دانشگاه آکسفورد بروکس

در مورد این دانشگاه

دانشگاه آکسفورد بروکسدانشگاهی با شهرت جهانی برای آموزش عالی، زندگی دانشجویی هیجان انگیز و پیوندهای قوی با تجارت و صنعت را تجربه کنید. دانشگاه آکسفورد بروکس که یکی از 50 مؤسسه برتر بریتانیا (جدول لیگ نگهبان 2023) انتخاب شده است، یک دانشگاه پردیس است که در شهر زیبا و تاریخی آکسفورد واقع شده است. سه پردیس وجود دارد که بخشی از دانشگاه هستند که توسط BROOKESbus به هم متصل شده اند. اتحادیه دانشجویان و بسیاری از جوامع در محوطه دانشگاه به ایجاد جامعه ای نزدیک به آکسفورد بروکس کمک می کنند.

دانشگاه آکسفورد بروکس مکان متنوعی برای تحصیل است و دانشجویان بیش از 140 کشور 19 درصد از جمعیت دانشجویان را تشکیل می دهند. این یک فضای بین المللی متمرکز از نظر آکادمیک و اجتماعی فراهم می کند. با طیف گسترده ای از رویدادها و جوامع، و همچنین یک سیستم عالی پشتیبانی از دانشجویان، دانشجویان می توانند از تجربه دانشگاه خود نهایت استفاده را ببرند. این شهر چیزی برای همه دارد، از جمله موزه های باورنکردنی، گالری ها، پارک ها، میخانه ها و رستوران ها. آکسفورد تنها یک ساعت با لندن فاصله دارد و اتوبوس 24 ساعته به شهر و فرودگاه های اصلی آن متصل است.

دانشگاه آکسفورد بروکس به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های مدرن پیشرو در بریتانیا، به دلیل آموزش عالی و پیوندهای قوی با تجارت و صنعت شهرت دارد. دانش آموزان از موقعیت های کاری، دانش حرفه ای، ارتباطات صنعتی و مشاوره شغلی بهره مند می شوند. دانشجویانی که به آکسفورد بروکس می روند و با مهارت های اساسی و تجربه بین المللی مورد نیاز برای موفقیت در شغل خود فارغ التحصیل می شوند و با اطمینان وارد بازار کار جهانی می شوند.

رتبه بندی دانشگاه آکسفورد بروکس

رتبه بندی QS

  • 2024 : 413
  • 2023 : 438
  • 2022 : 429

رتبه بندی تایمز

  • 2023 : 601
  • 2022 : 601
  • 2021 : 601

نتایج فارغ التحصیلان

رتبه بندی دانشگاه آکسفورد بروکسآکسفورد بروکس برای نتایج تحصیلات تکمیلی شهرت بسیار خوبی دارد، به طوری که بیش از 91 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مدت شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار یا ادامه تحصیل هستند (HESA 2018/19).

Careers Service از دانشجویان در طول مدت تحصیل در دانشگاه آکسفورد بروکس پشتیبانی می کند. دانشگاه اهمیت زیادی به تجربه صنعت می دهد، با دروس بسیاری از جمله عناصر عملی که به آماده سازی دانشجویان برای مشاغل انتخابی آنها کمک می کند. این دانشگاه با صنایعی که به دانشجویان اجازه کار در شرکت ها، بانک ها، بیمارستان ها، موسسات خیریه و سایر سازمان ها را ارائه می دهند، پیوند دارد. Careers Service همچنین می تواند به راهنمایی دانشجویان با مشاوره، منابع آنلاین و کمک به CV کمک کند.

همچنین یک طرح راهنمایی وجود دارد که به ایجاد پیوندهای بلندمدت بین دانش آموزان فردی و متخصصان در زمینه های انتخابی آنها کمک می کند. در کنار پشتیبانی عملی و مشاوره در مورد چگونگی توسعه حرفه خود، برخی از دانش آموزان همچنین فرصت های تجربه کاری، فرصت های شبکه و دانش داخلی ارزشمند در مورد صنعت انتخابی خود را به دست خواهند آورد.

چه خبر از تازه ها ؟

رتبه بندی دانشگاه ها

دانشگاه آکسفورد بروکس در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع در سال 2023 در بین بهترین دانشگاه های جهان در 19 زمینه موضوعی رتبه بندی می شود. مدیریت مهمان نوازی و اوقات فراغت یکی از بهترین دوره ها است که در رتبه 24 در جهان و رتبه سوم در انگلستان قرار دارد. برنامه های کسب و کار و مدیریت و معماری و محیط ساخته شده نیز دوباره در 100 برنامه برتر جهانی قرار دارند.

برنامه MBA جهانی Oxford Brookes اکنون به عنوان پانزدهمین در جهان در رتبه بندی QS Online MBA 2022 و رتبه چهارم در بریتانیا رتبه بندی شده است.

موفقیت ورزشی

دانشجویان مهندسی در دانشگاه آکسفورد بروکز به تسلط خود در فرمول دانشجویی انگلستان ادامه دادند و بیشترین تعداد جوایز امسال را در مسابقات سالانه کسب کردند.

تیم مسابقه‌ای اختصاصی دانشگاه، Oxford Brookes Racing (OBR)، با هشت جایزه، که شامل مقام سوم در مسابقات کلی که بین 19 و 23 ژوئیه 2023 در Silverstone Circuit برگزار شد، به پایان رسید.

Oxford Brookes Racing موفق ترین تیم بریتانیا در تاریخ مسابقات IMechE Formula Student UK است که امسال بیست و پنجمین سالگرد خود را با 119 تیم جشن گرفت.

آکسفورد بروکس نیز اخیراً در مسابقات قایقرانی سالانه در تابستان امسال، بزرگترین جام را در بین هر باشگاه قایقرانی در یک رگاتای رویال هنلی به دست آورد.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد بروکس چقدر است ؟

  • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 13680 یورو

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد بروکس چقدر است ؟هر دوره شرایط ورود به خود را دارد و متقاضیان باید به توصیه های ارائه شده توسط هر دانشکده و دوره توجه کنند. برخی از شرایط ورود کلی برای متقاضیان وجود دارد:

کارشناسی

دانش‌آموزان معمولاً باید دارای سطوح A، مدرک بین‌المللی، یک برنامه بنیادی شناخته‌شده یا مدارک معادل از کشور خودشان باشند. دانشجویانی که واجد این شرایط نیستند، می توانند قبل از شروع دوره کارشناسی یکی از دوره های پایه ارائه شده توسط دانشگاه را بگذرانند.

تحصیلات تکمیلی

دانشجویان معمولاً به مدرک افتخار، دیپلم فوق لیسانس یا مدرک معادل از کشور خودشان نیاز دارند. دانشجویان می توانند در دوره پیش از کارشناسی ارشد ثبت نام کنند که آنها را برای برآورده کردن شرایط تحصیلات تکمیلی آماده می کند. تکمیل و گذراندن دوره پیش از کارشناسی ارشد، با نمرات لازم، مسیر تضمینی برای دوره کارشناسی ارشد را فراهم می کند.

الزامات زبان انگلیسی

متقاضیانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول ندارند، باید مهارت زبان انگلیسی را نشان دهند. این ها بسته به دوره متفاوت هستند، اما اکثر دوره های کارشناسی به نمره آیلتس 6.0، با 6.0 در خواندن و نوشتن و 5.5 در شنیدن و صحبت کردن نیاز دارند. برای دوره های تحصیلات تکمیلی، متقاضیان به نمره 6.0 تا 7.0، با 6.0 در خواندن و نوشتن و 5.5 در شنیدن و صحبت کردن نیاز دارند. مدارک جایگزین برای آیلتس نیز پذیرفته می شود.

دوره پیش‌جلسه انگلیسی دانشگاه آکسفورد بروکس می‌تواند به برآورده کردن الزامات زبان برای تمام دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد کمک کند. سطوح ورودی از آیلتس 4.5 به طور کلی با 4.0 در تمام مهارت ها هستند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کیفیت تدریس آکادمیک در آکسفورد بروکس فوق‌العاده است و این دانشگاه از نظر تدریس در رتبه ششم بریتانیا قرار دارد (رتبه‌بندی دانشگاه جوان تایمز (THE) در سال 2022) در مجموع 11 عضو هیئت علمی به عنوان معتبرترین کمک‌های آموزشی ملی دریافت کرده‌اند.

دانش آموزان توسط اعضای هیئت علمی متخصص در رشته خود تدریس می شوند و به طور مداوم در حال انجام تحقیقات جدید و مهم در این زمینه ها هستند. 97 درصد از تحقیقات بروکس در سطح بین المللی شناخته شده است (Research Excellence Framework 2021). دانش‌آموزان می‌توانند با معلمانی که به طور مشترک برای پیشبرد حوزه موضوعی خود کار می‌کنند، تبادل نظر کنند. دانشجویان در دانشگاه از ایده های جدیدی که بین معلمان و گروه های آموزشی خود در سراسر جهان مبادله و توسعه می یابد، سود می برند. آکسفورد بروکس به دلیل تمرکز بین المللی و جهانی خود شناخته شده است.

پردیس ها و امکانات

دانشگاه آکسفورد بروکس عمدتاً در سه پردیس مستقر است.

پردیس هدینگتون

پردیس هدینگتون با سه سایت، بزرگترین پردیس از این سه محوطه است. این خانه ساختمان جان هنری بروکس است، مرکزی برای تمام نیازهای دانش آموزان از جمله مشاوره و پشتیبانی. این کتابخانه 24 ساعته در طول ترم باز است و دارای فضاهایی برای مطالعه گروهی یا بی صدا است. یک فضای نمایشگاه اجتماعی، یک فروشگاه و طیف وسیعی از امکانات پذیرایی، و همچنین مرکز پزشکی وجود دارد. همچنین خانه مهد کودک دانشگاه آکسفورد بروکس برای استفاده دانشجویان و کارکنان است. یکی از مدرن ترین امکانات ورزشی بروکس نیز در اینجا مستقر است، از جمله سالن بدنسازی، دیواره سنگنوردی، زمین چمن، اسکواش، بدمینتون، زمین والیبال و بسکتبال و امکانات سرپوشیده قایقرانی.

پردیس هارکورت هیل

پردیس هارکورت هیلپردیس هارکورت هیل دارای امکانات آکادمیک عالی و همچنین کتابخانه، اتاق های کامپیوتر، کافه و بار Brookes Union و کلیسای کوچک خود است. همچنین خانه Brookes Sports Botley، یکی دیگر از امکانات ورزشی پیشرفته، از جمله سالن بدنسازی، استخر، 3G و زمین چمن، استودیوی تناسب اندام، زمین اسکواش و زمین گلف، اتاق بخار و سونا است.

پردیس ویتلی دانشگاه آکسفورد بروکس

ویتلی که محل دانشکده مهندسی، محاسبات و ریاضیات است، دارای طیف وسیعی از امکانات دانشگاهی با کیفیت بالا برای موضوعات تخصصی است. همچنین خانه زمین های بازی، کتابخانه خود، اتاق های کامپیوتر و فروشگاه Brookes Union است.

محل اقامت

محل اقامت دانشگاه مکانی عالی برای ملاقات با افراد جدید و استقرار در زندگی دانشگاهی است. دانشجویان بین المللی سال اول تمام وقت، که از ماه سپتامبر شروع می شود، در صورت تمایل و قادر به رعایت مهلت های درخواست، محل اقامت دانشگاه را تضمین می کنند. مجموعه ای از سالن ها در داخل و اطراف سه پردیس وجود دارد که از همه آنها پشتیبانی در محل وجود دارد. همه سالن‌ها در مسیر اتوبوس BROOKES هستند و دانشجویان ساکن در سالن‌ها می‌توانند یک کارت اتوبوس با تخفیف خریداری کنند که به آنها حق سفر رایگان با این خدمات را می‌دهد.

پشتیبانی دانشجویی

طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی دانشجویی در Oxford Brookes موجود است. یک تیم اختصاصی وجود دارد که وظیفه آن اطمینان از احساس امنیت و حمایت دانش آموزان در هر سه سایت است.

پشتیبانی تحصیلی دانشگاه آکسفورد بروکس

به همه دانش آموزان یک عضو اختصاصی از کادر آموزشی برای کمک و راهنمایی در طول فرآیند تحصیلی اختصاص داده شده است. در کنار برنامه تحصیلی برای همه دانشجویان بین المللی پشتیبانی اضافی برای توسعه و مهارت های تحصیلی زبان انگلیسی وجود دارد، بنابراین آنها می توانند از تجربه تحصیلی خود در دانشگاه نهایت استفاده را ببرند. علاوه بر این، منابع آنلاین و کارگاه‌های آموزشی اضافی برای کمک به دانش‌آموزان برای حمایت تحصیلی مورد نیاز وجود دارد.

پشتیبانی شخصی

تیم مشاوره دانشجویان بین المللی می تواند در مورد طیف وسیعی از مسائل، از وضعیت ویزا گرفته تا امور مالی شخصی و موارد دیگر کمک کند. آنها همچنین رویدادهای اجتماعی را برای کمک به دانشجویان بین المللی برای ارتباط با یکدیگر و جامعه دانشگاهی گسترده تر، و همچنین کمک به آنها برای کاوش در آکسفورد و سایر نقاط بریتانیا برگزار می کنند.

تندرستی

خدمات پشتیبانی سلامت روان و رفاه مرکزی برای مشاوره و حمایت از سلامت عاطفی، روانی، رفاهی، معنوی و رفاهی است. تیم‌های تخصصی و اختصاصی حمایت از سلامت روان و رفاه برای همه دانش‌آموزان، خواه در محوطه دانشگاه باشند یا از راه دور تحصیل کنند، در دسترس هستند. پشتیبانی آنها رایگان و محرمانه است.

دوستان جهانی

این طرح با دانشجویان بین‌المللی با یک دانشجوی فعلی بریتانیا همکاری می‌کند تا به دانشجویان بین‌المللی کمک کند تا در آن مستقر شوند.

ایمنی دانش آموزان در دانشگاه آکسفورد بروکس

زندگی در خوابگاه های دانشگاهی نیز می تواند به دانشجویان احساس امنیت بیشتری کند. هر سالن اقامتی دارای یک مدیر محل اقامت و سرپرستان است که می توانند در طول روز و شب کمک کنند.

همچنین یک تیم امنیتی وجود دارد که در سراسر دانشگاه با شماره فوری و غیر فوری برای سوالات دانشجو در 24 ساعت شبانه روز فعالیت می کند.

منبع : www.brookes.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]