دانشگاه کوئینزلند جنوبی

در مورد این دانشگاه

دانشگاه کوئینزلند جنوبیدانشگاه کوئینزلند جنوبی (UniSQ) یک موسسه آموزش عالی است که برنامه های با کیفیت را از توومبا ، اسپرینگفیلد و ایپسویچ ، استرالیا ارائه می دهد . این دانشگاه دارای رتبه بالایی است که توسط رتبه ‌بندی دانشگاه‌های جوان جهانی Times Higher Education در سال 2022 به عنوان هشتاد و ششمین دانشگاه برتر جوان در سراسر جهان رتبه‌ بندی شده است . همچنین طبق رتب ه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز در سال 2022 در بین 301 تا 350 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است .

UniSQ ( دانشگاه کوئینزلند جنوبی ) به عنوان یک دانشگاه 5 ستاره QS به دانشجویان بین المللی این فرصت را می دهد که در یک موسسه تحقیقاتی فشرده تحصیل کنند و از تمام مزایای سبک زندگی دانشجویی استرالیایی برخوردار شوند . استرالیا از کیفیت عالی زندگی گرفته تا مناظر طبیعی خیره کننده ، راه منحصر به فردی از زندگی را برای زبان آموزان خارج از کشور فراهم می کند .

UniSQ دارای مجموعه ای از امکانات تحقیقاتی استاندارد و پیشرفته است که به دانش آموزان اجازه می دهد در خط مقدم حوزه موضوعی خود بیاموزند .

فارغ التحصیلان دانشگاه کوئینزلند جنوبی از قابلیت استخدام قوی و پشتیبانی شغلی عالی برخوردار هستند . این عوامل به رتبه بندی UniSQ به عنوان شماره 1 استرالیا در راهنمای دانشگاه های خوب در سال 2022 برای حقوق اولیه فارغ التحصیلان کمک می کند .

رتبه بندی دانشگاه

  • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 651
  • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 401

گزینه های مطالعه

در UniSQ ، دانشجویان بین ‌المللی می‌توانند بیش از 100 برنامه را برای ثبت‌ نام انتخاب کنند که در محوطه دانشگاه و آنلاین موجود است . دانش‌آموزان همچنین می ‌توانند از گزینه‌های مطالعه انعطاف‌پذیر UniSQ بهره‌ مند شوند و نحوه مطالعه خود را با سرعتی که مناسب است انتخاب کنند .

مدارک تحصیلات تکمیلی UniSQ با بهره مندی از اساتید برجسته ، گزینه های مطالعه منعطف و مشارکت های صنعتی قوی است که به دانشجویان کمک می کند تا برای راه اندازی مشاغل خود مزیت رقابتی کسب کنند . اکثر مدارک این دانشگاه دارای اعتبار حرفه ای هستند .

حوزه های موضوعی تحت پوشش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از تجارت و مدیریت ، آموزش و مهندسی گرفته تا فناوری اطلاعات ، حقوق ، پرستاری ، روانشناسی و بسیاری موارد دیگر می باشد .

دانشگاه کوئینزلند جنوبی معتقد است به همگامی با زمان و مرتبط ماندن ، از نظر ارائه گزینه های مدرک جدید و مورد نیاز صنعت ، از جمله مواردی که دانش آموزان را به مهارت هایی مجهز می کند که در دنیای امروز ضروری تلقی می شوند . برای این منظور ، دانشگاه گزینه های تحصیلی جدیدتری مانند فناوری و مدیریت کشاورزی ، علوم محیطی ، مدیریت حیات وحش و بسیاری موارد دیگر را در زمینه های مرتبط با سلامت و سایر زمینه ها معرفی کرده است .

چه خبر از تازه ها

استفاده از هوش مصنوعی برای محافظت در برابر آلودگی هوا

در حال حاضر آلودگی هوا به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدات بهداشت محیطی در جهان در نظر گرفته می شود . همچنین این یک نگرانی جدی برای اعضای آسیب‌پذیر جامعه است ، که باید از قبل بدانند که آیا هوایی که تنفس می‌کنند در حال کاهش امنیت است یا خیر .

اکتا شارما ، کاندیدای دکترای دانشگاه کوئینزلند جنوبی ، سیستم‌های هشدار اولیه هوش مصنوعی جدیدی طراحی کرده است که با پیش‌بینی دقیق سطوح آتی آلاینده‌های حیاتی ، به حل مشکل کمک می‌ کند . سیستم‌های هشدار اولیه هوش مصنوعی جدید او می ‌توانند سطوح ذرات معلق (PM) ، دید اتمسفر و همچنین سایر آلاینده‌ها مانند گازهای گلخانه‌ای را پیش‌بینی کنند .

دکتر شارما انتظار داشت که سیستم‌های هوش مصنوعی مانند آنچه در تحقیقات او طراحی شده‌اند در سطح جهانی برای کمک به واکنش به اثرات تغییرات آب و هوا و بلایای طبیعی مانند آتش‌سوزی‌های جنگلی مورد استفاده قرار گیرند .

از بین پنج پروژه ای که در سراسر استرالیا اعطا شد ، دکتر شارما تنها کوئینزلندری بود که از سوی اداره اطلاعات ملی دولت استرالیا بورسیه تحصیلی مطلوب دریافت کرد .

تدریس در زمان اطلاعات نادرست رسانه های اجتماعی

دانشگاه کوئینزلند جنوبیدر زمانی که نسل‌های Z و آلفا با Snapchat و TikTok و سایر محرک‌های رسانه‌های اجتماعی رشد می‌کنند و دائماً در معرض جریان سریع اطلاعاتی هستند که همیشه خوشایند یا حتی واقعی نیستند ، تیمی از محققان از UniSQ قرار است تحقیقاتی را انجام دهند . این پدیده برای اینکه ببینند آیا می ‌توانند راه‌هایی برای کمک به مردم برای درک آنچه در فضای آنلاین می‌گذرد بیابند . به تیم تحقیقاتی چند رشته ای کمک هزینه تحصیلی Horizon 82000 AUD اعطا شده است .

پروفسور هاپکینز، که این تیم را رهبری می کند ، گفت : « با توجه به حضور گسترده رسانه های اجتماعی در جامعه مدرن، پیمایش ایمن در آن به یک نیاز کلیدی سواد تبدیل شده است . تحقیق ما بررسی خواهد کرد که چگونه آموزش سواد رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به طور بالقوه در آموزش‌های کلاس درس گنجانده شود تا به دانش‌آموزان مدارس راهنمایی کمک کند تا در دنیای دیجیتال به عواملی فعال، آگاه و انتقادی تبدیل شوند .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند جنوبی چقدر است ؟

  • هزینه تحصیل در مقطع Undergraduate : 30100 دلار استرالیا
  • هزینه تحصیل در مقطع Vocational : 28350  دلار استرالیا
  • هزینه تحصیل در مقطع Postgraduate : 29140 دلار استرالیا
  • هزینه زندگی : 13650 دلار استرالیا
  • هزینه زندگی در پردیس دانشگاه : 10140 دلار استرالیا

بورسیه ها

UniSQ طیف گسترده ای از گزینه های بورسیه و فاندیشن را برای دانشجویان بین المللی برای کمک به پوشش هزینه های تحصیل در استرالیا دارد . اینها می تواند به صورت کمک هزینه، کمک هزینه تحصیلی یا پرداخت هزینه های تحصیل باشد . برخی از بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان بین المللی عبارتند از :

کمک هزینه تحصیلی بین المللی PhD ( International PhD fee scholarship )

UniSQ برای دانشجویان بین المللی که دوره دکتری فلسفه (PhD) را در سال 2023 شروع می کنند، بورسیه های هزینه دکتری بین المللی ارائه می دهد . درخواست ها در همه زمینه های تحقیقاتی پذیرفته می شود .

دانش‌آموزان می ‌توانند با سرپرست خود ارتباط برقرار کنند تا زمینه‌های مورد علاقه خود را با فرصت‌های تحقیقاتی در سطح جهانی موجود در دانشگاه کوئینزلند جنوبی مطابقت دهند . این بورسیه برای پرداخت شهریه شش ترم تحصیلی است .

بورسیه بین المللی دکتری ( International PhD stipend scholarship )

دانشگاه کوئینزلند جنوبی تعدادی بورسیه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که دکترای فلسفه (PhD) را در سال 2023 شروع می کنند ، ایجاد کرده است . این جایزه سالانه 32000 AUD برای حداکثر یک دوره سه ساله به همراه دارد .

بورسیه بین المللی حمایت از دانشجویان ( International Student Support Scholarship )

uniSQUniSQ بورسیه بین المللی حمایت از دانشجویان را در سال 2023 به دانشجویان واجد شرایط ارائه می دهد . دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانشگاه ، خارجی یا آنلاین برای برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا تحقیقاتی خود هستند ، می توانند برای این بورسیه اقدام کنند .

این بورسیه از دانش آموزان می خواهد که شرایط ورود به برنامه تحصیلی را داشته باشند و دوره های موجود در برنامه را بگذرانند .

این بورسیه دارای ارزشی معادل 20 درصد از شهریه در طول دوره تحصیلی است و به عنوان کاهش در شهریه اعمال خواهد شد .

واجد شرایط بودن

شرایط و الزامات ورود

دانشجویانی که برای پذیرش در مقطع لیسانس از UniSQ درخواست می کنند ، باید سطح معادل سال 12 استرالیا را تکمیل کرده باشند . برخی از مدارک تحصیلی ممکن است دارای شرایط ورودی اضافی باشند . برخی از برنامه های هنرهای خلاق ممکن است دانش آموزان را ملزم به شرکت در مصاحبه یا تست یا ارائه نمونه کارها از کار خود کنند. توصیه می شود دانشجویان برای کسب اطلاعات دقیق ، اطلاعات مربوط به هر دوره را مطالعه کنند .

دانشجویان می توانند برای مشاهده حداقل شرایط ورود به کشورهای مختلف به وب سایت دانشگاه مراجعه کنند . پذیرش تحصیلات تکمیلی بر این اساس است که دانشجویان مدرک لیسانس خود را از یک موسسه معتبر دریافت کرده باشند .

همه برنامه های دانشگاه کوئینزلند جنوبی دارای حداقل نمره مهارت انگلیسی به عنوان پیش نیاز هستند که در یک آزمون شناخته شده مانند آیلتس به دست می آید . سایر آزمون های انگلیسی که توسط دانشگاه به رسمیت شناخته شده است ، مانند تافل و پیرسون (PTE Academic) نیز معتبر هستند . تمام نتایج آزمون مهارت انگلیسی در زمان درخواست نباید بیشتر از دو سال باشد .

پردیس و امکانات زندگی دانشجویی

زندگی دانشجویی در UniSQ حول محور باشگاه‌ها و انجمن‌های متعدد در محوطه دانشگاه می‌چرخد ، که جوامع مختلف را گرد هم می‌آورد و فرصت‌هایی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بر روی چیزی که به آن علاقه دارند تمرکز کنند . پیوستن به یک باشگاه یا جامعه نه تنها فرصتی عالی برای دانش آموزان برای ایجاد دوستی های پایدار و ایجاد خاطرات است ، بلکه همچنین برای ایجاد مهارت هایی برای پیشرفت شغلی خود است .

رهبری دانشجویی

UniSQ به دنبال توانمندسازی دانش آموزان برای ایجاد مهارت های رهبری مهم از طریق مشارکت در فعالیت ها و فرصت های رسمی و غیر رسمی است .

کارگاه های رهبری UniSQ به دانش آموزان کمک می کند تا ویژگی های رهبری شخصی خود را شناسایی و رشد دهند ، در حالی که آنها را قادر می سازد تا خود و دیگران را برای تغییر مثبت بسیج کنند . نقاط قوت رهبری را می توان از طریق نقش های درون دانشگاه و جامعه به کار گرفت .

ورزش

هدف UniSQ Sport برقراری ارتباط بین دانش‌آموزانی است که عاشق سلامتی ، ورزش و تناسب اندام هستند و به آنها به عنوان اجزای ضروری زندگی فکر می‌کنند . امکانات ورزشی درجه یک در دانشگاه فرصت کافی برای حفظ یک سبک زندگی سالم در حین تحصیل را برای دانشجویان فراهم می کند .

باشگاه سلامت و تفریح ​​ Works، واقع در هر یک از پردیس‌های  دانشگاه کوئینزلند جنوبی ، طیف وسیعی از فعالیت‌ها ، کلاس‌ها و گزینه‌های ورزشی را برای کمک به دانشجویان برای رسیدن به هدف سبک زندگی خود ارائه می‌دهد .

محل اقامت و خوابگاه

UniSQUniSQ طیف گسترده ای از گزینه های اقامتی ، به شکل کالج های مسکونی ، برای دانشجویان برای انتخاب دارد . کالج کانکان ، کالج مک گرگور یا کالج استیل راد گزینه‌های پذیرایی و خودکفایی ، رویدادهای اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی سازمان‌یافته ، و همچنین بورسیه‌های اقامتی خاص و پشتیبانی دانشگاهی را ارائه می‌ دهند .

هر کالج دارای اتاق خواب و یک اتاق مشترک است که بین 10 تا 20 نفر مشترک است . اتاق‌های معمولی مجهز به تلویزیون ، کاناپه ، و لوازم اولیه آشپزخانه ، مانند کتری ، توستر ، یخچال ، اجاق‌های همرفت کوچک ، پلوپز و غیره هستند . همه اتاق‌ها به غیر از لوازم اولیه آشپزخانه ، برای اقلام و ظروف خوراکی در نظر گرفته شده‌اند .

تفریح در دانشگاه کوئینزلند جنوبی

دانشجویانی که در هر یک از کالج‌های مسکونی زندگی می‌کنند ، به امکانات عالی برای استراحت و در عین حال حفظ یک سبک زندگی سالم دسترسی دارند . زمین های چمن باز بزرگ که می توانند برای ورزش های مختلف مورد استفاده قرار گیرند در همه کالج ها موجود است و Concannon و McGregor دارای زمین های والیبال هستند . سالن های تفریحی همچنین دارای میزهایی برای تنیس روی میز، ایر هاکی و استخر هستند .

مدیران ساکن در محل و تیم‌های دانشگاهی به دانشجویان ساکن در کالج‌ها یک سطح شخصی پشتیبانی می ‌کنند و در عین حال به آنها در ایجاد شبکه و همراهی کمک می‌کنند . همچنین یک مربی سلامت کالج (CWE) برای افزایش رفاه دانش آموزان از طریق پشتیبانی، مشاوره و آموزش به کارکنان وجود دارد .

منبع : www.unisq.edu.au

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]