دانشگاه هریوت وات انگلستاندانشگاه هریوت وات انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه هریوت وات یک موسسه پیشرو در جهان است که در بین 350 دانشگاه برتر در سراسر جهان رتبه بندی شده است (رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز، 2019).

این دانشگاه یک تجربه دانشجویی پر جنب و جوش با چشم انداز جهانی ارائه می دهد و پردیس اصلی خود در ادینبورگ را در خود جای داده است، اما همچنین دارای پایگاه هایی در دبی و کوالالامپور است.

دانشگاه هریوت وات ، با بیش از 30000 دانشجو در سراسر جهان و مؤسسات شریک در 150 کشور، به خود می بالد که یک دانشگاه واقعاً جهانی است. دانش‌آموزان هریوت وات متوجه می‌شوند که دنیا به روی آن‌ها باز است و همچنین آموزش باکیفیت بالایی دارند و این دانشگاه از نظر چشم‌انداز جهانی در رتبه 37 جهان قرار دارد (THE 2019). در سال 2018، توسط The Times/Sunday Times Good University Guide به عنوان دانشگاه بین المللی سال انتخاب شد.

دانشگاه هریوت وات با ارائه طیف گسترده ای از دوره ها در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در زمینه تجارت، مهندسی، طراحی و علوم فیزیکی، اجتماعی و زندگی تخصص دارد. این تمرکز بر موضوعاتی است که می توانند بر دنیای واقعی و جامعه تأثیر بگذارند و دانش آموزان تأثیر زیادی در سراسر جهان خواهند داشت.

Heriot-Watt با رتبه های بالا در جدول های مختلف لیگ های دانشگاهی، به عنوان یک دانشگاه در سطح جهانی با شناخت مطلوب برای مواردی مانند تحقیق، رضایت دانشجو، قابلیت استخدام فارغ التحصیلان و کیفیت تدریس در نظر گرفته می شود.

سه پردیس اسکاتلندی آن در ادینبورگ، اورکنی و مرزهای اسکاتلند دسترسی به محیط الهام بخش، امکانات درجه یک و محیطی دلپذیر و چندفرهنگی در بریتانیا را ارائه می دهد. در جاهای دیگر، اولین پردیس در نوع خود در دبی با محیط آموزشی مدرن را آغاز کرد، از زمانی که در کوالالامپور منعکس شد تا یکی از خلاقانه ترین دانشگاه های مالزی ایجاد شود. با هزینه های تحصیلی رقابتی، نشان دهنده یک موسسه با کیفیت بالا و در دسترس جهانی است.

رتبه بندی دانشگاه دانشگاه هریوت وات

رتبه بندی QS

 • 2023 : 281
 • 2022 : 270
 • 2021 : 301

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 501
 • 2021 : 351

چه خبر از تازه های دانشگاه هریوت وات

دسترسی انحصاری بلومبرگ

مشارکت دانشگاهی با غول های مالی بلومبرگ فرصت های هیجان انگیز و منحصر به فردی را برای دانشجویان هریوت وات فراهم کرده است. این دانشگاه به عنوان شریک یادگیری تجربی بلومبرگ نامگذاری شده است و رهبری آن را در ارائه تجربیات یادگیری واقعی و عملی در امور مالی به رسمیت می شناسد. دانش‌آموزان اکنون می‌توانند رزومه‌های خود را در شبکه گسترده مخاطبین و فرصت‌های شغلی سازمان آپلود کنند.

مشارکت بین دو طرف همچنین باعث می‌شود که دانشجویان از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه مالی بلومبرگ، از جمله اتاق‌های تجارت مجازی و ارتباط تجربه یادگیری با برنامه‌های عملی واقعی استفاده کنند.

لینک مهندسی در مالزی

پردیس هریوت وات مالزی با امضای یادداشت تفاهم (MoU) با موسسه مهندسین مالزی وارد یک مشارکت پنج ساله شده است. این مشارکت برای رهبری همکاری استراتژیک بین دو طرف طراحی شده است و فرصت های هیجان انگیزی را برای دانشجویان مهندسی از جمله دسترسی به بینش و تخصص ارزشمند از داخل صنعت در سطح ملی و بین المللی ارائه می دهد.

مالیمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه هریوت وات چقدر است ؟

شهریه متوسط در سال

 • مقطع کارشناسی : 19420 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 17460 پوند

هزینه های زندگی

 • هزینه های زندگی در خارج از محیط دانشگاه : 8500 پوند
 • هزینه های زندگی در دانشگاه : 6360 پوند

بورسیه و فاند

مقدار سخاوتمندانه ای از بورسیه ها و فاند ها به دانشجویان از سراسر جهان ارائه می شود تا آنها را قادر به تحصیل در دانشگاه هریوت وات کند. صدها دانش آموز هر ساله تجربه آموزشی خود را از طریق منابع مالی داخلی و خارجی، با طیف وسیعی از فرصت های ایجاد شده توسط شبکه فارغ التحصیلان تاریخی، سخاوتمندانه و جهانی “Watt Club” افزایش می دهند.

تعدادی بورس تحصیلی در هر یک از پردیس های انگلستان، مالزی و دبی ارائه می شود، از جمله بورسیه های بین المللی شایستگی که 1500 پوند تا 3000 پوند بر اساس برتری علمی شناسایی شده در طول فرآیند درخواست اعطا می شود.

تعهد به تأمین مالی دانشجویان با این واقعیت نشان داده می شود که بورسیه تحصیلی دانشگاه حدود 19 میلیون پوند در سال است. این شامل 10 میلیون پوند برای حمایت از هزینه های بورس تحصیلی، 1.5 میلیون پوند کمک هزینه های نگهداری و زندگی و 7.5 میلیون پوند بورسیه و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان داخلی، اتحادیه اروپا و خارج از کشور است.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

هدف Heriot-Watt این است که برای دانشجویان از سرتاسر جهان با مدارک متفاوتی که در سطح جهانی برای پذیرش در دوره‌ها پذیرفته شده‌اند، که الزامات دوره‌های متفاوت و خاصی دارند، قابل دسترسی باشد.

دانش‌آموزانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود نمی‌دانند، باید مهارت خود را ثابت کنند، که می‌توانند به روش‌های مختلفی انجام دهند. در حالی که آزمون های مختلف به عنوان مدرک پذیرفته می شوند، سطح مورد نیاز با نمرات آیلتس مطابقت دارد:

 • 5 برای دوره های بنیادی
 • 0 برای دوره های کارشناسی
 • 5 برای دوره های مقطع تحصیلات تکمیلی

کسانی که الزامات زبان انگلیسی را ندارند می توانند یک دوره پیش از جلسه آکادمیک انگلیسی را بگذرانند تا به سطح مورد نیاز برای پیشرفت به تحصیل کامل در هریوت وات برسند.

دانش‌آموزان باید حتماً شرایط ورود خاص کشور را بررسی کنند، و همچنین باید توجه داشته باشند که معیارها ممکن است برای پردیس‌های دبی و مالزی متفاوت باشد.

گروه و دانشکده های دانشگاه هریوت واتگروه و دانشکده های دانشگاه هریوت وات

کیفیت تدریس

به عنوان یک محیط آموزشی برجسته که در تلاش برای دستیابی به بالاترین کیفیت است، Heriot-Watt از اساتید آموزشی در سطح جهانی برای حمایت از دانشجویان خود استفاده می کند. این دانشگاه در هر یک از مدارس خود دارای طیف گسترده ای از کارکنان بسیار ماهر با ترکیبی کامل از تخصص دانشگاهی و صنعتی است. آنها پیوندهایی را به فرصت های صنعتی ارائه می دهند و به دانش آموزان اجازه می دهند تا از تجربیات خود استفاده کنند، همچنین تا آنجا که لازم است برای کمک به دانش آموزان در دستیابی به اهداف یادگیری خود، حمایت می کنند.

برتری علمی دانشگاه با رتبه 302 در جدول جهانی رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2018/19 منعکس شده است. همچنین توسط The Complete University Guide 2020 در بریتانیا در رتبه 35 قرار گرفته است و در اسکاتلند برای تأثیر تحقیقاتی برتر (REF 2014)، که توسط کارکنان هدایت می شود و به لطف دانشجویان پرشور پیشرفت می کند.

ساختار بخش

دانشگاه هریوت وات از پنج مدرسه دانشگاهی و یک مدرسه عالی تشکیل شده است. هر کدام در زمینه‌های دانشگاهی خاصی تخصص دارند و از طریق اساتید مجرب و پیشرو در صنعت با تجربه واقعی و آکادمیک به دانشجویان تخصص می‌دهند. مدارس عبارتند از:

مدرسه بازرگانی ادینبورگ

مدرسه کسب و کار ادینبورگ، یک مدرسه پیشرو در زمینه کسب و کار با تاییدیه توسط منشور سلطنتی، آموزش جهانی مرتبط را ارائه می دهد. طیف وسیعی از برنامه های MBA، MSc، DBA و PhD را ارائه می دهد.

انرژی، علوم زمین، زیرساخت و جامعه

یک موسسه پیشرو در بریتانیا که به دلیل تحقیقات و آموزش چند رشته‌ای خود، با تمرکز بر حوزه‌های دارای اهمیت حیاتی برای توسعه اقتصادی و برابری اجتماعی شناخته می‌شود.

مهندسی و علوم فیزیک

پیشینه برجسته برتری تحقیقاتی، شامل طیف وسیعی از دوره ها و مؤسسات تحقیقاتی است که از طریق نوآوری و اکتشاف به تأثیر جهانی دست می یابند.

علوم ریاضی و کامپیوتر

ارائه مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و پژوهشی متمرکز در طیف وسیعی از رشته های مرتبط با ریاضیات و علوم کامپیوتر.

علوم اجتماعی در دانشگاه هریوت وات

برنامه های تحصیلی متمرکز بر صنعت با چشم انداز جهانی که فارغ التحصیلان با کیفیت بالا تولید می کند. همچنین دوره های قبل از جلسه زبان انگلیسی، برنامه های آموزش از راه دور مشهور بین المللی و یک برنامه دکترا را ارائه می دهد.

منسوجات و طراحی

مدرسه ای خلاق با ارتباط نزدیک با صنعت مد و امکانات برجسته.

دانشگاه هریوت وات امکانات

Heriot-Watt امکانات آموزشی استثنایی را در سراسر جهان به دانش آموزان ارائه می دهد. این دانشگاه دارای سه پردیس بریتانیا مستقر در اسکاتلند، از جمله مرکز اصلی آن در ادینبورگ است، و برای مبلغی که برای تسهیلات دانشجویی خرج می‌کند، در رتبه سوم در بریتانیا و در رتبه اول در اسکاتلند قرار گرفت (راهنمای دانشگاه کامل، 2020).

همچنین شامل دو پردیس بین المللی در دبی و مالزی است. پنج پردیس آن به شرح زیر است:

ادینبورگ

پردیس پارک زیبا با محیطی سرسبز نزدیک به مرکز مرکز شهر شلوغ ادینبورگ. دارای امکانات در سطح جهانی است و به دلیل هنر، فرهنگ و یادگیری مشهور است.

مرزهای اسکاتلند

امکانات استاندارد صنعتی در قلب صنعت منسوجات لوکس اسکاتلند، فرصت های فوق العاده ای را ارائه می دهد.

اورکنی

یک آزمایشگاه زنده منحصر به فرد، این پردیس دانشگاه هریوت وات دارای محیط طبیعی چشمگیر است و پایگاهی خیره کننده برای مطالعه محیط ایجاد می کند.

مالزی

پردیس سبز با فناوری بالا، 35 میلیون پوند، مستقر در مالزی و در سال 2013 افتتاح شد و امکان دسترسی به آموزش کلاس جهانی Heriot-Watt در جنوب شرقی آسیا را فراهم می کند.

دبی

اولین دانشگاه خارج از کشور که در شهر آکادمیک بین المللی دبی راه اندازی شد و تحصیلات خارجی را در این کشور پیشگام کرد و فرصت های برجسته ای را در منطقه خلیج فارس ارائه کرد.

منبع : www.hw.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 0 Average: 0]