دانشگاه پلیموث انگلستان

در مورد این دانشگاه

دانشگاه پلیموث انگلستاندانشگاه پلیموث در بزرگترین شهر در جنوب غربی انگلستان مستقر است و بهترین جنبه های زندگی بریتانیایی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. دانشگاه با یک پردیس در مرکز یک شهر ساحلی پر جنب و جوش، در فاصله کوتاهی از سواحل محلی و پارک ملی دارتمور قرار دارد.

دانشگاه پلیموث که در رتبه ده دانشگاه جوان برتر بریتانیا در رتبه بندی دانشگاه جوان 2021 قرار دارد، دارای 139000 فارغ التحصیل در 135 کشور و 3000 دانشجوی بین المللی فعلی است که تقریباً 14 درصد از بدنه دانشجویان را تشکیل می دهند.

دانشگاه پلیموث دارای امکانات باکیفیتی است که به دانشجویانش کمک می کند تا از زمان خود در بریتانیا نهایت استفاده را ببرند. بیش از 155 میلیون پوند در پردیس سرمایه گذاری شده است، از یک مرکز جدید هنرهای نمایشی، تا یک ساختمان دریایی با مخازن امواج و شبیه سازهای کشتی و یک کتابخانه 24 ساعته.

این دانشگاه میزبان خدمات شغلی درخشانی است که شامل یک مرکز مشاغل و اشتغال برای کمک به دانشجویان برای ایجاد رزومه کامل، جستجوی شغل یا صحبت با یک مشاور در مورد کارهایی که می توانند پس از فارغ التحصیلی با مدرک خود انجام دهند، است. علاوه بر این، بیش از 4500 دانش آموز هر ساله در کاریابی و یادگیری مبتنی بر کار شرکت می کنند.

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه پلیموث در سطح بین المللی مورد احترام است. در رتبه‌بندی جهانی رشته‌های آکادمیک شانگهای در سال 2020، این دانشگاه به دلیل تحقیقات مهندسی دریا و اقیانوس، رتبه یازدهم جهان را کسب کرد. از امکانات آن می توان به دستگاه موج، مرکز غواصی و سه کشتی تحقیقاتی اشاره کرد.

رتبه بندی دانشگاه پلیموث

رتبه بندی QS

 • 2024 : 561
 • 2023 : 651
 • 2022 : 601

رتبه بندی تایمز

 • 2023 : 401
 • 2022 : 401
 • 2022 : 401

چه خبر از تازه ها ؟

رتبه بندی دانشگاه پلیموثدانشگاه پلیموث یک دانشگاه مدرن و پویا با سابقه آموزشی به سال 1862 است. این موسسه به دلیل کیفیت بالا، آموزش، پژوهش و نوآوری در سطح بین المللی مشهور است. پلیموث با مأموریت پیشرفت دانش و تغییر زندگی، یکی از 5 دانشگاه برتر جوان بریتانیا (رتبه‌بندی دانشگاه جوان تایمز در سال 2022) است. این دانشگاه دارای مجموعه‌ای از تحقیقات در سطح جهانی در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها، از جمله علوم و مهندسی دریایی، پزشکی، امنیت سایبری و روانشناسی است.

برنده جایزه

این دانشگاه سه بار برنده جایزه سالگرد ملکه برای آموزش عالی شده است ، آخرین بار در سال 2019. با توجه به تحقیقات پیشگام خود در مورد آلودگی میکروپلاستیک در اقیانوس ها، تأثیر آن بر محیط زیست و تغییر رفتار، دانشگاه همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

این تأیید می کند که دانشگاه آموزش، یادگیری و نتایج با کیفیت بالا را برای دانشجویان خود ارائه می دهد و به طور مداوم از الزامات کیفیت ملی سختگیرانه برای آموزش عالی انگلستان فراتر می رود.

بدنه دانشجویی بیش از 100 کشور را نمایندگی می کند و بیش از 139000 فارغ التحصیل در 135 کشور در سراسر جهان وجود دارد. این دانشگاه همچنین دارای مشارکت‌های دانشگاهی و پیوندهای تحقیقاتی متعدد و متنوعی در سطح جهانی است، به این معنی که مدرک پلیموث یک مدرک واقعا بین‌المللی است.

پلیموث نیز در فهرست نهایی جایزه دانشگاه سال 2022 قرار گرفت.

مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه پلیموث چقدر است ؟

متوسط سالانه هزینه تحصیل

 • مقطع کارشناسی : 13800 پوند
 • مقطع تحصیلات تکمیلی : 14800 پوند

متوسط سالانه هزینه زندگی

 • هزینه زندگی بیرون از دانشگاه : 9540 پوند
 • هزینه زندگی درون دانشگاه : 4838 پوند

بورسیه و فاند

هزینه تحصیل در دانشگاه پلیموث چقدر است ؟پلیموث چندین بورسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. توجه به موارد زیر ضروری است:

 • دانشجویان باید شرایط واجد شرایط بودن هر بورسیه را بررسی کنند.
 • بیشتر جوایز فقط برای سال اول هستند. اگر دانش آموز سطح بالایی از پیشرفت تحصیلی را حفظ کند، ممکن است تخفیف های بیشتری دریافت کند.
 • دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی، جوایز یا تخفیف های متعدد توسط دانشگاه پلیموث هستند، تنها واجد شرایط دریافت بالاترین مبلغ اعطا می شوند. در صورتی که دانشجو واجد شرایط تخفیف Graduate و بورسیه تحصیلی باشد، تنها بالاترین جایزه اعمال خواهد شد.

بورسیه دانشجویی بین المللی در مقطع کارشناسی

دانشجویان واجد شرایط می توانند از تخفیف شهریه سال اول 2000 پوندی برخوردار شوند. آنها باید به نمره بالاتر از پیشنهاد تحصیلی خود دست یابند و شرایط زبان انگلیسی را برآورده کنند.

بورسیه تحصیلی عالی UKESC کارائیب در مقطع کارشناسی

دانش آموزان باید برتری علمی نشان دهند، الزامات زبان انگلیسی را برآورده کنند، پیشنهادی از دانشگاه داشته باشند، دانشگاه را به عنوان یک انتخاب قطعی بپذیرند و فرم درخواست بورس تحصیلی را از طریق UKESC تا 31 مه 2022 تکمیل کنند.

بورسیه بین المللی تعالی آکادمیک

دانشجویان واجد شرایط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند از تخفیف 50 درصدی شهریه سال اول برخوردار شوند.

بورسیه های طلایی بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد – دانشکده روانشناسی دانشگاه پلیموث

دانشجویان واجد شرایط در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در برنامه های خاصی از دانشکده روانشناسی تحصیل می کنند، می توانند از تخفیف شهریه سال اول 4000 پوندی برخوردار شوند.

بورسیه تحصیلی دانشجویی بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان واجد شرایط می توانند از تخفیف شهریه 2000 پوندی برخوردار شوند. آنها باید معادل یک طبقه بندی خوب UK 2:1 را کسب کنند و شرایط زبان انگلیسی را برآورده کنند. هیچ برنامه ای مورد نیاز نیست.

پاداش وفاداری فارغ التحصیلان برای دانشجویان کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان واجد شرایطی که در برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند می توانند از تخفیف شهریه سال اول 20 درصدی برای دانشجویان شهریه خانگی/اتحادیه اروپا یا 2000 پوند برای دانشجویان بین المللی برخوردار شوند.

واجد شرایط بودن

شرایط ورود

شرایط ورود به دانشجویان بین المللی که امیدوارند در دانشگاه پلیموث تحصیل کنند را می توان بر اساس کشور محل اقامت دانشجو تعیین کرد. این دانشگاه مسیر دقیقی برای بررسی شرایط ورود دارد که به اروپا، آمریکا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و استرالیا تقسیم شده است. در هر یک از این قاره ها راهنمایی فردی در مورد آنچه از دانش آموز کشورهای خاص انتظار می رود وجود دارد.

نامزدهای بین‌المللی (دانشجویان با ملیت غیر اتحادیه اروپا) که برای دوره تحصیلی در پلیموث درخواست می‌کنند باید مدرک زبان انگلیسی مناسبی نیز داشته باشند. مدارک قابل قبول عبارتند از:

 • AS یا A-level در زبان انگلیسی که توسط Edexcel اعطا می شود
 • زبان انگلیسی GCSE
 • دیپلم / گواهی دبیرستان / دبیرستان کانادا
 • دیپلم هنگ کنگ در آموزش متوسطه و گواهینامه آموزش هنگ کنگ
 • SPM مالزی
 • زیمباوه GCE O Level و بیشتر

اگر متقاضیان شرایط زبان انگلیسی را برآورده نکنند، ممکن است واجد شرایط شرکت در دوره های پیش از جلسه باشند که توسط مرکز زبان انگلیسی دانشگاه برگزار می شود. دانشجویان اتحادیه اروپا از هرگونه الزامات زبان انگلیسی برای دوره خود به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش مطلع خواهند شد.

گروه و دانشکده

کیفیت روشهای تدریس دانشگاه پلیموث

پلیموث با 34 درصد از زمان صرف شده در سخنرانی ها یا سمینارها در دوره متوسط، چهارمین ساعت تماس بهترین دانشگاه های بریتانیا را ارائه می دهد. بیش از 4500 دانش آموز هر ساله از جایابی و یادگیری مبتنی بر کار و همچنین آموزش مبتنی بر تحقیق بهره می برند. این دانشگاه همچنین در سال اول ماژول های “پلیموث پلاس” را ارائه می دهد که به دانش آموزان امکان می دهد در موضوعات مختلف کار کنند، پایه مهارت های خود را گسترش داده و آنها را قادر می سازد تا با دانشجویان سایر موضوعات کار کنند.

آموزش پژوهشی آگاهانه

دانشگاه پلیموث متعهد به تقویت پیوند بین تحقیقات در رشته ها، حرفه ها و تدریس است. همه کارکنان دانشگاهی صلاحیت تدریس را به عهده می گیرند تا اطمینان حاصل شود که کیفیت تدریس عالی حفظ می شود.

رتبه بندی و ریتینگ

 • در رتبه بندی جدول University Guide League در سال 2020، پلیموث در بین دانشگاه های بریتانیا در رتبه 77 قرار گرفت.
 • این دانشگاه از نظر کیفیت تدریس در نظرسنجی ملی دانشجویی 2020 رتبه 25 را در کشور دارد.
 • به عنوان دانشگاه شماره یک در سطح جهان برای هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد شماره 14: زندگی زیر آب (رتبه بندی تاثیر آموزش عالی تایمز 2021).
 • نهمین در جهان برای تلاش در حمایت از هدف شماره 17 توسعه پایدار سازمان ملل متحد: مشارکت برای اهداف (رتبه بندی تایمز بالاترین تأثیر 2021).

ساختار گروه

دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه پلیموث

ساختار گروهگرد هم آوردن جامعه ای متشکل از دانشکده هنر، طراحی و معماری؛ دانشکده علوم انسانی و هنرهای نمایشی؛ و مؤسسه آموزشی پلیموث، دانشکده متعهد به آموزش عالی چه در استودیو، یک اتاق سمینار یا در فعالیت های فوق برنامه است.

دانشکده بازرگانی

دانشکده از دانشکده بازرگانی پلیموث، دانشکده مدیریت فارغ التحصیل پلیموث تشکیل شده است. دانشکده حقوق، جرم شناسی و دولت؛ و دانشکده گردشگری و هتلداری. این آموزش به صورت پژوهشی انجام می شود و برای تجهیز دانش آموزان به مهارت های خاص رشته و قابل انتقال طراحی شده است.

دانشکده بهداشت و علوم انسانی

دانشکده متشکل از سه مدرسه، یعنی حرفه های بهداشتی. پرستاری و مامایی؛ و روانشناسی این مدارس تحقیقات پیشرو در جهان و تخصص عملی را در طیف گسترده ای از رشته های علمی و عملی ترکیب می کنند. فارغ التحصیلان به طیف گسترده ای از حرفه ها پیشرفت می کنند و پلیموث یکی از بزرگترین ارائه دهندگان فارغ التحصیلان بریتانیا برای بخش بهداشت و مراقبت های اجتماعی است که بیش از 350 مسیر شغلی مختلف دارد.

دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه پلیموث

گزینه های تحصیلی مختلفی در دانشکده علوم زیستی و دریایی دانشکده ارائه می شود. دانشکده محاسبات، الکترونیک و ریاضیات؛ دانشکده جغرافیا، زمین و علوم محیطی; و دانشکده فنی و مهندسی با آزمایشگاه های عالی، سفرهای علمی هیجان انگیز و دوره های کارآموزی، دانش آموزان مهارت های عملی خود را در کنار دانش آکادمیک خود توسعه خواهند داد.

دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی شبه جزیره

دانشکده علوم زیست پزشکی و بهداشت و درمان؛ دانشکده دندانپزشکی; و دانشکده پزشکی به دانشجویان فرصت های یادگیری بالینی استثنایی، مشارکت اجتماعی قوی و تحقیقات در سطح جهانی را ارائه می دهند.

امکانات

کتابخانه چارلز سیل-هین

کتابخانه Charles Seale-Hayne 24/7 باز است و دسترسی به حدود 350000 کتاب و آیتم های چندرسانه ای، 14000 اشتراک مجلات فعلی و انواع محیط های مطالعه مختلف را فراهم می کند.

آزمایشگاه های تخصصی

پلیموث خانه آزمایشگاه‌های معتبر ISO است که مجهز به میکروسکوپ‌های الکترونی و امکانات تست مخزن موج هستند.

محل اقامت

دانشجویان می توانند از میان سالن های اقامتی بسیار متنوعی انتخاب کنند که همگی محیطی امن و دوستانه را ارائه می دهند. ساختمان های اقامتی نزدیک به پردیس اصلی دانشگاه، نزدیک به امکانات رفاهی مرکز شهر و در یکی از پر جنب و جوش ترین مکان های ساحلی جنوب غرب واقع شده اند. اتاق‌ها بین حمام اختصاصی و حمام مشترک متفاوت هستند که همگی به اینترنت دسترسی دارند.

امکانات ورزشی دانشگاه پلیموث

مرکز ورزشی UPSU طیف وسیعی از فعالیت ها و خدمات ورزشی را به دانش آموزان ارائه می دهد. امکانات شامل سالن بدنسازی 50 ایستگاه، سالن ورزشی چند منظوره، استودیوی رقص، زمین اسکواش و کلینیک آسیب های ورزشی است. ورزش های موجود در این مرکز شامل بدمینتون، فوتبال، نت بال، والیبال، بسکتبال و تنیس روی میز است.

منبع : www.plymouth.ac.uk

لطفا میزان رضایت خود از مقاله را اعلام نمایید
[Total: 1 Average: 5]