دانشگاه برادفورد انگلستان

درباره دانشگاه

دانشگاه برادفورد انگلستانیکی از موسسات فناوری پیشرو در جهان، دانشگاه برادفورد یک تجربه آموزشی متنوع با چشم‌انداز جهانی ارائه می‌دهد.

دانشگاه برادفورد به الهام بخشیدن به دانشجویان برای ایجاد تأثیر مثبت بر جهان اختصاص دارد. این خانه بیش از 13000 دانش آموز است که بیش از 120 کشور را نمایندگی می کنند.

دانش آموزان از یک پردیس 120 میلیون پوندی سود می برند که فضای اجتماعی نزدیکی دارد. تدریس توسط کارکنان متخصص در چهار دانشکده دانشگاهی ارائه می شود، که در آن حوزه های موضوعی متنوعی برای انتخاب وجود دارد که اکثر آنها توسط نهادهای حرفه ای معتبر هستند.

محتوای دوره توسط تحقیقات پیشگام دانشگاه برادفورد و شبکه صنعت جهانی اطلاع رسانی می شود. مشارکت آن با سازمان های برتر به این معنی است که دانش آموزان به فرصت های صنعتی ارزشمند دسترسی دارند و می توانند مهارت هایی را که کارفرمایان در سراسر جهان به دنبال آن هستند توسعه دهند.

پشتیبانی زیادی ارائه می شود، از خدمات اختصاصی دانشجویان بین المللی تا راهنمایی شغلی شخصی. با بیش از 100 باشگاه ورزشی و انجمن برای پیوستن، دانش آموزان در اوقات فراغت خود چیزهای زیادی برای لذت بردن دارند.

گرین محل اقامت دانشگاهی است که برنده جایزه در محوطه دانشگاه توصیه می شود، که در یک پیاده روی کوتاه از مرکز شهر فاصله دارد. شهر برادفورد که در یورکشایر واقع شده است، تجربیات فرهنگی، خرده فروشی، غذاخوری و سرگرمی پر جنب و جوش و همچنین حومه شهر خیره کننده در اطراف ارائه می دهد. این به خوبی به سایر نقاط بریتانیا متصل است و یکی از مقرون به صرفه ترین مکان های دانشجویی این کشور است.

همه دانش‌آموزان بخشی از تیم برادفورد می‌شوند، یک جامعه سرگرم‌کننده و حامی، که تجربه دانشگاه را به چیزی فراتر از تلاش برای کسب مدرک تبدیل می‌کند.

رتبه بندی دانشگاه برادفورد انگلستان

رتبه بندی QS

 • 2024 : 641
 • 2023 : 701
 • 2022 : 701

رتبه بندی تایمز

 • 2024 : 501
 • 2023 : 501
 • 2022 : 601

چه خبر از تازه ها؟

دانشگاه برادفورد انگلستان

بورسیه تحصیلی برای علم و فناوری

بورسیه های جدیدی از دانشگاه برادفورد برای رشته های علم و فناوری آنها اعلام شده است

تعدادی از بورسیه ها را می توان برای رشته های دوره جدید توسعه یافته استفاده کرد و بسیاری از آنها نیازی به درخواست جداگانه ندارند:

 • مهندسی معماری و فناوری
 • مهندسی سیستم های ماهواره ای
 • ساخت و ساز و مدیریت پروژه
 • فیلمسازی
 • علوم کامپیوتر کاربردی و هوش مصنوعی کاربردی
 • طراحی بازی، تولید فیلم و تلویزیون، انیمیشن، گرافیک و جلوه های فیلم و بصری
 • شیمی، پزشکی قانونی و باستان شناسی

دانشگاه برادفورد طیف وسیعی از جوایز را به دانشجویان از سراسر جهان بر اساس برتری تحصیلی، شرایط شخصی یا مشکلات مالی ارائه می دهد.

مرکز هوش مصنوعی جدید فضایی برادفورد را در گفتگوی جهانی در مورد فضا قرار می دهد

از طریق کمک‌های سخاوتمندانه یک فارغ‌التحصیل، دانشگاه توانست در اواخر سال 2022 یک مرکز کاملاً جدید برای هوش مصنوعی فضایی راه‌اندازی کند که دوره‌های جدید و نوآورانه‌ای مانند کارشناسی ارشد مهندسی سیستم‌های ماهواره‌ای را ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان در این دوره، خود را در برنامه درسی که از طریق مشارکت با شرکت‌هایی مانند برنامه‌های ماهواره‌ای منجنیق و ایرباس توسعه داده شده است، غوطه ور می‌کنند و همچنین فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیلان را پس از تحصیل با آنها کشف می‌کنند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه برادفورد چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 20400 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 21300 پوند

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 2940 پوند
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 3780 پوند

بورسیه و فاند

دانشگاه برادفورد برای کمک به دانشجویانی از هر زمینه‌ای که نیاز به حمایت مالی بیشتری دارند، سالانه بیش از 4 میلیون پوند را به بورسیه تحصیلی اختصاص می‌دهد. تعدادی از اینها به دانشجویان بین المللی با سرمایه خود اختصاص داده شده است. بورسیه ها بر اساس برتری تحصیلی، شرایط شخصی یا مشکلات مالی است.

دانش آموزان تشویق می شوند تا آنچه را که در دسترس است جستجو کنند و شرایط واجد شرایط بودن را بررسی کنند. برخی از بورسیه ها موضوع خاصی هستند و ممکن است نیاز به درخواست داشته باشند.

دانشگاه برادفورد از بورسیه های جدید برای برنامه های خود در علم و فناوری پرده برداری کرده است. جوایز مختلفی برای دوره های اخیر توسعه یافته در دسترس هستند و بسیاری از این کمک هزینه ها نیازی به درخواست اضافی ندارند. اینها شامل اما نه محدود به:

 • مهندسی معماری و فناوری
 • مهندسی سیستم های ماهواره ای
 • ساخت و ساز و مدیریت پروژه
 • فیلمسازی
 • علوم کامپیوتر کاربردی و هوش مصنوعی کاربردی
 • طراحی بازی، تولید فیلم و تلویزیون، انیمیشن، گرافیک و جلوه های فیلم و بصری
 • شیمی، پزشکی قانونی و باستان شناسی

دانشگاه برادفورد با در نظر گرفتن شایستگی تحصیلی، موقعیت های شخصی و مشکلات مالی، انواع مختلف بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان از تمام نقاط جهان ارائه می دهد.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

الزامات آکادمیک

دانشجویان برای تحصیل در برادفورد باید شرایط آکادمیک موضوعی خاص را برآورده کنند.

سال تاسیس بین المللی

برای کسانی که نمی توانند شرایط لازم برای دوره مدرک را برآورده کنند، کالج بین المللی دانشگاه برادفورد (UBIC) در محوطه دانشگاه است. این برنامه برنامه هایی را ارائه می دهد که به دانش آموزان کمک می کند تا مهارت های تحصیلی خود را بهبود بخشند، بنابراین آنها برای تحصیل در سطح درجه آماده می شوند.

الزامات زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی نیز باید شرایط زبان انگلیسی دانشگاه را برآورده کنند. آیلتس بهترین آزمون زبان انگلیسی دانشگاه است، اما این دانشگاه آزمون ورودی خود به نام BASALT را دارد. آزمون های زیر پذیرفته می شوند:

 • آیلتس – دانش آموزان به نمره حداقل 6.0 با کمتر از 5.0 در هر باند یا 5.5 در هر باند در صورت نیاز به ویزای دانشجویی نیاز دارند.
 • تافل: در صورت نیاز به ویزای دانشجویی، دانش آموزان حداقل به نمره 80 نیاز دارند که در ریدینگ 18، در نوشتن 17، در لیسنینگ 17 و در اسپیکینگ نمره 20 کمتر باشد.
 • Pearson PTE Academic – دانش آموزان حداقل به نمره 62 نیاز دارند که در هر چهار آزمون فرعی کمتر از 59 نباشد.
 • LanguageCert International ESOL SELT B2 – دانش آموزان باید حداقل 148 در کل با حداقل 33 در هر زیر مهارت کسب کنند.
 • مهارت‌های PSI برای زبان انگلیسی: SELT – دانش‌آموزان باید به طور کلی و در هر آزمون فرعی در آزمون سطح B2 حداقل یک نمره قبولی با شایستگی کسب کنند.
 • یا معادل مورد قبول

برخی از دوره‌ها ممکن است نیاز به مهارت زبان بالاتری داشته باشند. دانش آموزان تشویق می شوند که اطلاعات دوره های فردی را بررسی کنند.

دوره های Pre-sessional English Language دانشگاه برادفورد

کسانی که نمی توانند شرایط لازم برای مهارت زبان انگلیسی را برای واجد شرایط بودن برای دوره تحصیلی انتخابی خود برآورده کنند، می توانند یک دوره قبل از جلسه زبان انگلیسی را انتخاب کنند. این به آنها کمک می کند تا مهارت های زبانی و تحصیلی خود را تقویت کنند و آنها را برای تحصیل در سطح دانشگاه آماده کنند.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه برادفورد انگلستان

تدریس در دانشگاه برادفورد با تحقیقاتی که برای خیر جامعه از طریق موضوعات اصلی مراقبت های بهداشتی پیشرفته، مهندسی نوآورانه و جوامع پایدار انجام می شود، اطلاع رسانی می شود.

این دانشگاه همیشه پیشگام آموزش بوده است و در سال 1969، این دانشگاه اولین مرکز دانشگاهی جهان را برای مطالعه صلح تأسیس کرد. این هنوز هم یکی از بزرگترین در نوع خود در سراسر جهان است.

دانش آموزان توسط متخصصان در زمینه خود و همچنین متخصصان صنعت، با استفاده از امکانات کلاس جهانی مانند استودیوی تصویربرداری حرکتی و اتاق تجارت بلومبرگ، آموزش می بینند.

اعضای هیئت علمی در خط مقدم کارهای نوآورانه هستند. دستاوردهای آنها شامل ایجاد یک آزمایش خون نوآورانه برای سرطان و اعطای دو جایزه سالگرد ملکه برای آموزش عالی برای کار در کمک به افراد مبتلا به زوال عقل و تحقیقات در باستان شناسی است.

اعتبار سنجی و رتبه بندی

بسیاری از دوره ها دارای اعتبار یا تایید حرفه ای هستند. مدرسه بازرگانی دارای تاییدیه Triple Crown توسط EQUIS، AMBA و AACSB است.

در جداول موضوعی راهنمای کامل دانشگاه در سال 2023، دانشگاه برادفورد در بین ده دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد:

 • فیزیوتراپی
 • اپتومتری و چشم پزشکی
 • علم پیراپزشکی
 • علم پزشکی قانونی

دانشگاه برادفورد در رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز در سال 2023 به عنوان رتبه 501-600 در جهان ثبت شده است.

ساختار بخش

برادفورد برای اولین بار در سال 1832 به عنوان موسسه مکانیک تاسیس شد. در سال 1966 منشور سلطنتی دریافت کرد و چهلمین دانشگاه بریتانیا شد.

این شامل چهار دانشکده دانشگاهی است که در یک پردیس مستقر در شهر قرار دارند. هر کدام طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهند:

 • دانشکده مهندسی و انفورماتیک (FoEI) – محل دانشکده مهندسی. دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر; و دانشکده رسانه، طراحی و فناوری.
 • دانشکده مطالعات بهداشت (FoHS) – به دلیل دوره های پرستاری، مامایی و حرفه های بهداشتی وابسته به آن مشهور است.
 • دانشکده علوم زیستی (FoLS) – محل دانشکده علوم باستان شناسی و پزشکی قانونی، دانشکده شیمی و علوم زیستی، دانشکده بینایی سنجی و علوم بینایی، و دانشکده داروسازی و علوم پزشکی
 • دانشکده مدیریت، حقوق و علوم اجتماعی (FoMLSS) – محل دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت معتبر و دانشکده علوم اجتماعی است.

هر برنامه دانشگاهی متعلق به یکی از چهار دانشکده است و ممکن است شامل آموزش، سمینار، سخنرانی، کار آزمایشگاهی و کار عملی باشد. سال تحصیلی از سپتامبر شروع می شود و در ماه می به پایان می رسد و برخی از دوره ها از ژانویه شروع می شوند.

امکانات

دانشگاه برادفورد محیطی دلپذیر و پر جنب و جوش ارائه می دهد که در آن دانشجویان بین المللی خانه ای دور از خانه پیدا می کنند. علاوه بر بسیاری از امکانات آموزشی مدرن و استاندارد صنعتی برای کمک به تحصیل، برای حمایت از دانش‌آموزان خارج از کلاس درس نیز وجود دارد.

اتحادیه دانشجویان

اتحادیه دانشجویان برادفورد (UBU) برای کمک به دانشجویان برای استفاده حداکثری از تجربه دانشجویی خود، منابع پشتیبانی، فعالیت ها و رویدادهای زیادی را در طول سال ارائه می دهد. همه دانش آموزان به طور خودکار عضو UBU هستند. توسط نمایندگان دانشجویان منتخب رهبری می‌شود و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای هر چیزی که مربوط به تحصیل، امور مالی، رفاه، مهاجرت و موارد دیگر باشد، کمک محرمانه پیدا کنند.

UBU همچنین میزبان بیش از 100 باشگاه ورزشی و انجمن مختلف دانشجویی است. از رقص خیابانی گرفته تا سیاست، چیزی برای همه دانشجویان وجود دارد که در خارج از تحصیل از آن لذت ببرند. اگر دانش‌آموزان دقیقاً چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا نکردند، می‌توانند باشگاه یا جامعه خود را راه‌اندازی کنند.

محل اقامت در دانشگاه برادفورد

محل اقامت پیشنهادی دانشگاه، سالن های اقامت دانشجویی برنده جایزه 40 میلیون پوندی سبز است. گرین در محوطه دانشگاه اما نزدیک به مرکز شهر قرار دارد، مکانی دوستانه و امن برای زندگی است. متشکل از خانه‌های شهری و آپارتمان‌ها، 1002 اتاق و همچنین فضاهای عمومی با کیفیت بالا و کاملاً مجهز وجود دارد. همچنین یکی از پایدارترین توسعه ها در نوع خود در جهان است.

گزینه های اقامت در خارج از دانشگاه نیز در دسترس است. برادفورد یک مکان نسبتا ارزان برای زندگی در مقایسه با سایر شهرهای دانشگاهی در سراسر بریتانیا است. محل اقامت رقابتی است، بنابراین دانش آموزان تشویق می شوند تا ترتیبات زندگی خود را در اسرع وقت سازماندهی کنند.

منبع : www.bradford.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]