/تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلستان2019-07-10T08:54:17+04:30

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستانانتخاب تحصیل در انگلستان توسط هزاران متقاضی به دلیل کیفیت بالای آموزشی و تجهیزات ارائه شده هنگام تحصیل در این کشور است . انگلستان همواره در صدر مقاصد تحصیلی قرار دارد و بسیاری از متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل در آن و همچنین زندگی در چنین کشوری می باشند .

انگلستان دارای بیش از ۵۰ شهر مناسب برای دانشجویان است . شهرهای مانند : لندن ، تاتنهام ، آرسنال ، بیرمنگام ، منچستر، لیدز، ناتینگهام و نیوکاسل .

در میان این شهرها ، لندن قطب اقتصادی ، علمی و فرهنگی جهان است که با داشتن ۴۵ دانشگاه انواع تخصص‌ها را پوشش می‌دهد . از پنج دانشگاه برتر جهان دوتای آن‌ها در لندن قرار دارند . دانشگاه‌ های لندن در زمینه‌های بیشماری پیشگام بوده‌اند . از کشف پنی‌سیلین و DNA گرفته تا اثر انگشت و دریافت 70جایزه‌ی نوبل . بنابراین با وجود چنینی دانشگاه هایی ، تحصیل در انگلستان به شدت به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور توصیه می شود .

سیستم آموزشی انگلستان

جهت تحصیل در انگلستان آگاهی از سیستم آموزشی آن می تواند مفید باشد .

سیستم آموزشی انگلستان چهار مرحله ‌ی مختلف دارد :

 • Primary Education – آموزش ابتدایی
 • Secondary Education – آموزش متوسطه
 • Further Education – آموزش تکمیلی
 • Higher Education – آموزش عالی

دوره ابتدایی و متوسطه در کشور انگستان از سن ۵ سالگی شروع و تا ۱۶ سالگی ادامه دارد و برای همه‌ی افراد اجباری است ودارای چهار پایه است :

 • پایه‌ی اول مقطع قبل ازابتدایی : ۵ تا ۷ سال
 • پایه‌ی دوم مقطع ابتدایی : ۷ تا ۱۱ سال
 • پایه‌ی سوم مقطع اول دبیرستان : ۱۱ تا ۱۴ سال
 • پایه‌ی چهارم مقطع دوم دبیرستان : ۱۴ تا ۱۶ سال

دوره‌ای که دانش‌ آموزان دبیرستان از سن ۱۴ تا ۱6 سالگی می‌گذارنند به نام GCSE است که پس از اتمام این دوره و موفقیت در آزمون ، گواهینامه ‌ی GCSE را دریافت می‌کنند . سپس برای ورود به بازار کار یا دانشگاه‌ها وارد یکی از دوره های آموزش تکمیلی می شوند :

 • A-Levels = Advanced Levels
 • GNVQ’s = General National Vocational Qualification
 • BTEC’s = Business and Technology Education Council

چرا تحصیل در انگلستان ؟

چرا تحصیل در انگلستانانگستان فرصت‌های بی‌شماری را در اختیار فرد قرا خواهد داد .

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌ ها
 • امکان جذب شدن در بازار کار پس از فارغ التحصیلی یا سایر کشورهای جهان
 • طول تحصیل کوتاه تربه طوری که دوره‌ لیسانس ۳ سال ، دوره‌ فوق لیسانس ۱ سال و دوره‌ی دکترا ۳ سال طول می‌کشد . مدت زمان کوتاه تر تحصیل به معنای هزینه‌ کمتر است .
 • تخفیف‌های متنوعی که برای دانشجویان درنظر گرفته شده است تا حدودی در هزینه های زندگی کمک کننده است .
 • تعداد زیاد دانشجویان بین المللی در این کشور و تجربه آشنایی با فرهنگ های متفاوت .
 • جشنواره ‌های موسیقی و دیگر جشنواره‌های هنری‌ که در لندن برگزار می‌شوند . همچنین وجود بیش از ۵ هزار گالری و جذابیت‌های توریستی دیگر مانند سالن‌های اپرا و موزه‌های لندن ، این شهر را به یکی از جذاب ‌ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است .
 • کشور انگستان تمام سلیقه‌ ها را پوشش می‌دهد . کافه‌ها و رستوران‌های متنوع پاسخگوی نیاز طرفداران غذاهای بین‌المللی خواهد بود .
 • کشور انگستان با فاصله‌ 5 ساعت پرواز نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر فاصله کمتری با ایران دارد .

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه‌ زندگی در انگستان به طور متوسط مبلغی بین ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند در ماه است . هزینه ‌ی تحصیل در انگلستان بنابر مقطع و رشته تحصیلی همچنین دانشگاه مورد نظرکمی تفاوت دارد .

به طور معمول هزینه‌ تحصیل در کشور انگلستان در مقطع کارشناسی و ارشد بین 12 هزار تا 15هزار پوند و در مقطع دکترا حدود ۳۶ هزار تا ۴۸ هزار پوند می باشد .

تقویم تحصیلی

شروع کلاس های دانشگاه در انگلستان معمولا از ماه سپتامبر (شهریور) است . تاریخ اعلام درخواست پذیرش با توجه به دانشگاه‌ ها و مقاطع مختلف ، تفاوت دارد .

کار حین تحصیل در انگلستان

افراد بالای ۱۶ سال می‌توانند حین تحصیل در این کشور به کار هم مشغول شوند . دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته و دانشجویان ارشد و دکترا نیز اجازه‌ی ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند . حقوق دریافتی بین ۹ الی ۱۲ پوند به ازای هر یک ساعت کاری است .

داشتن همراه حین تحصیل در انگلستان

یکی از مواردی که اغلب داوطلبان تحصیل در کشور انگستان تمایل دارند بدانند ، داشتن همراه حین تحصیل در آن است . دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه ‌ی بردن همراه را ندارند اما دانشجویان ارشد و دکترا می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه ببرند و همسر دانشجو اجازه‌ ی کار در انگلستان را نیز خواهد داشت .

ویزای تحصیلی انگلستان و ویزای همراه دانشجو

عنوان ویزای دانشجویی انگلستان مطابق وب سایت مهاجرت انگلستان ، برای دانش آموزان دبیرستانی Tier 4 (Child) student visa وبرای دانشجویان دانشگاهی Tier 4 (General) student visa می باشد . برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان فرد باید پذیرش از کالج یا دانشگاه مورد تایید ، توانایی مکالمه و خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی بر اساس رشته مورد نظر و توانایی مالی برای زندگی و تحصیل در انگلستان را داشته باشد .

زودترین زمانی که می توان برای دریافت ویزا درخواست داد 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی می باشد . بطور معمول ظرف یک تا دوماه به درخواست های ویزا پاسخ داده می شود  .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ادامه تحصیل در کشور انگلستان و سایر کشورهای اتحادیه بریتانیا می توانید با تماس با موسسه اعزام دانشجو Studyunique و یا تکمیل و ارسال فرم مشاوره تحصیلی ، از مشاوره رایگان مشاورین مجرب ما بهره مند شوید تا در راه این مهم استوار تر قدم بردارید .

نویسنده : امید کریمی

منبع : www.studying-in-uk.org