دانشگاه شفیلد هالام انگلستان

در مورد دانشگاه

دانشگاه شفیلد هالام انگلستاندانشگاه شفیلد هالام در بین پنج دانشگاه برتر مدرن در بریتانیا برای تحقیقات رتبه بندی شده است و این موسسه به ایجاد فارغ التحصیلان آماده کار که در زمینه های خود پیشرو هستند افتخار می کند .

این دانشگاه با بیش از 1000 شرکت مختلف همکاری می کند تا بهترین شانس ممکن را برای دریافت موقعیت یا تجربه کاری در برخی از معتبرترین شرکت های جهان از جمله سونی ، بی بی سی و رولز رویس برای دانشجویان فراهم کند .

هر دوره در دانشگاه شفیلد هالام یک مشاور شغلی برای دانش‌آموزان دارد ، به این معنی که همه آن‌ها توجه ویژه ‌ای را که برای استخدام مستقیماً پس از فارغ‌التحصیلی به آن نیاز دارند ، جلب می ‌کنند . در واقع ، شفیلد هالام دارای 95 درصد رضایت دانشجو برای مشاوره شغلی است (Life@Sheffield Hallam Survey 2018) .

کیفیت تدریس در دانشگاه شفیلد هالام از استاندارد بالایی برخوردار است و دانشگاه در نسخه راهنمای دانشگاه ساندی تایمز گود در سال 2020 جایزه دانشگاه سال را برای کیفیت تدریس دریافت کرده است . آنها همچنین پنج ستاره در رتبه بندی ستاره QS ، با نمرات برتر در دسته های تدریس، قابلیت استخدام، امکانات، نوآوری و فراگیر به دست آورده اند .

شفیلد هالام در پنج سال گذشته بیش از 100 میلیون پوند در تسهیلات جدید سرمایه گذاری کرده است . کتابخانه‌های 24 ساعته، مناطق مطالعاتی طراحی ‌شده توسط دانش‌آموزان و فرصت‌هایی برای یادگیری تجهیزات استاندارد صنعتی وجود دارد .

شفیلد پنجمین شهر بزرگ بریتانیا و یکی از سبزترین شهرهای اروپا است . دانش‌آموزان شفیلد هالام که توسط پارک ملی تماشایی Peak District احاطه شده‌اند ، می ‌توانند یک روز شهری متنوع و دلپذیر را کاوش کنند و روز دیگر در حومه شهر پیاده‌ روی کنند . اقامت در این منطقه نیز در میان ارزان ترین ها در بریتانیا است .

دانشگاه شفیلد هالام به محض اینکه دانش‌آموزان در بریتانیا به زمین می‌رسند ، فضای مثبتی ایجاد می ‌کند . این برنامه یک بارگیری از فرودگاه ، یک برنامه جهت‌یابی پرجمعیت و انواع رویدادهای دیگر را فراهم می‌کند تا به دانشجویان بین‌المللی اجازه دهد تا شفیلد را به خانه‌ای واقعی دور از خانه تبدیل کنند .

رتبه بندی دانشگاه شفیلد هالام

 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 1001
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 801

نتایج فارغ التحصیلان

رتبه بندی دانشگاه شفیلد هالامدانشجویان شفیلد هالام پس از فارغ التحصیلی از سطح بالایی از اشتغال برخوردار هستند . مرکز مشاغل و اشتغال به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت ‌های آماده کار را کسب کنند و مشاوره تخصصی در مورد برنامه‌ ریزی شغلی آینده ارائه می‌دهد . این سرویس به دانش آموزان کمک می کند تا شغل پاره وقت پیدا کنند، خوداشتغال شوند و تجربه کاری کسب کنند . خدمات شغلی دانشگاه شفیلد هالام دارای 95٪ رتبه رضایت دانشجویی است (Life@Sheffield Hallam Survey 2018). مشاوران به طور منظم جلسات جستجوی کار را برای کمک به بهبود رزومه های دانشجویی ، نوشتن درخواست های شغلی و عملکرد بهتر در مصاحبه ها برگزار می کنند.

دستور کار استخدامی دانشگاه شفیلد هالام منجر به تعهد به مشارکت کارفرمایان در طراحی و ارائه دوره شده است .

این دانشگاه با بیش از 1000 کسب و کار برای ارائه کار دانشجویی کار می کند و هر سال بیش از 25000 شغل ارائه می دهد . این به دانشجویان شفیلد هالام تجربیات منحصر به فرد و فرصتی برای برقراری تماس در صنعت می دهد که به مهارت های شغلی و اشتغال بیشتر کمک می کند .

بسیاری از دوره های شفیلد هالام توسط انجمن های حرفه ای معتبر هستند و به دانش آموزان کمک می کنند تا مهارت های مورد نیاز در صنعت یا بخش مربوطه را توسعه دهند . با تکمیل یک دوره معتبر، دانشجویان ممکن است از امتحانات حرفه ای معاف شوند و با مدرک حرفه ای فارغ التحصیل شوند یا سریعتر واجد شرایط شوند .

نظرسنجی مقصد ترک تحصیلات عالی (DLHE) نشان می‌دهد که 94 درصد از فارغ ‌التحصیلان دانشگاه شفیلد هالام در مدت شش ماه پس از فارغ ‌التحصیلی مشغول کار یا ادامه تحصیل هستند .

در اکثریت قریب به اتفاق دوره‌ها ، دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که در مشاغل کوتاه‌مدت و بلندمدت شرکت کنند ، و در بسیاری از دوره‌های کارشناسی ، دانشجویان می ‌توانند انتخاب کنند که تا یک سال کار در صنعت را با پرداخت حقوق سپری کنند .

چه خبر از تازه ها

چت برای دانش آموز فعلی

دانشجویان آینده نگر اکنون می توانند با سفیران دانشجو صحبت کنند و در مورد زندگی دانشجویی ، محل اقامت ، دوره ها مشاوره بی طرفانه دریافت کنند و احساس واقعی تحصیل در شفیلد هالام را داشته باشند . سفیران دانشجو دانشجویان فعلی از طیف وسیعی از کشورها و حوزه های موضوعی هستند . سفیران همچنین وبلاگ هایی نوشته اند که به صورت آنلاین در دسترس هستند .

سفیران که آماده به اشتراک گذاشتن تجربیات خود هستند ، به دانشجویان کمک می کنند تا سفر به زندگی دانشگاهی را آسان تر کنند . دانش آموزی را که می خواهید با او صحبت کنید بر اساس رشته تحصیلی ، کشور اصلی ، سرگرمی ها و علایق آنها انتخاب کنید . امروز با یک دانشجوی فعلی دانشگاه شفیلد هالام گپ بزنید .

برنامه بنیاد بین المللی

برنامه بنیاد بین المللی (IFP) برای حمایت از دانشجویان بین المللی و اتحادیه اروپا (غیر بریتانیایی) طراحی شده است که مدارک تحصیلی و زبان انگلیسی مورد نیاز برای مقاطع کارشناسی را برآورده می کنند . پس از اتمام موفقیت آمیز، دانشجویان واجد شرایط پیشرفت در انتخاب بیش از 60 برنامه مقطع کارشناسی هستند .

شفیلد هالام سه مسیر برنامه جداگانه ارائه می دهد :

 • هنر ، طراحی و رسانه
 • تجارت ، حقوق و علوم اجتماعی
 • علوم، فناوری ، مهندسی و ریاضیات (STEM)

این دوره برای ارائه نقاط ورودی مختلف بر اساس سطح فعلی زبان انگلیسی طراحی شده است . یک برنامه سه ترم از سپتامبر و یک برنامه دو ترم از ژانویه وجود دارد .

در رویدادهای مجازی شرکت کنید

شفیلد هالام به دانشجویان این فرصت را می دهد که با رویدادهای مجازی خود ، بیشتر در مورد دانشگاه کاوش و کشف کنند . با دعوت از دانشجویان برای تعامل با کارکنان ، دانشجویان فعلی و شرکت در وبینارهای زنده ، شرکت کنندگان می توانند بینشی در مورد تحصیل در موسسه به دست آورند و از فرصت ها و هزینه های تامین مالی مطلع شوند . علاوه بر این ، دانشجویان بین‌المللی می ‌توانند حمایت‌های ارائه ‌شده توسط دانشگاه را بررسی کنند و توصیه‌های مهمی در مورد درخواست‌های مهاجرت و ویزا کسب کنند . دانش آموزان می توانند برای رویدادهای مجازی ثبت نام کنند و اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در دانشگاه شفیلد هالام ارائه می شود دریافت کنند .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد هالام چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد هالام چقدر است ؟

 • میانگین سالانه هزینه تحصیل در مقطع Undergraduate : 15750 پوند
 • میانگین سالانه هزینه تحصیل در مقطع Postgraduate : 15940 پوند
 • میانگین سالانه هزینه زندگی : 7000 پوند
 • میانگین سالانه هزینه زندگی درون دانشگاهی : 4368 پوند

بورسیه ها و جوایز

شفیلد هالام بورسیه ها و جوایز رقابتی را برای دانشجویان بین المللی و غیر انگلیسی ارائه می دهد .

جوایز خودکار

اینها شامل مجموعه ای از جوایز معاون صدراعظم و بورسیه های تحصیلی 3000 پوندی برای تحصیلات تکمیلی برای فارغ التحصیلان واجد شرایط شفیلد هالام است .

بورسیه ها

بورسیه های  Transform Together: برای متقاضیان بین المللی و غیر بریتانیایی برای همه دوره های تدریس تمام وقت در دانشگاه شفیلد هالام آزاد است . معافیت نیمی از هزینه (50٪ تخفیف) برای دوره های کارشناسی ارشد و برای هر سال تحصیل در مقطع کارشناسی در دسترس است . دانش آموزانی که می توانند پیشرفت تحصیلی عالی نشان دهند واجد شرایط هستند .

دانش آموزان همچنین می توانند طرح بورسیه عمومی Chevening و طرح بورسیه مشترک مشترک المنافع (CSSS) و برنامه حمایت از ورزشکاران عملکرد را بررسی کنند. همچنین بورسیه تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی و اتحادیه اروپا وجود دارد .

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

شفیلد هالام راهنمایی در مورد شرایط لازم برای ورود از اکثر کشورها ارائه می دهد .

الزامات ورودی استاندارد شفیلد هالام برای راهنمایی عمومی در زیر ذکر شده است ، دانش آموزان باید برای شرایط خاص کشور مربوطه را جستجو کنند .

الزامات زبان انگلیسی

همه متقاضیان باید قبل از ورود به هر یک از دوره های آموزشی در دانشگاه شفیلد هالام ، مدرک زبان انگلیسی به رسمیت شناخته شده داشته باشند .

برای برنامه های سطح مدرک ( لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا ) ، طیف گسترده ای از مدارک بین المللی در نظر گرفته شده است .

برنامه بنیاد بین المللی

متقاضیان برنامه بنیاد بین المللی در هنر ، طراحی و رسانه یا تجارت ، حقوق و علوم اجتماعی ، و علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات باید دارای شرایط زیر باشند :

 • مدرک آیلتس از مرکز تایید شده
 • نمرات خوب فارغ التحصیلی دبیرستان که شامل ریاضیات می شود

برنامه های کارشناسی دانشگاه شفیلد هالام

 • دو گواهی عمومی آموزش (GCE) یا گواهی آموزش ویکتوریا (VCE) یک سطح قبولی
 • گواهی پایان دوره دبیرستان که معادل استاندارد سطح A شناخته می شود
 • سایر مدارک بین المللی که پس از 13 سال تحصیلات متوسطه / تکمیلی به دست می آیند
 • دیپلم بین المللی لیسانس با 28 امتیاز یا بیشتر

برنامه پیش از کارشناسی ارشد ( مدرک تحصیلات تکمیلی )برنامه پیش از کارشناسی ارشد ( مدرک تحصیلات تکمیلی )

 • مدارک تحصیلی پس از حداقل دو سال تحصیل پس از اتمام دوره متوسطه اعطا می شود
 • دانشجویانی که دارای مدرک در موضوعی هستند که برای ورود مستقیم به برنامه کارشناسی ارشد نامناسب تلقی می شوند – دانشجویان «تبدیل»

برنامه های تدریس شده در مقطع کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد)

 • مدرک اول یا مدرک حرفه ای که معادل استاندارد مدرک است
 • دیپلم ملی عالی (HND) یا دیپلم آموزش عالی با تجربه کاری قابل توجه در زمینه مناسب
 • تکمیل موفقیت آمیز یک دوره پیش از کارشناسی ارشد شناخته شده

برنامه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی

مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از یک دانشگاه معتبر.

امکانات

دانشگاه شفیلد هالام در دو پردیس اصلی مستقر است – پردیس شهر در وسط مرکز شهر و پردیس دانشگاهی در منطقه دانشجویی سرسبز جاده اکلسال .

شفیلد هالام به طور مداوم در حال به روز رسانی و افزودن به امکانات مورد استفاده دانشجویان است . امکانات شامل کتابخانه های 24 ساعته، مناطق مطالعاتی طراحی شده توسط دانش آموزان، و تجهیزاتی است که دانشجویان در حوزه کاری آینده خود در زمینه تخصص موضوعی خود با آنها مواجه خواهند شد .

گزینه های اسکان شامل سالن های دانشگاه و مسکن بخش خصوصی است . شفیلد هالام خوابگاه را برای تمام دانشجویان سال اول تضمین می کند . اگر دانشجویان بخواهند دوست پیدا کنند و در قلب زندگی دانشجویی زندگی کنند ، سالن های دانشگاه عالی هستند . ساکنین هرگز بیش از نیم ساعت پیاده از دانشگاه فاصله ندارند و دانشجویان می توانند از بین بیش از 30 سالن در هر اندازه و قیمت انتخاب کنند . اجاره شامل قبض، بیمه و وای فای است .

شفیلد هالام به دانش‌آموزان کمک می ‌کند تا مسکن خصوصی را شناسایی کنند که شامل خانه‌های مسکونی و خانه‌های مشترک است . گزینه‌های غذا خوردن کافه‌ها ، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها را پوشش می ‌دهد که در آن دانش‌آموزان طیف وسیعی از گزینه‌ها از غذاهای چینی تا لهستانی را پیدا خواهند کرد – برای انتخاب‌های بیشتر در غذاهای جهانی، به بازار مور و جاده لندن بروید .

تقریباً هر ساختمان در پردیس دارای مکان هایی برای خوردن و نوشیدن است که غذاهای با کیفیت و متنوع با قیمت های مناسب ارائه می دهد .

این دانشگاه سالانه 4 میلیون پوند در امکانات فناوری اطلاعات خود سرمایه گذاری می کند. امکانات ورزشی و تناسب اندام با کیفیت بالا نیز در اختیار دانش آموزان است .

حمایت دانشجویی

دانشجویان دانشگاه شفیلد هالام به انواع خدمات پشتیبانی دسترسی دارند .

تیم تجربه بین المللی یک تیم پشتیبانی اختصاصی است که به دانشجویان بین المللی از طریق پشتیبانی قبل از ورود تا فارغ التحصیلی کمک می کند. خدمات شامل حمایت تحصیلی و رفاهی ، مشاوره مهاجرت ، مشاوره شغلی و اشتغال، مشاوره و طرح انگلیسی دانشگاه می باشد .

از دیگر خدمات این دانشگاه می ‌توان به شبکه بین‌المللی فارغ ‌التحصیلان ، مرکز مشاوره اتحادیه Hallam که مشاوره در مورد محل اقامت ، مهاجرت و سایر مسائل ، پشتیبانی مالی و راهنمایی ، دفتر تحقیقات و نوآوری و مشارکت دانشجویی ، ارزیابی و تحقیق (STEER) ارائه می‌دهد .

خدمات راه اندازی کسب و کار برای تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان فعلی تا پنج سال پس از فارغ التحصیلی در دسترس است . اتحادیه دانشجویان تعداد زیادی از باشگاه ها، انجمن ها و سایر خدمات را مدیریت می کند .

منبع : www.shu.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]