OPT و ویزای پس از تحصیل در آمریکا ، نحوه درخواست

OPT و ویزای پس از تحصیل در آمریکا ، نحوه درخواستبسیاری از فارغ التحصیلان بین المللی متوجه می شوند که آنقدر از زمان خود در یک مقصد تحصیلی لذت برده اند که می خواهند پس از فارغ التحصیلی نیز در آن کشور بمانند . چگونه این کار را در آمریکا انجام دهیم ؟ ما نحوه درخواست ویزای پس از تحصیل در آمریکا  و OPT را در این مقاله بررسی می کنیم.

اگر شما یک دانشجوی بین المللی در آمریکا هستید و در حال نزدیک شدن به پایان دوره خود ، ممکن است این سوال را از خود بپرسید – بعدش چیکار کنم؟ این کشور دارای یک سیستم آموزش عالی و کشور خوبی برای زندگی است، اما درک قوانین سختگیرانه مهاجرت آن دشوار است. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. در این مقاله به بررسی گزینه های ویزای پس از تحصیل در آمریکا و روند درخواست آن و OPT می پردازیم پس با ما همراه باشید.

آموزش عملی اختیاری چیست؟

به عنوان فارغ التحصیل از یک موسسه دانشگاهی آمریکا، ساده ترین روش برای اقامت و کار در آمریکا، شرکت در آموزش عملی اختیاری (OPT) است. برنامه های آموزش عملی اختیاری به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که اشتغال موقت را که مستقیماً با رشته تحصیلی آنها مرتبط است شروع کنند.

شما می توانید در هر یک از این مراحل در آموزش عملی اختیاری شرکت کنید:

 • پیش تکمیل (قبل از اتمام دوره و در طول تحصیل)؛
 • پس از اتمام (پس از اتمام دوره خود – برای فارغ التحصیلان)؛ یا
 • ترکیبی از پیش تکمیل و پس از اتمام.

این بدان معناست که برای شرکت در آموزش عملی اختیاری لازم نیست تا فارغ التحصیلی صبر کنید. با این حال، اگر هدف شما صرف زمان بیشتر در ایالات متحده باشد، ممکن است ترجیح دهید مسیر پس از اتمام تحصیل را انتخاب کنید.

ما به OPT پس از اتمام به عنوان گزینه ای برای اقامت در آمریکا پس از فارغ التحصیلی نگاه می کنیم.

چه کسی می تواند درخواست دهد؟

اگر به تازگی از تحصیلات خود فارغ التحصیل شده اید و شمایی که :

 • ویزای دانشجویی F-1 دارید
 • توسط مسئول موسسه تعیین شده ارائه دهنده آموزش شما (DSO) نامزد شده اید.

پسوند STEM OPT

اگر مدرک شما در یک رشته علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات (معروف به “STEM”) واجد شرایط بود، می توانید برای تمدید آموزش عملی اختیاری خود درخواست دهید، اگر شرایط فوق را برآورده کنید و:

 • مدرک شما در لیست برنامه های تعیین شده STEM گنجانده شده باشد
 • OPT اولیه پس از اتمام بر اساس مدرک STEM به شما داده شد
 • کارفرمای شما از E-Verify استفاده می کند.

چه مدت می توانم در آمریکا بمانم؟

آموزش عملی اختیاری اولیه پس از اتمام، به شما این امکان را می دهد که تا (حداکثر) 12 ماه در ایالات متحده زندگی کنید. با این حال، هر زمانی که ممکن است برای OPT پیش از تکمیل صرف کرده باشید، از این مدت کسر خواهد شد. بنابراین، زمانی که ممکن است قبلاً در کشور برای آموزش عملی اختیاری پیش از اتمام گذرانده باشید، از 12 ماه داده شده در آموزش عملی اختیاری پس از اتمام کسر می شود.

پسوند STEM OPT به شما امکان می دهد 24 ماه دیگر در ایالات متحده بمانید.

چه قوانینی در این زمینه وجود دارد؟

در حالی که در یک مکان آموزش عملی اختیاری هستید، می توانید:

 • در موقعیتی کار کنید که مستقیماً با حوزه اصلی تحصیلی شما مرتبط است
 • تمام وقت یا پاره وقت کار کنید

اگر افزونه STEM OPT دریافت کردید، باید:

 • هر گونه تغییر در اطلاعات شخصی خود را ظرف مدت (حداکثر) 10 روز به DSO خود گزارش دهید
 • هر گونه تغییر در اطلاعات کارفرمای خود را ظرف 10 روز (حداکثر) به DSO خود گزارش دهید
 • هر شش ماه یک بار به DSO خود گزارش دهید تا کارفرما و اطلاعات شخصی خود را مجدداً تأیید کنید، حتی اگر تغییری ایجاد نشده باشد.

در حین کار بر روی یک مکان OPT، مجاز به انجام موارد زیر نیستید:

 • انتقال به موسسه آموزشی دیگر
 • شروع به تحصیل در یک سطح آموزشی دیگر
 • بیکار بودن برای:
 • بیش از 90 روز (اولین آموزش عملی اختیاری پس از اتمام)
 • بیش از 150 روز در مجموع (اولیه پس از اتمام OPT + تمدید STEM OPT).

اگرچه هیچ الزامی برای دریافت بیمه پزشکی برای طول دوره آموزش عملی اختیاری وجود ندارد، مراقبت های بهداشتی در آمریکا بسیار گران است. توصیه می شود برای مدت اقامت خود بیمه درمانی دریافت کنید. توجه داشته باشید که ویزای شما بسته به شرایط شما ممکن است شامل شرایط دیگری نیز باشد.

زمان درخواست OPT

این جدول به شما کمک می کند بفهمید چه زمانی برای آموزش عملی اختیاری خود درخواست دهید.

زمان درخواست OPT

اگر دوره اولیه آموزش عملی اختیاری شما منقضی شود یا پایان یابد در حالی که درخواست تمدید  STEM آموزش عملی اختیاری شما در حال پردازش است، مجوز استخدام شما را به طور خودکار تا (حداکثر) 180 روز تمدید خواهید کرد. این بستگی به این دارد که درخواست برنامه افزودنی خود را به موقع ارسال کنید. تمدید 180 روزه زمانی پایان می یابد که در مورد درخواست شما تصمیم گیری شود.

این پروسه چه هزینه ای در بر دارد ؟

هزینه یک درخواست OPT 410 دلار است. بسته به مدارک دیگری که باید ارائه دهید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نیز باشید. به یاد داشته باشید، زمانی که در ایالات متحده هستید، باید بتوانید از پس هزینه های خود برآیید. فراموش نکنید که هزینه هایی مانند اجاره، قبض، بیمه درمانی و هزینه های سفر را در بودجه خود لحاظ کنید.

چه مدارکی برای درخواست نیاز دارید؟

هنگامی که برای دریافت OPT درخواست می کنید، به موارد زیر نیاز دارید:

 • پاسپورت شما (یا سند مسافرتی معتبر دیگر)
 • تمام شماره های رسید SEVIS که قبلا استفاده شده بود
 • جزئیات هر آموزش عملی درسی (CPT) قبلاً مجاز و سطح علمی که در آن مجاز شده است
 • یک کپی از فرم-I20 تایید شده توسط DSO شما.

اگر برای تمدید STEM OPT درخواست می‌ کنید، همچنین باید مدرکی را ارائه دهید که نشان دهد مدرکی را که در فهرست برنامه‌های STEM تعیین شده درج شده است را تکمیل کرده‌اید.

درخواست خود را تکمیل کنید

اولین قدم شما در درخواست آموزش عملی اختیاری این است که مطمئن شوید DSO شما را در SEVIS توصیه کرده است. این فرآیند بین مؤسسات دانشگاهی متفاوت است. معمولاً باید فرم درخواست OPT I-20 را به کالج یا دانشگاه خود ارسال کنید. اکثر مؤسسات یک نسخه از این فرم را برای بارگیری در وب سایت خود دارند.

هنگامی که درخواست خود را به ارائه دهنده آموزش خود ارسال کردید، DSO شما این را در SEVIS وارد می کند. اگر موفق باشید، یک فرم جدید I-20 برای شما ایجاد می شود. هنگامی که I-20 جدید خود را دریافت کردید، باید برای فرم مجوز استخدام (فرم I-765) به همراه مدارک پشتیبان خود درخواست دهید. این ممکن است به صورت آنلاین یا روی کاغذ انجام شود.

در مارس 2023، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده، توسعه ای را برای پردازش برتر آموزش عملی اختیاری و extension  OPT معرفی کرد. در حالی که هزینه اضافی 1500 دلار اعمال می شود، 30 روز ضمانت پردازش ارائه می شود.

بعد از درخواست چه اتفاقی می افتد؟

شما معمولاً طی 90 روز (حداکثر) تصمیمی در مورد درخواست آموزش عملی اختیاری خود دریافت خواهید کرد.

گزینه دیگر: ویزای H1-B

می دانیم که برای برخی افراد، برنامه آموزشی مسیر خوبی نیست. اگر شغل شما بسیار تخصصی در نظر گرفته شود، ویزای مشاغل تخصصی (یا H1-B) ممکن است گزینه بهتری برای تضمین وضعیت کارگر موقت در آمریکا باشد. به طور کلی، ویزای H1-B به شما اجازه می دهد تا سه سال در آمریکا بمانید و در مجموع تا شش سال قابل تمدید است.

ویزای H1-B چیزی نیست که بتوانید برای خودتان درخواست دهید. به این ترتیب، به یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی نیاز دارید که مایل به حمایت مالی از شما و تکمیل درخواست از طرف شما باشد.

فراموش نکن!

همیشه از ویزای خود آگاه باشید و تاریخ ها و شرایط I-20 را فرم دهید – این موارد به شما می گوید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نمی توانید در زمانی که در آمریکا هستید انجام دهید. اگر پس از تایید OPT مشکلی دارید، DSO شما معمولاً می‌تواند کمک کند.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]