دانشگاه لیدز انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه لیدز انگلستاندانشگاه لیدز در 2021 راهنمای دانشگاه خوب تایمز و ساندی تایمز در رتبه 15 قرار دارد و بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021 در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . همچنین بخشی از گروه معتبر راسل – مجموعه ای از 24 دانشگاه پژوهش فشرده در بریتانیا است .

دانشگاه لیدز همچنین در نظرسنجی تجربه دانشجویان آموزش عالی تایمز در سال 2018 رتبه سوم را در بریتانیا دارد .

طبق همین نظرسنجی ، امکانات پردیس رتبه دوم را در بریتانیا به دست آوردند ، که با این واقعیت که دانشگاه لیدز تنها در سال های اخیر بیش از 120 میلیون پوند در دو ساختمان جدید سرمایه گذاری کرده است، تقویت شده است . ساختمان سر ویلیام هنری براگ در تابستان 2021 تکمیل شد و دارای امکانات مهندسی و علوم فیزیکی جدید است و کتابخانه مدرن و مجهز Laidlaw جدیدترین افزونه به مجموعه پنج کتابخانه دانشگاه است .

امکانات ورزشی در این موسسه در سطح جهانی است ، با Edge ، یک مجموعه بدنسازی پیشرفته ، دارای استخر 25 متری ، سونا ، اتاق بخار ، دیوار کوهنوردی و تعدادی سالن ورزشی که برای انواع مختلف استفاده می شود .

این دانشگاه به ایجاد یک پردیس چند فرهنگی برای دانشجویان خود افتخار می کند و از دانشجویان خارج از کشور استقبال می کند . در واقع ، بیش از 12000 دانشجوی بین المللی از بیش از 170 کشور مختلف در سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه لیدز می آیند .

اتحادیه دانشجویان دانشگاه لیدز (LUU) یکی از فعال ترین اتحادیه ها در بریتانیا است . این اولین بار در بریتانیا بود که توسط اتحادیه ملی دانشجویان به عنوان ” عالی ” اعطا شد و بیش از 300 باشگاه و انجمن را برای مشارکت دانش آموزان ارائه می دهد .

رتبه بندی دانشگاه لیدزرتبه بندی دانشگاه لیدز

  • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط آکادمیک : 151
  • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط QS : 86
  • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط Times : 127

نتایج فارغ التحصیلان

مدرک تحصیلی از دانشگاه لیدز به دانشجویان این امکان را می دهد که به دنبال شغل مورد نظر خود باشند . مرکز شغلی دانشگاه ، که خدمات روزانه ارائه می دهد و قرار ملاقات های یک به یک را اعطا می کند ، به دانشجویان کمک می کند تا شغل پیدا کنند و برای آن درخواست دهند ، همراه با ارائه دسترسی به رویدادها و فرصت های شغلی انحصاری . این مرکز به دانش‌آموزان کمک می‌ کند تا استراتژی‌های اشتغال مؤثری را ایجاد کنند که آنها را یک قدم جلوتر در بازار کار رقابتی قرار می‌دهد .

فارغ التحصیلان لیدز بسیار مورد توجه کارفرمایان برجسته هستند ، از جمله  Accenture،  IBM، Jaguar Land Rover ، Unilever و بسیاری دیگر که به طور منظم از محوطه دانشگاه برای اهداف استخدام بازدید می کنند .

تحصیلات تکمیلی

کسانی که به سراغ تحصیلات تکمیلی می روند به جامعه ای متشکل از 10000 دانشجو ملحق خواهند شد که احتمالاً در کنار تیم های تحقیقاتی شناخته شده بین المللی کار می کنند . فارغ التحصیلان دانشگاه لیدز ممکن است واجد شرایط دریافت 10 درصد کمک هزینه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی خود باشند .

فارغ التحصیلان

دانشگاه لیدز حتی پس از فارغ التحصیلی از دانشجویان پشتیبانی می کند . شبکه جهانی فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل نزدیک به 270000 نفر است که در سراسر جهان پراکنده شده اند و از یک شبکه گسترده به دانشجویان مشاوره شغلی مادام العمر ارائه می دهند . علاوه بر این ، فارغ التحصیلان همچنین تا پنج سال پس از فارغ التحصیلی از کتابخانه ها و دسترسی به امکانات اتحادیه دانشگاه برخوردار خواهند بود .

چه خبر از تازه ها

در لیدز ، دانش آموزان برای کاوش ، پرسش و کشف به چالش کشیده می شوند . دانشجویان بالقوه تحصیلات تکمیلی این فرصت را دارند که با شرکت در یکی از روزهای آزاد مجازی ، مزه آنچه را که ارائه می شود ، بچشند .

این دانشگاه یک هفته سمینارهای زنده و هیجان انگیز را برگزار می کند که به طور خاص برای کسانی که مایل به ثبت نام در برنامه های کارشناسی ارشد یا تحقیقاتی هستند، هدف قرار می گیرد . این سلسله مباحث جالب و روشنگر ، ساختار شبکه کارشناسی ارشد لیدز و مدارک معتبر جهانی ارائه شده را روشن خواهد کرد .

روزهای آزاد مجازی از 29 نوامبر تا 3 دسامبر برگزار می شود و موضوعات بسیاری از جلسات دوره های خاص گرفته تا صحبت در مورد زندگی در لیدز ، روش های درخواست و فرصت های تأمین مالی از طریق برنامه های بورس تحصیلی دانشگاه را پوشش می دهد . جلسات توسط هیئت علمی آکادمیک متخصص دانشگاه لیدز مدیریت و ارائه می ‌شوند و فرصتی فوق ‌العاده برای یادگیری در مورد چگونگی تخصص در یک زمینه خاص از تحصیل و ایجاد یک شغل رضایت‌بخش و تاثیرگذار هستند .

شرکت کنندگان همچنین می توانند پردیس لیدز را به صورت آنلاین از طریق یک تور مجازی 360 تجربه کنند که مقدمه ای همه جانبه از موقعیت و امکانات چشمگیر دانشگاه ، از جمله دپارتمان های دانشگاهی و محل اقامت تحصیلات تکمیلی است .

دانشجویان آینده نگر می توانند علاقه خود را به صورت آنلاین ثبت کنند و دریابند که چرا لیدز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است (رده بندی جهانی QS 2022) ، که مکانی فوق العاده برای شروع تحصیلات تکمیلی و تجربه زندگی فراموش نشدنی ارائه می دهد .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه لیدز چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه لیدز چقدر است ؟

  • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 3976 پوند

بورسیه و فاندینگ

دانشگاه لیدز تعدادی بورسیه تحصیلی جذاب را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، از کمک هزینه های تعمیر و نگهداری جوایز جزئی و سایر کمک هزینه ها . بورسیه ها هم در سطح دانشگاه و هم در سطح مدرسه اعطا می شود و توصیه می شود که دانش آموزان در اسرع وقت برای این موارد پرس و جو کرده و درخواست دهند . دانشجویان اغلب قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست بورسیه ، به یک پیشنهاد مکانی نیاز دارند .

بورسیه های موجود شامل موارد زیر است ، اما به آن ها محدود نمی شود :

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی

دانشکده مهندسی و علوم فیزیکی بورسیه بین المللی تعالی مقطع کارشناسی

این کمک هزینه تا 6000 پوند برای مدت دوره ، حداکثر تا چهار سال مشروط به پیشرفت رضایت بخش است .

بورسیه دستاوردهای بین المللی رئیس علوم زیستی

این کمک هزینه 5000 پوند در سال حداکثر تا سه سال مشروط به پیشرفت رضایت بخش است .

بورسیه تحصیلی عالی دانشکده روانشناسی دانشگاه لیدز

این بورسیه 10000 پوند برای شایستگی تحصیلی اعطا می کند .

بورسیه بین المللی دانشکده حقوق

این بورسیه باعث کاهش 2500 پوندی هزینه تحصیل می شود . این فقط برای سال اول است ، یک بورس تحصیلی در سال های دو و سه با توجه به پیشرفت تحصیلی در دسترس است .

بورسیه های تحصیلات تکمیلی

بورسیه های تحصیلات تکمیلیدانشگاه لیدز طیف وسیعی از بودجه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان کارشناسی ارشد و تحقیقاتی ارائه می دهد . این جوایز از نظر ارزش متفاوت هستند و بر اساس موضوع به موضوع ارائه می شوند .

به دانشجویان توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر و جزئیات معیارهای خاص کشور به وب سایت دانشگاه مراجعه کنند .

واجد شرایط بودن

الزامات ورود

مقطع کارشناسی

این دانشگاه طیف گسترده ای از مدارک بین المللی را به رسمیت می شناسد . برخی از مدارک تحصیلی نیاز به مطالعه قبلی در موضوعات خاص ، به ویژه در علوم ، مهندسی و زبان دارند . همه دانش آموزان همچنین باید تسلط مناسب در زبان انگلیسی را نشان دهند . دانشجویانی که شرایط تحصیلی لازم برای ورود مستقیم را ندارند ممکن است بخواهند یکی از گزینه های سال پایه را در نظر بگیرند .

تحصیلات تکمیلی دانشگاه لیدز

برای برنامه های کارشناسی ارشد تدریس شده ، معمولاً دانش آموزان باید مدرک درجه یک معادل 2:1 را در انگلستان کسب کرده باشند . این دانشگاه همچنین شواهدی مبنی بر تجربه شخصی ، حرفه ای و آموزشی مرتبط را برای برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی در نظر می گیرد . دانشجویان همچنین باید شرایط زبان انگلیسی دانشگاه را برآورده کنند .

Research

دانشگاه معمولاً از دانشجویان می‌خواهد که دارای مدرک ممتاز درجه یک یا درجه دوم یا مدرک معادل آن در موضوعی مرتبط با زمینه تحقیقاتی پیشنهادی خود باشند . دانشجویان همچنین باید شرایط زبان انگلیسی دانشگاه را برآورده کنند .

دوره زیست شناسی و درمان سرطان

BSc کلاس 1 یا 2i یا معادل آن در یک رشته علمی مرتبط که معمولاً یکی از علوم زیستی است اما فارغ التحصیل علوم طبیعی در نظر گرفته می شود .

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

در دانشگاه لیدز ، دانشجویان می توانند مشتاقانه منتظر تحصیل در میان دانشگاهیان الهام بخش ، متفکران انتقادی بسیار ماهر و کارشناسانی باشند که علاقه به موضوعات خود را پرورش می دهند .

دانشجویان لیدز برای تبدیل شدن به متفکران انتقادی و تحلیلی مستقل آموزش می بینند . آنها همچنین یاد خواهند گرفت که به یادگیرندگانی با انگیزه تبدیل شوند که می دانند چگونه مشکلات را تعریف کنند و به دنبال راه حل باشند .

تدریس شامل ترکیبی از سخنرانی‌ها ، سمینارها و آموزش‌ها می‌شود و زمان نیز برای مطالعه خصوصی ، کار پروژه و کار آزمایشگاهی اختصاص داده می ‌شود . به عنوان یکی از اعضای گروه راسل ، تحقیق در قلب همه یادگیری در محوطه دانشگاه قرار دارد . دانش‌آموزان می ‌توانند انتظار داشته باشند که در مورد اکتشافات و پیشرفت‌ها ، گاهی حتی قبل از انتشار ، توسط محققان فعالی که این یافته‌ها را در تدریس خود منتشر می‌کنند ، بیاموزند .

امکانات

دانشگاه لیدز متعهد به ارائه ، حفظ و ارتقاء بهترین امکانات ممکن برای حمایت از دانشجویان در تحصیل است .

کتابخانه ها

امکانات

پنج کتابخانه دانشگاه در طول هفته در طول ترم باز هستند و نیازهای مختلف دانشجویان را برآورده می کنند  . دانش‌آموزان می‌توانند به تمام کتاب‌ها و مطالب آنلاین مورد نیاز خود برای دوره خود ، همراه با مجموعه ‌ای شگفت‌انگیز از کتاب‌ها و نسخه‌های خطی کمیاب دسترسی داشته باشند که می‌توانند برای تحقیقات فردی و گروهی مورد استفاده قرار گیرند . کتابخانه ها همچنین اتاق هایی برای کار گروهی با تجهیزات ارائه تعاملی ارائه می دهند .

پشتیبانی فناوری اطلاعات

دانشجویان همچنین به بیش از 1800 کامپیوتر شخصی در سراسر آزمایشگاه های کامپیوتر دانشگاه دسترسی دارند که اکثر آنها به صورت شبانه روزی باز هستند . از دیگر ویژگی های پشتیبانی IT می توان به وای فای رایگان و پرسرعت ، طیف وسیعی از نرم افزارهای رایگان یا کم هزینه و دسترسی ایمن به منابع با سرویس Desktop Anywhere اشاره کرد . نظرسنجی ملی دانشجویان همواره دانشگاه را از نظر دسترسی به منابع فناوری اطلاعات رتبه‌ بندی می‌کند .

مرکز زبان دانشگاه لیدز

مرکز تخصصی زبان به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا زبان‌های جدید را بیاموزند و به آنها تسلط پیدا کنند ، با موجودی مواد آموزشی به بیش از 45 زبان . دانش آموزان به مجموعه گسترده ای از فیلم ها و مستندهای خارجی و بیش از 50 کانال تلویزیونی به بیش از 20 زبان دسترسی دارند . دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با دوره‌های زبان انگلیسی پیش از جلسه دانشگاه که قبل از تاریخ شروع دوره در دسترس هستند ، برای تحصیل در بریتانیا آماده شوند . هنگامی که آنها مدرک خود را شروع کردند ، می توانند از طریق کلاس ها و کارگاه های پاره وقت در کنار تحصیل، توسعه زبان انگلیسی آکادمیک را دریافت کنند .

منبع : www.leeds.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]