهان در رتبه بندی دانشگاه تایمز از جمله موسسه فناوری کالیفرنیا ، دانشگاه پرینستون و دانشگاه استنفورد ارائه می دهند . به غیر از اینها ، بسیاری از مؤسسات دیگر وجود دارند که به عنوان مراکز یادگیری هزاران دانش آموز در سراسر کشور شناخته شده اند .

مهندس الکترونیک

در حین تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در آمریکا می توان از دانشجویان انتظار داشت که موضوعاتی مانند تولید انرژی ، انتقال ، تاسیسات الکتریکی ، سیگنال ها و ارتباطات ، برنامه نویسی C ، کنترل ها و ماشین های الکتریکی را مطالعه کنند . در سال‌های آخر مدرک تحصیلی ، شما این امکان را خواهید داشت که از میان طیف وسیع ‌تری از ماژول‌ها انتخاب کنید ، که به شما امکان می‌دهد درک مفاهیم فنی متنوع را توسعه دهید و سپس در حوزه مورد علاقه خود تخصص پیدا کنید . دانشجویان همچنین این فرصت را دارند که برای شرکت هایی مانند اپل ، جگوار ، لندرور ، پورشه و سایر سازمان های چند ملیتی کار کنند زیرا ایالات متحده آمریکا در مرکز تجارت و فناوری جهان قرار دارد . چیزی که به دانشجویان برتری منحصر به فردی می‌دهد، روشی است که دانشگاه‌های ایالات متحده به افراد شکل می‌دهند تا بهترین عملکرد را در معرفی خود به‌عنوان افراد واجد شرایط و آگاه با درک عملی کار، با غنی ‌سازی مدارک خود با مقدار مناسبی از کار آزمایشگاهی و میدانی داشته باشند .

الزامات تحصیلی

با توجه به دانشگاه‌هایی که از یکی از بهترین‌های جهان گرفته تا دانشگاه‌های متوسط ، شرایط ورود به دوره‌های مهندسی الکترونیک در آمریکا متفاوت است و دانشجویان می‌توانند بسته به پیشینه تحصیلی خود بهترین فرصت‌ها را کسب کنند . رقابت سختی است و دانشجویانی که برای دوره های مهندسی در دانشگاه های ایالات متحده درخواست می کنند ، برای اطمینان از پذیرش در گزینه های دانشگاهی مورد نظر خود ، باید پیشینه علمی قوی با علاقه عمیق به این موضوع داشته باشند . در کنار دانشگاهیان قوی ، دانشجویان ممکن است ملزم به شرکت در آزمون هایی مانند IELTS ، TOFEL و GMAT باشند ، بسته به اینکه برای چه دانشگاه و دوره ای درخواست می کنند . معمولاً دانشگاه ها در این آزمون انتظار نمرات بالایی دارند و اینکه چه نمره ای باید کسب کنید می تواند بسته به دانشگاه متفاوت باشد ، اما به طور متوسط حداقل نیاز کسب 60 تا 70 درصد در هر آزمون است . همچنین از شما انتظار می رود که در آزمون SAT 1 و/یا 2 برای پذیرش در مقطع کارشناسی و آزمون های GMAT یا GRE برای دوره های فوق لیسانس شرکت کنید .پ

اگر به هر دلیلی نمی توانید مهندسی الکترونیک در آمریکا را برای دوره ها ایمن کنید ، نگران نباشید . می‌توانید دوره‌ ای را با محتوای مورد علاقه خود انتخاب کنید و اگر می‌خواهید بعداً در مقطع کارشناسی ارشد در مقطع دکترا تحصیل کنید ، به دانشگاه بهتر یا دوره مرتبط‌تری بروید .

ساختار دوره

در دانشگاه های آمریکا از سیستم مبتنی بر ترم استفاده می شود که ساختار متفاوتی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد .

دوره های کارشناسی مهندسی الکترونیک در آمریکا چهار ساله و هر سال شامل 9 ماه تحصیلی می باشد . به طور کلی در یک سال تحصیلی دو ترم وجود دارد و هر ترم تقریباً 16 هفته است . امتحانات و آزمون ها در طول سال انجام می شود و امتحانات نهایی هم بر اساس ترم و هم سالانه است . همین طرح دوره برای مقاطع کارشناسی ارشد بیش از دو سال با کلاس های طولانی تر و گاهی اوقات هفته های تحصیلی بیشتر اجرا می شود .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 2 Average: 3]