دانشگاه بریستول انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه بریستول انگلستاندانشگاه بریستول در رتبه 61 جهانی و نهمین در بریتانیا ( رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2023 ) قرار دارد که به شهرت بین المللی آن برای آموزش در سطح جهانی کمک می کند . حدود یک چهارم از 27000 دانشجوی دانشگاه بریستول از خارج از بریتانیا هستند و دانشجویان بین المللی بخشی جدایی ناپذیر از جامعه جهانی بریستول هستند .

دانشگاه بریستول از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در بریتانیا در رتبه هفتم مشترک قرار گرفته است (QS Graduate Employability Rankings 2022) . همراه با پشتیبانی شغلی اختصاصی دانشگاه ، این بدان معناست که دانشجویان با اعتماد به نفس ، مهارت ها و تجربه ای که برای موفقیت در آینده شغلی خود نیاز دارند فارغ التحصیل می شوند .

دانشگاه بریستول به تحقیقات خود افتخار می کند و برای ارائه راه حل های نوآورانه برای برخی از سخت ترین مسائل پیش روی جامعه ، از تغییرات آب و هوا گرفته تا حقوق بشر ، تلاش می کند . این دانشگاه از نظر تحقیق در تجزیه و تحلیل Times Higher Education Framework Excellence Research 2021 در 5 دانشگاه برتر بریتانیا قرار گرفت .

با وجود یک اتحادیه فعال دانشجویی که کلوپ ها و انجمن های بی شماری را اداره می کند ، کارهای زیادی برای دوری از سخنرانی ها وجود دارد . شهر بریستول به طور مرتب یکی از بهترین شهرهای بریتانیا برای زندگی نامیده می شود . با جمعیتی متنوع ، فرهنگ پر جنب و جوش و محله های دوستانه ، بریستول مکانی عالی برای دانشجو بودن است .

رتبه بندی دانشگاه بریستولرتبه بندی دانشگاه بریستول

 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه آکادمیک : 81
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 61
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 76

چه خبر از تازه ها

امسال بریستول به عنوان یکی از بین المللی ترین موسسات جهان معرفی شد . رتبه بندی THE 2022 این دانشگاه را به عنوان چهل و یکمین بین المللی ترین دانشگاه در جهان قرار داد .

دانشگاه بریستول به طور قابل توجهی در توسعه دانشگاه سرمایه گذاری می کند . حدود 700 میلیون پوند برای پروژه های بلندپروازانه ای که پردیس ها ، ساختمان ها و امکانات بریستول را متحول می کند ، متعهد شده است . اکنون کار بر روی پردیس جدید Temple Quarter Enterprise آغاز شده است . این پروژه فضای آموزشی ، پژوهشی و نوآوری را برای کارکنان ، دانشجویان و شرکای خارجی و همچنین اسکان دانشجویان در محل فراهم می کند .

از دیگر پیشرفت‌های اخیر می ‌توان به افتتاح سالن جهانی در قلب پردیس – مکانی برای ارتباط همه دانش‌آموزان ، یادگیری در مورد فرهنگ‌های دیگر و یافتن فرصت‌های جهانی اشاره کرد . رویدادهای منظم سالن جهانی به دانشجویان بریتانیایی و بین المللی اجازه می دهد تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند ، ادغام شوند و برای تبدیل شدن به شهروندان جهانی الهام بگیرند .

بورسیه های مالی و فاندینگ

دانشگاه بریستول متعهد به کمک به دانشجویان با استعداد بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تامین مالی تحصیلات خود است . در سال 2022 ، دانشگاه 2 میلیون پوند برای کمک به باهوش ترین و بهترین دانشجویان بین المللی به بریستول سرمایه گذاری کرده است .

بورسیه تحصیلی Bristol’s Think Big برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است و تا سقف 20000 پوند معافیت از هزینه ارائه می دهد .

این دانشگاه جوایز و بورس های تحصیلی اضافی را با مشارکت دولت های ملی ، انجمن های فارغ التحصیلان و شرکای صنعتی ارائه می دهد . علاوه بر این جوایز ، دانشجویان بین المللی ممکن است واجد شرایط دریافت بودجه از کشور خود یا برای مطالعه موضوعات خاص باشند .

هیچ محدودیتی در مورد ملیت یا دوره برای بودجه دکترا وجود ندارد ، مشروط بر اینکه دانشگاه بتواند برای موضوع مورد تحقیق نظارت ارائه دهد . تعداد محدودی از رشته های تحصیلی برای هر رشته تحصیلی در دسترس است .

پردیس و امکانات

امکانات

امکاناتدانشگاه بریستول امکانات پیشرفته ای را برای دانشجویان و کارکنان دارد ، با سرمایه گذاری مستمر در موسسه به این معنی که دانشجویان به بهترین ساختمان ها ، فناوری و منابع دسترسی دارند . مراکز مطالعه هدفمند ، امکانات وسیع فناوری اطلاعات و کتابخانه های 24 ساعته برای کمک به رشد دانش آموزان در دسترس هستند .

این دانشگاه دارای طیف گسترده ای از امکانات ورزشی در محوطه دانشگاه است ، از جمله استخر شنا ، سالن ورزشی چند منظوره بزرگ و سالن بدنسازی مجهز . در نزدیکی محوطه دانشگاه ، دانشجویان همچنین می توانند به زمین های چمن و مصنوعی ، مرکز تنیس سرپوشیده و امکانات وزنه برداری در سطح المپیک دسترسی داشته باشند .

دانشجویان در بریستول می توانند بخشی از بیش از 70 باشگاه ورزشی مختلف در دانشگاه باشند و همچنین می توانند در لیگ ها با سایر موسسات رقابت کنند . برنامه ورزش عملکرد می تواند به دانشجویان ورزشکار کمک کند تا موفقیت را در هر دو رشته ورزشی و دانشگاهی متعادل کنند .

بیش از 6500 محل اسکان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان در سراسر سه دهکده مسکونی دانشگاه بریستول در دسترس است . گزینه های زندگی برای همه سلیقه ها و سبک های زندگی در دسترس هستند ، از اقامتگاه های مدرن در مرکز شهر گرفته تا خانه های شهری گرجستان .

هر اقامتگاه تحت مدیریت دانشگاه ، اینترنت ، امنیت و پشتیبانی شبانی را برای زندگی مسکونی و رفاه فراهم می کند . اکثر اقامتگاه ها دارای یک اتاق مشترک هستند و بسیاری از آنها اتاق مطالعه ، خشکشویی و انبار دوچرخه دارند . این دانشگاه همچنین برای یافتن مسکن خصوصی در شهر کمک می کند .

پردیس اصلی دانشگاه و اقامتگاه‌های دانشجویی با اتوبوس‌های مکرر به مرکز شهر متصل می ‌شوند و بیشتر آنها در چند قدمی فاصله هستند . بریستول با قطار ، اتوبوس و هواپیما به خوبی با سایر شهرهای بریتانیا و اروپا در ارتباط است .

نتایج فارغ التحصیلان دانشگاه بریستول

نتایج فارغ التحصیلان دانشگاه بریستولمدرک این دانشگاه در سراسر جهان به خوبی مورد توجه است و فارغ التحصیلان بسیار قابل استخدام هستند . بریستول از نظر شهرت کارفرما در رده هجدهم اروپا قرار دارد (رده بندی دانشگاه های جهانی QS 2022) .

Careers Service در بریستول به دانشجویان مشاوره و راهنمایی می دهد تا به آنها کمک کند تا پس از فارغ التحصیلی به جایی که می خواهند برسند . این دانشگاه با رزومه‌ها ، درخواست‌ها و مصاحبه‌ها ، و همچنین ارائه‌های کارفرما ، طرح‌های کارآموزی و نمایشگاه‌های شغلی پشتیبانی می‌کند . دانش‌آموزان همچنین می ‌توانند برای دریافت جایزه بریستول پلاس که در صنعت به رسمیت شناخته شده است ، کار کنند .

دانش‌آموزان بریستول همچنین می‌توانند به MyOpportunities ، پورتالی که به دانش‌آموزان امکان می ‌دهد فرصت‌های خارج از برنامه درسی رسمی خود را کشف کنند ، دسترسی داشته باشند . این منبع از داوطلبی گرفته تا کارآموزی در خارج از کشور و هکاتون ها ، طیف گسترده ای از فعالیت ها را برای افزایش تجربه دانشگاهی به دانشجویان ارائه می دهد .

برای کمک به دانش ‌آموزان برای کسب مهارت‌های ارزشمند اشتغال‌زایی ، بسیاری از دوره‌های کارشناسی به دانشجویان این امکان را می‌دهند که دوره‌ای در صنعت یا تحصیل در خارج از کشور را به عنوان بخشی از مدرک خود بگذرانند .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه بریستول چقدر است ؟

 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Undergraduate : 25720 پوند
 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Postrgraduate : 19380 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی : 4773 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 9000 پوند

بورسیه های تحصیلی را کشف کنید

دانشگاه بریستول برای دانشجویانی که برای دوره های ارائه شده توسط آنها ثبت نام می کنند ، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد . برای مشاهده تمام بورسیه های موجود این دانشگاه به صفحه مرتبط در سایت دانشگاه مراجعه فرمایید .

واجد شرایط بودن

الزامات ورود

الزامات وروداین دانشگاه صدها دوره و برنامه را در طیف گسترده ای از موضوعات ارائه می دهد . متقاضیان می توانند از طیف وسیعی از گزینه ها انتخاب کنند :

 • دوره های کارشناسی
 • برنامه های تدریس شده در مقطع کارشناسی ارشد
 • برنامه های تحقیقاتی کارشناسی ارشد
 • برنامه های تحصیل کوتاه مدت در خارج از کشور، از جمله مدارس تابستانی
 • برنامه بنیاد بین المللی و دوره های پیش از جلسه

برنامه ها و دوره ها در شش دانشکده آموزش داده می شود : هنر ، مهندسی  ، علوم بهداشتی ، علوم زیستی ، علوم ، و علوم اجتماعی و حقوق .

الزامات آکادمیک

دانشگاه بریستول از باهوش ترین دانشجویان بین المللی درخواست می کند و طیف گسترده ای از مدارک تحصیلی را می پذیرد . شرایط ورود به دوره متفاوت است .

دانشجویان باید از طریق UCAS برای دوره های کارشناسی ، یا از طریق سیستم درخواست آنلاین دانشگاه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی درخواست دهند .

الزامات زبان انگلیسی

متقاضیان بین المللی برای تحصیل در بریستول باید استاندارد خوبی از زبان انگلیسی داشته باشند . دانش آموزانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهند . بسته به کشور مبدا و دوره انتخابی دانشجویان ، شرایط مورد نیاز متفاوت است.  به متقاضیان توصیه می شود که لیست دوره های خود را برای جزئیات شرایط خاص بررسی کنند .

برنامه بنیاد بین المللی

دانشگاه بریستول یک برنامه بنیاد بین‌المللی را اجرا می ‌کند که از آمادگی آکادمیک و زبان انگلیسی تشکیل شده است ، برای دانشجویانی که الزامات زبان لازم برای ورود مستقیم به دوره‌های کارشناسی را ندارند . بریستول همچنین دوره‌ های پیش ‌جلسه ‌ای را برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می ‌کند تا انگلیسی آکادمیک خود را قبل از شروع مدرک بهبود بخشند .

حمایت دانشجویی

این دانشگاه طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی را ارائه می دهد تا به دانشجویان بین المللی کمک کند از لحظه ورود به بریستول احساس کنند بخشی از جامعه هستند .

سالن استقبال بین المللی مکانی عالی برای ملاقات با سایر دانش آموزان است و کارکنان می توانند با یافتن محل اقامت و افتتاح حساب بانکی از آنها پشتیبانی کنند .

تیم ویزای دانشگاه همیشه آماده ارائه پشتیبانی با درخواست‌ها و درخواست‌های ویزا ، قبل و بعد از ورود به بریستول است .

طیف وسیعی از حمایت های آکادمیک برای دانشجویان بین المللی در دسترس است ، از جمله جلسات منظم توسعه زبان و مهارت های مطالعه . طرح‌های پشتیبانی همتایان به یادگیری کمک می‌کنند ، با سال‌های بالاتر جلسات را با سال‌های اول تسهیل می‌کنند . به اکثر دانش آموزان یک معلم خصوصی یا سرپرست دانشگاهی اختصاص داده می شود که به طور منظم با آنها ملاقات می کند تا پیشرفت آنها را نظارت کند .

دانشگاه بریستول ، همیشه یک نفر برای صحبت کردن وجود دارد . طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی مانند مشاوران رفاه دانشجویی ، مشاوره دانشجویی و خدمات زندگی مسکونی برای کمک به دانشجویان برای مراقبت از سلامت و رفاه در دسترس است .

با صدها انجمن و باشگاه ورزشی ، اتحادیه دانشجویان دانشگاه فرصت های بی شماری را برای دانشجویان فراهم می کند تا با دیگران از کشورهای خود و سراسر جهان ارتباط برقرار کنند . فعالیت هایی متناسب با همه علایق و همچنین انجمن های فرهنگی وجود دارد که دانش آموزان می توانند با دوستان همفکر خود ملاقات کنند .

منبع : www.bristol.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]