مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیامهاجرت به استرالیا ، مهاجرت به کشوری که دومین رتبه از لحاظ علاقه مندی به مهاجرت را در کشورمان داراست .

اما چرا ؟!

ادعای ذکر شده بی پایه و اساس نیست و بر اساس نتایج به دست آمده از جستجوی کاربران در گوگل حاصل شده است . اما این به تنهایی نمی تواند سندی بر صحت ادعای ما باشد . در ادامه برخی از مهمترین دلایل افزایش این علاقه مندی را توضیح می دهیم .

اقتصاد استرالیا

به نقل از ویکی پدیا ، اقتصاد استرالیا بسیار توسعه یافته و یکی از بزرگترین اقتصادهای بازار مخلوط جهان است ، طوری که تنها تولید ناخالص داخلی آن در سال 2017 به 1.69 تریلیون دلار رسیده است . استرالیا بعد از سوئیس دومین کشور دارای ثروتمند ترین افراد بالغ است .

اقتصاد استرالیا تحت تاثیر بخش خدمات خود قرار دارد ، شامل 61.1٪ از تولید ناخالص داخلی و استخدام 79.2٪ نیروی کار در سال 2016 . این عبارت خود مهمترین دلیل برای آینده شغلی و کاری روشن برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند .

زبان رسمی استرالیا

زبان رسمی این کشور انگلیسی با گویش استرالیایی می باشد که برخی از واژه های بومیان نیز به آن وارد شده است . این مساله در انتخاب آن به عنوان یک مقصد مهاجرتی می تواند بسیار کمک کننده باشد .

امنیت اجتماعی و کیفیت بالای زندگی

طبق گزارش واحد اطلاعات اکونومیست سه شهر استرالیا در بین ده شهر برتر دنیا قرار دارند : ملبورن ، آدلاید و پرت و این خود گواه بر کیفیت بالای زندگی در این کشور است . مواردی چون جمعیت کم ، امنیت اجتماعی بالا ، ثبات اقتصادی ، نرخ پایین بیکاری ، سطح بهداشت و کیفیت زندگی استاندارد ، مسبب چنین نتیجه ای می باشند .

موارد ذکر شده تنها بخشی از دلایل افزایش علاقه مندی مهاجرت به استرالیا می باشد و حال قصد داریم به سراغ اصل مطلب یعنی پیش نیازها و شرایط مربوط به مهاجرت بپردازیم .

مهم ترین نکته پیش از مهاجرت به استرالیا

ممکن است برخی افراد در مورد چگونگی اقدام جهت مهاجرت به استرالیا اطلاعات کافی نداشته و دچار سردرگمی باشند . به همین دلیل لازم می دانیم پیش از ارائه توضیحات در مورد انواع روش های مهاجرتی به ذکر نکته ای مهم در مورد این مساله بپردازیم .

مشاوره

اقتصاد استرالیا افتصادی قوی ، پویا و رو به رشد است و به همین منظور از مهاجرت افرادی که داری تخصص می باشند برای کمک به این روند رو به رشد استقبال می کند . اگر برای اولین بار است که ایده مهاجرت به استرالیا در ذهن شما شکل گرفته ، بهتر است قبل از هر کاری با مشاورین خبره در این زمینه گفتگو کنید .

یک مشاوره زبده یا وکیل مهاجرتی خوب می تواند شما را در راه رسیدن به هدفتان کمک کند .

یک مشاور عالی تخصص ، مهارت ، استعداد ، شرایط مالی و سنی و … شما را بررسی و با توجه به آن ها بهترین راهنمایی در خصوص اقدام برای اخذ ویزای متناسب با شرایط شما را ارائه می دهد . Studyunique با بهره مندی از مشاورین بسیار زبده و خبره در زمینه مهاجرتی به سرپرستی آقای تخمه چی می تواند بهترین انتخاب شما در این زمینه باشد .

انواع ویزاهای مهاجرت به استرالیا

ویزاهای مهاجرت به استرالیا

 •  ویزای کار و مهارت
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزاهای خانواده و همسر

1- ویزای کار و مهارت استرالیا

ویزای کار و مهارت استرالیا

یکی از راه های مهاجرت به کشور استرالیا ، اقدام برای ویزای کار و مهارت این کشور می باشد . در واقع اقدام برای ویزای اقامتی کاری زمان بر است و متقاضیان می بایست بدانند که در طول روند انجام ویزا نیاز به صبر و شکیبایی است.

این نوع ویزا بر پایه مهارت و تخصص افراد می باشد که ممکن است توسط کارفرما ، اعضای خانواده و یا یک ایالت پشتیبانی شوند . با این نوع ویزا فرد اجازه کار و زندگی دائم در استرالیا را به دست می آورد .

اقدام برای ویزاهای کار و مهارت دارای چند زیر شاخه است :

انواع ویزا ها :

 •  ویزای 189
 • ویزای 190
 • ویزای 489
 • ویزای 186
 • ویزای 187

اقامت دائم از طریق ویزای 189 – Skilled Independed Visa

این ویزا اقامت دائم استرالیاست که ابتدا مدت پنج ساله به متقاضی اجازه زندگی در استرالیا داده می شود . اگر فرد چهار سال از این پنج سال را در خاک استرالیا سپری کند می تواند درخواست شهروندی استرالیا را بدهد .

دارندگان این ویزا اجازه کار و تحصیل در استرالیا را داشته و می توانند از تمامی مزایا مانند حق بیمه ، تحصیل رایگان فرزندان و … بهره مند شوند.

شرایط مورد نیاز :

از آنجایی که اقامت براساس تخصص و مهارت متقاضی داده می شود این نوع ویزا به ویزای مهارت نیز معروف است. در واقع مهارت و تخصص متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد و مدرک تحصیلی کافی برای آن تخصص را داشته باشد.

شرایط سنی و نمره زبان نیز از دیگر موارد مورد نیاز است . سن باید کمتر از 45 و ایلتس عمومی حداقل 6 که بسته به شرایط متقاضی ممکن است نیاز به نمره 7 یا 8 باشد.

مراحل اقدام :

متقاضی واجد شرایط می تواند فرمی به نام (express of interest (EOI در سایت سفارت ارسال کند سپس اداره مهاجرت به متقاضی که شرایط لازم را دارد یک دعوت نامه خواهد فرستاد .

از زمان دریافت دعوت نامه متقاضی 60 روز مهلت دارد تا مدارک لازم را جمع آوری و برای ویزا اپلای کند.

زمانی لازم برای بررسی پرونده و صدور ویزا بین شش ماه تا یک سال است البته در برخی موارد این زمان طولانی تر نیز می شود .

جدول امتیاز بندی :

جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا

ویزای 190 استرالیا – Skilled Nominated Visa

ویزا 190 ویزای اسپانسری ایالتی است و متقاضی باید دارای مهارت و تخصص مورد نیاز آن ایالت بوده واز طرف آنها دعوت به همکاری شود .

شرایط مورد نیاز :

دعوت نامه از ایالت مورد نظر ، مهارت و یا تخصصی که در لیست مشاغل مورد نیاز ایالتی باشد ، داشتن شرایط سنی و نمره زبان

امتیازبندی :

جدول امتیاز ویزای 190 مانند ویزای 189 می باشد فقط 5 امتیاز بابت nominate بودن یا به عبارتی مورد نیاز بودن آن تخصص و دعوت نامه ایالتی وجود دارد .

افرادی که به دلایلی برای ویزای 189 امتیاز مورد نیاز را ندارند ممکن است بتوانند برای ین نوع ویزا اقدام کنند .

مراحل اقدام :

تقریبا مانند ویزای 189 می باشد البته تفاوت اندکی وجود دارد . به طور مثال ابتدا باید با ایالت مورد نظر مکاتبه داشت و زمانی که EOI ارسال می شود یک مدت زمان انتظار برای دریافت پاسخ ازآن ایالت وجود دارد . در نهایت اداره مهاجرت دعوت نامه برای جمع آوری مدارک و اپلای ویزا را خواهد فرستاد .

ویزای 489 استرالیا – Skilled Regional Provisional Visa

ویزای 489 به منظور جذب نیروهای ماهر در مناطق کم جمعیت روستایی یا حتی شهری می باشد . این ویزا به فرد اجازه می دهد تا چهار سال به منظور زندگی و کار در مناطق ذکر شده اقامت موقت داشته باشند .

اگر متقاضی مدت دو سال در این مناطق کم جمعیت زندگی کند و یک سال آن را مشغول به کار مرتبط و تمام وقت باشد می تواند درخواست اقامت دائم کند .

متقاضیان دریافت ویزای 489 باید بدانند دریافت اسپانسری از سوی یک ایالت به منزله صدور ویزا نبوده و درخواست متقاضی برای اخذ ویزا کماکان باید از طرف اداره مهجرت استرالیا بررسی گردد .

در این نوع ویزا اسپانسر شدن ایالت یا خانواده درجه اول متقاضی . ( پدر و مادر ، فرزند یا فرزند خوانده ، برادر و خواهر ، عمو و دایی ، خاله و عمه، خواهرزاده و بردارزاده ، عموزاده وعمه زاده یا دایی زاده وخاله زاده ، نوه و خوانده) ساکن در مناطق کم جمعیت هرکدام 10 امتیاز یعنی روی هم 20 امتیاز به متقاضی اضافه می کند .

ویزای 186 استرالیا – (Employer Nomination Scheme Visa (ENS

ویزای اسپانسری کارفرما برای فردی می باشد که کمتر از 45 سال دارد و یک کارفرمای استرالیایی به علت نیاز به مهارتش او را استخدام کرده .

ویزای 187 استرالیا – (Regional Sponsored Migration Scheme (RSMS

ویزای اسپانسری منطقه ای مانند ویزای اسپانسری کارفرماست با این تفاوت که مربوط به مناطق و شهرهای کم جمعیت است .

2- ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای افرادی که خواهان فعالیت تجاری در استرالیا بوده و یا تمایل به سرمایه گذاری در آن کشور را دارند مناسب می باشد .

مهاجرت‭ ‬به‭ ‬استرالیا‭ ‬با‭ ‬روش‭ ‬کارآفرینی‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬سرمایه ‌گذاری نیاز به سرمایه قابل توجهی داشته و از نظر اداری و حقوقی نیز پیچیدگی های خاصی دارد .

امتیاز بندی دراین نوع ویزا با ویزای مهارتی فرق دارد به طوری که علاوه بر سن ، مدرک تحصیلی‌ یا فنی‌ و زبان انگلیسی‌ به مواردی مانند میزان سرمایه ، میزان گردش مالی ، سابقه صادرات کالا ، اختراع و ابتکار ، سابقه مدیریت و سابقه سرمایه‌ گذاری امتیاز داده می‌شود .

3- ویزای تحصیلی

با اخذ ویزای دانشجویی (Student visa (subclass 500 فرد می تواند در این کشور تحصیل کند و بعد از فارغ التحصیل شدن برای اقامت دائم اقدام کند .

در سیستم امتیاز بندی برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارت ، تحصیل در استرالیا 5 امتیاز دارد و حتی اگر دانشگاه در شهرهای کم جمعیت باشد 5 امتیاز دیگر به آن اضافه خواهد شد .

در واقع دانشجو بعد از اتمام درس برای ویزای (Temporary Graduate visa (subclass 485 اقدام می کند . و با دریافت این ویزای موقت شانس کسب تجربه بعد از فارغ التحصیلی در کشور استرالیا را بدست می آورد . متقاضی تا قبل از شش ماه بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارد برای این ویزا اقدام کند و باید کمتر از 50 سال داشته باشد . حداقل ایلتس موردنیاز 6 است که هیچ بندی کمتر از 5 نباشد .

این ویزا به کلیه دانشجویانی فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر از دانشگاه مورد تایید علیرغم هر رشته ایی داده می شود . مدت ویزا برای کارشناسی و کارشناسی ارشد دو سال ، کارشناسی ارشد تحقیقاتی سه سال و دکترا چهار سال است .

دانشجویان در مدتی که این ویزا را دارند می توانند در جستجوی شغل مرتبط با رشته خود باشند . زمانی که استخدام شوند با کسب 60 امتیاز می توانند برای مهاجرت به استرالیا با اقامت دائم از طریق مهارت اقدام کنند .

4- ویزای خانواده و همسر

ویزاهای بسیاری در این گروه قرار می گیرند مانند :

 •  Adoption visa
 • Aged Dependent Relative visa
 • Aged Parent visa
 • Parent visa
 • Carer visa
 • Child visa
 • Orphan Relative
 • Marriage visa
 • Remaining Relative visa

آخرین مطالب سایت