هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکادر مقاله هزینه تحصیل در آمریکا مواردی چون هزینه شهریه ، اقامت ، شیوه زندگی و گزینه های کمک مالی از جمله بورسیه ها را برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در آمریکا بررسی می کنیم .

هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است ؟ اگر شما علاقه مند به تحصیل در ایالات متحده هستید ، یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که این مهم چه مقدار برای شما هزینه در بر دارد . این راهنمای اساسی به هزینه جنبه های مختلف زندگی دانشگاهی در آمریکا ریز می شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز تحت پوشش است .

توجه داشته باشید که قیمت ها و نرخ ارز در زمان انتشار به درستی اعلام شده اند و ممکن است در حال حاضر با آنچه که در اینجا نشان داده شده متفاوت باشند .

هزینه شهریه تحصیل در آمریکا

ایالات متحده یکی از محبوب ترین مکان های جهان برای ادامه تحصیلات عالی است – و همچنین یکی از گران ترین مقاصد تحصیلی . برخورد اول با هزینه تحصیل در آمریکا ممکن است نفس گیر باشد ، اما باید تمام راه های کمک مالی را بررسی کرد .

شهریه ها به طور میانگین بین 5000 تا 50000 دلار در سال می باشند . میانگین هزینه سالانه شهریه تحصیل در ایالات متحده در سال 2016 ، 33215 دلار تخمین زده شد . بیشتر دانشجویان دوره های کارشناسی در چهار سال گذشته ، به طور متوسط با پرداخت 132860 شهریه ، فارغ التحصیل شده اند .

در حالی که در برخی کشورها نرخ شهریه تحصیل در بین دانشجویان داخلی ، عضو اتحادیه اروپا و دانشجویان بین المللی تقریبا یکسان است ، اما در آمریکا این چنین نیست و بین دانشجویان داخلی و بین المللی تفاوت بسیاری وجود دارد . نرخ شهریه در یک کالج معمولی چهار ساله برای دانشجویان داخلی در سال تحصیلی 2016 – 2017 میلادی ؛ مبلغ 9650 دلار در سال بود ، در حالی که برای دانشجویان بین المللی 24،930 دلار . همچنین کالج غیرانتفاعی خصوصی نیز در ایالات متحده وجود دارد که در همان سال شهریه تحصیل به طور متوسط 33480 دلار بوده است .

به عنوان مثال، دانشگاه میشیگان دانشجویان بین المللی مبلغ 45410 دلارشهریه در سال را به عنوان هزینه تحصیل در آمریکا پرداخت می کنند و حدود 10872 دلار برای اقامت و Board است ، 1048 دلار آن برای کتاب و منابع آموزشی و 2454 دلار آن برای سایر هزینه های شخصی . جمع این مبالغ در کل 59784 دلار در سال است .

هزینه خوابگاه در آمریکا

به طور کلی، شهرهای دانشگاهی در منطقه Midwest ایالات متحده هزینه های زندگی کمتری دارند، در حالی که شرق و شمال شرق گران تر هستند . آپارتمان متوسط با قیمت 500 دلار در ماه ( یک آپارتمان یک خوابه در یک منطقه روستایی ) شروع می شود و تا 3500 دلار افزایش می یابد ( یک آپارتمان یک خوابه در بوستون ) .

خوابگاه های درون دانشگاهی معمولا شامل اتاق های دو یا سه نفره هستند و خوابگاهیان از حمام و سرویس بهداشتی به طور مشترک استفاده می کنند .

در سال 2017 ، هزینه تحصیل در آمریکا در اتاقهای خوابگاه به طور متوسط 10440 دلار در سال در کالج های چهار ساله عمومی یا 11890 دلار در سال در کالج های خصوصی چهار ساله بود ، که این هزینه ها شامل تمام هزینه های مربوط به آب و برق و اقامت می باشد . ماشین حساب های خاصی برای برآورد هزینه های مسکن و هزینه تحصیل در وب سایت هر دانشگاه آمریکایی وجود دارد .

سایر هزینه های ضروری دانشجویی

هزینه اینترنت 45 تا 50 دلار در ماه ، و صورت حساب های خانوار و تلفن ماهانه حدود 50 دلار است . بنزین در حدود 3.50 دلار در هر گالن 4.5 لیتری هزینه دارد . برای حمل و نقل عمومی ماهانه حدود 50-60 دلار هزینه می شود و برخی از مناطق این هزینه ها را با تخفیف به دانشجویان ارائه می دهند . میانگین هزینه کتاب و منابع آموزشی در هر سال تحصیلی 1170 دلار و یا 390 دلار در هر ترم است .

یکی دیگر از هزینه های اجباری که باید در نظر بگیرد ، هزینه ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده است که هزینه آن 160 دلار است . این برنامه می تواند یک پروسه طولانی باشد و بهتر است حدود سه تا پنج ماه قبل از شروع ترم شروع شود .

سبک زندگی

هزینه های انشعابات ممکن است جزو هزینه اجاره باشد با نباشد اما هزینه برق در حدود 50 تا 100 دلار در ماه است و حرارت 50-100 دلار در ماه . کمک های مالی برای جمع آوری آب ، فاضلاب و زباله ها توسط صاحبخانه پرداخت می شود ، اما اگر مسئولیت آن بر عهده مستاجر باشد، هر سه ماه 50-75 دلار خواهد بود .

مواد غذایی سالیانه در ایالات متحده برای هر نفر بسته به رژیم غذایی بین 20 تا 60 دلار هزینه در بر خواهد داشت . قیمت میوه و سبزیجات تازه در سراسر کشور بسیار متفاوت است . هزینه برخی از وعده های غذایی بر عهده دانشگاه است و با هزینه شهریه محاسبه می شود .

غذا در یک رستوران حدود 13 دلار و بلیت سینما حدود 11 دلار است . در سال 2017 یک بیگ مک مک دونالد 5.30 دلار بود . میانگین عضویت ماهانه باشگاه ورزشی 36.37 دلار است .

چه حمایت های مالی ای در دسترس است ؟

هزینه تحصیل در آمریکا می تواند وحشتناک به نظر برسد اما مهم است که به تفاوت بین آن چه که در وب سایت های دانشگاهی تبلیغ می شود و آنچه که دانشجویان واقعا پرداخت می کنند هم توجه داشته باشید . در نظر داشته باشید که در سال 2013-2014 ، 85 درصد از دانشجویان کارشناسی تمام وقت در دانشگاه های دولتی چهار ساله و 89 درصد در دانشگاه های خصوصی غیر انتفاعی از برخی از انواع کمک های مالی استفاده می کردند . در اغلب موارد ، معتبر ترین دانشگاه های ایالات متحده ، شهریه های بسیار بالایی دارند “برچسب” ، اما طیف وسیعی از کمک های مالی را به دانشجوبان خود ارائه می دهند . به عنوان مثال ، حدود 91 درصد دانشجویان موسسه فناوری ماساچوست کمک مالی دریافت می کنند .
کمک های مالی در قالب های مختلفی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد : بورس تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی ، کارآموزی و برنامه های work-study . برخی از این ها ممکن است فقط برای شهروندان ایالات متحده امکان پذیر باشد ، اما فرصت های زیادی نیز برای دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه تحصیل در آمریکا وجود دارد . به عنوان مثال ، دانشگاه پنسیلوانیا هر ساله 6 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند تا دانشجوبان تحصیلات تکمیلی بین المللی و کانادا و مکزیک را تامین مالی کند . بسیاری از دانشگاه ها ایجاد اشتغال درون دانشگاهی حین تحصیل را برای دانشجویان خود تضمین می کنند .

اطلاعات مربوط به کمک هاب مالی در وب سایت هر دانشگاه در دسترس است و درخواست برای آن ها باید در زمان مقرر برای آن ها انجام شود .

چندین دانشگاه عالی رتبه در ایالات متحده سیاست پذیرش “نیازهای کور” را اجرا می کنند ، به این معنی که زمینه های مالی دانشجویان بالقوه در طی روند پذیرش نادیده گرفته می شود و دانشگاه وعده داده است که به صورت مالی از دانشجویان پشتیبانی کند ، بنابراین هر متقاضی موفق می تواند از این شانس برخوردار باشد . در سال 2017 ، این موسسات از جمله موسسه فناوری ماساچوست ، دانشگاه هاروارد ، دانشگاه پرینستون ، دانشگاه ییل و کالج امهرست اجرا کننده این طرح بودند .

همچنین چند برنامه شناخته شده دولتی برای بورس تحصیلی آمریکا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد . به عنوان مثال ، برنامه دانشجویان بین المللی فلورایت و برنامه دانشجویان هومبرلی هامفری .

یک شماره دانشجویی تمام آن چیزی است که برای به دست آوردن 10-50 درصد تخفیف بر روی لباس ، بلیط سینما ، ورودی موزه ، Greyhound coach travel و اقامت Airbnb لازم است .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.timeshighereducation.com

آخرین مطالب وب سایت