دانشگاه متروپولیتن منچستر

در مورد این دانشگاه

دانشگاه متروپولیتن منچستریکی از بزرگترین دانشگاه های انگلستان ، دانشگاه متروپولیتن منچستر یک موسسه تاریخی و بین المللی شناخته شده است که قدمت آن به سال 1824 باز می گردد . امروزه پردیس مرکز شهر دارای بیش از 34000 دانشجو از بیش از 130 کشور مختلف است .

دانشگاه متروپولیتن منچستر به دلیل کیفیت تدریس و تحقیقات برجسته ‌اش معروف است که 85 درصد آن به عنوان پیشرو در جهان یا در سطح بین‌المللی عالی رتبه ‌بندی شده است (REF 2014-2021) .

این دانشگاه برای دوره های معماری خود در بریتانیا رتبه سوم و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021 در رتبه یازدهم جهان قرار دارد .

دانشگاه متروپولیتن منچستر 400 میلیون پوند سرمایه گذاری مداوم برای توسعه امکانات ، ساختمان ها و فضاهای عمومی دارد . این موسسه همچنین طیف وسیعی از بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، به علاوه بورسیه های معتبر رئیس دانشگاه و معاون رئیس دانشگاه برای دوره های خاص (T&C ها اعمال می شود) .

دانشجویان دانشگاه متروپولیتن منچستر همچنین می ‌توانند از حمایت‌های شغلی گسترده ، مانند مشاوره شغلی برای دانشجویان بین‌المللی ، بررسی رزومه ، آماده‌ سازی مصاحبه و دسترسی مادام‌العمر به خدمات مشاغل دیجیتال بهره‌ مند شوند . این دانشگاه همچنین دارای پیوندهای صنعتی با شرکت‌های جهانی است که به دانشجویان در دوره‌های خاص اجازه می ‌دهد تا در دوره‌های یک ساله با کارفرمایان معتبر شرکت کنند . 93 درصد از دانشجویان متروپولیتن منچستر به لطف این حمایت (16/17 DHLE) ظرف شش ماه پس از فارغ التحصیلی وارد کار یا ادامه تحصیل می شوند .

متروپولیتن منچستر تجربه ‌ای فراموش ‌نشدنی را به دانش ‌آموزان ارائه می ‌دهد و این شهر هم به عنوان بهترین شهر بریتانیا برای زندگی انتخاب شده است ( بررسی زیست ‌پذیری جهانی 2019 توسط واحد اطلاعات اکونومیست ) ، و هم یکی از 15 شهر هیجان‌انگیز برتر جهان (زندگی در شهر Time Out City Life) شاخص 2019) .

رتبه بندی دانشگاه متروپولیتن منچستررتبه بندی دانشگاه متروپولیتن منچستر

 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS : 801
 • رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه Times : 601

گزینه های مطالعه

متروپولیتن منچستر طیف گسترده ای از دوره های تحقیقاتی پایه ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد تحقیقاتی را ارائه می دهد . همه برنامه ها با فعالیت های تحقیقاتی گسترده دانشگاه غنی شده اند و بسیاری از آنها با مشاغل و متخصصان صنعت توسعه یافته اند .

سایر گزینه های مطالعه

چندین مسیر برای دانشجویانی وجود دارد که شرایط ورود مستقیم به برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد را ندارند . دوره های بنیادی سطح دانش مورد نیاز برای کسب جایگاه در دانشگاه متروپولیتن منچستر را به دانشجویان ارائه می دهد . دانشجویان همچنین می توانند دوره های آمادگی را انتخاب کنند که منجر به سال دوم دوره های کارشناسی و برنامه های کارشناسی ارشد می شود .

دوره های قبل از جلسه زبان انگلیسی و پشتیبانی رایگان زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی که الزامات زبان انگلیسی دوره تحصیلی خود را ندارند در دسترس است . برنامه های فشرده دانشجویان را برای تحصیل در انگلستان آماده می کند و در تاریخ های مختلف شروع در طول سال در دسترس است .

این دانشگاه دارای مشارکت‌های آموزشی مشترکی است که در آن مدارک دانشگاه متروپولیتن منچستر با شرکای محلی ارائه می ‌شود و با بیش از 150 شریک در سراسر جهان و همکاری‌های تحقیقاتی بین‌المللی قراردادهای تبادل دانشجو دارد .

تحصیل در خارج از کشور و فرصت های تبادل در اروپا موجود است . آرژانتین ؛ استرالیا ؛ کانادا ؛ چین ؛ SAR هنگ کنگ ؛ ژاپن ؛ مالزی ؛ مکزیک ؛ و ایالات متحده .

نحوه اپلای

اپلای برای مقطع کارشناسی ( فاندیشن و تحصیل در مقطع کارشناسی )

اپلای برای مقطع کارشناسی ( فاندیشن و تحصیل در مقطع کارشناسی )UCAS یک سیستم درخواست آنلاین است که دانشجویان باید برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی از آن استفاده کنند . کد موسسه دانشگاه متروپولیتن منچستر “M40” است . دانش آموزان باید اطمینان حاصل کنند که این کد به طور واضح در فرم درخواست خود به همراه کد دوره ای که می خواهند برای آن درخواست دهند وارد شده باشد . دانش آموزان باید مراحل زیر را دنبال کنند :

 • اپلای – اپلیکیشن فرم را تکمیل کنید
 • شرایط پیشنهاد را رعایت کنید
 • مبلغ واریزی را بپردازید که با پیشنهاد نامه دانشگاه تایید می شود و از کل شهریه دانشجو کسر می شود .
 • درخواست CAS
 • اپلای برای ویزا

اپلای تحصیلات تکمیلی

دانشجویان دانشگاه متروپولیتن منچستر می توانند برای اکثر دوره های تحصیلات تکمیلی به صورت آنلاین درخواست دهند . اسناد پشتیبانی استاندارد عبارتند از :

 • اپلای – ارائه کپی از ریز نمرات دانشگاهی و گواهی فارغ التحصیلی
 • پیشنهاد را بپذیرید
 • شرایط پیشنهاد را رعایت کنید
 • سپرده را پرداخت کنید
 • درخواست CAS
 • اپلای برای ویزا

برخی از دوره ها دارای شرایط درخواست اضافی هستند . هیچ مهلتی برای درخواست برای برنامه های تحصیلات تکمیلی وجود ندارد، با این حال ، به دانشجویان توصیه می شود که هر چه زودتر درخواست دهند تا امکان رسیدگی به درخواست و ویزا فراهم شود .

از طریق یک مشاور آموزشی یا شریک

دانش آموزان دانشگاه متروپولیتن منچستر باید حتما اطلاعات و الزامات خاص کشور را بررسی کنند . مشاوران و شرکای داخلی دانشگاه نیز تجربه زیادی در راهنمایی دانشجویان از طریق درخواست خود به متروپولیتن منچستر دارند .

این دانشگاه طیف وسیعی از بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، به علاوه بورسیه های معتبر رئیس دانشگاه و معاونت برای دوره های خاص (T&C ها اعمال می شوند) . متروپولیتن منچستر همچنین محل اقامت تضمینی را برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی برای سال اول تحصیل آنها فراهم می کند .

نتایج فارغ التحصیلان

نتایج فارغ التحصیلاناین دانشگاه بیش از 320000 فارغ التحصیل در بیش از 170 کشور جهان دارد . مدارک حرفه ای مرتبط متروپولیتن منچستر بر تجربه صنعت و قابلیت استخدام در آینده تمرکز دارد ، در زمینه های موضوعی که مستقیماً با آنچه کارفرمایان واقعاً به آن نیاز دارند مرتبط است .

برنامه های دانشگاه با مشارکت نزدیک با تجارت، صنعت و حرفه ها توسعه یافته اند و بسیاری از دوره ها شامل محل کار هستند . به عنوان مثال ، در منچستر مت ، این دانشگاه دارای پیوندهای صنعتی عالی با شرکت ها و سازمان های جهانی است .

دانشگاه متروپولیتن منچستر نمایشگاه ‌ها و رویدادهای شغلی منظمی را برای دانشجویان برگزار می ‌کند تا قابلیت استخدام خود را بهبود بخشد ، مانند کارگاه‌ها ، رویدادهای شبکه‌ سازی با شرکای صنعتی و سخنرانان مهمان الهام‌بخش . دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی از دسترسی مادام العمر به خدمات مشاغل دیجیتال بهره مند خواهند شد .

Employability Hub منابع توسعه شغلی و جزئیات طیف وسیعی از فرصت های شغلی را به دانشجویان ارائه می دهد . از این فضا برای کارگاه های کاریابی نیز استفاده می شود .

چه خبر از تازه ها

مدرسه جدید هنرهای دیجیتال که در سال 2021 راه اندازی می شود

مدرسه هنرهای دیجیتال (SODA) یک سرمایه گذاری 35 میلیون پوندی برای توسعه نسل بعدی استعدادهای خلاق و حمایت از تقاضای کارگران ماهر در بخش های خلاق ، دیجیتال و فناوری است .

SODA سالانه بیش از 1000 دانش آموز را با موضوعاتی که شامل فیلم ، انیمیشن ، عکاسی ، طراحی UX ، طراحی بازی ، هوش مصنوعی ، فن آوری های فراگیر و غیره می شود ، با دانشجویانی که به طور منظم با شرکای صنعتی در پروژه های زنده همکاری می کنند ، در خود جای می دهد . ساختمان جدید دارای یک آزمایشگاه نوآوری دیجیتال ، صفحات سبز ، سوئیت های ویرایش ، فضای نمایش ، گالری رسانه ، و استودیوهای تولید ، صدا و موسیقی است .

مدرسه کسب و کار

مدرسه بازرگانی دانشگاه متروپولیتن منچستر دارای اعتبار سه گانه است . این دستاورد ما را در بین بهترین مدارس کسب و کار در جهان قرار می دهد . این اعتبارنامه ها گواهی بر استانداردهای بالای برتری ما در تدریس و تحقیق است . دوره‌ها مطابق با نیازهای صنعت طراحی می ‌شوند و تضمین می ‌کنند که دانش‌آموزان با مهارت‌هایی برای موفقیت فارغ ‌التحصیل می‌شوند و کارفرمایان به دنبال آن هستند .

منچستر متروپولیتن در میان 60 دانشگاه برتر بریتانیا قرار گرفت

منچستر متروپولیتن در جدول Complete University Guide 2021 در رتبه 54 قرار دارد . این نتیجه ، متروپولیتن منچستر را در بین دانشگاه های منطقه شمال غرب در رتبه چهارم قرار می دهد .

موسسه ورزش دانشگاه متروپولیتن منچستر

موسسه ورزش که در ژانویه 2022 افتتاح می شود ، مرکزی برای تحقیق ، آموزش و یادگیری خواهد بود که محققان برجسته جهان را گرد هم می آورد . این شامل یک آزمایشگاه پیشرفته با مجموعه تصویربرداری ، یک محفظه حرارتی ارتفاع ، یک آزمایشگاه عملکرد عضلانی ، و MRI و قابلیت های آنالیز تراکم استخوان خواهد بود . محققان در کنار متخصصان در مجموعه ورزشی پلات لین در جنوب منچستر کار خواهند کرد .

ساختمان جدید علوم و مهندسی

ساختمان جدید مناطق مطالعاتی و امکانات پذیرایی جدید و بهبود یافته و همچنین فضاهای آموزشی پیشرفته را برای دانشکده علوم و مهندسی فراهم می کند . قرار است در سال 2024 تکمیل شود .

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن منچستر چقدر است ؟هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن منچستر چقدر است ؟

 • متوسط هزینه سالانه زندگی : 6500 پوند
 • متوسط هزینه سالانه زندگی درون دانشگاهی : 5928 پوند

گروه و دانشکده

کیفیت تدریس

متروپولیتن منچستر به دلیل کیفیت تدریس و تحقیقات برجسته‌اش معروف است که 85 درصد آن به عنوان پیشرو در جهان یا در سطح بین‌المللی عالی رتبه‌ بندی شده است (REF 2014-2021) .

کارکنان آکادمیک متروپولیتن منچستر دارای پیوندهای قوی با شرکای صنعتی در تمام زمینه‌های موضوعی هستند و دانش و تجربیات خود را در طراحی دوره‌ها و همچنین ارائه سخنرانی‌ها و سمینارهای تخصصی به دانشجویان کمک می‌کنند .

این دانشگاه با نهادها و انجمن های حرفه ای ، از جمله AACSB و ACCA پیوند دارد تا اطمینان حاصل کند که محتوای دوره های آن به روز و مرتبط با صنعت است .

دانشگاهیان منچستر مت ، تحقیقاتی را توسعه می دهند که مستقیماً بر برنامه های مدرک تأثیر می گذارد و در عین حال به حل مسائل عمده در سطوح محلی ، ملی و بین المللی کمک می کند . دانش ‌آموزان توسط متخصصانی در موضوعات خود آموزش می ‌بینند که در کنار تدریس ، می‌توانند راه‌ حل‌های تجاری ارائه دهند یا در مورد تغییرات عمده سیاست‌ها برای دولت‌ها مشاوره دهند .

دانشکده ها

دانشگاه متروپولیتن منچستر دارای چهار دانشکده است :

دانشکده هنر و علوم انسانی

از جمله مد ؛ طرح ؛ معماری ؛ تئاتر ؛ دانشکده هنر و نمایش ؛ رسانه ، تاریخ ; سیاست و فلسفه ; انگلیسی ؛ زبان ها ؛ زبانشناسی و TESOL ؛ روزنامه نگاری ؛ اطلاعات و ارتباطات ؛ جامعه شناسی .

دانشکده تجارت و حقوق

از جمله بازاریابی ، خرده فروشی ، گردشگری ، حسابداری ، مالی ، بانکداری ، عملیات ، فناوری ، رویدادها و مهمان نوازی ، استراتژی ، شرکت ، پایداری ؛ افراد و عملکرد ؛ اقتصاد ، سیاست و تجارت بین‌الملل

دانشکده بهداشت و آموزش

شامل فیزیوتراپی ، پرستاری ، گفتار و زبان درمانی ، آموزش و تحصیلات اولیه و دوران کودکی

دانشکده علوم و مهندسی

شامل مهندسی ، محاسبات ، ریاضیات و زندگی ، طبیعی و علوم ورزشی و ورزشی

مراکز تحقیقاتی

هر دانشکده دانشگاه متروپولیتن منچستر همچنین دارای مراکز تحقیقاتی مرتبط در تخصص های مختلف است .

امکانات در هر بخش پیشرفته هستند ، زیرا متروپولیتن منچستر تلاش می کند تا بهترین امکانات را برای غنی سازی تجربه دانش آموزان و نتایج یادگیری مثبت فراهم کند . برای اطلاعات بیشتر در مورد امکانات ارائه شده، به بخش زیر مراجعه کنید .

منبع : www.mmu.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 2 Average: 3]