دانشگاه شفیلد

در مورد این دانشگاه

دانشگاه شفیلددانشگاه شفیلد یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو با شهرت جهانی برای تعالی است. دانشگاه شفیلد که در بین 100 دانشگاه برتر جهان ( رده بندی دانشگاه های جهانی QS 2023 ) و عضوی از گروه معتبر راسل قرار دارد ، تحصیلات در سطح جهانی را در شهری پر جنب و جوش و دلپذیر در قلب بریتانیا ارائه می دهد . اتحادیه دانشجویان آن در بریتانیا به عنوان شماره یک انتخاب شده است (جوایز انتخاب دانشجویی Whatuni 2022) و مجموعه ای از باشگاه ها و جوامع ، رویدادها ، فعالیت ها و فرصت های داوطلبانه را برای افزایش تجربه دانش آموزان فراهم می کند .

دانشگاه شفیلد محل تحقیقات پیشرو در جهان ، آموزش عالی و جامعه بین المللی پر جنب و جوش است . محققان آن مشتاق مقابله با چالش های بزرگ جهانی معاصر امروز هستند . تحقیقات آن بر سیاست های ملی و بین المللی تأثیر می گذارد و زندگی را تغییر می دهد . همچنین به آموزش در سطح جهانی دانشگاه در طیف گسترده ای از رشته ها ، از جمله هنر و علوم انسانی ، مهندسی ، پزشکی ، دندانپزشکی و بهداشت ، علوم ، علوم اجتماعی و تجارت اطلاع می دهد .

بیش از 30000 دانشجو از بیش از 150 کشور جهان برای تحصیل در دانشگاه شفیلد انتخاب می کنند و جامعه ای متنوع و غنی را ایجاد می کنند .

شفیلد که بیش از نیم میلیون نفر در آن زندگی می کنند ، شهری پر جنب و جوش و واقعاً پذیرا است و مکانی است که همه به آن تعلق دارند . شفیلد در مرکز بریتانیا واقع شده است و آن را به پایگاهی ایده آل برای کاوش در بریتانیا و اروپا تبدیل می کند . از لندن فقط 2 ساعت و با قطار تا منچستر 1 ساعت فاصله دارد . همچنین سومین شهر دانشجویی مقرون به صرفه در بریتانیا برای زندگی است (NatWest Student Living Index 2022) .

رتبه بندی دانشگاه شفیلد

 • رتبه بندی آکادمیک برترین دانشگاه های جهان : 101
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 96
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 110

حوزه سابجکت ها

دانشگاه شفیلد از پنج دانشکده آکادمیک تشکیل شده است .

دانشکده هنر و علوم انسانی

رشته‌های هنر و علوم انسانی این دانشگاه به‌عنوان پیشرو در جهان شناخته شده‌اند و در رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهانی آموزش عالی تایمز بر اساس موضوع 2022 در رتبه 67 قرار گرفته ‌اند . گروه‌هایی شامل مطالعات آسیای شرقی ، انگلیسی ، تاریخ ، زبان‌ها و فرهنگ‌ها ، موسیقی و فلسفه هستند .

دانشکده مهندسی

متشکل از هفت بخش شامل مهندسی هوافضا ، مهندسی کنترل خودکار و سیستم‌ها ، مهندسی زیستی ، مهندسی شیمی و بیولوژیکی ، مهندسی عمران و سازه ، علوم کامپیوتر ، مهندسی برق ، علم مواد و مهندسی مکانیک .

دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی و بهداشت

این دانشکده محل دانشکده پزشکی دانشگاه و همچنین بخش های دندانپزشکی ، علوم بهداشتی ، علوم ارتباطات انسانی ، علوم اعصاب و سرطان و متابولیسم است .

دانشکده علوم دانشگاه شفیلد

دانشکده علوم دانشگاه شفیلدمتشکل از پنج بخش شامل علوم زیستی ، شیمی ، ریاضیات و آمار ، فیزیک و نجوم و روانشناسی .

دانشکده علوم اجتماعی

این دانشکده از 13 بخش از جمله دانشکده مدیریت معتبر دانشگاه و همچنین گروه های معماری ، اقتصاد ، آموزش ، جغرافیا ، دانشکده اطلاعات ، روزنامه نگاری ، معماری منظ ر، حقوق ، سیاست ، جامعه شناسی ، مطالعات شهری و برنامه ریزی و موسسه بین رشته ای روش های شفیلد تشکیل شده است . علوم اجتماعی شفیلد در رتبه 88 جهان و حقوق در رتبه 64 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز بر اساس موضوع 2022 قرار گرفتند .

چه خبر از تازه ها

دانشگاه شفیلد همچنان به عنوان یک دانشگاه پیشرو در جهان در رتبه بندی و نظرسنجی های دانشگاه های ملی و بین المللی شناخته می شود :

 • 96 در جهان ( رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2023)
 • شانزدهم در بریتانیا ( رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2023 )
 • بیست و دومین دانشگاه از بین 250 دانشگاه در اروپا برای آموزش عالی ( رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز اروپا 2022 )
 • در میان 50 دانشگاه برتر بین المللی در جهان ( رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز 2022 )
 • 92 درصد تحقیقات در سطح جهان پیشرو یا در سطح بین المللی عالی هستند ( Research Excellence Framework 2021 )

این رتبه ‌بندی‌های جهانی و ملی منعکس ‌کننده عملکرد مستمر دانشگاه شفیلد در کیفیت تدریس ، تأثیر پژوهش و تجربه دانشجویی است که با نوآوری مستمر در برنامه‌های درسی ، مشارکت‌های سازنده صنعتی و تحقیقاتی ، و سرمایه‌گذاری‌های دانشگاهی پشتیبانی می‌شود .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه شفیلد چقدر است ؟

 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Undergraduate : 24800 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی : 5376 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 4378 پوند

بورسیه ها و فاندینگ

دانشگاه شفیلد از برنامه های بورسیه تحصیلی از دانش آموزان با پیشرفت بالا استقبال می کند که می توانند پیشرفت تحصیلی و پتانسیل عالی را نشان دهند . شرایط و ضوابط کامل اعمال می شود .

بورسیه های بین المللی برای ورود به سال 2023 شامل ، اما محدود به موارد زیر نیست :

75 x 50٪ : بورسیه های بین المللی شایستگی در مقطع کارشناسی

50 درصد کمک هزینه تحصیلی برای دوره های کارشناسی* برای هر سال تحصیل (مشروط به دستیابی به میانگین 60 درصد) . دانشجویان قبل از اینکه بتوانند برای این بورسیه تحصیلی درخواست دهند، باید یک پیشنهاد داشته باشند .

125  x 25٪: بورسیه های بین المللی شایستگی تدریس شده در مقطع کارشناسی ارشد

25 درصد کمک هزینه تحصیلی برای دوره های تحصیلات تکمیلی*. دانشجویان قبل از اینکه بتوانند برای این بورسیه تحصیلی درخواست دهند ، باید یک پیشنهاد داشته باشند .

جوایز دیگر ممکن است بسته به ملیت ، اقامتگاه یا موضوع تحصیل در دسترس باشد . دانشجویان می توانند از ماشین حساب بودجه دانشگاه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بودجه موجود استفاده کنند .

* تعداد کمی از رشته های تحصیلی در دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی و بهداشت واجد شرایط دریافت این بورسیه نمی باشند .

واجد شرایط بودن

الزامات ورود

دانشگاه شفیلددانشگاه شفیلد چندین دهه است که پذیرای دانشجویان از سراسر جهان بوده و تجربه زیادی در ارزیابی و درک مدارک بین المللی مختلف دارد . برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد مدارک قابل قبول برای کشورهای خاص ، از صفحات کشور دیدن کنید . نمرات ، موضوعات و الزامات زبان انگلیسی بر اساس دوره متفاوت است و اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت دانشگاه پیدا کنید .

الزامات زبان انگلیسی

این دانشگاه مجموعه ای از مدارک مختلف زبان انگلیسی را می پذیرد . مرکز آموزش زبان انگلیسی دوره های قبل از جلسه زبان انگلیسی را برای کسانی که نیاز به ارتقای سطح خود برای برآورده کردن شرایط ورود به مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود دارند، ارائه می دهد .

کارشناسی

دانشگاه شفیلد طیف وسیعی از مدارک بین المللی مختلف را برای ورود مستقیم به دوره های کارشناسی می پذیرد . اگر دانشجویان شرایط لازم را نداشته باشند ، می توانند برای یکی از برنامه های مسیر دانشگاه درخواست دهند .

برای درخواست برای دوره کارشناسی ، دانشجویان باید از طریق خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها ( UCAS ) درخواست دهند . کد UCAS شفیلد S18 SHEFD است . هیچ کد پردیس وجود ندارد .

Postgraduate Taught

دارندگان مدرک لیسانس خوب از یک دانشگاه معتبر برای پذیرش مستقیم در برنامه های دیپلم یا کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شوند . دانشجویان متقاضی برای دوره تحصیلات تکمیلی می توانند با استفاده از فرم درخواست آنلاین درخواست دهند . محبوب ترین دوره های دانشگاه نسبت به مکان های تحصیلی موجود برنامه های کاربردی بیشتری دریافت می کنند .

Postgraduate Research

دارندگان مدرک لیسانس خوب و مدرک کارشناسی ارشد خوب از یک دانشگاه معتبر برای پذیرش مستقیم در برنامه های تحقیقاتی کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شوند .

Pathway programmes

اگر دانش‌آموزان هنوز شرایط ورود به یکی از دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد را برآورده نکرده‌اند ، می‌توانند به یک برنامه پایه یا پیش از کارشناسی ارشد در کالج بین‌المللی دانشگاه شفیلد بپیوندند .

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

دانش‌آموزان هر رشته‌ای را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنند ، توسط معلمان ، محققان و متخصصان برجسته جهان تدریس و نظارت خواهند شد . کارکنان دانشگاهی در زمینه‌های خود متخصص هستند و در آخرین چارچوب تحقیقاتی تعالی ، 99 درصد تحقیقات شفیلد در سطح بین‌المللی عالی یا پیشرو در جهان رتبه‌بندی شده‌ اند . به عنوان یک دانشگاه گروه راسل ، تدریس توسط تخصص تحقیقاتی هدایت می‌شود و شفیلد از نظر آموزش عالی در رتبه ۲۲ از بین ۲۵۰ دانشگاه در اروپا قرار دارد ( رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز در اروپا ۲۰۲۲ ) .

در طول مدت حضور خود در شفیلد ، دانش آموزان تشویق می شوند تا زمان خود را مدیریت کنند تا بر اساس مهارت های سازمانی حیاتی ایجاد کنند و برای دنیای کار آماده شوند . دانش‌آموزان علاوه بر متخصص شدن در موضوع انتخابی خود ، مهارت‌های حل مسئله ، تحقیق، تحلیل ، کار تیمی و رهبری خود را توسعه می ‌دهند و همچنین اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهند و انعطاف‌پذیر و سازگار می‌شوند .

دانشگاه شفیلد از نزدیک با تجارت ، صنعت ، دولت ها و سازمان های بین المللی همکاری می کند تا اطمینان حاصل شود که محتوای دوره مطابق با خواسته های این رشته است . بسیاری از دوره ها دارای فارغ التحصیلان و مدعوین مدعو هستند که بینش حیاتی را در مورد حرفه یا صنعت خود به دانشجویان ارائه می دهند .

امکانات آموزشی پیشرو

دانشگاه به طور مستمر روی امکاناتی برای ایجاد بهترین محیط آموزشی برای دانشجویان سرمایه ‌گذاری می‌کند ، از جمله کتابخانه اطلاعات مشترک با بیش از 100000 کتاب و 500 کامپیوتر، و الماس ، یک مرکز آموزشی چند رشته ‌ای ، با 2540 فضای مطالعه ، 9 سالن سخنرانی ، یک موتور جت . اتاق کنترل ، ماشین ‌فروشی و مجموعه واقعیت مجازی .

بسیاری از امکانات بین ‌رشته ‌ای هستند و همچنین آزمایشگاه‌های پیشرفته ‌ای برای موضوعات بالینی ، مهندسی و علوم با تجهیزات تخصصی ، استاندارد صنعتی  و همچنین فضاهای فناوری موسیقی ، استودیوهای پخش ، اتاق‌های خبری چند رسانه‌ای و تجهیزات مالی و اتاق تجارت کاملاً مجهز وجود دارد .

پردیس و امکانات زندگی دانشجویی

شفیلد شهری پرجنب‌ وجوش است که به برخی از زیبا ترین حومه‌های بریتانیا نزدیک است . این شهر که بیش از نیم میلیون نفر را در خود جای داده است ، چهارمین شهر بزرگ در بریتانیا با صحنه موسیقی و هنر هیجان انگیز است . این شهر همچنین دارای فضای باز زیادی است ، از جمله بیش از 200 پارک ، باغ‌های زیبا و جنگل‌هایی مانند باغ‌های گیاه ‌شناسی شفیلد و پارک وستون که هر دو در فاصله کوتاهی از پردیس اصلی قرار دارند . شفیلد شهری خوش‌آمد و دوستانه است و یکی از مقرون‌ به ‌صرفه ‌ترین شهرهای دانشجویی بریتانیا است .

دانشگاه شفیلداقامت تضمینی

دانشگاه شفیلد تضمین می کند که برای دانشجویان در طول مدت تحصیل ، مکانی در محل اقامت خود بیابد ، مشروط بر اینکه آنها دارای چند شرط ساده باشند . همه اقامتگاه ها شامل یک اتاق خواب خصوصی و وای فای رایگان هستند . اکثر اتاق ها دارای حمام اختصاصی هستند ، بنابراین دانش آموزان حمام و توالت اختصاصی خود را خواهند داشت .

  پشتیبانی برجسته

دانشگاه شفیلد بیش از 100 سال است که پذیرای دانشجویان بین المللی بوده و طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی را برای کمک به دانشجویان برای موفقیت در تحصیل و استقرار در زندگی دانشگاهی ارائه می دهد . در سراسر دانشگاه ، مشاوران متخصصی وجود دارند که می ‌توانند به هر سؤالی پاسخ دهند ، خواه دانشجویان مایلند در مورد بورس تحصیلی ، دوره‌ها ، محل اقامت یا زندگی در شفیلد اطلاعات بیشتری کسب کنند .

تجربه دانشجویی شگفت انگیز

اتحادیه دانشجویان در بریتانیا به عنوان شماره یک انتخاب شد ( جوایز انتخاب دانشجویی  Whatuni 2022) و طیف وسیعی از باشگاه‌ها و جوامع ، رویدادها ، فعالیت‌ها و فرصت‌های داوطلبانه را برای افزایش تجربه دانشجو فراهم می ‌کند .

منبع : www.sheffield.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]