دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندندرباره دانشکده

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن ( دانشگاه LSE )  یکی از برترین دانشگاه‌های علوم اجتماعی در جهان است که در طیف گسترده‌ای از رشته‌های علوم اجتماعی از جمله اقتصاد ، سیاست ، جامعه‌شناسی ، حقوق و مردم ‌شناسی تخصص دارد .

در اواخر دهه 1800 دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن توسط اعضای انجمن فابیان ، بئاتریس و سیدنی وب ، گراهام والاس و جورج برنارد شاو با هدف بهبود جامعه، ” با مطالعه مسائل فقر و تجزیه و تحلیل نابرابری ها ” تاسیس شد .

فیلسوف برتراند راسل در سال های 1895-1896 و 1937-38 در آنجا تدریس کرد و به تعریف اخلاق دانشگاه LSE کمک کرد . در سال  1900، به دانشگاه فدرال لندن ملحق شد و از آن زمان به عنوان عضو باقی مانده است ، و به سرعت به موقعیت فعلی خود در نزدیکی آلدویچ در مرکز لندن، جایی که پادشاه جورج پنجم اولین سنگ “ساختمان قدیمی” خود را در سال 1920 گذاشت، گسترش یافت .

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن دارای 16 برنده جایزه نوبل است و 37 رهبر جهان گذشته یا حال را در میان فارغ التحصیلان خود به حساب می آورد . برتراند راسل در سال 1950 با به رسمیت شناختن نوشته‌هایش درباره « آرمان‌های بشردوستانه و آزادی اندیشه » جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد ، در حالی که میک جگر در سال 1961 در مقطع کارشناسی شرکت کرد و پس از یک سال ترک تحصیل کرد و رولینگ استونز را تشکیل داد .

کلمنت آتلی ، نخست وزیر بریتانیا ، در سال 1912 در آنجا دستیار سخنران و یکی از اولین معلمان دپارتمان جدید علوم اجتماعی و مدیریت بود . لرد بیوریج به طور جداگانه در سال 1937 به عنوان مدیر دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن منصوب شد و بعداً گزارش معروف Beveridge را نوشت که سنگ بنای دولت رفاه بریتانیا بود .

اتحادیه دانشجویان دانشگاه LSE دو بار در نیم قرن گذشته جنجال برانگیخته است ، اولین بار در یک سری شورش در سال 1967 در اعتراض به انتصاب مدیر سر والتر آدامز، که به عنوان مدیر در زیمبابوه تحت حکومت سفید پوستان کار می کرد . و دوباره در سال 1989 ، زمانی که دانشجویان وینستون سیلکات را به عنوان رئیس جمهور افتخاری خود انتخاب کردند ، پس از محکومیت قتل سیلکات (بعدها لغو شد) در جریان شورش بدنام مزرعه برودواتر لندن .

امروزه دانشگاه LSE شهرت جهانی دارد . این دانشگاه میزبان 9600 دانشجوی تمام وقت از حدود 140 کشور است و با دانشگاه کلمبیا در نیویورک ، ساینس پو در پاریس ، دانشگاه پکن در پکن ، دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه کیپ تاون همکاری های بین المللی دارد .

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن این فرصت را به شما ارائه می دهد که در یک موسسه با شهرت دانشگاهی در سراسر جهان در رشته علوم اجتماعی تحصیل کنید و در عین حال از امکانات فرهنگی، اجتماعی و تفریحی یکی از بزرگترین شهرهای پایتخت جهان بهره مند شوید .

مدرس دانشگاه LSE مکانی برای هیجانات فکری واقعی و تحقیقات پیشرفته است . در جدیدترین چارچوب ملی پژوهشی تعالی (REF) LSE بالاترین درصد تحقیقات پیشرو در جهان را در بین دانشگاه‌های بریتانیا داشت.

تمام آموزش ها و تحقیقات LSE از دیدگاه علوم اجتماعی انجام می شود و به این موسسه رویکردی منحصر به فرد به زمینه های رایج دیگر می دهد . دانشگاهیان LSE در خط مقدم تحولات علوم اجتماعی قرار دارند و دولت ها، مشاغل و رسانه ها در سراسر جهان از تخصص آنها استفاده می کنند .

این دانشکده بیش از 40 برنامه در مقطع کارشناسی و بیش از 140 برنامه آموزشی و پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد . مشخصات دانشگاهی LSE طیف گسترده ای از رشته های علوم اجتماعی ، از حسابداری تا حقوق، مدیریت تا سیاست اجتماعی را در بر می گیرد .

شخصیت دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن از مکان آن جدایی ناپذیر است . این مدرسه در مرکز لندن واقع شده است و در یکی از جهانی ترین شهرهای جهان واقع شده است . تنها در فاصله کوتاهی از مراکز مالی ، حقوقی و فرهنگی اروپا ، LSE در چهارراه بحث های بین المللی قرار دارد. این برای هویت ما به عنوان یک نهاد بیرونی با مشارکت فعال در امور بریتانیا و جهان، اساسی است .

جامعه دانشجویی در دانشگاه LSE یکی از متنوع‌ ترین جامعه‌های بین‌المللی در جهان است که هر ساله دانشجویانی از بیش از 140 کشور ثبت نام می‌کنند . این ترکیب یک رویکرد واقعاً بین‌المللی به کشف فکری و زندگی آکادمیک در LSE را تشویق می‌کند که نمی‌توان آن را در جای دیگری مطابقت داد .

دانشگاه LSE یکی از معتبرترین برنامه های رویدادهای عمومی در جهان را دارد . چهره‌های برجسته از همه اقشار از جمله بیل کلینتون ، نانسی پلوسی ، آمارتیا سن ، کریستین لاگارد ، بیل گیتس ، هلن کلارک و جورج سوروس در LSE سخنرانی کرده‌اند .

رتبه بندی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

 • رتبه در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 56
 • رتبه در رتبه بندی موضوعی : 9
 • رتبه در رتبه بندی پایداری QS : 59
 • رتبه در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 37

رتبه بندی دانشگاه LSE

آمارهای کلیدی دانشکده

 • 73% : درصد دانشجویان بین المللی
 • 9 : تعداد دانش آموزان به ازای هر کارمند
 • 11120 : تعداد دانشجویان FTE
 • 55: 45 : نسبت دانشجویی دختر به پسر

آمارهای کلیدی دانشگاه LSE

موضوعات تدریس شده در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

هنر و علوم انسانی در دانشگاه LSE

 • تاریخ، فلسفه و الهیات
 • زبان، ادبیات و زبان‌شناسی

علوم فیزیکی

 • ریاضیات و آمار
 • زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی

علوم اجتماعی

 • جغرافیا
 • مطالعات ارتباطات و رسانه
 • سیاست و مطالعات بین المللی (از جمله مطالعات توسعه)
 • جامعه شناسی

روانشناسی

 • روانشناسی

تجارت و اقتصاد

 • حسابداری و مالی
 • اقتصاد و اقتصاد سنجی
 • مدیریت کسب و کار

قانون

 • قانون

الزامات و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه LSE

مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن همه برنامه ها را از طریق UCAS دریافت می کند . ما برنامه هایی را که مستقیماً به مدرسه ارسال می شود ، در نظر نمی گیریم . برنامه های UCAS در سپتامبر برای ورود در سپتامبر سال بعد باز می شوند . برای دریافت آخرین تاریخ دریافت درخواست ها برای LSE از وب سایت دانشگاه دیدن کنید تا واجد شرایط بررسی کامل و برابر باشید .

حداقل نیاز ورودی بسته به برنامه متفاوت است . برنامه های کارشناسی دانشگاه را مرور کنید .

مقطع Postgraduate

درخواست‌ها را می‌توان از اواسط اکتبر سال قبل از ورود به صورت آنلاین ارسال کرد و تا زمانی که تمام مکان‌های موجود پر شود ، به ‌طور متوالی در نظر گرفته می ‌شوند .

حداقل نیاز ورودی بسته به برنامه متفاوت است . برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه را مرور کنید .

امکانات دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشگاه LSE طیف وسیعی از منابع و خدمات را برای کمک به دانش‌آموزان برای استفاده حداکثری از تحصیلات خود فراهم می‌کند ، از پشتیبانی از فناوری اطلاعات و فناوری یادگیری گرفته تا کتابخانه مشهور جهانی علوم سیاسی و اقتصادی بریتانیا ، و همچنین مرکز زبان LSE و یک مربی آکادمیک .

LSE LIFE یک مرکز توسعه آکادمیک ، شخصی و حرفه ای برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است . با گرد هم آوردن مشاوران ، معلمان ، فارغ التحصیلان و کارشناسان در زمینه های مختلف، رویدادها و دوره های آموزشی یک به یک ، کارگاهی و گروهی بزرگ را در طول سال ارائه می دهد و فضایی را برای ملاقات با دانشجویان سایر برنامه ها و بخش ها فراهم می کند . دانش‌آموزان می‌توانند به LSE LIFE بیایند تا مهارت‌های آکادمیک ، ارتباطی و پژوهشی را توسعه دهند ، زبان‌ها را بیاموزند ، در مورد اثربخشی شخصی و انتخاب‌های زندگی مشاوره دریافت کنند ، و بینشی در مورد استخدام فارغ‌التحصیلان و مسیرهای شغلی به دست آورند ، و همچنین در فعالیت‌های فشرده شرکت کنند . مانند رویدادهای مربیگری و برنامه های یادگیری تجربی با سازمان های خارجی .

زندگی دانشجویی

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندنتحصیل در LSE به این معنی است که شما در مرکز لندن ، شهری هیجان انگیز ، پر جنب و جوش و رنگارنگ مستقر خواهید شد . پردیس جمع و جور ما مملو از امکانات و خدمات است تا مطمئن شوید که از زمان خود بهترین استفاده را می‌کنید و در عین حال دسترسی آسانی به همه چیزهایی که لندن ارائه می‌کند به شما می‌دهد .

در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن علایق یا اشتهای شما هر چه که باشد ، در این پایتخت واقعاً بین المللی ، چیزی را خواهید یافت که مناسب کام و جیب شما باشد . اگر به هنر ، معماری ، رقص ، فیلم ، موسیقی یا تئاتر ، ورزش ، خرید و یا حتی فضاهای سبز و فضای آزاد علاقه مند باشید ، لندن واقعاً همه اینها را دارد . جاذبه های مهمی مانند  Theatreland، West End ، میدان ترافالگار ، خانه اپرای سلطنتی و کتابخانه و موزه بریتانیا همگی در چند قدمی مدرسه قرار دارند .

مرکز دانشجویی Saw Swee Hock مرکز پر جنب و جوش زندگی دانشجویی در دانشگاه LSE است و تعدادی از خدمات دانشجویی مانند مرکز مشاوره و نمایندگی را در خود جای داده است. یک میخانه ؛ یک مرکز رسانه ای ؛ یک مرکز تناسب اندام که شامل سالن بدنسازی و استودیوی رقص است . کافه ها و رستوران ها و یک مرکز نماز بین ادیان .

این مدرسه همچنین می تواند به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد انواع سبک های اقامت ارائه دهد . در همه آنها ترکیبی متنوع از دانش آموزان ، زنان و مردان خانه و خارج از کشور وجود خواهد داشت . هر اقامتگاه دارای یک کمیته دانشجویی منتخب است که رویدادهای منظمی مانند شب‌های  DVD، آزمون‌ها ، مهمانی‌های دوره‌ای و سفر به مکان‌های دیدنی لندن را سازمان ‌دهی می ‌کند .

مشاغل

مدرک دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن به طور گسترده در سراسر جهان شناخته شده است. این مدرسه بیش از 37 رهبر و سران کشورهای جهان ، 18 برنده جایزه نوبل ، و میزبان فارغ التحصیلانی که در سطح ملی و بین المللی شناخته شده هستند ، تولید کرده است .

بسیاری از سازمان‌های پیشرو در طول سال در مدرسه ارائه‌های شغلی ارائه می‌کنند، و LSE Careers طیف گسترده‌ای از منابع را برای کمک به دانش‌آموزان در جستجوی شغل در دسترس دارد .

منبع : www.lse.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]