شرایط سنی تحصیل در استرالیا 2023

شرایط سنی تحصیل در استرالیا 2023تحصیل در استرالیا ؟! حتما شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید علاقه مند به ادامه تحصیل در این کشور می باشید . چرا که ادامه تحصیل در این کشور مزایای متعددی را برای شما در برخواهد داشت !!! اما آیا از شرایط سنی تحصیل در استرالیا باخبرید ؟!!!

همانطور که گفتیم تحصیل در استرالیا مزایای بی شماری را به شما ارائه می دهد که از مهمترین آن ها می توان مواردی چون ، به سیستم و نظام آموزشی بسیار با کیفیت ، مدرک معتبر ، تحصیل در کشوری انگلیسی زبان ، امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا، آینده شغلی روشن و… اشاره کرد . پس با ما در این مقاله همراه باشید تا از شرایط سنی تحصیل در استرالیا با خبر شوید .

شرایط تحصیل در استرالیا

به طور کلی تحصیل در استرالیا  دارای شرایط و الزامات متعددی می باشد. از جمله مهمترین آن ها عبارتند از  :

 • داشتن سابقه تحصیلی قابل توجه
 • توانایی و تسلط بر زبان انگلیسی
 • تمکن مالی
 • شرایط ویزای تحصیلی استرالیا
 • شرایط سنی تحصیل در استرالیا و …

ما در این مقاله سعی داریم به مورد آخر بپردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر موارد پیشنهاد می کنم به مقاله، شرایط تحصیل در استرالیا مراجعه فرمایید . حالا وقتشه بریم سراغ اصل مطلب !!!!

شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع ابتدایی

تحصیل در استرالیا در مقطع دبستان یا همان ابتدایی از 7 سالگی شروع و تا 12 سالگی ادامه دارد . شرایط کلی تحصیل در مقطع ابتدایی تقریبا در تمامی ایالات استرالیا یکسان است اما در این ممکن است برخی مدارس شرایط خاص خود را داشته باشند . همانطور که می دانید مدارس استرالیا به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

 • مدارس خصوص
 • مدارس دولتی

همانطور که می دانید در استرالیا نیز درست به مانند تمامی کشورهای دیگر تحصیل در مدارس خصوصی نسبت به دولتی گران تر است. اما مدارس خصوصی مزیت های خاصو خود را دارند، مواردی چون : کیفیت آموزش ، امکانات رفاهی و …

توجه به این نکته که ورود به مدارس دولتی استرالیا برای تمام دانش آموزانی که اقامت استرالیا را دارند، امکان پذیر است، بسیار مهم می باشد .

شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع دبیرستان

تحصیل در استرالیا در مقطع دبیرستان از سن 12 تا 18 سالگی امکان پذیر است .

شرایط سنی تحصیل در استرالیا در کالج

دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در کالج های استرالیا را دارند و می خواهند در دوره های کالج شرکت کنند می بایستی بین 15 تا 18 سال سن داشته باشند . همچنین برای ورود به دوره های کالج در استرالیا، ارائه مدرک زبان الزامی نیست . این مورد یکی از برترین مزیت های تحصیل در استرالیا است .

علاوه بر مورد ذکر شده یکی از مزیت های مهم تحصیل در کالج های استرالیا این است که دانش آموز می تواند یکی از اعضای خود را به عنوان رپرست و یا حامی با خود به استرالیا ببرد. این یک مورد بسیار جذاب است !!!!!

کالج های استرالیا نیز درست به مانند مدارس به دودسته تقسیم می شوند :

 • خصوصی
 • دولتی

شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

امکان تحصیل در استرالیا و ورود به مقطع کارشناسی پس از اخذ دیپلم و تا 22 سالگی امکان پذیر است . همچنین رعایت مواردی چون گپ تحصیلی و توجیه آن در بازه سنی مذکور برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا و همچنین اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بسیار مهم است .

یکی از نکات بسیار مهمی که می بایست در ذهن داشته باشید اخذ ویزای تحصیلی استرالیا است . برای تحصیل در استرالیا، تنها در اختیار داشتن پذیرش تحصیلی کافی نیست و مهم تر از آن اخذ ویزای تحصیلی است . به همین دلیل بازه سنی یاد شده ( 18 – 22 ) برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی مهم است . در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر ما در موسسه اعزام دانشجو Studyunique تماس گرفته و از شماوره رایگان مشاورین خبره ما بهره مند گردید .

شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

الزامات و سخت گیری های موجود درباره بازه سنی مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی کمتر است. این به معنای عدم وجود بازه مشخص سنی نیست ! متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا با وجود توجیح گپ تحصیلی بهتر است بین 22 تا 31 سال سن داشته باشند تا بتوانند موفق به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا شوند .

یکی از موارد بسیار مهم در توجیه گپ تحصیلی ارائه سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی درخواستی و ارائه بیمه کاری در زمینه اشتغال است . اما به غیر از توجیه گپ تحصیلی موارد دیگری نیز وجود دارد که جزو الزامات در اخذ پذیرش ویزای تحصیلی می باشند. مواردی چون :

 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی ( از طریق آزمون های ایلتس و تافل )
 • اثبات تمکن مالی ( جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا )
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر استرالیا

شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری و phd

تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری به دلایل مختلفی چون سطح آموزشی بسیار بالا ، امکان کار حین تحصیل و  متعاقبا اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا ، ارائه بورسیه های متعدد در این مقطع و … مورد توجه بسیاری قرار دارد .

برای تحصیل در این مقطع بازه سنی خاصی ذکر نشده است ، اما شما باید توجه داشته باشید که در صورت وجود گپ تحصیلی بتوانید آن را به نحوی توجیه کنید .

شرایط سنی اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

در اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا محدودیت سنی مطرح نیست و بیشتر رزومه و سوابق تحصیلی درخشان فرد از اهمیت بالایی برخوردارند . از جمله مهمترین شرایط اعطای بورسیه تحصیلی در استرالیا عبارتست از :

 • معدل بالا ( بالای 19 )
 • مدرک زبان با نمره بالا ( بالای 7 )
 • رزومه علمی قوی
 • انجام طرح های تحقیقاتی متعدد
 • و …

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

همانطور که در ابتدای مقاله خدمت شما عرض شد، تنها اخذ پذیرش تحصیلی برای تحصیل در استرالیا کافی نیست. مهمترین مرحله در راه رسیدن به هدف تحصیل در استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است . در این مرحله است که سن متقاضی در نحوه پردازش درخواست وی تاثیر بسیاری دارد.

به عنوان مثال امکان اخذ ویزای تحصیلی با 30 سال سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار ضعیف و تقریبا نزدیک به صفر است . بگذارید به طور ساده تر بیان کنیم . ما باید چرایی درخواست خود برای تحصیل در استرالیا را برای افسر مهاجرت توضیح دهید. خب تقریبا با 30 سال سن، از نظر افسر مهاجرتی تحصیل در مقطع کارشناسی کمی غیر منطقی به نظر می آید و هدف شما مساله ای به غیر از تحصیل می باشد .

بیایید یک بار دیگر شرایط سنی تحصیل در استرالیا که می تواند منجر به اعطای ویزای تحصیلی استرالیا شود را بررسی کنیم .

 • مدارس : زیر 18 سال
 • مقطع کارشناسی : بین 18 تا 22 سال
 • مقطع کارشناسی ارشد : زیر 30 سال
 • مقطع دکتری : زیر 40 سال

امیدواریم در این مقاله به سوالات پیش آمده برای شما در زمینه شرایط سنی تحصیل در استرالیا پاسخ داده باشیم. اما اگر به پاسخ سوال خود نرسیده اید می توانید با موسسه اعزام دانشجو Studyunique تماس گرفته و از مشاوره رایگان مشاورین خبره ما بهره مند گردید .

منبع : immi.homeaffairs.gov.au

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]