دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه ساوتهمپتون انگلستاندانشگاه ساوتهمپتون در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 78 قرار دارد و در 15 دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد (راهنمای دانشگاه کامل 2023). دانشگاه ساوتهمپتون یکی از اعضای مؤسس گروه معتبر راسل از دانشگاه های پژوهش فشرده است.

بیش از 300 دوره برای دانشجویان در ساوتهمپتون در دسترس است. همچنین هر سال حدود 400 فرصت کارآموزی را برای کمک به دانش آموزان ارائه می دهد تا در معرض عملی کافی قرار گیرند. این دانشگاه اساتید برجسته ای را استخدام می کند که اغلب در زمینه تخصصی خود پیشرو هستند و اطمینان حاصل می کند که دانشجویان از آخرین پیشرفت های تحقیقاتی آگاه هستند.

بیش از 10000 دانشجوی بین المللی از بیش از 130 کشور جهان به عنوان یک دانشگاه جهانی با دیدگاه گسترده و نگرش دانشجو محور در این دانشگاه تحصیل می کنند. طبق نظرسنجی ملی دانشجویی 2022، 82٪ از دانش آموزان از تدریس در دوره خود راضی هستند.

دانشگاه در امکانات داخل دانشگاه سرمایه گذاری می کند. همچنین مراکز یادگیری برنده جایزه و خدمات پشتیبانی شغلی در این موسسه وجود دارد.

محققان دانشگاه ساوتهمپتون در موسسات تحقیقاتی مختلف در محوطه دانشگاه مشغول کار تحقیقاتی تاثیرگذار هستند. امکانات پیشرفته مانند تونل باد RJ Mitchell و آزمایشگاه های ولتاژ بالا نشان می دهد که دانشگاه بر روی افراد و خدماتی سرمایه گذاری می کند که به نفع آنها باشد.

دانشجویان بین المللی می توانند به اقامتگاه های مقرون به صرفه و راحت دسترسی داشته باشند و همچنین از خدمات دیگری مانند امنیت 24 ساعته و کارت اتوبوس UniLink برای اقامت دانشگاه در ساوتهمپتون بهره مند شوند.

بیش از 300 گروه مختلف دانشجویی در دانشگاه ساوتهمپتون وجود دارد که طیف بسیار متنوعی از علایق را نمایندگی می کنند. این شامل 40 گروه مختلف هنرهای نمایشی و بیش از 90 باشگاه ورزشی است، با فرصتی برای بهترین دانش آموزان برای نمایندگی ساوتهمپتون در مسابقات بین دانشگاهی.

رتبه بندی دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان

رتبه بندی Academic

 • 2022 : 151
 • 2021 : 151
 • 2020 : 101

رتبه بندی QS

 • 2024 : 81
 • 2023 : 78
 • 2022 : 77

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 108
 • 2022 : 124
 • 2021 : 127

گزینه های مطالعه

رتبه بندی دانشگاه ساوتهمپتون انگلستاندانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده فنی و مهندسی و علوم فیزیکی
 • دانشکده محیط زیست و علوم زیستی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم اجتماعی

این دانشکده ها در پردیس های دانشگاهی زیر گسترده شده اند:

پردیس Avenue

یک پردیس تاریخی که رو به پارک مشترک ساوتهمپتون است، این مکان خانه چندین رشته علوم انسانی است. کتابخانه داخل پردیس آن دارای مجموعه دوره های گسترده ای است که شامل بیش از 4000 فیلم است که بسیاری از آنها به زبان های مدرن هستند.

پردیس نوآوری Boldrewood

این پردیس مرکز دانشگاه برای نوآوری، تجارت و آموزش در مهندسی دریایی و علوم مهندسی است. پردیس نوآوری 122 میلیون پوندی ساوتهمپتون بولدروود با ترکیب تخصص در سطح جهانی دانشگاه ساوتهمپتون و لویدز رجیستر، بزرگترین مشارکت دانشگاهی-تجاری بریتانیا است.

پردیس Highfield

ساختمان‌های نوآورانه، مکان‌های موسیقی پرجنب‌وجوش و همچنین امکانات ورزشی و تفریحی را می‌توان در پردیس هایفیلد، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پردیس دانشگاه، نزدیک به ساوتهمپتون کامن، یافت. ساختمان علوم زیستی آن نیز در اینجا قرار دارد و یک پایگاه تحقیقاتی یکپارچه برای دانشجویان، کارکنان، دانشمندان و مهندسان علوم زیستی فراهم می‌کند.

پردیس Waterfront

پردیس واترفرانت محل مرکز ملی اقیانوس شناسی ساوتهمپتون (NOCS) است. این مرکز یکی از مراکز تحقیقاتی پیشرو در جهان برای مطالعه علوم اقیانوس و زمین است.

پردیس Winchester

محل مدرسه هنر وینچستر (WSA)، امکانات مدرن آن شامل مرکز خدمات خلاقانه با چاپگرهای بزرگ است. این شامل یک چاپگر تخت و یک چاپگر کاغذ دیواری Mimaki است.

بیمارستان دانشگاه ساوتهمپتون

دانشجویان پزشکی در ساوتهمپتون در بیمارستان دانشگاه مستقر هستند. امکانات به روز آن شامل یک منطقه مهارت های بالینی، بافت شناسی و آزمایشگاه های مرطوب در مرکز یادگیری علوم تشریحی و همچنین سالن های سخنرانی است.

چه خبر از تازه ها ؟

نرخ اشتغال دانشگاه ساوتهمپتون برای فارغ التحصیلان در 110 موسسه برتر جهان برای اشتغال (رده بندی QS Graduate Employability Rankings 2022) 96 درصد است. (Higher Education Statistics Agency Graduate Outcomes).

این دانشگاه یک پلت فرم آنلاین پشتیبانی حرفه ای را برای حمایت از دانشجویان در اشتغال و کمک به رسیدن به اهداف خود راه اندازی کرده است. همه دانشجویان بین المللی به منابع شغلی و شغلی که شامل مرکز شغلی UoS می شود دسترسی کامل دارند. MyCareer برنامه های تجربه کاری گسترده و متنوع، هیئت شغلی، رویدادهای کارفرما، نمایشگاه های شغلی و کارگاه های مهارتی را به دانش آموزان ارائه می دهد.

علاوه بر این، تیم شغلی و استخدامی برنده جایزه دانشگاه خدمات مختلفی را ارائه می دهد. این شامل بیش از 400 دوره کارآموزی در سال، کارآموزی، فرصت های داوطلبانه، پشتیبانی از تجربه کاری، و برنامه های مربیگری است.

بخش مشاغل همچنین چندین جایزه از جمله جوایز متعدد انجمن خدمات مشاوره شغلی فارغ التحصیلان (AGCAS) را به دست آورده است.

این دانشگاه همچنین به توسعه داوطلبان دکتری خود کمک می کند. کالج دکتری دانشگاه ساوتهمپتون به تربیت و توسعه محققان دکترا در سراسر دانشگاه می پردازد. این یک محیط الهام بخش و پر جنب و جوش برای تحقیقات دانش آموزان فراهم می کند و آنها را با مهارت های لازم برای پیوستن به نسل بعدی رهبران تحقیقاتی مجهز می کند.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ساوتهمپتون چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 22740 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 25580 پوند

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 5640 پوند
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 5653 پوند

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه ساوتهمپتون چقدر است ؟بورسیه های تحصیلی و روش های متعددی برای تأمین مالی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. وب سایت مربوطه را برای به روز رسانی و جزئیات بررسی کنید.

بورسیه های شایستگی بین المللی ساوتهمپتون

بورسیه های بین المللی شایستگی ساوتهمپتون تا سقف 3000 پوند به دانشجویان بین المللی (غیر اتحادیه اروپا) در مقطع کارشناسی (لیسانس) و تا 9000 پوند در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) اهدا می کند. دانشگاه ساوتهمپتون همچنین بورسیه های 5000 پوندی را برای برنامه های تدریس شده در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به دانشجویان اتحادیه اروپا (2021-2022) ارائه می دهد.

دانشجوی لیسانس

دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی نیز می توانند برای بورسیه تحصیلی موضوعی از طریق دانشگاه اقدام کنند.

دانشجویان همچنین ممکن است واجد شرایط دریافت بودجه خاص از کشور خود باشند، از جمله از طریق مشارکت بین المللی دانشگاه با شرکت های خارجی.

دانشکده ها، میزان و واجد شرایط بودن به شرح زیر است:

 • هنر و علوم انسانی – 1000 پوند به ازای هر A یا A* در سطح A یا 6 یا 7 در مدرک بین المللی HL یا معادل آن.
 • الکترونیک و علوم کامپیوتر، مهندسی، فیزیک و نجوم – 1000 پوند به ازای هر A* در سطح A یا معادل آن (به عنوان مثال، 7 در مدرک بین المللی HL).
 • شیمی – 1000 پوند به ازای هر A یا A* در سطح A یا 6 یا 7 در لیسانس بین المللی HL یا معادل آن.
 • علوم زیستی، جغرافیا و علوم اجتماعی، علوم اقیانوس‌ها و زمین، روان‌شناسی، علوم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، آموزش و علوم ریاضی – 1000 پوند به ازای هر A یا A* در سطح A یا 6 یا 7 در لیسانس بین‌المللی HL یا معادل آن. مدرسه بازرگانی دانشگاه ساوتهمپتون ، دانشکده حقوق ساوتهمپتون – 1000 پوند به ازای هر A* در سطح A یا 7 در مدرک بین المللی HL یا معادل آن.

دانشجویان کارشناسی ارشد

متقاضیانی که برای تحصیل در دانشکده هنر و علوم انسانی، شیمی، دانشکده علوم زیست محیطی و زیستی به جز کارشناسی ارشد فیزیوتراپی (پیش ثبت نام)، پزشکی درخواست می کنند، باید واجد شرایط درجه 1 یا معادل آن باشند و 3000 پوند انگلیس دریافت خواهند کرد.

مدرسه بازرگانی ساوتهمپتون بورسیه های تحصیلی 3000 تا 9000 پوندی را به دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود ارائه می دهد. مابقی دانشکده علوم اجتماعی 3000 پوند به نفر اول یا معادل آن ارائه می دهند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

مهارت زبان انگلیسی

مهارت زبان انگلیسیتمام برنامه های دانشگاه ساوتهمپتون به زبان انگلیسی (به غیر از زبان های مدرن) تدریس و ارزیابی می شوند. همه متقاضیان باید حداقل استاندارد مهارت زبان انگلیسی را نشان دهند – برای اکثر دوره ها، نمره آیلتس 6.5 به طور متوسط (یا معادل آن) برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد است. الزامات دوره های فردی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین قبل از درخواست بررسی کنید.

علاوه بر الزامات مهارت زبان انگلیسی خود دانشگاه، وزارت کشور انگلستان حداقل استانداردهای خود را برای متقاضیانی که برای تحصیل در انگلستان نیاز به ویزا دارند، تعیین می کند. دانشجویانی که زیر سطح مدرک تحصیلی می کنند و آن دسته از متقاضیانی که ملزم به مطالعه برنامه انگلیسی پیش از جلسه دانشگاه هستند، باید SELT مورد تایید UKVI مانند آیلتس را دریافت کنند. دانشجویانی که در حال تحصیل در سطح بالاتر از مدرک هستند، مانند سطح لیسانس یا بالاتر، و کسانی که برای ورود به برنامه اصلی خود نیازی به گذراندن برنامه انگلیسی پیش از جلسه دانشگاه ندارند، می توانند در هر یک از آزمون ها یا مدارک ذکر شده در زیر شرکت کنند.

تست ها و ارائه دهندگان تایید شده

متقاضیانی که نیازی به مطالعه برنامه های زبان انگلیسی پیش از جلسه دانشگاه ندارند، می توانند در هر یک از آزمون ها یا مدارک ذکر شده در زیر شرکت کنند.

دانشگاه ساوتهمپتون آزمون های زبان انگلیسی زیر را می پذیرد:

 • آیلتس (آکادمیک)
 • TOEFL
 • پیرسون PTE (آکادمیک)
 • انگلیسی کمبریج: مهارت و پیشرفته
 • Cambridge English First (FCE) – فقط برای متقاضیانی که برای برنامه های سال پایه درخواست می کنند قابل قبول است
 • ترینیتی کالج لندن ISE (مهارت های یکپارچه به زبان انگلیسی)

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانشگاه ساوتهمپتون کیفیت تدریس عالی را برای دانشجویان خود فراهم می کند.

یکی از اعضای موسس گروه راسل، ساوتهمپتون در بریتانیا از نظر شدت تحقیق در رتبه هشتم قرار دارد (چارچوب تعالی پژوهشی).

عضویت در گروه راسل آن در سراسر جهان توسط دانشگاهیان و کارفرمایان به رسمیت شناخته شده است. این باعث می شود که اساتید برتر در پروژه های نوآورانه در دانشگاه کار کنند و دانش تخصصی خود را به اشتراک بگذارند. دانش‌آموزان توسط دانشگاهیان مشهور جهان که در زمینه‌های خود پیشرو هستند، آموزش داده می‌شوند. پروژه های تحقیقاتی گسترده و پیشرو جهانی آن به آموزش دانشگاه کمک می کند و دانشجویان از کادر علمی که در موضوعات تحقیقاتی جاری مشغول هستند بهره مند می شوند.

جایگاه جهانی دانشگاه باعث ایجاد روابط قوی در بخش تجاری می شود. این موضوع باعث می‌شود محتوای دوره مرتبط باقی بماند و همچنین فرصت‌های کارآموزی و کارآموزی مناسب را از سوی رهبران کسب‌وکار به دانشجویان ارائه می‌دهد.

ساوتهمپتون با همکاری سایر دانشگاه‌های گروه راسل، به پروژه‌های تحقیقاتی چشمگیر، از جمله مرکز ایمونولوژی سرطان پیشرفته با ارزش ۲۵ میلیون پوند کمک کرده است.

ساوتهمپتون سخت با شرکای اروپایی خود کار می کند تا اطمینان حاصل کند که فرصت ها پس از سال های 2021 تا 2022 باقی می مانند و در صورت امکان اطلاعات طرح تورینگ جدید بریتانیا را به اشتراک خواهند گذاشت. این سازمان به تحرک دانشجویی و مشارکت های اروپایی متعهد است و سخت در تلاش است تا حداقل تأثیر را بر تجربه و شرکای دانشجویی تضمین کند. دانشگاه ساوتهمپتون اکثراً برای دانشجویان مقطع کارشناسی فرصت تحصیل در خارج از کشور را فراهم می کند. برای تمام سطوح، فرصت های مدرسه تابستانی در سراسر جهان نیز وجود دارد.

امکانات آموزشی پردیس

امکانات برنده جوایز در دانشگاه عبارتند از:

 • مرکز خدمات خلاق در مدرسه هنر وینچستر با ارائه امکانات تخصصی چاپ
 • ساختمان Mountbatten علوم الکترونیک و کامپیوتر دارای سه اتاق تمیز به مساحت 810 متر مربع
 • پنج کتابخانه در سراسر محوطه دانشگاه
 • آکواریوم تحقیقاتی چند منظوره در پردیس واترفرانت
 • مجموعه تونل باد در کلاس جهانی

محل اقامت

این دانشگاه چندین گزینه برای اقامت دانشجویی ارائه می دهد، از جمله:

نوع اتاق

دانشگاه ساوتهمپتونتعدادی از گزینه های مختلف از نوع اتاق وجود دارد که متناسب با نیازها و بودجه هر دانش آموز است. دانش‌آموزان می‌توانند اتاق‌های استاندارد با امکانات آشپزخانه مشترک، اتاق‌هایی با حمام خصوصی و آپارتمان‌های استودیویی مستقل را انتخاب کنند.

سرسراهای اقامت

دانشگاه ساوتهمپتون در مجموع ده سالن مجتمع اقامتی را فراهم می کند. دانش‌آموزان باید در انتخاب سالن‌های خود چندین فاکتور را در نظر بگیرند و بسته به سطح تحصیلی خود، باید دو یا سه انتخاب برای درخواست خود داشته باشند.

حمل و نقل

کارت اتوبوس UniLink در هزینه سالن مستقر در ساوتهمپتون گنجانده شده است.

امکانات ورزشی

امکانات ورزشی پیشرفته این دانشگاه به دانشجویان کمک می کند تا یک ورزش جدید یاد بگیرند، تمرین کنند، رقابت کنند یا فقط سرگرم شوند. اتحادیه دانشجویان (اتحادیه ساوتهمپتون) دارای بیش از 80 باشگاه ورزشی است و دانشجویان می توانند از طیف وسیعی از امکانات متعلق به دانشگاه و جامعه بزرگتر استفاده کنند. این شامل زمین‌ها و زمین‌های سرپوشیده و بیرونی، امکانات ورزش‌های آبی، سالن‌های ورزشی در سالن‌های خاص اقامتگاه و مرکز ورزشی Southampton Alpine Snow است.

جوامع، باشگاه ها و تناسب اندام در دانشگاه ساوتهمپتون

دانش‌آموزان می‌توانند با بیش از 300 باشگاه و انجمن که از طریق اتحادیه دانشجویان حمایت می‌شوند، دوستان جدیدی پیدا کنند و مهارت جدیدی بیاموزند. از تکواندو گرفته تا تپ رقص، باشگاه‌هایی وجود دارند که برای علایق ورزشی، اجتماعی و فرهنگی ارائه می‌شوند.

منبع : www.southampton.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]