دانشگاه ساسکس انگلستاندانشگاه ساسکس انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه ساسکس با پژوهش محور بودن و متعهد به برتری آکادمیک، تجربه دانشجویی و قابلیت استخدام، آموزش متحول کننده و با کیفیتی را ارائه می دهد که پتانسیل دانشجویان را پرورش می دهد.

دانشگاه ساسکس با رتبه 21 در بریتانیا و 151 در جهان (THE WUR 2022)، به دلیل کیفیت بالای آموزش و تحقیقات عالی خود مشهور است. ساسکس در رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهانی QS 2022 رتبه اول را در جهان برای مطالعات توسعه کسب کرده است. این دانشگاه به دلیل فرهنگی که تدریس عالی را تسهیل می‌کند، به رسمیت می‌شناسد و به آنها پاداش می‌دهد. این دانشگاه سه برنده جایزه نوبل تولید کرده است و میزبان چندین پژوهش پیشرو در جهان است. مراکزی از جمله موسسه مطالعات توسعه (IDS) و واحد تحقیقات سیاست علمی دانشکده بازرگانی ساسکس (SPRU).

دانشگاه ساسکس که به عنوان یکی از بین المللی ترین دانشگاه های جهان (THE WUR 2021) رتبه بندی شده است، از دانشجویان برای پیوستن به جامعه متنوع و پر جنب و جوش خود با بیش از 140 ملیت استقبال می کند. یک صندوق بورسیه رقابتی 2 میلیون پوندی دانشجویان را از سراسر جهان به این دانشگاه جذب می کند.

اشتغال پذیری در مرکز آموزش ساسکس قرار دارد. موقعیت های کاری برای دانش آموزان باز است تا به آنها در کسب مهارت های صنعتی و توسعه شبکه های حرفه ای خود کمک کنند. یک مرکز اختصاصی مشاغل و اشتغال از دانشجویان در به حداکثر رساندن پتانسیل اشتغال خود پشتیبانی می کند، در حالی که محتوای دوره برای کمک به تجهیز دانشجویان برای بازار کار رقابتی طراحی شده است.

پردیس نمادین و بزرگ ساسکس، که توسط یک پارک ملی احاطه شده است، شامل مجموعه‌ای از امکانات آموزشی و مطالعه مدرن و مکان‌های اجتماعی پر جنب و جوش است. دانشگاه ساسکس همچنان به سرمایه گذاری هنگفت در زیرساخت های خود ادامه می دهد و یک دهکده دانشجویی و مرکز دانشجویی پیشرفته به زودی افتتاح می شود.

ساسکس کمتر از ده دقیقه با قطار از مرکز شهر ساحلی آفتابی برایتون، شهری هیجان انگیز و پر جنب و جوش فاصله دارد. این دانشگاه تنها یک ساعت با لندن فاصله دارد و دارای پیوندهای عالی به Gatwick، یک فرودگاه بزرگ بین المللی است.

ساسکس فقط یک دانشگاه نیست، بلکه جامعه‌ای است که در آن مردم از تمام نقاط جهان با آغوش باز پذیرفته می‌شوند.

رتبه بندی دانشگاه ساسکس

academic ranking of world universities

 • 2023 : 151
 • 2022 : 151
 • 2021 : 151

رتبه بندی QS

 • 2023 : 240
 • 2022 : 226
 • 2021 : 246

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 201
 • 2022 : 151
 • 2021 : 160

چه خبر از تازه ها

جدیدترین امکانات اقامتی

دانشگاه ساسکس اخیرا یک دهکده دانشجویی جدید و پیشرفته را برای دانشجویان ورودی افتتاح کرده است.

این توسعه شامل خانه‌های شهری و آپارتمان‌های مدرن، کامل با فضاهای مشترک، مناطق مطالعه قابل رزرو و طیف وسیعی از امکانات مدرن دیگر است که میزان و انتخاب محل اقامت دانشجویی در دسترس دانشجویان ورودی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. اکنون بیش از 2000 آپارتمان تکمیل شده است که شبکه موجود از گزینه های مسکن در سراسر محوطه دانشگاه را تحسین می کند.

این توسعه بخشی از تعهد مستمر ساسکس برای تضمین محل اقامت همه دانشجویان و کمک به اطمینان از لذت‌بخش بودن تجربه دانشجویی آنها است.

مرکز دانشجویی جدید

مرکز دانشجویی جدید ساسکس به عنوان قلب تجربه دانشجویی در محوطه دانشگاه عمل خواهد کرد. این مرکز جدید زمانی که در سال تحصیلی 2021-2022 افتتاح شد، مکانی مناسب برای دسترسی دانش آموزان به اطلاعات حضوری، مشاوره و خدمات راهنمایی است.

امکانات در مرکز دانشجویی جدید شامل فضاهای انعطاف پذیر برای ملاقات و همکاری دانشجویان، فضاهایی برای کارگاه ها و کار گروهی، اتاق هایی برای جلسات مشاوره و جلسات محرمانه، و یک حیاط در فضای باز و همچنین فضای اداری برای کارکنانی است که مستقیماً با دانشجویان کار می کنند.

یک کافه نیز بخشی از توسعه و همچنین پنج واحد خرده فروشی جدید در نزدیکی ورودی جلویی را تشکیل خواهد داد.

ساسکسمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ساسکس چقدر است ؟

شهریه متوسط در سال

 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 19500 پوند

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 2498 پوند
 • هزینه های زندگی در دانشگاه : 6221 پوند

بورسیه و فاند

ساسکس طیف گسترده ای از بورسیه ها و جوایز را برای دانشجویان در هر مرحله از سفر آموزشی خود ارائه می دهد، از جمله وام های دانشجویی، بورسیه ها و فرصت های مالی.

بورسیه های کشور ساسکس به دانشجویان کارشناسی ارشد خارج از کشور 3000 پوند کاهش در شهریه را ارائه می کند، از جمله آنهایی که اهل بنگلادش، مصر، هند، نیجریه، پاکستان، ترکیه و ویتنام هستند.

این دانشگاه همچنین بورسیه بین‌المللی و اتحادیه اروپا را ارائه می‌دهد و به دانشجویان با استعداد تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معافیت 5000 پوندی از هزینه ارائه می‌کند.

جوایز متعدد موضوعی نیز در دانشگاه ساسکس در دسترس است، از جمله جایزه بین المللی کارشناسی ارشد مدرسه کسب و کار. همه متقاضیان بین المللی که دوره کارشناسی ارشد تمام وقت را در مدرسه بازرگانی تحصیل می کنند، که از سپتامبر 2021 شروع می شود، جایزه 3000 پوندی را برای شهریه خارج از کشور خود دریافت می کنند.

ساسکس همچنین یک مقصد محبوب برای دانشمندان Chevening است. از سال 1983، این دانشگاه پذیرای هزاران دانشجو از سراسر جهان بوده است که از اداره امور خارجه، مشترک المنافع و توسعه (FCDO) کمک مالی دریافت کرده اند تا قبل از انجام کارهای باورنکردنی، تحصیلات خود را در دانشگاه انجام دهند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

دانشگاه ساسکس متعهد است اطمینان حاصل کند که دانشجویان با هر ملیت و پیشینه ای قادر به دسترسی و بهره مندی از آموزش در سطح جهانی هستند.

این دانشگاه انواع مدارک و گواهینامه های بین المللی را می پذیرد. دانش آموزان آینده نگر باید پیشرفت تحصیلی خوبی را نشان دهند و ممکن است نیاز به تکمیل مطالعات اضافی داشته باشند. پیشنهادات به ساختارهای درجه بندی در کشور محل سکونت دانش آموز و شرایط ورود به دوره انتخابی آنها بستگی دارد.

در صفحات دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ساسکس چه مدارکی را می پذیرد؟

برای دانش‌آموزانی که دانش زبان انگلیسی آن‌ها در سطح لازم نیست، یا اگر انگلیسی زبان اول آنها نیست، تعدادی از دوره‌های سال پایه بین‌المللی از طریق مرکز مطالعات بین‌المللی، بر اساس محوطه دانشگاه، در دسترس هستند. دوره های قبل از جلسه زبان انگلیسی نیز توسط مرکز مطالعات زبان ساسکس ارائه می شود. الزامات زبان انگلیسی برای همه دوره ها را می توان در صفحات الزامات ورود به دوره برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا یافت.

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه ساسکس شهرت دیرینه ای برای تدریس با کیفیت دارد. شهریه دانشگاهیان برجسته و استفاده از امکانات عالی علمی به دانشجویان کمک می کند تا به سمت مشاغل با مهارت بالا پیشرفت کنند و تحصیلات بعدی را با نرخ های قابل توجهی انجام دهند.

این دانشگاه از طریق یک برنامه تحقیقاتی رقابتی جهانی و زیرساخت های تحقیقاتی در سطح جهانی از تعالی تدریس خود پشتیبانی می کند. ساسکس سه برنده جایزه نوبل، 12 عضو آکادمی بریتانیا و یک برنده جایزه معتبر کرافورد را تولید کرده است، در حالی که مراکز تحقیقاتی متعدد ساسکس از جمله موسسه مطالعات توسعه (IDS) و واحد تحقیقات سیاست علمی دانشکده بازرگانی ساسکس ( SPRU ) ، در خط مقدم ابتکارات تحقیقاتی جهانی هستند.

89 درصد از تحقیقات دانشگاه ساسکس در REF 2021 به عنوان “پیشرو در جهان” یا “در سطح بین المللی عالی” ارزیابی شد.

ساختار بخش

ساسکس در سال 1961 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 18000 دانشجو با بیش از 3300 کارمند آموزش می دهند. ساسکس کارکنان و دانشجویان بیش از 140 کشور را به محوطه دانشگاه خود جذب می کند و نزدیک به یک سوم کارکنان از خارج از بریتانیا می آیند.

این دانشگاه از ده مدرسه تحصیلی مجزا تشکیل شده است. اینها همراه با دانشکده دکتری و انواع گروه های تحقیقاتی، هسته آکادمیک ساسکس را تشکیل می دهند. دانشکده بازرگانی ساسکس توسط EQUIS و AMBA معتبر است و عضو پیمان جهانی سازمان ملل است و اصول آموزش مدیریت مسئول (PRME) را امضا کرده است.

ساسکس دارای بیش از 500 دوره مختلف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، از جمله تعدادی دوره میان رشته ای و ترکیبی است. بین رشته‌ای بودن همیشه یکی از مؤلفه‌های اساسی آموزش در ساسکس بوده است و دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا دوره‌های آموزشی خود را مطابق با علایق و جاه‌طلبی‌های خود شخصی‌سازی کنند.

دانشجویان بین المللی راه های متعددی دارند که می توانند مدرک خود را سفارشی کنند. یک برنامه تحصیلی گسترده در خارج از کشور به دانشجویان این امکان را می دهد که برای یک ترم یا یک سال در صدها موسسه شریک در سراسر جهان تحصیل کنند و افق های علمی و فرهنگی خود را گسترش دهند. دانش‌آموزان همچنین می‌توانند یک سال کار در یک سازمان حرفه‌ای را انتخاب کنند و بینش‌های اساسی در مورد دنیای کار را بیاموزند و برای مشاغل آینده آمادگی لازم را فراهم کنند.

دانشگاه ساسکس همچنین طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی بدون مدرک را ارائه می دهد. یک برنامه محبوب مدرسه تابستانی هر ساله اجرا می شود که دوره های سه، چهار و شش هفته ای را در طیفی از موضوعات مختلف ارائه می دهد. دوره های قبل از جلسه زبان انگلیسی که توسط مرکز مطالعات زبان ساسکس در طول سال اجرا می شود، دانشجویان را برای تحصیل در سطح درجه آماده می کند.

دانشگاه ساسکسامکانات

دانش‌آموزان در ساسکس طیف وسیعی از امکانات را پیدا خواهند کرد تا به آنها کمک کند در حین زندگی و تحصیل در محوطه دانشگاه پیشرفت کنند.

این دانشگاه دارای مجموعه ای از کافه ها و رستوران ها با محصولات محلی، تازه و پذیرایی برای انواع ذائقه و نیازهای غذایی است. منوها از غذاهای سراسر جهان الهام گرفته شده اند.

بار فالمر، بار نورثفیلد و کلاب‌هاوس، محیط‌های پرجنب‌وجوشی را برای معاشرت و لذت بردن از رویدادهای اتحادیه دانشجویان و جامعه دانشجویی فراهم می‌کنند، در حالی که کافه محبوب Room 76 مکانی ایده‌آل برای ملاقات با دوستان در کنار کیک و قهوه است.

دانشگاه ساسکس با داشتن دو مجموعه ورزشی، از جمله شش زمین تنیس، سه زمین نورافکن و دو اتاق تناسب اندام، تمام نیازهای بدنسازی را برآورده می کند. مرکز هنرهای خلاق آتنبورو، بر اساس محوطه دانشگاه، به عنوان یک فضای هنرهای معاصر در سطح جهانی عمل می کند.

امکانات بهداشتی متنوعی در پردیس در طول سال باز است، از جمله یک مرکز بهداشتی معتبر، مطب دندانپزشکی و داروخانه. دانشجویان همچنین می توانند برای هر گونه نگرانی علمی یا شخصی به مرکز زندگی دانشجویی مراجعه کنند و به صورت محرمانه با مشاوران زندگی دانشجویی آموزش دیده صحبت کنند.

امکانات دیگر عبارتند از یک سوپرمارکت کوچک و خشکشویی.

این دانشگاه به طور مستمر برای بهبود امکانات رفاهی خود سرمایه گذاری می کند. یک مرکز دانشجویی جدید که قرار است در سال تحصیلی 2021-22 افتتاح شد، به عنوان مرکزی برای جامعه دانشجویی عمل می کند و دارای فضاهای اجتماعی و کاری مدرن، اتاق‌های جلسه و انواع خدمات دانشجویی است.

دانش آموزان در ساسکس از دسترسی آسان به برایتون، یکی از هیجان انگیزترین و پر جنب و جوش ترین شهرهای بریتانیا لذت می برند. برایتون با فاصله کوتاهی از پردیس، تاریخچه ای غنی از فعالیت های دریایی و خلاقانه دارد و امروزه به خاطر طیف وسیعی از کافه های مستقل، فروشگاه ها، مکان های تفریحی و جشنواره ها، و همچنین ساحل نمادین خود مشهور است.

دانشگاه ساسکس همچنین به شهر تاریخی Lewes نزدیک است که دارای خیابان‌های سنگ‌فرش شده و مناظر زیبا از پارک ملی South Downs است، در حالی که لندن تنها یک ساعت با قطار فاصله دارد.

منبع : www.sussex.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]