جنوب شرقی انگلستان ، مکانی برای تحصیل

جنوب شرقی انگلستان ، مکانی برای تحصیلجنوب شرقی انگلستان به خاطر شهرهای هیجان انگیز، خط ساحلی وسیع و تاریخ غنی اش شناخته شده است. این منطقه ای است که گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی از جمله برخی از دانشگاه های برتر فراهم می کند. بیایید نگاه دقیق تری به آن بیندازیم.

آفتابی ترین منطقه بریتانیا، جنوب شرقی انگلستان، مکانی پر از چیزهای زیادی برای لذت بردن است. و این منطقه فقط یک سفر کوتاه از لندن فاصله دارد . به حومه شهر، شهرهای پر جنب و جوش، قلعه های سلطنتی، شهرهای قرون وسطایی، سواحل شنی، دهکده های ساحلی و تاریخ و فرهنگ زیاد آن، برای کاوش فکر کنید. این منطقه خانه برخی از بهترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه آکسفورد است. آنها دوره های چالش برانگیز و ارزشمندی را آموزش می دهند که شما را برای بازار کار رقابتی فارغ التحصیلان آماده می کند.

جنوب شرقی انگلستان چگونه است؟

موقعیت و جمعیت

جنوب شرق انگلستان یکی از بزرگترین مناطق این کشور (19095 کیلومتر مربع) است و بیشترین جمعیت (8.6 میلیون نفر) را دارد. این منطقه در سمت راست پایین بریتانیا قرار دارد و از دورست در غرب به سمت شرق کنت می رود. این منطقه نزدیکترین بخش کشور به فرانسه است (20 مایل).

فرهنگ و تاریخ

جنوب شرق به دلیل نزدیکی به اروپا، دارای تاریخ طولانی باستانی و قرون وسطایی است. برای مثال، می‌توانید قدیمی‌ترین جاده بریتانیا، سکونتگاه‌های عصر آهن، و جایی که ویلیام فاتح از نرماندی برای حمله در سال 1066 فرود آمد را بیابید.

در دوران مدرن تر، این منطقه در طول جنگ جهانی اول و دوم مکان مهمی بود. در آن دوران شهر بندری دوور نقش مهمی ایفا کرد. این یکی از نقاط اصلی نیروهای نظامی برای رفت و آمد به فرانسه بود و تقریباً روزانه با گلوله باران های آلمانی در سواحل فرانسه روبرو می شد.

جنوب شرقی انگلستان که اغلب به عنوان ساحل خلاق انگلستان در نظر گرفته می‌شود، به‌خاطر صحنه‌های هنری و فرهنگی سرزنده‌اش نیز شناخته شده است – برایتون میزبان بزرگ‌ترین جشن‌های غرور در بریتانیا است. ناگفته نماند میراث دریایی و غذاهای دریایی آن. شما می توانید در اینجا از تمام غذاهای دریای لذت ببرید، از ماهی و صدف گرفته تا خرچنگ.

افراد برجسته جنوب شرق عبارتند از:

 • چارلز دیکنز نویسنده عصر ویکتوریا
 • سیاستمدار دوران جنگ ویلیام چرچیل
 • موزیسین کیت بوش
 • ایان مک ایوان رمان نویس
 • سوپر مدل کیت ماس
 • ریکی جرویس کمدین.

کدام شهرها در جنوب شرقی انگلستان هستند؟

این منطقه دارای هشت شهرستان است. اینها عبارتند از Surrey، Oxfordshire، Surrey و Kent. همچنین دارای هفت شهر پر جنب و جوش است:

 • برایتون – واقع در امتداد یک ساحل سنگ‌ریزه با اسکله، شهری رنگارنگ و فراگیر، پر از فروشگاه‌های مستقل، کافه‌ها، رستوران‌ها و بارها،
 • کانتربری – خانه معماری قرون وسطایی، مانند یکی از قدیمی ترین کلیساهای این کشور. این یک شهر دانشگاهی است و به خاطر داستان های کانتربری Chaucer’s مشهور است.
 • چیچستر – شهری جذاب که بقایای تاریخی رومی و جاذبه های شهری مدرن را در هم می آمیزد.
 • آکسفورد – جایی که قدیمی ترین دانشگاه در بریتانیا مستقر است. این شهر پر از معماری زیبا، گالری ها، باغ ها و پارک ها است.
 • پورتسموث – معروف به «شهر ساحلی بزرگ»، پورتسموث کارهای بی‌شماری برای انجام دادن دارد، از موزه‌های نظامی گرفته تا تجربه‌های قایقرانی. این تنها شهر جزیره ای بریتانیا است و جایی است که می توانید با کشتی به جزیره وایت بروید.
 • ساوتهمپتون – این شهر ساحلی تاریخی، جایی است که بسیاری از کشتی‌های تفریحی از آنجا حرکت می‌کنند. دارای زندگی شبانه پر جنب و جوش، گزینه های خرید عالی، امکانات تفریحی مختلف و برنامه ای از رویدادهای هیجان انگیز در طول سال است.
 • وینچستر – یکی دیگر از شهرهای کلیسای جامع، وینچستر پایتخت باستانی انگلستان و مقر سابق پادشاه آلفرد کبیر است.

هزینه زندگی در جنوب شرقی انگلستان چقدر است؟

از آنجایی که به لندن نزدیک است، این منطقه نسبت به سایر مناطق گران تر است. به عنوان مثال، آکسفورد و برایتون به طور کلی برخی از گران ترین شهرهای بریتانیا هستند. با این حال، مکان‌هایی مانند ساوتهمپتون و ساری معمولاً هزینه‌های زندگی پایین ‌تری دارند و برخی از ارزان ‌ترین مکان‌های دانشجویی در بریتانیا هستند. اگر در این منطقه زندگی می ‌کنید، برای مکان‌ های نزدیک ‌تر به لندن باید به طور متوسط بین 150 تا 160 پوند در هفته و در خارج از آن بین 120 پوند پوند بودجه داشته باشید.

در جنوب شرق انگلستان چه خدماتی برای دانشجویان وجود دارد؟

گشت و گذار در جنوب شرق و سایر نقاط بریتانیا آسان است. یک شبکه حمل و نقل عالی وجود دارد که افراد را از طریق ماشین، قطار، اتوبوس، قایق یا هواپیما به هم متصل می کند. شهرها و شهرک‌ها معمولاً دارای محل دوچرخه ‌سواری هستند. فرودگاه گاتویک دومین فرودگاه شلوغ در بریتانیا است که می توانید از آن به مقصدهای سراسر جهان پرواز کنید. هیترو هم خیلی دور نیست. کانال انگلیسی همچنین سفر با کشتی به سرزمین اصلی اروپا را ارائه می دهد.

گزینه های بعد از تحصیل چیست؟

جنوب شرق انگلستان بعد از لندن دومین اقتصاد بزرگ را در بین هر منطقه در بریتانیا دارد. از آنجایی که این شهر بسیار نزدیک به پایتخت است، بسیاری از مشاغل جهانی مقر اصلی خود را در آنجا قرار می دهند. این امر اقتصاد منطقه را تقویت کرده و فرصت های شغلی زیادی را فراهم کرده است. دانشگاه‌های جنوب شرق اغلب فرصت‌هایی عالی برای فارغ‌التحصیلان ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، دانشگاه ساوتهمپتون دارای 96 درصد اشتغال فارغ التحصیلان یا دانشجویان در ادامه تحصیل است.

در جنوب شرقی انگلستان چه دانشگاه هایی وجود دارد؟

شما انتخاب های زیادی از دانشگاه های عالی در این منطقه دارید. چندین مؤسسه از آن در سرتاسر جهان به دلیل برتری علمی خود شناخته شده اند. این شامل:

دانشگاه آکسفورد

یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های جهان، دانشگاه آکسفورد یک رهبر جهانی در زمینه آموزش و تحقیق است. این قدیمی ‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان است و اغلب در صدر جدول لیگ دانشگاه‌ها قرار دارد. در سال 2023، در The Times و Sunday Times Good University Guide رتبه اول را کسب کرد.

دانشگاه ساسکس

ساسکس در حومه برایتون، در دهه 1960 تاسیس شد. در رتبه بندی جداول لیگ راهنمای کامل دانشگاه ها برای سال 2023، رتبه 41 را در بریتانیا دارد.

دانشگاه ساوتهمپتون

دانشگاه ساوتهمپتون یکی از اعضای موسس گروه راسل بود. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023، در بین 80 دانشگاه برتر جهانی است.

رویال هالووی، دانشگاه لندن

رویال هالووی که در سال 1879 به عنوان دو کالج برای آموزش زنان تأسیس شد، به دلیل تدریس عالی شهرت بین المللی دارد. این موسسه یک تجربه مطالعاتی سنتی بریتانیا را ارائه می دهد. این امر به ویژه در مورد ساختمان اصلی آن، نمونه ای از معماری زیبای آجر قرمز ویکتوریایی، صادق است.

سایر دانشگاه های این منطقه عبارتند از:

 • دانشگاه آکسفورد بروکس
 • دانشگاه ریدینگ
 • دانشگاه کنت
 • دانشگاه پورتسموث
 • دانشگاه باکینگهامشایر نیو
 • دانشگاه گرینویچ

جاذبه های اصلی در جنوب شرقی انگلستان چیست؟

جنوب شرق انگلستان دارای سه میلیون هکتار مناظر طبیعی خیره کننده است. دو پارک ملی (South Downs و New Forest) و 9 منطقه با زیبایی طبیعی برجسته وجود دارد. فعالیت هایی که می توانید از آنها لذت ببرید شامل پیاده روی، تیراندازی با کمان، قایق رانی، کایاک سواری و دوچرخه سواری است.

اگر محیط شهری حال و هوای شما را بیشتر می کند، شهرهای جنوب شرقی انگلستان رستوران های برنده جوایز، نمایش های تئاتر، خانه های مسکونی، موزه ها، رویدادهای ورزشی، گالری ها و بسیاری از تجربیات سرگرم کننده دیگر را ارائه می دهند.

در این منطقه چه چیزی را باید ببینید؟

جاذبه های فرهنگی و مکان های چشمگیر عبارتند از قلعه ویندزور، کلیسای جامع کانتربری، گالری معاصر ترنر و غرفه سلطنتی برایتون. برای جشنواره‌ها و رویدادها، حتماً در رژه غرور یا بزرگ‌ترین جشنواره هنری کشور، هر دو در برایتون، شرکت کنید. سایر رویدادهای مشهور بین المللی عبارتند از هنلی رویال رگاتا، رویال اسکوت، و رویال هورس شو.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]