بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان

بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستانبریتانیا به دلیل کیفیت موسسات آموزش عالی خود مشهور است. این شامل رتبه های بالا برای دانشگاه ها در بسیاری از زمینه های موضوعی از جمله مهندسی می شود. ما در این مقاله به بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان نگاهی می اندازیم .

اگر طرح هایی برای مهندس شدن دارید، احتمالاً به تحصیل در رشته مهندسی در انگلستان فکر کرده اید. سوال این است که آیا می‌دانید کدام دانشگاه‌ها از نظر مهندسی بالاترین رتبه را دارند؟ به همین دلیل است که ما اینجا هستیم. ما خلاصه‌ای از بهترین دانشگاه‌ های مهندسی در انگلستان را داریم، از جمله اینکه در چه رتبه‌ای در سطح جهانی قرار دارند و چرا اینقدر معتبر در نظر گرفته می‌شوند.

شاید بپرسید این لیست را چگونه تهیه کرده اید؟ ما از رتبه‌بندی رشته‌های راهنمای دانشگاهی بسیار مشهور 2022 (CUG)، رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهانی QS 2021 و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز در سال 2021 الهام گرفتیم. برخی از دانشگاه‌ها را فوراً می‌شناسید، در حالی که برخی دیگر ممکن است شما را شگفت‌زده کنند.

بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان – دانشگاه کمبریج

یکی از مشهورترین دانشگاه‌های جهان که به طور گسترده‌ای به عنوان جواهری در تاج آموزش عالی شناخته می‌شود، دانشگاه کمبریج است. این دانشگاه هم در سطح جهانی و هم برای رشته های تحصیلی خاص رتبه بالایی دارد. CUG دانشگاه کمبریج را به عنوان دانشگاه شماره یک مهندسی در بریتانیا رتبه بندی می کند. همچنین در رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهانی QS ، رتبه سوم را در جهان برای مهندسی دارد.

دپارتمان مهندسی در کمبریج در سال 1875 تأسیس شد و بزرگترین بخش در دانشگاه است. در هر زمان، به طور متوسط 1200 دانشجوی کارشناسی و 900 دانشجوی کارشناسی ارشد در حال تحصیل در این بخش خواهند بود. کمبریج همچنین به عنوان یک مرکز قابل توجه تحقیقات مهندسی در نظر گرفته می شود. جدیدترین چارچوب تعالی پژوهشی (2014) در بریتانیا کمبریج را به عنوان دارای بالاترین میزان تحقیقات پیشرو در جهان در این زمینه رتبه بندی کرده است.

ما دروغ نخواهیم گفت ورود به کمبریج آسان نیست. برخی از شرایط ورود سختگیرانه ای وجود دارد که دانشگاه به دنبال دانشجویانی با مدارک تحصیلی عالی است. با این حال، اگر این برش را انجام دهید، می توانید در حال تحصیل در رشته مهندسی در چندین تخصص از جمله:

  • مهندسی هوا فضا
  • مهندسی زیستی
  • انرژی، پایداری و محیط زیست
  • مهندسی کامپیوتر

بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان – دانشگاه آکسفورد

انتظارش را داشتی بله، درست است، دقیقاً مانند مسابقات قایق‌رانی معروف جهان، رقابت دانشگاه آکسفورد هم با رقیب همیشگی کمبریج داغ است. وقتی صحبت از مدارک مهندسی به میان می‌آید، آکسفورد در جدول CUG لیگ 2022 رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2021، دانشگاه را در رتبه ششم مهندسی و پنجمین دانشگاه در سطح جهانی قرار داده است. با این حال، آکسفورد در رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز در سال 2021 بر کمبریج غلبه کرد و رتبه اول را در جهان گرفت.

دپارتمان علوم مهندسی دانشگاه یک MEng در رشته مهندسی ارائه می دهد که دو سال اول آن بر روی مبانی اصلی موضوع تمرکز دارد. برای سال سوم، می‌توانید در زمینه‌ای از علوم مهندسی از جمله:

  • مهندسی ترموسیال
  • مهندسی عمران
  • مهندسی شیمی
  • مهندسی فرایند
  • مهندسی پزشکی

مدارک MEng مدارک لیسانس پیشرفته هستند و برای آماده سازی فارغ التحصیلان برای تمرین حرفه ای طراحی شده اند. اگر می خواهید مهندس خبره شوید و در انگلستان کار کنید، این امر بسیار مهم است. آکسفورد همچنین مدارک تحصیلات تکمیلی را در قالب مدارک MSc، DEng و DPhil ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان – دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول که در غرب انگلستان و عضوی از گروه معتبر Russell است، در جدول CUG League 2022 در رتبه پنج دانشگاه برتر مهندسی در بریتانیا قرار گرفته است. با 25000 دانشجو در این موسسه و یک چهارم دانشجویان بین المللی آن ، این دانشگاه همچنین یکی از 10 مؤسسه برتر رتبه بندی شده در استخدام شدن دانشجویان فارغ التحصیل آن در انگلستان توسط QS است.

دانشکده فنی این دانشگاه از دو دانشکده و شش گروه تشکیل شده است. برخی از امکانات پیشرفته برای دانشجویان مهندسی شامل آزمایشگاه‌های آیرودینامیک و هواآکوستیک، آزمایشگاه رباتیک و آزمایشگاه دینامیک و ارتعاش است. این سطح از نوآوری توسط رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education در سال 2021 به رسمیت شناخته شده است، که این دانشگاه را در بین 100 دانشگاه برتر در سراسر جهان و رتبه هفتم در بریتانیا را برای مهندسی رتبه‌بندی کرده است.

بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان – دانشگاه دورهام

یکی دیگر از مؤسسات مهندسی با عملکرد برتر در بریتانیا، دانشگاه دورهام است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان است و 18000 دانشجو را در خود جای داده است. دورهام توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021 به عنوان 100 موسسه برتر در سراسر جهان و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز در سال 2021 در بین 150 موسسه برتر جهانی برای مهندسی قرار گرفته است.

مهندسی از سال 1838 بخشی از برنامه درسی دورهام بوده است و این دانشگاه در زمینه‌هایی مانند سیستم‌های انرژی آینده، زیرساخت‌های پایدار و مواد پیشرفته تحقیقاتی پیشرو انجام می‌دهد. این دانشگاه همچنین دارای یک تونل باد، اتاق های تمیز برای محیط های آزمایشی کنترل شده و یک آزمایشگاه مهندسی ژئوتکنیک است.

اگر در نهایت در دورهام تحصیل کنید، این شانس را خواهید داشت که چندین مدرک را در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد دنبال کنید. این شامل مدرک BEng، Meng، MSc و PhD در این موضوع است. این دانشگاه همچنین دارای طیف گسترده ای از تخصص های مهندسی از مهندسی عمران تا مهندسی برق است.

دانشگاه شفیلد

تکمیل کننده لیست ما از بهترین دانشگاه های مهندسی در انگلستان، دانشگاه شفیلد است. این دانشگاه از شهرت مطلوبی برخوردار است و از نظر مهندسی در جدول CUG League 2022 در رتبه پنجم در بریتانیا قرار گرفته است. جایگاه دانشگاه توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021 که شفیلد را به عنوان 100 موسسه برتر جهانی و در بین 200 موسسه برتر رتبه بندی می کند، مورد تاکید قرار گرفته است.

این تنها رتبه بندی دانشگاه نیست که این موسسه را از اعتبار بالایی برخوردار می کند. این دانشکده همچنین مدال نقره رضایت دانشجویان در نظرسنجی ملی دانشجویان 2019 را دریافت کرد. دانشکده مهندسی بیش از 6700 دانشجو دارد که در رشته مهندسی تحصیل می کنند و 93 درصد از تحقیقات تولید شده توسط دانشکده به عنوان “جهانی” در نظر گرفته می شود.

در دانشگاه شفیلد، شما در یکی از ده دپارتمان تحصیل می کنید که هر کدام در زمینه خاصی از مهندسی، از جمله مهندسی سیستم و مهندسی زیستی، تخصص دارند. این دانشگاه مدرک سه ساله BEng و مدرک چهار ساله منگ را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد. در مقطع کارشناسی ارشد، می توانید در مقطع کارشناسی ارشد، EngD یا PhD ادامه دهید. اگر به دنبال سرعت بخشیدن به تحصیل در مقطع کارشناسی هستید، یک برنامه مسیر مهندسی تخصصی نیز وجود دارد.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]