دانشگاه لیدز بکت

در مورد این دانشگاه

دانشگاه لیدز بکتدانشگاه لیدز بکت یک دانشگاه در سطح جهانی با رتبه 5 ستاره از رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS است و یکی از 250 دانشگاه برتر آموزش عالی Times در جهان است .

یکی از محبوب ترین دانشگاه های انگلستان، دانشگاه لیدز بکت ، پذیرای بیش از 23000 دانشجو از 143 کشور در سراسر جهان است . این مؤسسه متعهد به ارائه یک محیط دوستانه برای همه دانشجویان بین المللی است، که با یک هفته خوش آمدگویی اختصاصی برای دانشجویان خارج از کشور هنگام ورود به دانشگاه شروع می شود .

دانشجویان آینده نگر طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای انتخاب دارند . با سرمایه گذاری مداوم 200 میلیون پوند در برخی از بهترین امکانات دانشگاهی انگلستان ، دانشجویان از تجهیزات پیشرفته استفاده خواهند کرد تا بتوانند فارغ التحصیل شوند و احساس آمادگی برای برداشتن گام بعدی به سمت شغل آینده خود کنند .

دانشگاه لیدز بکت با هزاران کسب‌وکار منطقه‌ای ، ملی و بین‌المللی همکاری می‌ کند تا اطمینان حاصل کند که تحقیقات و دوره‌ها معاصر ، غنی و مرتبط هستند و نیازهای دانشجویان و کارفرمایان فعلی یا آینده را برآورده می‌کنند .

این امر، همراه با خدمات شغلی اختصاصی برای دانشجویان، باعث شده است که 91 درصد از تمام فارغ التحصیلان لیدز بکت در مدت 15 ماه پس از تکمیل مدرک خود در حال کار یا ادامه تحصیل باشند (بررسی نتایج فارغ التحصیلان 2020) .

واقع در لیدز ، یک شهر دانشجو محور ، فعالیت های هیجان انگیز بی شماری برای دانش آموزان وجود دارد که خارج از تحصیل از آنها لذت ببرند . علاوه بر این، با قطار می‌توان در عرض دو ساعت به لندن رسید ، بنابراین لیدز یک پایگاه عالی برای کسانی است که مایل به بازدید از سایر مناطق بریتانیا و اروپا هستند .

رتبه بندی دانشگاه لیدز بکترتبه بندی دانشگاه لیدز بکت

 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 801

گزینه های مطالعه

دانشگاه لیدز بکت طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دوره های تخصصی زبان انگلیسی و آمادگی دانشگاه را ارائه می دهد . تمام برنامه ها بر جذاب کردن دانشجویان برای کارفرمایان آینده تمرکز دارند .

دوره های آمادگی زبان انگلیسی و دانشگاه

لیدز بکت دوره های مختلفی دارد که به دانش آموزان کمک می کند تا مدارک تحصیلی و توانایی زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند که اکثر آنها توسط شورای بریتانیا تایید شده است . دوره‌ های پیش ‌جلسه ‌ای دانشگاه قبل از شروع دوره تحصیلی دانشجویان در سپتامبر یا ژانویه تکمیل می‌ شود  .

سال تاسیس بین المللی

برای دانش‌آموزانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست ، سال پایه بین‌المللی آنها را با توانایی لازم در زبان انگلیسی و دانش موضوعی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان مجهز می ‌کند .

دوره های قبل از جلسه

تکمیل موفقیت‌آمیز یک دوره پیش‌جلسه ، الزامات زبان انگلیسی دانشگاه لیدز بکت را برای دوره‌هایی که نیاز به آیلتس 6.0 یا 6.5 دارند برآورده می‌ کند ، بنابراین دانش‌آموزان نیازی به شرکت در آزمون آیلتس اضافی نخواهند داشت .

مدارک کارشناسی ( BA ، BSc ،  BEng، LLB )

نمونه هایی از این نوع دوره ها عبارتند از :

 • لیسانس (Hons) معماری
 • BA (Hons) بازرگانی و مدیریت
 • کارشناسی (Hons) حسابداری و مالی
 • BSc (Hons) پرستاری بزرگسالان
 • BSc (Hons) علوم زیست پزشکی
 • BA (Hons) مدیریت بازرگانی ورزشی
 • لیسانس (Hons) فیلمسازی
 • قانون LLB (Hons).
 • مهندسی عمران BEng (Hons).

مقاطع تحصیلات تکمیلی (  MBA،  MA،  MSc،  MEng) دانشگاه لیدز بکت

نمونه هایی از این نوع دوره ها عبارتند از:

 • کارشناسی ارشد تجارت بین المللی
 • ارشد حسابداری و مالی
 • MBA
 • کارشناسی ارشد اطلاعات و فناوری
 • کارشناسی ارشد فیزیوتراپی (پیش ثبت نام)
 • کارشناسی ارشد اقتصاد سیاسی بین المللی
 • کارشناسی ارشد علوم ورزشی و ورزشی

مدارکمدارک تحصیلی تحقیقاتی

اگر دانش‌آموزان می‌خواهند در زمینه خاصی تحقیق کنند یا می‌خواهند آینده شغلی خود را در یک رشته خاص ارتقا دهند ، می ‌توانند این نوع دوره را در نظر بگیرند .

چه خبر از تازه های دانشگاه لیدز بکت

چت برای یک دانش آموز

دانشجویان آینده نگر لیدز بکت اکنون می توانند دیدگاه دست اولی از زندگی در دانشگاه داشته باشند . دانشجویان فعلی خوشحال هستند که در مورد دوره ها ، امکانات و زندگی دانشجویی در شهر شلوغ لیدز صحبت می کنند . اکنون با یک دانش آموز صحبت کنید تا یک ایده واقعی از زندگی در لیدز بکت به دست آورید .

تحولات ساختمانی جدید

در سال 2020 ساختمان جدید دانشکده ورزش کارنگی 45 میلیون پوندی دانشگاه تکمیل شد . این مرکز جدید دارای آزمایشگاه‌های تحقیقاتی اختصاصی ، یک پیست دو و میدانی سرپوشیده 60 متری ، آشپزخانه آموزش تغذیه ، امکانات با قدرت و تهویه با عملکرد بالا ، آزمایشگاه تحقیقات حرکت انسان ، دو اتاق محیطی و یک آزمایشگاه تجزیه و تحلیل عملکرد با مشارکت منجنیق است .

در سال 2021 ساختمان دانشکده هنر دانشگاه 80 میلیون پوندی افتتاح شد . این مجموعه با جدیدترین امکانات تخصصی ، از جمله استودیوهای حرفه ای تلویزیون ، فیلم و موسیقی ضبط ، سالن نمایش و سینمای فیلم Dolby Atmos مملو است .

روز باز مجازی

همیشه برای دانشجویان بین المللی امکان سفر به روزهای آزاد دانشگاه وجود ندارد تا ببینند کجا تحصیل خواهند کرد . دانشگاه لیدز بکت یک تور مجازی پردیس دارد که به دانشجویان این امکان را می دهد تا از راحتی خانه خود در دو پردیس چشمگیر کاوش کنند .

دهکده جهانی

دهکده جهانی لیدز بکت متشکل از دانشجویان و کارکنانی است که اینجا هستند تا به دانشجویان بین المللی کمک کنند تا در لیدز زندگی کنند و دوستان جدیدی پیدا کنند . دهکده جهانی با خدمات استقبال و استقبال فرودگاهی از اولین ورود دانش‌آموزان تا برنامه‌ای کامل از رویدادهای خوش‌آمدگویی در هفته اول ، اینجاست تا به دانش‌آموزان کمک کند تا تجربه ‌ای از ورود آرام و لذت ‌بخش داشته باشند .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه لیدز بکت چقدر است ؟

 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Undergraduate : 14000 پوند
 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Postgraduate : 12150 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی : 9135 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 9000 پوند

واجد شرایط بودنواجد شرایط بودن

شرایط و الزامات ورود

شرایط ورود به دانشگاه از دوره ای به دوره دیگر متفاوت است . به دانشجویان توصیه می شود به لیست دروس در وب سایت دانشگاه مراجعه کنند .

الزامات زبان انگلیسی

اگر زبان اول دانش‌آموز انگلیسی نیست ، باید مدرکی دال بر توانایی زبان انگلیسی خود ارائه دهد . این یک شرط مهم است و در صورتی که برای ویزای دانشجویی درخواست می کنند ضروری است . رایج ترین مدرکی که دانشگاه می پذیرد آیلتس است ، اما پیرسون و تافل نیز مدارک زبان انگلیسی به طور گسترده پذیرفته شده اند . نمرات مورد نیاز برای آزمون‌ها در زیر آمده است ( این‌ها ممکن است بسته به دوره متفاوت باشند ) :

 • آیلتس: 6.0 بدون مهارت زیر 5.5
 • پیرسون – PTE Academic : مجموع 54 (حداقل 51 در همه اجزا)
 • ESOL Skills for Life : سطح 1 (گذراندن هر چهار جزء)
 • تافل iBT: مجموع 79 تا حداقل برای ریدینگ (18) ، لیسنینگ (17) و اسپیکینگ (20)

گروه و دانشکده های دانشگاه لیدز بکت

کیفیت تدریس

تعالی تدریس در قلب تمرینات آکادمیک در لیدز بکت قرار دارد و دانشگاه سخت تلاش می کند تا یک تجربه یادگیری عالی را ارائه دهد که بر اساس استانداردهای بسیار بالای تدریس بنا شده است . این دانشگاه یک برنامه استراتژیک برای حفظ و ارتقای کیفیت شهریه خود دارد که مبتنی بر انجام تحقیقات و سرمایه گذاری پیشرو است ، در حالی که جامعه متنوعی از مردم و منابع پایدار را تقویت می کند .

لیدز بکت در ارزیابی های اخیر آموزش ملی رتبه بالایی کسب کرده است و همچنان به بهبود کیفیت خدمات خود ادامه می دهد . کارکنان آموزشی از انواع روش‌ها و فن‌آوری‌های مدرن برای اطمینان از برنامه درسی همه‌کاره استفاده می‌کنند که انواع مختلفی از یادگیری را ارائه می‌دهد. دانش آموزان از افزایش زمان تماس با معلمان خود بهره مند می شوند که منجر به تجربه یادگیری شخصی تر می شود .

بسیاری از دوره‌های دانشگاه لیدز بکت توسط نهادهای حرفه‌ای پیشرو تایید شده‌اند و دانشجویان می‌توانند مطمئن باشند که شهریه آنها بر اساس بهترین شیوه‌ها ارائه می ‌شود . نرخ اشتغال فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان 91 درصد ، گواه موفقیت برنامه درسی آنها است و آمادگی برای اشتغال دانشجویان را برجسته می کند .

93 درصد از دانشجویان دانشکده مطالعات فرهنگی و علوم انسانی دانشگاه به طور کلی از کیفیت دوره خود راضی بودند ، در حالی که دانشکده رویدادها ، گردشگری و مدیریت هتلداری 83 درصد رضایت کلی را دریافت کرد .

پردیس و امکانات

امکانات

امکانات این دانشگاه عبارتند از :

کتابخانه و پشتیبانی فناوری اطلاعات دانشجویی

دو کتابخانه دانشگاه در هر پردیس هر روز از سال پشتیبانی 24/7 را از طریق تلفن و چت ارائه می دهند .

آزمایشگاه های محاسباتی

از طراحی جدیدترین بازی‌های رایانه ‌ای تا توسعه برنامه‌های نوآورانه ، دانش‌آموزان فناوری مورد نیاز برای ایجاد وب‌ سایت‌ های جدید ، برنامه‌های موبایل ، انیمیشن‌های سه بعدی و موارد دیگر را خواهند داشت .

مجموعه مهارت های بالینی دانشگاه لیدز بکت

مجموعه مدرن مهارت های بالینی برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی انواع متخصصان سلامت، با تجهیزات تخصصی در اتاق های ساخته شده طراحی شده است که در آن می توان طیف وسیعی از جلسات را در یک محیط مناسب و ایمن انجام داد .

آزمایشگاه های علوم زیست پزشکی

این فضای چند رشته ای مدرن و هدفمند شامل مجموعه ای از جدیدترین تجهیزات آزمایش علمی، اتاق های سرد و گرم و پیشرفته ترین فناوری اطلاعات است .

استودیوهای فیلم ، دفاتر تولید و مجموعه های تدوین

مدرسه فیلم شمالی دانشگاه لیدز بکت به دانش‌آموزان امکان دسترسی به جدیدترین نرم‌افزارهای تولید و ویرایش را می‌ دهد تا بتوانند فیلم بسازند و توسعه دهند ، با هنرمندان کار کنند و ایده‌های خود را زنده کنند .

استودیوهای موسیقی

استودیوهای تخصصی موسیقی لیدز بکت ابزارهایی را در اختیار دانش ‌آموزان قرار می‌دهند تا موسیقی را به روشی که می‌خواهند بنویسند ، تولید کنند و ضبط کنند . این فرصتی برای زدن نت های مناسب در ترکیب آهنگ های خود برای موسیقی ، بازی های صوتی و تلویزیون است .

امکانات ورزشی

مرکز ورزشی کارنگی طیف گسترده ای از امکانات ورزشی و تناسب اندام با کیفیت بالا از جمله زمین تنیس ، سوئیت های تناسب اندام و پیست دویدن را ارائه می دهد . دانشجویان علوم ورزشی به آزمایشگاه‌ها و تجهیزات علوم تخصصی از جمله آنالیز قلبی-تنفسی ، اسکنر استخوان DXA و تردمیل ضد جاذبه دسترسی دارند .

هنرهای نمایشی

امکانات هنرهای نمایشی شامل استودیوهای تمرین و اجرا جعبه سیاه ، مجهز به سیستم‌های نور و صدا تئاتر ، و دسترسی به استودیوهای حرفه‌ای رقص در مرکز رقص تازه‌ساخت باله شمالی است .

حمایت دانشجویی

تیم مشاوره دانشجویی در دانشگاه لیدز بکت برای طیف وسیعی از زمینه‌ها مانند قابلیت استخدام ، مالی، ناتوانی و رفاه مشاوره و پشتیبانی می‌کند .

رفاه دانشجویی

تیم رفاه دانشجویی خدماتی رایگان و محرمانه با هدف ارائه اطلاعات و پشتیبانی برای دانش ‌آموزان ارائه می ‌دهد تا به آنها در مدیریت مشکلاتی که تجربه می ‌کنند کمک کند .

توصیه های مربوط به معلولیت

تیم مشاوره معلولیت ، پشتیبانی ، اطلاعات و راهنمایی در مورد هر موضوع مرتبط با معلولیت در دانشگاه ارائه می دهد .

پول دانشجو و مشاوره

تیم دانشجویی پول بودجه سختی و وام های ایالات متحده / کانادا را مدیریت می کند . دانش آموزان می توانند مشاوره تخصصی در مورد فاند ، بدهی و مزایای رفاهی دریافت کنند .

مشاوره و انطباق با مهاجرت دانشجویی

تیم مشاوره و انطباق مهاجرت دانشجویی برای ارائه کمک به دانشجویان بین المللی در طول اقامت آنها در لیدز بکت در دسترس است . این تیم می تواند در مورد مسائلی مانند ویزا ، وضعیت مهاجرت ، کار پس از تحصیل ، پشتیبانی قبل از خروج و موارد دیگر مشاوره دهد .

بورسیه و بودجه

دانشگاه لیدز بکت برای تنوعی که دانشجویان بین المللی به این موسسه می آورند ارزش قائل است و بنابراین بورس های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بین المللی واجد شرایط ارائه می دهد . دانشجویان می توانند در صفحه بورسیه های بین المللی لیدز بکت اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در دسترس است بیابند .

تخفیف فارغ التحصیلان

برای فارغ التحصیلان واجد شرایط لیدز بکت که برای تحصیلات تکمیلی ثبت نام می کنند ، 10 درصد تخفیف شهریه برای سال اول تحصیل در دسترس است .

وضعیت کارمزد

شهریه دوره لیدز بکت با توجه به وضعیت شهریه دانشجو متفاوت است . دانشجویان می توانند در صورت هرگونه سوال مرتبط با دانشگاه تماس بگیرند .

منبع : www.leedsbeckett.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]