آکسبریج

آکسبریجآیا آرزوی تحصیل در آکسبریج را دارید ؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد فرآیند پذیرش ، از جمله آزمون هایی که باید شرکت کنید ، فرآیند مصاحبه و موارد دیگر بیشتر بدانید …

آکسبریج اسم جمعی است که به دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج اشاره دارد که دو دانشگاه نخبه در بریتانیا و دو مورد از بهترین‌ها دانشگاه های کل جهان محسوب می‌شوند . هر دو بیش از 800 سال پیش تأسیس شدند و همچنان در خط مقدم آموزش عالی در بریتانیا باقی مانده اند . دانشجویان بین المللی با هر دو دانشگاه آشنا خواهند بود ، زیرا آنها برخی از بزرگترین ذهن های جهان را پرورش داده اند .

اگر می خواهید راه آنها را دنبال کنید ، باید برای کار سخت آماده شوید – متأسفانه نمی توانید فقط به آکسفورد یا کمبریج بروید ! با جذب باهوش ‌ترین دانش‌آموزان از سرتاسر جهان ، رقابت برای مکان‌هایی در آکسبریج شدید است ، اما دانش‌آموزان نباید به دلیل شهرت نخبه ‌گرا یا تعصبات مدارس دولتی ناامید شوند . همه افرادی که برای آکسبریج درخواست می کنند نمرات بالایی خواهند داشت ، بنابراین نامزدهای بالقوه باید تشویق شوند تا مهارت های فوق برنامه خود را توسعه دهند و به آنها چیزی اضافی بدهد که درخواست آن ها را از بقیه متمایز کند .

اطمینان حاصل کنید که درخواست دانشگاه شما شامل همه چیزهایی است که نیاز دارد .

دانشجویان بین المللی در آکسبریج

اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی آکسفورد (63٪) از خارج از بریتانیا و بیش از یک نفر از هر 10 دانشجوی کارشناسی خارجی هستند . درصد کمی کمتر از دانشجویان (10٪) در کمبریج از خارج از بریتانیا می آیند . بنابراین اگر وارد شوید تنها نخواهید بود ! بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل به کمبریج یا آکسفورد می‌آیند و یا برای کار در بریتانیا می ‌مانند یا به کشور خود باز می‌گردند تا همه چیزهایی را که آموخته ‌اند به کار ببرند .

مزایای تحصیل در آکسبریج

  • کمبریج و آکسفورد هر دو مؤسسات مشهور جهانی هستند که تاریخچه زیادی به آنها وابسته است .
  • به عنوان یک آلوم Oxbridge ، CV شما برای کارفرمایان بسیار چشمگیر به نظر می رسد و فرصت های موجود را برای شما باز می کند .
  • شما می توانید با باهوش ترین ذهن ها در کشور ( و جهان ) ترکیب شوید ، در مورد رشته خود به طور عمیق بحث کنید و همچنین با طیف متنوعی از دانش آموزان از سراسر جهان ملاقات کنید .
  • به طور مشابه ، فرصت های معاشرت با دانش آموزان دیگر به عنوان بخشی از جوامع فوق برنامه ( انحصاری ) به شما این امکان را می دهد که اولین قدم های شغلی خود را شبکه سازی کرده و برنامه ریزی کنید .
  • Oxbridge دارای برخی از بهترین امکانات تحقیقاتی در جهان است که به شما کمک می کند تا پتانسیل کامل خود را برآورده کنید .
  • هر دو در شهرهای زیبای بریتانیا واقع شده اند

اپلای کردن

درخواست‌ها برای آکسبریج باید حداقل سه ماه زودتر از سایر مؤسسات انجام شود ، و تنها با استثناهای جزئی ( مثلاً متخصصان ارگان )، برای اولین دوره‌های کارشناسی منحصر به فرد هستند . این بدان معنی است که در هر سال ، نامزدها فقط می توانند برای آکسفورد یا کمبریج درخواست دهند ، نه هر دو .

شما باید آماده باشید تا رونوشت های تحصیلی را که توسط یک مترجم معتبر از زبان محلی خود به انگلیسی ترجمه شده است ، به عنوان بخشی از درخواست خود ارائه دهید . همچنین از شما انتظار می رود که با نمرات هر آزمون زبانی که قبلاً شرکت کرده اید (دوباره ریز نمرات که باید ترجمه شوند) به زبان انگلیسی در حد استاندارد خوبی مهارت داشته باشید .

درخواست برای کمبریج

برای درخواست در کمبریج ، باید درخواست UCAS را ارسال کنید ، همانطور که همه متقاضیان یک موسسه بریتانیایی باید این کار را انجام دهند . اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا درخواست می دهید ، باید یک درخواست اولیه آنلاین کمبریج (COPA) را نیز تکمیل کنید . بررسی کنید که برای ارسال COPA خود چقدر باید پرداخت کنید .

در هر دو باید مشخص کنید که آیا یک کالج ترجیحی دارید که می خواهید برای آن درخواست بدهید یا اینکه درخواست شما ” باز ” ​​است ، یعنی هیچ اولویتی ندارید .

هنگامی که هر دو را ارسال کردید ، ایمیلی از کمبریج دریافت خواهید کرد که به شما دستور می دهد پرسشنامه درخواست تکمیلی (SAQ) را تکمیل کنید .

درخواست برای آکسفورد

روند درخواست به آکسفورد برای متقاضیان داخلی و بین المللی یکسان است – شما فقط باید یک فرم UCAS را تکمیل کنید .

مصاحبه در آکسبریج

از کسانی که شانس خوبی برای ورود موفقیت آمیز به کمبریج یا آکسفورد دارند ، خواسته می شود در مصاحبه شرکت کنند . مصاحبه توسط معلم یا استادی که در زمینه مورد نظر شما تدریس می کند ، انجام می شود . مصاحبه های خارج از کشور توسط نمایندگان دانشگاه که در طیف وسیعی از زمینه ها متخصص هستند ، انجام می شود . اگر امکان شرکت در مصاحبه حضوری برای شما وجود ندارد ، ممکن است مصاحبه از طریق تلفن یا اسکایپ یک گزینه باشد ، اگرچه این به هیچ وجه تضمینی نیست .

کمبریج

علاوه بر مصاحبه در بریتانیا ، کمبریج همچنین مصاحبه های خارج از کشور در کانادا ، مالزی ، سنگاپور ، هنگ کنگ ، روابط عمومی چین و هند را برای متقاضیانی که قادر به سفر به کمبریج نیستند ، انجام می دهد . با این حال برخی محدودیت های جزئی وجود دارد ، بنابراین حتما این موارد را بررسی کنید . نکته اصلی این است که برای درخواست مصاحبه در خارج از کشور، باید COPA خود را تا تاریخ مشخصی ارسال کنید .

آکسفورد

آکسفورد فقط در دانشگاه مصاحبه می کند . این امر معمولاً در دسامبر برگزار می شود . نامه یا ایمیلی دریافت خواهید کرد که شما را به مصاحبه دعوت می کند ، که شامل جزئیات بیشتر می شود . دانشگاه محل اقامت و غذا را به صورت رایگان ارائه خواهد کرد .

آزمون های پذیرش در آکسبریج

آزمون‌های پذیرش بخش مهمی از درخواست‌های بسیاری از دانشجویان را تشکیل می‌دهند و آکسبریج و سایر دانشگاه‌ها از آن برای جدا کردن تعداد فزاینده دانشجویانی که با نمرات برتر درخواست می‌کنند ، استفاده می‌کنند . آزمون‌ها اکنون برای چندین موضوع مورد استفاده قرار می ‌گیرند و شامل BMAT برای علوم پزشکی و دامپزشکی ، ELAT برای ادبیات انگلیسی و LNAT برای حقوق می‌شود .

باز هم ، بهترین راه برای دانش آموزان برای آماده شدن برای اینها ، تمرین است . مقالات تمرینی برای دانلود در وب سایت های دانشگاه آکسفورد و کمبریج در دسترس هستند .

منبع : www.hotcoursesabroad.com

و اگر آکسبریج در آینده شما نباشد…..

صدها موسسه دیگر در بریتانیا (و هزاران موسسه دیگر در سراسر جهان برای انتخاب وجود دارد) – پس ناامید نشوید! دانشگاه برتر دیگری در بریتانیا پیدا کنید.

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]