Ivy League چیست ؟

Ivy League چیست ؟اصطلاح “ Ivy League ” را شنیده اید اما مطمئن نیستید که در واقع به چه چیزی اشاره دارد ؟ راهنمای ما در مورد دانشگاه های Ivy League را بخوانید و تاریخچه این اصطلاح را بیابید .

وقتی صحبت از دانشگاه‌ های آمریکا می‌شود ، احتمالاً در مورد لیگ آیوی شنیده‌اید . این اصطلاحی است که در کتاب‌ها ، فیلم‌ها ، تلویزیون و احتمالاً در مکالمه زمانی که مردم به اعتبار مرتبط با حضور در این مؤسسات اشاره می‌کنند ، با آن برخورد می ‌کردید . اغلب به عنوان خلاصه ای برای بهترین دانشگاه های ایالات متحده تعبیر می شود . آیا به همین سادگی است ؟ نه کاملا . تاریخچه قابل توجهی در پس این اصطلاح و محل شروع انجمن این دانشگاه های معتبر وجود دارد . ما بررسی می کنیم که Ivy League چیست ، چه دانشگاه هایی بخشی از آن هستند و در کجای رتبه جهانی دارند .

Ivy League از کجا شروع شد ؟

تاریخچه آیوی لیگ به اوایل دهه 1950 برمی گردد . با شروع یک کنفرانس ورزشی در سواحل شرقی آمریکا در سال 1954 ، انجمن ملی ورزشکاران دانشگاهی (NCAA) اولین کسانی بودند که اصطلاح ” Ivy League ” را ابداع کردند .

دلیل اصلی انتخاب نام این بود که به کیفیت ، برتری علمی ، شرایط ورود بالا و پذیرش انتخابی اشاره کرد . عنصر نخبه گرایی اجتماعی نیز وجود داشت که با تأسیس لیگ مرتبط بود .

چرا ivy motif انتخاب شد ؟

اگرچه دلیل واقعی استفاده از ivy کاملاً مشخص نیست ، اما چند احتمال وجود دارد . برخی استدلال کرده اند که استفاده از ivy به عنوان نماد لیگ را می توان به سنتی که در اوایل قرن نوزدهم آغاز شد ، ردیابی کرد . بسیاری از پردیس‌های دانشگاه‌ها پیچک‌هایی را در اطراف ساختمان‌های خود کاشتند که متعاقباً رشد کردند و بیشتر نماها را پوشش دادند .

پیچک همچنین به عنوان نماد باکوس خدای روم باستان که خدای شراب ، باروری و کشاورزی بود نیز شناخته می شود . این امر ماهیت اجتماعی و پویای دانشگاه ها را نشان می دهد . علاوه بر این تصور می‌شود پیچک ( ivy ) نشان‌دهنده دوستی و زندگی ابدی است که می‌خواهد شباهتی با شبکه‌ها و روابط توسعه ‌یافته در این دانشگاه‌ها ایجاد کند .

هنگامی که این اصطلاح ریشه دوانید ، گیر کرد و دانشگاه ها شروع به نامگذاری « ivy » کردند .

اولین اعضای Ivy League کدام دانشگاه ها بودند ؟

مؤسساتی که در کنفرانس 1954 انتخاب شدند عبارتند از :

این دانشگاه ها هنوز هشت عضو رسمی Ivy League هستند ، با این حال ، سایر موسسات به عنوان اعضای افتخاری یا دارای سطح اعتبار مشابه در نظر گرفته می شوند ، از جمله :

تاریخچه دانشگاه های لیگ آیوی چیست ؟

یکی از ویژگی‌های جالب دانشگاه‌های Ivy League این است که هفت عضو از هشت عضو ، به غیر از دانشگاه کرنل ، قبل از انقلاب آمریکا در سال‌های 1775-1783 تأسیس شده‌اند . بنابراین ، آنها دارای سابقه طولانی و تثبیت شده ای هستند که بر اعتبار آنها می افزاید . این اغلب به این واقعیت نسبت داده می شود که ایالات متحده تاریخ مشابهی با کشورهای اروپایی و در نتیجه موسسات بسیار جوان تر در مقایسه ندارد .

یکی دیگر از راه هایی که Ivy League نشان دهنده برتری و اعتبار است ، عدم پذیرش هیچ عضو جدیدی در تاریخ 67 ساله خود است . آنها همچنین تمایل دارند بودجه قابل توجهی هم از سوی دولت های ایالتی و فدرال و هم در قالب وقف داشته باشند . این موقوفات از کمک های اهدایی شرکت ها ، سازمان ها و فارغ التحصیلان دانشگاه ها به دست می آید .

در حال حاضر رتبه بندی دانشگاه های Ivy League چگونه است ؟

احتمالاً تعجب نخواهید کرد که بسیاری از دانشگاه‌های آیوی لیگ جایگاه‌های بالایی در رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها دارند . در رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز در سال  2021، سه دانشگاه از 10 دانشگاه برتر و شش دانشگاه از بیست دانشگاه برتر جهان متعلق به Ivy League بودند . این دانشگاه ها عبارتند از :

 • دانشگاه هاروارد (سوم)
 • دانشگاه ییل (هشتم)
 • دانشگاه پرینستون (نهم)
 • دانشگاه پنسیلوانیا (سیزدهم)
 • دانشگاه کلمبیا (هفدهم)
 • دانشگاه کرنل (19th)

رتبه بندی دانشگاه های Ivy League در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021 با شش موسسه در 20 دانشگاه برتر جهان منعکس شده است :

 • دانشگاه هاروارد (سوم)
 • دانشگاه پرینستون (دوازدهم)
 • دانشگاه پنسیلوانیا (شانزدهم)
 • دانشگاه کرنل (هجدهم)
 • دانشگاه ییل (هفدهم)
 • دانشگاه کلمبیا (19th)

نکته جالب این است که دانشگاه‌های سنتی Ivy League با رقابت شدیدی از سوی غیرعضوهایی روبرو هستند که از سوی بسیاری مانند دانشگاه فناوری ماساچوست (MIT) که در رتبه ‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2021 در رتبه اول جهانی قرار گرفت ، « عضو افتخاری » محسوب می ‌شوند . دانشگاه استنفورد که در رتبه دوم قرار گرفت .

شرایط ورود به دانشگاه های Ivy League چیست ؟

همانطور که می توانید تصور کنید این دانشگاه ها شرایط ورود به خصوص سختگیرانه ای برای دانشجویان دارند . شما باید نتایج تحصیلی بسیار خوبی را نشان دهید و نشان دهید که در حال مطالعه یک برنامه درسی چالش برانگیز بوده اید .

برای اکثر دانشجویانی که به دنبال پذیرش هستند ، میانگین نمره SAT بالای 1400 و نمرات ACT بالای 31 خواهد بود . برای بسیاری از دانشگاه های Ivy League ، شما به معدل 4.0 و بالاتر نیاز دارید . با توجه به آمار ، در سال 2020 دانشگاه هاروارد بیش از 40248 درخواست دریافت کرد که از این تعداد فقط 4.9 درصد موفقیت آمیز بود که کمتر از 2000 دانشجو است . این همچنین در دانشگاه پرینستون با 32836 درخواست و نرخ موفقیت 5.5 درصد مشاهده می شود . به طور کلی میزان پذیرش در دانشگاه های Ivy League زیر شش درصد است .

اجازه ندهید این مساله شما را دلسرد کند . اگر شما یک دانشجوی توانمند هستید و جاه طلبی برای حضور در یکی از این دانشگاه ها در ایالات متحده دارید ، باید آن را دنبال کنید . اطمینان حاصل کنید که از قبل تحقیقات خود را انجام داده و آن برنامه را در اسرع وقت دریافت کنید . شما هرگز نمی دانید که می توانید مانند بسیاری از فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه های Ivy League از جمله 16 رئیس جمهور ایالات متحده و بیش از 488 جایزه نوبل باشید .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]