تحصیل در استرالیاتحصیل در استرالیاپایتخت سرمایه داری استرالیا ( ACT )
/تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا2019-08-07T17:47:39+04:30

تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور می باشد و افزایش چشمگیر سالانه تعداد دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در استرالیا  بر این موضوع دلالت می کند . طبق آخرین آمارهای رسمی ارائه شده ، سالانه بیش از 500 هزار دانشجوی بین الملی از 200 کشور جهان  استرالیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود بر می گزینند . استرالیا با سرعت بسیار بالا و دلایل متعدد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم ، به یکی از محبوب ترین مقصدها برای دانشجویان تبدیل شده است و در حال حاضر از نظر تعداد دانشجویان بین المللی بعد از آمریکا و انگلیس مقام سوم را به خود اختصاص داده است .

از جمله دلایلی که این کشور را به یکی از قطبهای جذب دانشجویان تبدیل کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد .

1 – دانشگاه های استرالیا

تحصیل در استرالیا - دانشگاه های استرالیایکی از دلایل اصلی انتخاب این کشور توسط دانشجویان ، رتبه بندی جهانی دانشگاه های آن می باشد . شاید شما نیز با عبارت group of eight یا  گروه هشت آشنا باشید .

دانشگاه های گروه هشت استرالیا از لحاظ رتبه بندی در بین 100 دانشگاه اول جهان قرار دارند . این دانشگاه ها عبارتند از :

دانشگاه ملبورن ، دانشگاه ملی استرالیا ، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه نیوسوت ولز ، دانشگاه موناش ، دانشگاه کوئیزلند ، دانشگاه استرالیا غربی ، دانشگاه آدلاید

برای مشاهده مطالب مربوط به دانشگاه های استرالیا ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

2- شرایط تحصیل در استرالیا

ارائه طیف وسیعی از رشته ها در دانشگاه ها و مراکز آموزشی ، انتخاب رشته متناسب با علاقه دانشجویان را برای ایشان راحت تر می کند . اغلب رشته ها با هزینه های متفاوت و در مقاطع گوناگون از کاردانی گرفته تا دکترا ، در دانشگاه های مختلف این کشور وجود دارد و بسته به صلاحیت تحصیلی ، شرایط مالی و علاقه دانشجو به دانشگاه و شهر مورد نظر ، می توان بهترین انتخاب را داشت .

شرایط تحصیل در استرالیا از دانشگاه به دانشگاه دیگر حتی رشته به رشته ای دیگر متفاوت بوده و به موارد مختلفی چون : مدارک تحصیلی ، سابقه کار ، مدرک زبان ، معدل ، دانشگاه گذشته و … بستگی دارد .

برای مشاهده مطالب مربوط به شرایط تحصیلی استرالیا ، بر روی عبارت کلیک کنید .

3 – اعتبار جهانی ، اهمیت به دانش و بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در استرالیااختصاص بیش از دویست میلیون بودجه برای بورسیه های تحصیلی توسط دولت استرالیا یکی از فرصت های ممتاز برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در استرالیا خصوصا در بخش تحقیقاتی است . در واقع استرالیا جزو ده کشور اولی است که بیشترین بودجه را برای آموزش عالی و پژوهشهای علمی تخصیص می دهد .

دانشگاه های استرالیا بیش از 15 نفر برنده جایزه نوبل و صدها برنده جوایز علمی و هنری به دنیا معرفی کرده اند و این بارزترین دلیل بر کیفیت بالای آموزشی و تحقیقاتی این دانشگاه هاست .

اعتبار جهانی مدارک فارغ التحصیلان استرالیا ، شانس جذب در بازار کار جهانی و سازمان های بین المللی را بالا می برد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی استرالیا ، با ما تماس بگیرید.

4 – ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا با داشتن اجازه کار در حین تحصیل از جمله امتیازاتی است که هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ کسب تجربه کاری ؛ تحصیل در استرالیا را متمایز کرده و بسیاری از دانشجویان این مورد را یکی از مهمترین دلایل انتخاب خود بیان می کنند .

5 – اقامت استرالیا

اقامت استرالیاامکان اقامت بعد از تحصیل برای کسب تجربه کاری در استرالیا و به دست آوردن اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشوز استرالیا است .

سالهاست که استرالیا برای جذب نیروهای متخصص انواع ویزاهای دائم مهارتی را ارائه می دهد و مسلما فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا امتیاز خاصی در این مورد خواهند داشت و از شانس بیشتری نسبت به سایر افراد برخوردار خواهند بود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت استرالیا ، روی عبارتکلیک کنید .

6 – جغرافیا و کیفیت زندگی

طبیعت زیبا ، جامعه چند فرهنگی و وجود مردمانی خونگرم در این کشور یکی از دلایل جذب دانشجویان است . استرالیایی ها افرادی غیررسمی و بدون تشریفات هستند و سازگاری با فرهنگ آنان بسیار ساده است.

احترام به فرهنگ و مذاهب افراد یکی از ویژگی های مردم این کشور است . حتی در سیستم های آموزشی به نیازهای دانشجویان و تطبیق آنان با شرایط محیط جدیدشان اهمیت داده می شود . انجمن ها و گروه های حمایت کننده متفاوتی در مورد وجود دارد که دانشجویان را یاری می کنند .

طبق گزارش واحد اطلاعات اکونومیست سه شهر استرالیا در ده شهر برتر دنیا قراردارند : ملبورن که چند سال متمادی اولین شهر دنیا شده است ، آدلاید و پرت .

کشوری با جمعیت کم ، امنیت اجتماعی بالا ، ثبات اقتصادی ، درصد پایین بیکاری ، سطح بهداشت و کیفیت زندگی استاندارد باعث قرار گرفتن استرالیا در صدر بهترین کشورهای دنیا شده است . طبق گزارش سلامت نیوز وضعیت اجتماع و میزان بالای رضایت مندی از زندگی در استرالیا از عوامل اطلاق عنوان خوشبخت ترین ملت به مردم این کشور است.

تحصیل در استرالیا به تحقیق و جمع آوری اطلاعات لازم در زمینه های مختلفی چون اطلاعات در مورد دانشگاه های این کشور ، شرایط پذیرش ، شرایط اخذ بورسیه های متفاوت ، مدارک مورد نیاز و عوامل موثر در اخذ ویزا نیاز دارد . سعی ما بر این است حتی الامکان تمامی مطالب مورد نیاز جهت این مهم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

در صورت علاقه به تحصیل در این کشور فرم ارزیابی را پرکرده تا از مشاوره تلفنی و حضوری مشاورین موسسه اعزام دانشجو Studyunique برخوردار شوید .

نویسنده : امید کریمی

منیع : www.studyinaustralia.gov.au