گزینه های اقامت دانشجویی در اسپانیا

گزینه های اقامت دانشجویی در اسپانیابه عنوان یک دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در اسپانیا داشتن خوابگاهی مناسب در اسپانیا ، ضروری است . ضروری است که اقامتگاه شما قبل از ورود به اسپانیا تهیه شود . چندین گزینه اقامت برای دانشجویان در دسترس است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند . باید جنبه های مثبت و منفی تمام گزینه های اقامت دانشجویی در اسپانیا را بررسی کنید .

انواع مسکن

نوع گزینه های اقامت در دسترس برای یک دانشجو ممکن است بسته به مکان دقیق وی در کشور متفاوت باشد . علاوه بر این ، هزینه های آن اقامتگاه خاص با توجه به مکان وی متفاوت خواهد بود . هنگام مقایسه گزینه های خود ، این موارد را در ذهن داشته باشید .

خانواده های میزبان ( Host Families )

دانشجویان بین المللی مایل به تحصیل در اسپانیا ، می توانند در خانواده میزبان اقامت کنند . خانواده های میزبان متعددی برای دانشجویان در سراسر اسپانیا در دسترس هستند و هر یک تجربه های بسیار ارزشمند ارائه می دهند که خاطرات آن ها تا ابد در ذهن شما باقی خواهد ماند .

Dorm Housing

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های اسپانیا به دانشجویان خوابگاه های درون دانشگاهی ارائه می دهند . خوابگاه دانشجویان بسته به دانشکده و رشته آن ها متفاوت می باشد و این موردی است که می بایست در نظر بگیرید . از جمله مزایای این گزینه های اقامت می توان به آشنایی با سایر دانشجویان دانشکده ، مقرون به صرفه بودن و نزدیکی به دانشکده اشاره کرد .

Studio Apartments

این نوع اقامتگاه به عنوان هتل های طولانی مدت شناخته می شود . اجاره Studio Apartments در سراسر اسپانیا گزینه ای است که بسیاری از دانشجویان آن را انتخاب می کنند ، به ویژه پس از اولین ورود به کشور . این مورد از گزینه های اقامت هر آنچه که دانشجویان به آن نیاز دارند را از فضای زندگی گرفته تا یک اتاق خواب ، آشپزخانه ، امکانات خشکشویی در محل ، تلویزیون کابلی ، تلفن و … را فراهم می کنند . هزینه این اقامتگاه ها می تواند به صورتی هفتگی یا ماهانه پرداخت شود . اجاره این اقامتگاه ها برای مدت 30 روز تا 12 ماه امکان پذیر است .

هم اتاقی

بسیاری از دانشجویان با هم اتاقی زندگی می کنند . این مورد نه تنها هزینه های زندگی را کاهش می دهد بلکه در جلوگیری از اخساس غربت نیز بسیار کار آمد است . اگر شما تنها ( مجرد ) هستید ، هم اتاقی می تواند بهترین انتخاب برای اقامت شما در اسپانیا باشد .

Apartments/flats

اگر شما ترجیح می دهید مکان خاص خود را اجاره کنید ، apartment ها و flat ها دیگر گزینه های اقامت مناسب برای شما هستند . با این حال می بایست بدانید روند تهیه آن ها کمی دشوار است . در صورتی که بخواهید مسکن شخصی خود را بدست آورید ، بهتر است با یک مشاور املاک صحبت کنید . اکثر این موارد توسط مالکان خصوصی اجاره داده می شود . در شهرهای بزرگ مانند مادرید ، این آپارتمان ها اغلب اشغال شده و یا به سرعت پر می شوند . مشاور املاک می تواند روند پیدا کردن موردی مناسب برای نیازهای شما را آسان تر کند .

نگاهی به اطلاعات اقامت در اسپانیا

مبلغ اجاره ای که برای اقامتگاه خود در اسپانیا پرداخت می کنید ، با توجه به محل سکونت ، امکانات اقامتی و عوامل دیگر متفاوت خواهد بود . به عنوان مثال نرخ اجاره متوسط برای آپارتمان یک خوابه در بارسلونا حدود 850 یورو است . این در حالی است که در مادرید نرخ آپارتمان های یک خوابه 1000 یورو در هر ماه است . هزینه های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است شما نیز در معرض آن قرار گیرید که باید در نظر داشته باشید ، از جمله تلفن ، آب و برق ، غذا و غیره .

بسیاری از صاحب خانه ها نیاز دارند که شما قبل از ورود به خانه هایشان قرارداد را امضا کرده باشید. در قراردادها ، مدت رمان سکونت و نیز سایر شرایط زندگی در ملک را تعیین کنید . بنابراین قبل از امضا ، قرارداد را خوب بخوانید .

در حالی که هزینه همیشه یک عامل بسیار مهم است ، اما آسایش شما از اهمیت بیشتری برخوردار است . احساس راحتی در هنگام رفت و آمد به محل اقامت و دانشگاه بسیار مهم است . گزینه های بسیاری وجود دارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که وقت خود را صرف بررسی همه آن ها کنید و فقط آنچه را که برای شما از همه لحاظ مناسب تر است را انتخاب کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studying-in-spain.com

آخرین اخبار استرالیا

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]