جنوب غربی انگلستان ، مکانی برای تحصیل

جنوب غربی انگلستان ، مکانی برای تحصیلاز شهرهای پویا گرفته تا خطوط ساحلی زیبا، جنوب غربی انگلستان چیزهای زیادی برای توصیه دارد. این منطقه که به دلیل کیفیت زندگی، موسسات آموزشی عالی و هزینه معقول زندگی شناخته شده است، یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی است.

جنوب غربی انگلستان یکی از زیباترین مناطق روستایی این کشور است. شما می توانید در طیف وسیعی از محیط ها، از شهری پر جنب و جوش بریستول گرفته تا خط ساحلی آرام کورنیش، مطالعه کنید.

افراد بیشتری از لندن برای زندگی در جنوب غربی مهاجرت می کنند زیرا کیفیت زندگی عالی را ارائه می دهد. این منطقه دارای نرخ پایین جرم و جنایت، اقتصاد رو به رشد و چندین دانشگاه معتبر جهانی است.

اگر به دنبال یک زندگی دوستانه و آرام، با دسترسی به دریا و حومه شهر خیره کننده هستید، جنوب غربی می تواند مقصد شما باشد.

جنوب غربی انگلستان چگونه است؟

موقعیت و جمعیت

جنوب غربی – همچنین به عنوان West Country شناخته می شود – در سمت چپ پایین انگلستان واقع شده است، با پیوندهای نزدیک به ولز و جنوب شرقی.

این منطقه بزرگترین منطقه در بریتانیا است که حدود 15000 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. با این حال، این کشور یکی از کوچکترین جمعیت را در بین تمام مناطق دارد، با تقریباً 5.3 میلیون نفر. این بدان معناست که چشم انداز طبیعی نسبتاً دست نخورده است.

فرهنگ و تاریخ

تاریخ و سنت زیادی برای کشف در منطقه جنوب غربی انگلستان وجود دارد. به عنوان مثال، در کورنوال، چند صد نفر هنوز می توانند به زبان سلتی باستانی کورنی صحبت کنند. این بخشی حیاتی از هویت فرهنگی مکان است.

مردم عاشق کاوش در گذشته پر جنب و جوش منطقه با بازدید از حمام های رومی باستان در باث، بنای تاریخی ماقبل تاریخ استون هنج یا گلاستونبری به دلیل فرهنگ بت پرست آن هستند. چشم انداز طبیعی نیز برای مردم محلی مهم است. به حومه زیبا، زمین های کشاورزی، سواحل شنی، مسیرهای ساحلی، ذخایر طبیعی و غیره فکر کنید.

در جنوب غربی، می توانید از بسیاری از غذاهای محلی و غذاهای سنتی مانند پنیر چدار، سیدر، خمیر کورنیش، جین، غذاهای دریایی و چای خامه ای (یک وعده عصرانه سبک با اسکون، خامه لخته شده و مربا که با چای سرو می شود) لذت ببرید.

افراد مشهور منطقه عبارتند از:

 • مری بری فوق ستاره شیرینی پزی
 • راننده مسابقه جنسون باتن
 • میسی ویلیامز بازیگر سریال بازی تاج و تخت
 • Dame Jaqueline Wilson نویسنده کودکان
 • کریس مارتین، رهبر گروه کلد پلی
 • تام دیلی، المپیکی بریتانیایی.

جنوب غربی شامل چه شهرهایی است؟

جنوب غربی انگلستان خانه هشت شهرستان است. بریستول، کورنوال، دوون، دورست، گلاسترشایر، جزایر سیلی، سامرست و ویلتشایر. در داخل این شهرستان ها هشت شهر وجود دارد.

 • Bath – سالانه ده ها هزار گردشگر از باث بازدید می کنند. این شهر به خاطر حمام های حرارتی و ساختمان های سنگی گرجستانی اش معروف است.
 • بریستول – بزرگترین شهر در جنوب غربی انگلستان در اطراف یک بندر واقع شده است و دارای صحنه های خلاقانه و شبانه پر جنب و جوش است. این شهر به دلیل اینکه خانه بنکسی، هنرمند گرافیتی خیابانی است، مشهور است.
 • Exeter – این شهر کلیسای جامع دارای ساختمان های تاریخی بسیاری است. دسترسی به ساحل از Exeter آسان است و پارک ملی Dartmoor در نزدیکی آن قرار دارد.
 • گلاستر – در قسمت شمالی منطقه گلاستر قرار دارد که پر از معماری و موزه های قدیمی است و نزدیک به کوتس ولدز است. بخشی از مجموعه فیلم های هری پاتر در کلیسای جامع گلوستر فیلمبرداری شد.
 • پلیموث – شهر بندری دارای میراث دریایی طولانی است. این محل یک بندر طبیعی است و پایگاه نیروی دریایی سلطنتی است.
 • سالزبری – واقع در ویلتشایر، این شهر تاریخی از قرن یازدهم پذیرای بازدیدکنندگان بوده است.
 • Truro – مکان محبوب کورنوال شهری کوچک و دوستانه با دسترسی به سواحل شنی زیبا است.
 • ولز – این کوچکترین شهر انگلستان است. این منطقه دارای یک کلیسای جامع بزرگ و چشمگیر، یک خیابان مرتفع سنگفرش شده پر از مغازه های مستقل و قدیمی ترین خیابان مسکونی اروپا است.

هزینه زندگی در جنوب غربی انگلستان چقدر است؟

خیلی به محل زندگی شما بستگی دارد. بریستول یکی از گران ترین شهرها برای دانشجویان در انگلستان است، در حالی که پلیموث یکی از ارزان ترین شهرها است. منطقه سامرست مقرون به صرفه است، در حالی که مکان هایی در کورنوال می تواند بسیار پرهزینه باشد.

چندین دانشگاه در جنوب غربی حمایت مالی و بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

چه خدماتی برای دانشجویان وجود دارد؟

چندین راه مختلف برای رسیدن به جنوب غربی انگلستان و سفر به اطراف آن وجود دارد. به خصوص در اطراف بریستول و باث، شبکه حمل و نقل عمومی جاده، راه آهن، اتوبوس، قایق و خطوط هوایی خوبی را ارائه می دهد. علاوه بر این، فرودگاه بین‌المللی بریستول می‌تواند شما را به مقاصد سراسر جهان متصل کند و می‌توانید از پلیموث به فرانسه یا اسپانیا یک کشتی دریافت کنید.

رفتن عمیق تر به کورنوال می تواند به معنای سفرهای طولانی تر و خدمات حمل و نقل منظم کمتر باشد. با این حال، هنوز گزینه های حمل و نقل زیادی وجود دارد. چیزی که در مورد این منطقه عالی است این است که مزارع کار بی شماری وجود دارد. شما می توانید به محصولات تازه محلی خوشمزه، از جمله میوه و سبزیجات ارگانیک، گوشت تازه و غذاهای دریایی دسترسی داشته باشید.

گزینه های بعد از تحصیل در این منطقه کدامند؟

اگر می خواهید بعد از تحصیل در جنوب غربی بمانید، باید بتوانید فرصت های شغلی پیدا کنید. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ در منطقه به ویژه در شهرها مستقر هستند. کارفرمایان اغلب به دنبال فارغ التحصیلان جدید با مهارت های مناسب هستند.

در جنوب غربی انگلستان چه دانشگاه هایی وجود دارد؟

12 دانشگاه در جنوب غربی و چندین کالج و مؤسسه آموزشی دیگر وجود دارد. دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاه بریستول

این موسسه تحقیقاتی که در سال 1876 تأسیس شد، در مرکز بریستول مستقر است. برخی از فارغ التحصیلان آن عبارتند از نویسنده جی کی رولینگ، رمان نویس آنجلا کارتر، شعبده باز درن براون و بازیگر سیمون پگ. بریستول بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 9 در بریتانیا قرار دارد. بر اساس UBI Global در سال 2019، بهترین انکوباتور تجاری در جهان را دارد.

دانشگاه باث

این دانشگاه به دلیل آموزش، تحقیق و برتری ورزشی خود در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه یکی از امن ترین دانشگاه های بریتانیا را دارد و یکی از اولین دانشگاه هایی بود که جایزه امنیتی مورد تایید پلیس ملی را دریافت کرد.

دانشگاه اکستر در جنوب غربی انگلستان

دانشگاه گروه راسل دارای چهار پردیس است و دوره های مختلف هیجان انگیزی را تدریس می کند. در جدیدترین راهنمای دانشگاه تایمز و ساندی تایمز در بریتانیا رتبه سیزدهم را کسب کرده است. همچنین نایب قهرمان جایزه دانشگاه سال شد.

دانشگاه فالموث

اگر می خواهید در کنار دریا مطالعه کنید، فالموث در کورنوال یک گزینه عالی است. با بیش از 120 سال سابقه، مهارت های فنی و خلاقانه را آموزش می دهد که به دانش آموزان کمک می کند تا پس از فارغ التحصیلی پیشرفت کنند. دانشگاه ساخته شده بزرگترین صعود کننده در بریتانیا در رتبه بندی دانشگاه تایمز و ساندی تایمز گود در سال 2023 بود که 44 پله صعود کرد. سایر دانشگاه های جنوب غرب عبارتند از:

 • دانشگاه پلیموث
 • بریستول، دانشگاه غرب انگلستان
 • دانشگاه بورنموث
 • دانشگاه هنر بورنموث
 • دانشگاه گلاسترشایر

جاذبه های اصلی در جنوب غربی انگلستان چیست؟

شما هرگز از کارهایی که باید در جنوب غربی انجام دهید خسته نخواهید شد. دوون و کورنوال با 1130 کیلومتر خط ساحلی موج سواری با کیفیت و سایر تجربیات مبتنی بر آب را ارائه می دهند. در این شهرستان‌ها می‌توانید به طور کامل در فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری غرق شوید. یا می توانید توسط شهرهای زیبا، دهکده های ماهیگیری کوچک و دیگر مناطق بکر زیبایی طبیعی غرق شوید.

اگر جنب و جوش را ترجیح می دهید، می توانید از زندگی شبانه و خرید در بریستول، باث، اکستر یا پلیموث لذت ببرید. کافه‌ها، رستوران‌ها و میخانه‌های درجه یکی برای کشف در سراسر منطقه وجود دارد.

چه چیزی را باید در جنوب غربی انگلستان ببینید؟

توصیه می کنیم برای کشف اسطوره ها و افسانه های جذاب از مکان های باستانی مانند استون هنج و آوبری دیدن کنید. استون هنج 5000 سال قدمت دارد و طبق افسانه های عامیانه توسط جادوگر مرلین ساخته شده است.

باث مکانی فوق العاده برای رفتن به عنوان یک دانشجو یا حتی به عنوان یک توریست است. این شهر یک میراث جهانی است و حمام های تاریخی رومی را در خود جای داده است. حتی یک آبگرم حرارتی وجود دارد که می توانید در آن استراحت کنید.

اگر عاشق فضای باز هستید، به پارک ملی وحشی و زیبای دارتمور، پارک ملی اکسمور یا ساحل ژوراسیک سفر کنید.

منبع : www.hotcoursesabroad.com

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]