ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ابتدا می بایست از دانشگاه های مورد تایید در لیست (Department of Homeland Security (DHS پذیرش گرفت .

دانشجو با دریافت پذیرش یک مهلت مشخص برای قبول پذیرش و پرداخت مبلغ مشخص شده به عنوان پیش پرداخت شهریه دانشگاه را دارد .

دانشگاه پس از دریافت فرم قبول پذیرش ( Acceptance of offer ) دانشجو و پیش پرداخت شهریه ، فرم I20 را صادر می کند . در این مرحله می توان جهت اخذ ویزا اقدام کرد .

پر کردن فرم (Student and Exchange Visitor Information System (SEVIS به صورت آنلاین صورت گرفته و هزینه قابل پرداخت آن 200 دلار می باشد .

این هزینه صرفا مختص دانشجو است . به این معنی که اگر دانشجو متاهل باشد نیازی نیست برای همسرش هم این هزینه را پرداخت کند ، ولی می بایست نسبت به پر کردن فرم برای وی اقدام کند . درواقع با این کار متقاضی در ( SEVIS ) ثبت نام می شود . این سیستم مربوط به چک امینتی توسط home land security است .

بعد از پرداخت این هزینه می توان برای تعیین وقت مصاحبه اقدام کرد . معمولاایرانیان تمایل دارند ازسفارت آمریکا در آنکارا ، کنسولگری آمریکا در دبی و یا سفارت آمریکا در ایروان وقت مصاحبه بگیرند .

پر کردن فرم DS160 به صورت آنلاین و پرداخت 160 دلار به عنوان visa application fee که نهایت یک کد پیگیری همراه با تاریخ روز مصاحبه ارائه خواهد شد.

مدارک لازم برای روز مصاحبه :

پاسپورتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
پاسپورت قدیمی
پرینت تاییدیه پر شدن فرم DS160
یک قطعه عکس
اصل وکپی فرم I-20
تایید پرداخت هزینه SEVIS
مدارک حمایت مالی به عنوان مثال پرینت و نامه بانک ، سند ملک و اجاره….معمولا هزینه یک سال را باید به صورت نقدی نشان داد و بقیه به صورت درآمد مستمر حامی و ملک…
مدارک تحصیلی و ریز نمرات از شروع دبیرستان به بعد ( به صورت اصل و ترجمه)

متقاضی در روز مصاحبه finger scanning خواهد داشت و اگر ویزای وی را approved کنند پاسپورت به آدرسی که شخص ذکر می کند فرستاده خواهد شد .

نتیجه مصاحبه ممکن است به سه حالت باشد :

برگه صورتی : در صورت قبولی ویزا برگه ی صورتی به شما می دهند که ظرف چند روز پاسپورت شما که برچسب ویزا خورده و به همان آدرس انتخابی شما که هنگام گرفتن وقت سفارت دادید ، ارسال می شود.

برگه ی زرد : در صورت نیاز به FBI Check این برگه به شما داده می شود که به این معناست که درخواست شما احتیاج به بررسی بیشتر دارد و نتیجه از طریق آدرس ایمیل درج شده در فرم DS160 اطلاع داده می شود .

برگه سفید : رد ویزا

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آمریکا با ما تماس بگیرید .

آخرین مطالب سایت

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]