دانشگاه لیورپولدانشگاه لیورپول

در مورد این دانشگاه

دانشگاه لیورپول که در سال 1881 تأسیس شد ، یک موسسه پیشرو در جهان است . با بیش از 22000 دانشجو – از جمله بیش از 7700 دانشجوی بین المللی از بیش از 130 کشور (به علاوه بیش از 10000 دانشجوی آنلاین دیگر) ، مکانی متنوع و دلپذیر برای زندگی و تحصیل ارائه می دهد .

بیش از 400 برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است که طیف وسیعی از زمینه های موضوعی مختلف را در بر می گیرد . هدف دانشگاه لیورپول تولید فارغ التحصیلانی است که در خط مقدم بازار کار جهانی قرار دارند.

دانشگاه لیورپول که متعلق به گروه نخبگان راسل است ، در چندین زمینه تحقیقاتی پیشگام است . این موسسه با موسسات تحقیقاتی ، دانشگاه ها و سازمان های پیشرو در سراسر جهان ، از جمله ارتباط با نه برنده جایزه نوبل، همکاری می کند . دانشگاه Xi’an Jiaotong-Liverpool (XJTLU) در چین نمونه ای از جایی است که دانشجویان بین المللی می توانند مهارت ها و ارتباطات حرفه ای را در خارج از کشور توسعه دهند .

دانشگاه لیورپول 800 میلیون پوند در محوطه دانشگاه ، امکانات آموزشی و تحقیقاتی خود سرمایه گذاری کرده است . 81 درصد از تحقیقات آن توسط چارچوب تعالی پژوهشی به عنوان پیشرو در جهان و در سطح بین المللی عالی رتبه بندی شده است .

حمایت از دانشجویان یک اولویت است و دانشگاه سالانه صدها بورسیه تحصیلی و همچنین برنامه های توسعه حرفه ای مستمر ارائه می دهد . یک تیم پشتیبانی اختصاصی نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است .

خدمات شغلی و استخدامی برنده جوایز آن ، دانشجویان بین المللی را با مهارت های موثر در جستجوی کار مجهز می کند . 94 درصد از فارغ التحصیلان آن یا شاغل هستند یا در مدت شش ماه پس از فارغ التحصیلی در حال تحصیل هستند (DLHE 2016/17) .

لیورپول خود یک شهر نمادین است . هر ساله بیش از 54 میلیون بازدیدکننده به این شهر می‌آیند . این شهر به‌عنوان چهارمین شهر دوست ‌دار جهان توسط راف گاید انتخاب شده است و دانش ‌آموزان می ‌توانند از موزه‌ها ، گالری‌ها ، تئاترها و ساختمان‌های فهرست ‌شده در این شهر لذت ببرند – که از هر شهر دیگری در بریتانیا (به جز لندن) بیشتر است .

رتبه بندی دانشگاه لیورپولرتبه بندی دانشگاه لیورپول

 • رتبه بندی آکادمیک برترین دانشگاه های جهان : 101
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان QS : 190
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان Times : 178

چه خبر از تازه ها

دوره های جدید

دو دوره جدید کارشناسی ارشد در سپتامبر 2021 شروع می شود .

دوره کارشناسی ارشد مدیریت میراث پایدار یک برنامه بین رشته ای از دانشکده معماری دانشگاه لیورپول است . به طور کامل توسط موسسه حفاظت از بناهای تاریخی به رسمیت شناخته شده است ، از دستورالعمل های آکادمیک شورای بین المللی بناها و محوطه ها پیروی می کند .

دوره دوم دوره کارشناسی ارشد The Beatles: Music Industry and Heritage است . این دوره هیجان انگیز به موازات مرکز جدید یوکو اونو لنون راه اندازی خواهد شد . این نشان می دهد که چگونه بیتلز ، موسیقی و داستان آنها با تعداد فزاینده ای از صنایع خلاق و فرهنگی مرتبط است .

دانشکده هنر نیز در حال راه اندازی یک برنامه جدید در مقطع کارشناسی است . یکی از اولین ها در نوع خود در گروه راسل ، لیسانس طراحی بازی یک دوره بین رشته ای خواهد بود که ماژول هایی از علوم کامپیوتر و دانشکده هنر را ترکیب می کند . دانش‌آموزان مهارت‌های کدنویسی و برنامه‌نویسی و همچنین درک اصول طراحی خلاقانه را توسعه خواهند داد .

رتبه بندی

دانشگاه لیورپول اخیراً در 20 درصد برتر برای کار با تجارت ، مشارکت های تحقیقاتی و مشارکت عمومی و جامعه (چارچوب تبادل دانش) (KEF) قرار گرفته است . این نتایج دانشگاه لیورپول را به یکی از موسسات دارای رتبه برتر در انگلستان تبدیل کرده است .

KEF توسط Research England هدایت می شود و اطلاعاتی در مورد دستاوردهای دانشگاه های انگلیسی در خدمت به اقتصاد و جامعه به نفع عموم ، تجارت و جوامع ارائه می دهد .

مرکز یوکو اونو لنون

دانشگاه در حال حاضر 3 میلیون پوند کمک های بشردوستانه برای حمایت از مرکز جدید یوکو اونو لنون جمع آوری می کند که قرار است در بهار 2022 افتتاح شود .

مرکز جدید شامل یک سالن 400 نفره تونگ است که شامل فضایی برای یک ارکستر 70 نفره و یک سالن سخنرانی با 600 صندلی است .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه لیورپول چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه لیورپول چقدر است ؟

 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Undergraduate : 19500 پوند
 • متوسط هزینه سالانه تحصیل در مقطع Postgraduate : 19900 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی : 6000 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 7538 پوند

بورسیه و فاندینگ

دانشگاه لیورپول طیف گسترده ای از بورسیه ها و فاند ها را ارائه می دهد که تعدادی از آنها برای دانشجویان بین المللی در دسترس است . اینها به اشکال مختلف ، از جمله شایستگی محور ، خاص کشور و موضوع خاص هستند .

برخی از نمونه ها عبارتند از :

بورسیه تحصیلی معاونت بین المللی (کارشناسی) ( Vice Chancellor’s International Attainment Scholarship  )

این بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی جدید در برنامه‌های غیر بالینی که معادل AAB / A*AA در آزمون‌های سطح A یا معادل آن را کسب می‌کنند ، در دسترس است . برای سال اول تحصیل بین 2000 تا 2500 پوند کاهش هزینه می دهد . هیچ درخواستی لازم نیست، زیرا به طور خودکار به دانش آموزانی که معیارها را دارند اعطا می شود .

بورسیه درجه یک دانشگاه لیورپول ( University of Liverpool First Class Scholarship )

به دانش‌آموزان بین‌المللی واجد شرایط در برنامه‌های غیر بالینی اعطا می ‌شود که میانگین کلاس اول (۷۰ درصد) را کسب کرده و حفظ کنند . در صورت حفظ میانگین ، برای هر سال تحصیلی بعدی، 1000 پوند کاهش شهریه به دریافت‌کنندگان داده می ‌شود . هیچ برنامه کاربردی لازم نیست .

بورسیه های ورزشی لیورپول ( Sport Liverpool Scholarships )

برای ورزشکاران با استعدادی که در سطوح ملی یا منطقه ای رقابت می کنند در دسترس است . جوایز تا 2000 پوند برای پشتیبانی از عملکرد .

بورسیه تحصیلی عالی دانشگاه لیورپول کالج بین المللی (UoLIC). ( University of Liverpool International College (UoLIC) Excellence Scholarship )

برای دانشجویانی که در یک مدرک غیر بالینی ثبت نام می کنند ، برنامه گواهی بنیاد UoLIC با بالاترین موفقیت را دریافت می کنند . برای سال اول تحصیل 5000 پوند کاهش شهریه اعطا می کند و هیچ درخواستی لازم نیست .

الزامات واجد شرایط بودن

چندین مدرک بین المللی برای پذیرش در مقطع کارشناسی پذیرفته می شود . متقاضیان باید صفحه الزامات خاص کشور را در وب سایت دانشگاه برای مرتبط ترین اطلاعات بررسی کنند .

متقاضیان بین المللی باید مهارت زبان انگلیسی را نشان دهند . حداقل CEFR B2 در هر جزء ( صحبت کردن ، نوشتن ، گوش دادن و خواندن ) مورد نیاز است و همچنین برای تضمین ویزای تحصیلی برای ورود به انگلستان ضروری است .

برای دانش‌آموزانی که این حداقل شرایط را ندارند ، یک مرکز زبان انگلیسی وجود دارد که دوره ‌های پیش‌جلسه‌ ای انگلیسی برای مقاصد آکادمیک (EAP) را برای بهبود مهارت‌های کسب مقام دانشگاهی برگزار می‌ کند . این را می توان به طور کامل آنلاین یا از طریق یادگیری ترکیبی مطالعه کرد .

متقاضیان بین ‌المللی که دارای سیستم‌های آموزشی متفاوتی از انگلستان هستند ، ممکن است قبل از شروع مدرک در دانشگاه لیورپول به آمادگی بیشتری نیاز داشته باشند . متقاضیان می توانند از طریق چندین برنامه مسیر با کالج بین المللی کاپلان لیورپول (UoLIC) تحصیل کنند .

دانش‌آموزان پس از تکمیل در یک مرکز جدید و پیشرفته در محوطه دانشگاه ، پذیرش خود را در دوره تحصیلی انتخابی خود تضمین می‌کنند .

گزینه های مقطع کارشناسی عبارتند از :

 • گواهی پایه در بازرگانی ، حقوق و علوم اجتماعی
 • گواهی پایه در علوم و مهندسی

گزینه های تحصیلات تکمیلی عبارتند از :

 • برنامه پیش از کارشناسی ارشد در بازرگانی ، حقوق و علوم اجتماعی
 • برنامه پیش از کارشناسی ارشد در علوم و مهندسی

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً باید دارای مدرک معادل لیسانس انگلستان باشند  . به طور مشابه، برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ، متقاضیان بین المللی باید مدرک کارشناسی ارشد ، معادل مدرک لیسانس درجه بالا ، همراه با برخی تجربه های تحقیقاتی داشته باشند .

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

کیفیت تدریسدانشجویان دانشگاه لیورپول که به دلیل تحقیقات و آموزش شناخته شده است ، به امکانات درجه یک و پشتیبانی عالی دسترسی دارند .

این موسسه در بین 200 دانشگاه برتر در سراسر جهان توسط چندین سازمان رتبه بندی معتبر قرار گرفته است . این شامل آموزش عالی تایمز ، رتبه ‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌ بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان می ‌شود .

دوره های آن توسط متخصصان در زمینه خود ارائه می شود که بسیاری از آنها هنوز در خط مقدم نوآوری و کشف صنعت هستند . این بدان معناست که دانش‌آموزان نه تنها مدرک تحصیلی خود را کسب می‌کنند ، بلکه مجموعه‌ای از مهارت‌ها را به دست می‌آورند که تضمین می‌ کند که از بین دیگر متمایز شوند .

به عنوان یک مؤسسه گروه راسل ، تحقیق برای تدریس در دانشگاه لیورپول بسیار مهم است . در سطح جهانی برای تحقیقات خود در تعدادی از زمینه ها از جمله سلامت ، بیماری های عفونی ، مواد پیشرفته و پیری شناخته شده است .

دانشگاه لیورپول دارای یک برنامه درسی برای آینده است . این را با مشارکت دانشجویان ، کارفرمایان و کارکنان دانشگاهی برای توسعه دانش ، مهارت ها و درک آکادمیک از هر موضوع توسعه داده است . به دانش آموزان از طریق آموزش مرتبط با تحقیق ، یادگیری فعال و ارزیابی های معتبر آموزش داده می شود .

دانش‌آموزان علاوه بر برنامه موضوعی اصلی خود ، می‌توانند در دوره‌های اضافی از جمله برنامه آموزش مداوم و یادگیری زبان ثبت‌ نام کنند . بسیاری از مدارک تحصیلی در این دانشگاه به دانشجویان این امکان را می دهد که به عنوان 25 درصد از تحصیل خود، در کنار یک موضوع اصلی ، یک زبان مدرن را نیز مطالعه کنند .

ساختار بخش

دانشگاه لیورپول به انواع گزینه های تحصیلی مختلف تقسیم می شود که به سه دانشکده کلیدی تقسیم می شوند – دانشکده بهداشت و علوم زیستی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده علوم و مهندسی .

در این دانشکده ها چندین مدرسه مختلف وجود دارد که عبارتند از :

دانشکده بهداشت و علوم زیستی

 • موسسه علوم عفونی ، دامپزشکی و اکولوژی
 • موسسه درس زندگی و علوم پزشکی
 • موسسه سلامت جمعیت
 • موسسه سیستم ها ، زیست شناسی مولکولی و یکپارچه

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

 • دانشکده تاریخ ، زبان و فرهنگ
 • دانشکده حقوق و عدالت اجتماعی
 • دانشکده مدیریت دانشگاه لیورپول
 • مدرسه هنر

دانشکده علوم و مهندسی

 • دانشکده مهندسی برق ، الکترونیک و علوم کامپیوتر
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم محیطی
 • دانشکده علوم فیزیکی

دانشجویانی که در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی تحصیل می کنند ، می توانند با مطالعه دو موضوع به طور مشترک (50/50) یا به صورت اصلی و فرعی (75/25) یک مدرک تخصصی ایجاد کنند . این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه‌های بریتانیا است که این نوع مطالعه ترکیبی را ارائه می ‌کند و به دانشجویان 300 ترکیب موضوعی مختلف از 30 موضوع را می‌ دهد .

یک کارخانه نوآوری مواد نیز در محوطه دانشگاه یافت می شود ، جایی که تحقیقات نوآورانه برای ایجاد مواد جدید انقلابی برای صنایع انتخابی انجام می شود .

امکانات

کتابخانه های دانشگاه لیورپول در طول سال تحصیلی 24/7 باز هستند و به بیش از دو میلیون کتاب ، 880000 کتاب الکترونیکی و 110000 مجله الکترونیکی دسترسی دارند . این کتابخانه همچنین فضاهای کاری پهنه بندی شده ای را برای مطالعه ساکت ، آرام و گروهی و همچنین یک کافه و مناطق اجتماعی فراهم می کند .

دانش آموزانی که به تناسب اندام علاقه مند هستند می توانند از برخی امکانات عالی نیز بهره مند شوند . یک مرکز ورزشی و تناسب اندام ، زمین ورزشی وینکوت و دهکده دانشجویی گرین بک وجود دارد . در این مکان ها دانش آموزان به استخرهای شنا ، سالن های ورزشی ، زمین اسکواش ، استودیوهای رقص ، سالن های ورزشی ، زمین تنیس ، زمین فوتبال ، زمین های 3G و موارد دیگر دسترسی دارند .

مطالعات توسط بهترین تجهیزات آموزشی و تحقیقی از جمله امکانات موضوعی خاص پشتیبانی می شود . به عنوان مثال ، دانشکده بهداشت و علوم زندگی شامل مجموعه‌های آموزشی دارای فناوری شبیه ‌سازی و تعاملی از جمله 160 صندلی دندانپزشکی بالینی ، یک بیمارستان دندانپزشکی و مرکز تحقیقاتی 7 میلیون پوندی است .

خوابگاه دانشجویی هم در داخل و هم در خارج از محوطه دانشگاه با بیش از 4400 اتاق دانشجویی در سراسر روستای دانشجویی و محل اقامت پردیس شهر در دسترس است . اکثر اقامتگاه ها با غذای شخصی و شامل آشپزخانه های مجهز هستند .

تمامی دانشجویان دانشگاه لیورپول پس از ثبت نام به طور خودکار به عضویت انجمن دانشجویان در می آیند . انجمن مشاوره ، فرصت های داوطلبانه ارائه می دهد و بیش از 200 انجمن و باشگاه را اداره می کند .

منبع : www.liverpool.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]