دانشگاه سوانسی انگلستان

دانشگاه سوانسی انگلستاندر مورد دانشگاه

دانشگاه سوانسی که در ساحلی زیبا در ساحل جنوب غربی ولز در انگلستان واقع شده است، به دلیل شهرت تحقیقاتی، پشتیبانی برجسته دانشجویان و تعالی تدریس مشهور است.

این دانشگاه دارای دو پردیس است که هر دو بر اساس مکان های ساحلی خیره کننده هستند. دانشگاه سوانسی طیف وسیعی از مدارک را در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی ارائه می دهد. تعدادی از این دوره ها نیز فرصت های اضافی برای کار و تحصیل در خارج از کشور را فراهم می کنند.

با دانشجویانی که از بیش از 130 کشور جهان در سوانسی تحصیل می کنند، این دانشگاه دارای جامعه دانشگاهی متنوعی است.

این دانشگاه که در سال 1920 تأسیس شد، در رتبه 26 دانشگاه های برتر انگلستان (راهنمای دانشگاه گاردین 2023) و پانزدهمین دانشگاه در انگلستان برای رضایت از دوره قرار دارد (راهنمای دانشگاه نگهبان 2023) سوانسی به مقابله با مشکلات تحقیقاتی در دنیای واقعی با پیشگامی افتخار می کند. .

آکادمی اشتغال پذیری دانشگاه، که دانشجویان را به استخدام کنندگان فارغ التحصیل متصل می کند، بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. این آکادمی به ارائه بهترین فرصت برای اشتغال دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی اختصاص دارد.

هر دو پردیس دانشگاه سوانسی در نزدیکی مرکز شهری هیجان انگیز قرار دارند. شهر سوانسی توسط راهنمای دانشگاه کامل 2023 در رتبه ششم امن ترین مکان برای تحصیل در بریتانیا قرار گرفته است.

سوانسی توسط سواحل زیبا احاطه شده است، و هر دو پردیس در امتداد ساحل خیره کننده واقع شده اند. دانش‌آموزان فقط یک پیاده‌روی، اتوبوس یا دوچرخه‌سواری کوتاه از مرکز شهر شلوغ فاصله دارند، و Santander Cycles 55 دوچرخه در مسیر اصلی دوچرخه‌سواری شهر برای کرایه ارائه می‌کند. سوانسی با گالری‌های هنری و موزه‌های متنوع جذابیت و شخصیت زیادی دارد.

رتبه بندی دانشگاه سوانسی انگلستان

academic ranking of world universities

 • 2022 : 501
 • 2021 : 401
 • 2020 : 601

رتبه بندی QS

 • 2022 : 425
 • 2021 : 440
 • 2020 : 474

رتبه بندی تایمز

 • 2022 : 251
 • 2021 : 251
 • 2020 : 251

نتایج فارغ التحصیلان

دانشگاه سوانسی طیف گسترده ای از فرصت ها را برای ارتقای پیشرفت حرفه ای دانشجویان فراهم می کند. این امر از طریق پیوندهای صنعتی قوی و همچنین تأییدیه های حرفه ای در بسیاری از دوره های آموزشی آن انجام می شود.

این دانشگاه پشتیبانی شغلی اختصاصی را از طرق زیر ارائه می دهد:

 • خدمات شغلی با جستجوی کار و پشتیبانی CV.
 • فرصت های کارآموزی چشمگیر با GE Healthcare، Thomson Reuters، و 3M.
 • ارتباط با شرکت های چند ملیتی از جمله بوئینگ؛ اریکسون؛ IBM; رولز – رویس؛ سونی؛ Infosys; و تحقیقات مایکروسافت
 • ارتباط با طیف گسترده ای از شرکت های ملی و بین المللی از جمله آمازون، بیمه دریاسالار، BT، HP، HSBC، شرکت موتور کانات، فولاد TATA، شرکت جستجوی دایرکتوری 118UK، ویرجین مدیا، و 3M.

همچنین دانشگاه سوانسی به دانش‌آموزان دوره‌های کارآموزی و فرصت‌هایی برای شرکت در فعالیت‌های مبتنی بر شغل از طریق آکادمی اشتغال سوانسی (SEA) ارائه می‌شود. SEA یک شبکه قوی از ارتباطات را فراهم می کند که شامل موارد زیر می شود:

 • صحبت های کارفرما
 • پشتیبانی مصاحبه
 • کارگاه های آموزشی
 • رویدادهای شبکه ای به رهبری دانش آموزان
 • محل کار دانشجویی با حقوق

تیم Enterprise به دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را از طریق کارگاه‌ها، ابتکارات و تجربیات ارزشمند برای راه‌اندازی کسب‌وکار، خواه خوداشتغالی، یک شرکت اجتماعی، شغل آزاد یا یک کسب‌وکار فناوری، توسعه دهند.

بسیاری از کارفرمایان از دانشجویان سوانسی حمایت مالی می کنند. انواع حمایت مالی شامل حمایت دانشجو برای کل دوره، فقط برای سال آخر تحصیل یا پس از تکمیل یک تجربه کاری است. سوانسی همچنین با شرکت‌ها و سازمان‌های برجسته‌ای ارتباط دارد که برای تحصیلات تکمیلی حمایت مالی ارائه می‌دهند، چیزی که به دانشجویان توصیه می‌شود زودتر برای آن درخواست دهند.

دانشگاه سوانسی انگلستانامور مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه سوانسی چقدر است؟

متوسط شهریه در سال

 • مقطع کارشناسی : 1770 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 18300 پوند

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 6792 پوند
 • هزینه های زندگی در محوطه دانشگاه : 6080 پوند

بورسیه و فاند

دانشگاه سوانسی کمک های مالی متنوعی از جمله بورسیه های تحصیلی به طور خاص برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی شامل بورسیه تحصیلی تعالی است که ارزش تحصیلی تا 6000 پوند برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تا 4000 پوند برای تحصیلات تکمیلی را تایید می کند. متقاضیان موفق ، تخفیف شهریه دریافت می کنند (البته نمی توان از آن به جای سپرده استفاده کرد).

سایر گزینه های بورسیه عبارتند از:

Chevening Scholarships

مشارکت دانشگاه سوانزی با کمیسیون بورسیه Chevening به این معنی است که هر ساله چندین دارنده بورس تحصیلی Chevening به پردیس استقبال می‌شوند.

Eira Davies Scholarship

بورسیه ای مخصوص دانشجویان دختر از کشورهای در حال توسعه منتخب که در دوره کارشناسی ارشد در دانشکده بهداشت و علوم زندگی ثبت نام کرده اند. این جایزه یک بورسیه تحصیلی کامل است و دانشجویانی که هم برتری علمی و هم نیاز مالی را نشان می دهند واجد شرایط هستند.

Music Scholarships

بورسیه های ورودی موسیقی دانشگاه سوانسی به دانشجویان با استعداد موسیقی کمک می کند تا مهارت ها و نوازندگی خود را در یک محیط حمایتی توسعه دهند.

بورسیه های ورزشی

این بورسیه برای دانش آموزانی است که شرایط تحصیلی را برآورده می کنند و توانایی برجسته ای در حوزه ورزشی خاص خود دارند. این بورسیه مقیاس عظیمی از استعداد در ورزش های فردی و تیمی را پوشش می دهد.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

متقاضیان احتمالی دانشگاه سوانسی می توانند برای آخرین اطلاعات درخواست، از جمله الزامات کشور و دوره خاص، به وب سایت موسسه مراجعه کنند.

برای مثال، اگر دانشجویان آینده نگر از قبل مدارک تحصیلی فراتر از الزامات دوره انتخابی خود داشته باشند، می توانند واجد شرایط ورود به سال دوم باشند.

متقاضیانی که قبلاً یک برنامه بنیاد شناخته شده از کشور خود یا انگلستان (به عنوان مثال، INTO، WISC، NCUK) را مطالعه کرده اند، ممکن است واجد شرایط ورود به سال اول مدرک در سوانسی باشند.

الزامات زبان انگلیسی

الزامات زبان انگلیسی خاص دانشگاه در صفحات دوره در بخش الزامات ورود ذکر شده است. دانشگاه سوانسی یک برنامه پایه برای متقاضیانی ارائه می دهد که حداقل شرایط ورود را ندارند.

 • مقطع کارشناسی: اگرچه استثنائاتی وجود دارد، اما اکثر دپارتمان های دانشگاهی حداقل به نمره آیلتس 6.0 (یا معادل آن) نیاز دارند.
 • تحصیلات تکمیلی: اکثر دپارتمان ها حداقل مدرک آیلتس 6.5 (یا معادل آن) را درخواست می کنند، اما استثناهایی وجود دارد.

دانشجویان برخی از کشورها نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر مدرک زبان انگلیسی ندارند.

اگر متقاضیان نمرات انگلیسی مورد نیاز را نداشته باشند، در صورت تکمیل یک برنامه پیش جلسه زبان انگلیسی با خدمات آموزش زبان انگلیسی سوانسی (ELTS) همچنان می توانند در نظر گرفته شوند.

اگر دانش‌آموزی نمره آزمون زبان انگلیسی امن را نداشته باشد، یا اگر تبعه کشور اکثریت انگلیسی زبان نباشد، باید در هنگام ثبت نام، یک آزمون کوتاه مهارت انگلیسی را تکمیل کند. این آزمون به دانشگاه کمک می کند تا ارزیابی کند که آیا دانشجو به پشتیبانی زبان انگلیسی نیاز دارد یا خیر، که به صورت رایگان ارائه می شود.

گروه و دانشکده

ساختار بخش

دانشگاه سوانسی به تازگی از سه دانشکده تشکیل شده است که برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی را در طیف وسیعی از رشته ها ارائه می دهند. دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده بهداشت و علوم زیستی که شامل پرستاری، روانشناسی، داروسازی و پزشکی است. دانشجویانی که می خواهند در زندگی مردم تغییر ایجاد کنند، این فرصت را دارند که در مجموعه های بالینی و آزمایشگاه های پیشرفته یاد بگیرند.
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی که شامل تجارت، حقوق، علوم اجتماعی و رسانه و ارتباطات است. این دانشکده پر رونق و مورد احترام دانشجویان را برای مشاغل پر ارزش آماده می کند.
 • دانشکده علوم و مهندسی که شامل ریاضیات، علوم کامپیوتر، مهندسی و علوم طبیعی و فیزیکی است. دانش آموزان یاد می گیرند و در تحقیقات جهانی و آینده ای پایدار مشارکت می کنند.

علاوه بر ارائه دوره های معمولی دانشگاه، برنامه های زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است، از جمله دوره های قبل از جلسه انگلیسی و دوره های آمادگی آیلتس.

امکانات

محل اقامت

دانشگاه سوانسی خوابگاه را برای تمام دانشجویان سال اول تضمین می کند. دانشجویان طیف وسیعی از گزینه های اقامتی مختلف را بر اساس نیازها و بودجه خود دارند.

دانشجویان می توانند در محوطه دانشگاه یا در یک اقامتگاه خصوصی زندگی کنند و تیم مسکونی دانشگاه همیشه برای ارائه پشتیبانی آماده است. گزینه های اسکان عبارتند از:

اقامتگاه های پردیس خلیج

 • قابل استفاده برای دانشجویان سال اول و کارشناسی ارشد.
 • اتاق‌های دارای سوئیت مجزا، گزینه‌های سوئیت اختصاصی، اتاق‌های دوقلو، تخت‌خواب یک‌نفره/دونفره، و اتاق‌های قابل دسترسی با ویلچر.

دانشگاه سوانسی انگلستانپردیس پارک سینگلتون

 • مسکن برای دانشجویان سال اول و کارشناسی ارشد.
 • طیف وسیعی از اتاق‌ها با اندازه‌های مختلف، از جمله بسته‌بندی کارت غذاخوری با غذای شخصی، سوئیت اختصاصی، استاندارد، شامل و پیش‌پرداخت.

اقامتگاه های بک هاوس (خارج از دانشگاه سوانسی)

 • اسکان دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد و پزشکی.
 • اتاق های متنوع شامل استاندارد، ان سوئیت، و همچنین گزینه های زوج و خانواده.

اقامتگاه های روستای دانشجویی هندرفولان (خارج از دانشگاه)

 • مسکن برای دانشجویان سال اول، پزشکی و کارشناسی ارشد.
 • اتاق های استاندارد با آشپزخانه مشترک.

ورزش ها

با مجموعه ای از 56 باشگاه ورزشی، چیزی برای همه وجود دارد، خواه دانش آموزان تازه وارد ورزش و فعالیت بدنی باشند یا یک ورزشکار نخبه.

مجموعه دهکده ورزشی دانشگاه امکانات درجه یک از جمله استخر ملی 50 متری ولز سوانسی، پیست دو و میدانی در فضای باز، زمین های چند منظوره، سالن بدنسازی، زمین های هاکی مورد تایید جهانی FIH و موارد دیگر را ارائه می دهد.

پشتیبانی دانشجویی

دانشگاه سوانسی طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی مختلف را ارائه می دهد و این دانشگاه به دلیل تیم خدمات دانشجویی برجسته خود مشهور است.

اتحادیه دانشجویان علاوه بر پل ارتباطی بین دانشجویان و دانشگاه، به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا در زندگی دانشگاهی ادغام شوند. این اتحادیه که یکی از بزرگترین اتحادیه های دانشجویان بریتانیا است، همچنین در طول سال فعالیت های اجتماعی متنوعی را برای دانشجویان بین المللی سازماندهی می کند.

پشتیبانی بین المللی نیز توسط International@CampusLife، تیمی از متخصصان مهاجرتی کاملا آموزش دیده که مشاوره رایگان در مورد مسائل غیر آکادمیک ارائه می دهند، ارائه می شود. این تیم که برای همه دانشجویان بین المللی در دسترس است، می تواند در مورد طیف وسیعی از مسائل از جمله مشاوره مهاجرت و اطلاعات در مورد کار در بریتانیا کمک کند.

مرکز موفقیت تحصیلی توسط تیمی از مربیان متخصص اداره می شود. کلاس های مهارت های تحصیلی و همچنین قرار ملاقات های محرمانه یک به یک در همه رشته های دانشگاهی ارائه می دهد. این مرکز همچنین می تواند به دانش آموزان با تفاوت های یادگیری خاص کمک کند.

دوره ها و آموزش های برنامه موفقیت تحصیلی (ASP) به دانش آموزان کمک می کند تا اعتماد به نفس و همچنین مهارت های نوشتاری تحصیلی، تفکر انتقادی و مهارت های ارائه را بهبود بخشند.

دانشگاه سوانسی همچنین خدمات رفاهی رایگان و محرمانه ای را برای دانش آموزان ارائه می دهد. این سرویس از رویکردهای درمانی استفاده می کند و پشتیبانی یادگیری مناسب را برای دانش آموزان فراهم می کند.

منبع : www.swansea.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]